Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521072 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #225 dnia: 08 Wrz 2011, 10:57:12 »
Ze starym nic nie rób, poczekaj na wycenę. Z nowym tez się nie śpiesz, jeżeli nie masz kasy w zapasie. Całkiem możliwe bowiem, że policzą Ci nie za skasowany rower jako całość, a za skasowane poszczególne części. O ile rower nie został zmiażdżony prasą, to pewnie jakaś część okaże się być cała. Wtedy dostaniesz kasy np za ramę i elementy z przodu roweru, które zostały zniszczone, a za elementy całe już nie. I dostaniesz tyle, że nie wystarczy na nowy rower, bo ubezpieczyciel stwierdzi np, że tylne koło jest ok i nie wypłaci Ci za nie kasy.

Wtedy należy zwrócić się do rzeczoznawcy. Szoska to nie rower mtb, który wiele zniesie. Nie da się wykluczyć, że tylne koło też dostało swoje. Z tego co słyszałem od różnych osób, pierwsza "oferta" ubezpieczyciela podlega negocjacjom, tyle że argumenty dobrze jest podeprzeć jakąś opinią.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #226 dnia: 08 Wrz 2011, 20:06:27 »
Z tego co słyszałem od różnych osób, pierwsza "oferta" ubezpieczyciela podlega negocjacjom, tyle że argumenty dobrze jest podeprzeć jakąś opinią.

Każda kolejna "oferta" również może podlegać "negocjacjom". Właśnie przerabiamy to w praktyce w przypadku Bartka Z., któremu ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia za ramę robioną ręcznie w bardzo nietypowej technologii i geometrii poziomej, policzył jak za kupną średniej klasy ramę ALU do pionowca. Czyli tak z 5x za mało w stosunku do rzeczywistego kosztu. Mniej nawet niż kosztuje typowa i wytwarzana w małych seriach rama pozioma z ALU.

No i kto wie, czy to się nie skończy większą draką.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #227 dnia: 15 Wrz 2011, 11:32:23 »
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,wypadek-na-prostej-motocykl-chcial-wyprzedzic-rower,283908.html

"Na ulicy Prostej motocyklista zderzył się z rowerzystą. Jedna osoba została ranna.
Wypadek miał miejsce na odcinku między ulicą Żelazną, a Twardą. Ten odcinek Prostej, mimo budowy metra, która trwa w okolicy, jest otwarty dla ruchu.
? Motocyklista wyprzedzał rowerzystę i tak doszło do zderzenia - informuje Edyta Adamus ze stołecznej policji. ? Motocyklista został ranny, trafił do szpitala - dodaje.
Wypadek nie spowodował utrudnień, bo ruch w tym miejscu jest niewielki."
Komu w drogę temu rower.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #228 dnia: 15 Wrz 2011, 16:31:48 »
W tym tygodniu w eterze usłyszałem że potrącono rowerzystkę gdzieś na górnym Mokotowie. Podejrzenie złamania kości promienistej w ręce lewej. Przewieziona do szpitala innych obrażeń brak. Dobrze że tylko na tym się skończyło.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #229 dnia: 16 Wrz 2011, 11:33:48 »
Motocyklista zderzył się z rowerzystą. Motocyklista został ranny, rowerzysta jak rozumiem nie. Jak?! o.0

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #230 dnia: 16 Wrz 2011, 12:03:33 »
... no i będzie nagonka na krwiożerczych rowerzystów -_-

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #231 dnia: 16 Wrz 2011, 12:27:55 »
... no i będzie nagonka na krwiożerczych rowerzystów -_-

Albo na motocyklistów. W którymś z artów na ten temat, które czytałem napisano, że to motocyklista wymusił pierwszeństwo...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #232 dnia: 16 Wrz 2011, 15:24:22 »
Motocyklista zderzył się z rowerzystą. Motocyklista został ranny, rowerzysta jak rozumiem nie. Jak?! o.0

Czytałem gdzieś że to motocyklista wyprzedzał rowerzystę... Nic więcej nie wiem.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #234 dnia: 19 Wrz 2011, 10:07:00 »
Niestety w większych (ale i nie tylko) miastach rowerzyści są dalej gośćmi, nie tylko ulicach, ale i na ścieżkach rowerowych, które często odwiedzają piesi-młode mamy z dziećmi, czy osoby starsze. Stwarzają one sytuacje niebezpieczne dla każdego rowerzysty, bo bardzo łatwo można na nie wpaść- wystarczy się na chwilę zdekoncentrować i to z reguły wystarcza...W wielu przypadkach są to osoby święcie przekonane że mogą sobie iść jak chcą-wiele z nich chodzi właśnie ścieżkami rowerowymi, są często agresywnymi słownie, nic do nich nie trafia, żadne argumenty-to takie typowe zakute łby. Czasami nie warto się nawet do nich odzywać, tylko sprawnie ich wyminąć i pojechać dalej...Jak na razie nikogo nie wpadłem na ścieżce rowerowej, ale kilka razy było mi bardzo blisko do wypadku...   

