Autor Wątek: Projekt drogi rowerowej przy DK 61 w Legionowie  (Przeczytany 14957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Projekt drogi rowerowej przy DK 61 w Legionowie
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Mar 2010, 10:55:54 »
Z rozporządzenia nie wynika dla mnie, że rower nie jest pojazdem, a co najwyżej, że użytkowników drogi dzieli się na cztery grupy i dedykuje im określone typy sygnalizacji.

Jeśli pytanie dotyczyło przycisków dla rowerów, to rozporządzenie mówi tylko o przyciskach dla pieszych a rozporządzenie nie uważa za tożsame sygnalizatorów dla pieszych i sygnalizatorów dla rowerów, a co najwyżej je łączy jeśli zostaną spełnione określone warunki. Innymi słowy sygnalizator dla pieszych jest sygnalizatorem dla pieszych, sygnalizator dla rowerów jest sygnalizatorem dla rowerów a nie pieszych, ale sygnalizator dla pieszych i rowerów nie jest sygnalizatorem dla pieszych. Można pokusić o udowadnianie tego na podstawie zapisów z zał.3.8 gdzie definiowane są długości cykli, i gdzie piesi oraz rowerzysci są traktowani rozdzielnie.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Projekt drogi rowerowej przy DK 61 w Legionowie
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwi 2010, 22:52:48 »
Tym razem odpowiedź o detekcji, w której zastanawiają mnie dwie rzeczy - czy rzeczywiście w Holandii stosuje się przyciski do detekcji rowerzystów, bo jak ja tam ostatnio byłem (około 1996 roku, to nie przypominam sobie, żeby jakieś były) i czy nie da się czujnikiem rozpoznać kierunku ruchu roweru - bo to, żeby rowerzysta się nie musiał zatrzymywać można osiągnąć przez odsunięcie strefy detekcji od skrzyżowania.




Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt drogi rowerowej przy DK 61 w Legionowie
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwi 2010, 09:00:27 »
Jeżeli nawet się stosuje, to co z tego? U nas prawo zabrania stosowania, okres przejściowy na dostosowanie się minął.

Co do wątku, że nie da się wykrywać zdalnie, wskaż skrzyżowanie Podleśna/Gwiaździsta. Tam jakoś się udało ;-) Możesz też wskazać, że światła mogą działać w stałym cyklu. Wtedy detekcja nie potrzebna.

Także technicznie się da. Tylko Oni nie umieją.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)