Autor Wątek: Inżynier ruchu w Warszawie?  (Przeczytany 5009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Inżynier ruchu w Warszawie?
« dnia: 26 Wrz 2010, 01:13:11 »
Ostatnie kilka pomysłów tego pana, o ile on odpowiada za stawianie sygnalizacji gdzie popadnie i ich przeprogramowywanie (sterowanie ruchem) wyraźnie mi podpadło, więc pytam - czy istnieje możliwość aby w jakiś sposób pewne rzeczy pozmieniać, aby były bezpieczniejsze, dla nas, rowerzystów?
Prosty przykład, w zasadzie dwa.
1. Zmiany na rondzie Babki Radosława, które powoduja, że rowerzysta praktycznie każdą z ulic musi przechodzią na 2 raty
2. Zmiany w sygnalizacji na Ordona X Kasprzaka, powodujące, że samochody z Kasprzaka przelatują wiaduktem pod Wolską w chwili, kiedy pojawiają się na zjeździe z Wolskiej inne pojazdy. A więc w chwili kiedy zjeżdżam z Wolskiej pojawiam się na 3 pasie od prawej, w chwili kiedy na 1 i 2 pasie mam wyścigi samochodów wyjeżdżających z wiaduktu. TIRy, ciężarówy, osobówki - to wszystko się ze mną ściga, a za mną rośnie kolumna samochodów, które nie moga mnie wyprzedzić (nieprzerywana pojedyńcza z prawej). Oczywiście mogę polecieć Kasprzaka prosto wiaduktem, ale...
- to jest ładowanie się prosto na strzelnicę, pod TIRy, ciężarówy i osobówki, w miejsce, gdzie nikt nie mierzy prędkości i 100 na liczniku to norma...
- po kiego mam zjeżdżać w dół i po chwili wjeżdżać pod górę?
Można tez pojechać chodnikiem (dziurawy, płyty chodnikowe z czasów wczesnego PRLu). Ewentualnie chodnikiem pod byłymi Polskimi Nagraniami, do asfaltu i dalej do tego co nazwali DDR, ale to przemalowany asfaltowy chodnik. Czy jednak po to zakładałem oponki do asfaltu, aby pchać się niczym MTBowcy na chodniki? A może pan inszynier ma jakiś inny pomysł na to jak rowerzysta ma się przedostać spod Elektrociepłowni Wolskiej do Centrum?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inżynier ruchu w Warszawie?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrz 2010, 08:50:25 »
SUper by było, gdybyś to pisał do urzędu, zamiast na forum. Na forum nic nie poprawisz ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Inżynier ruchu w Warszawie?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Paź 2010, 02:22:50 »
1. Zmiany na rondzie Babki Radosława, które powoduja, że rowerzysta praktycznie każdą z ulic musi przechodzią na 2 raty


To ustawienie świateł sprawiło, że zacząłem tam jeździć asfaltem. Jadąc od Okopowej np. w Popiełuszki ustawiam się przed rondem na lewym pasie, a potem jakoś idzie. Stoję przeważnie na ostatnich światłach, przeważnie krótko.
AdrianSocho