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #235 dnia: 19 Wrz 2011, 10:44:31 »
W aglomeracjach miejskich trudnymi miejscami do pokonania dla rowerzystów są przejścia na pasach, ale bez sygnalizacji świetlnej, przez często ponad wszelką miarę zatłoczone pojazdowo arterie komunikacyjne-Tak jest np w Starym Wilanowie na przejściu na pasach, ale bez świateł sygnalizacyjnych, przez ulicę Wiertniczą. Jest tam szczególnie niebezpiecznie, bo w kierunku Centrum i Powsina odbywa się wzmożony ruch wszystkiego, co porusza się ulicami...Większość samochodów jeżdzi tam o wiele za szybko, znacznie przekraczając normy prędkościowe, dopuszczalne w terenie zabudowanym,jakby się gdzieś spieszyli. A co najważniejsze, nie zwalniają oni na dojeżdzie do tego przjścia...Nie raz było tak, że jeden z samochodów zatrzymywał się, aby mnie przepuścić a a drugi na skrajnym pasie, którego oczywiśnie widziałem, po prostu przejeżdzał i to nawet nie zwalniając. Miałem tak wczoraj nocą i trochę mnie zmroziło-dobrze że uniknąłem wypadku...Jednakże nie wszyscy mieli tyle szczęścia na tym przejściu  zdarzały się wcześniej  wypadki i to z udziałem rowerzystów- w taki właśnie sposób...A przejścia-zarówno te na światłach jak i bez pokonuję na kręcąc na rowerze.Jednak zawsze znacznie  zwalniam przed przejściem bez świateł. Uważam ze im krócej jestem na pasach w takich sytuacjach,tym lepiej....

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #236 dnia: 19 Wrz 2011, 12:02:42 »
Pieszym na DDRze gwizdek w ucho się należy ;)
 
Bardzo ważną rzeczą jest pamiętać że gdy jedziemy jezdnią musimy ustąpić rowerzystom na przejeździe rowerowym (tak, rowerzysta na przejeździe ma pierwszeństwo przed rowerzystom na jezdni), a przejeżdżając przez pasy pamiętać o pieszych, a nawet rowerzystach którzy mogą na nie znienacka wtargnąć (niektórzy rowerzyści nawet się nie rozglądają, nie mówiąc o zmniejszeniu prędkości i zachowaniu szczególnej ostrożności).
 
Odnośnie sytuacji opisanych, rower, lub ciężka torba idzie przodem, zawsze można zejść z roweru i pomachać nadjeżdżającym kierOFFcom przednim kołem.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz 2011, 00:26:18 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #237 dnia: 19 Wrz 2011, 12:22:34 »
przejeżdżając przez pasy

Oj, oj... proszę mi tu nie promować rowerowego buractwa ;)
Podpisano: Makenzen, której zdarza się bywać rowerowym burakiem ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #238 dnia: 19 Wrz 2011, 12:32:39 »
Dobra nie brnijmy w to, bo jeszcze się okaże że rowerzysta musi zejść i przeprowadzić rower przez przejście w każdej konfiguracji  :) :D
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #239 dnia: 19 Wrz 2011, 13:37:32 »
W aglomeracjach miejskich trudnymi miejscami do pokonania dla rowerzystów są przejścia na pasach, ale bez sygnalizacji świetlnej, przez często ponad wszelką miarę zatłoczone pojazdowo arterie komunikacyjne-Tak jest np w Starym Wilanowie na przejściu na pasach, ale bez świateł sygnalizacyjnych, przez ulicę Wiertniczą. (...) Większość samochodów jeżdzi tam o wiele za szybko

Jako człowiek od małego mieszkający przy równie ruchliwej i szybkiej Modlińskiej podam Ci doskonały sposób jak ten problem rozwiązać. Naucz się prowadzić rower za siodełko - i wprowadzać go (zdecydowanym choć nie za szybkim krokiem) na kolejne pasy jezdni tak, by pojazd był cały czas jak najdalej przed Tobą.

W ten sposób nic Ci nie grozi i możesz sobie egzekwować swoje pierwszeństwo na pasach zupełnie bezstresowo i bezpiecznie dla siebie. Jak któryś na kolejnym pasie ktoś się nie zatrzyma, to z OC kierowcy kupisz sobie nowy rower.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)