Autor Wątek: Rosyjska ruletka przy Spójni  (Przeczytany 21384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwi 2012, 08:23:04 »
Z limitu 70 na 80 to nie to samo, co 150 kmph. Większość i tak zawsze przekracza dozwolone prędkości, bo nikt nie patrzy tylko na licznik, ale na drogę. Same znaki "prędkościowe" też nie mogą być jedynym wyróżnikiem. Prędkość dostosowuje się do sytuacji i warunków na drodze.
Jadąc tamtędy samochodem, zwykle pewnie koło 70kmph, bo tak "rzeka komunikacyjna tam płynie"(nigdy na łuku nie zerkam na licznik tylko na drogę ! jeśli zerkam to wcześniej), ten łuk nie stanowi większego zagrożenia czy trudności. Nawet chyba, z uwagi na wyłukowanie i różnice poziomów, bardziej niebezpieczny wydaje się wiadukt Wisłostrady te 100 metrów później, nad początkiem ul. Krasińskiego. Po prostu przy Cytadeli, obok normalnie jadących samochodów (70-80 na liczniku) grzeją wariaci i półwariaci (prędkości sami sobie tu wpiszcie) - to oni są sprawcami tych wypadków w 99%. Szkoda, że nie można się zapoznać ze statystykami Policji z tego miejsca.

Przypominam też, że nie chodzi tylko o energochłonność barierki, bo mówimy w ten sposób tylko o stronie kierowcy. Ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jest to, iż strefa zgniotu (vide: zdjęcia jw.) przebiega przez ddr (dalej chodnik - w pewnym miejscu jest tam roszada) i "całuje się" z drzewem.

Rano1

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Kwi 2012, 08:32:50 »
A tu mamy "normalny" wypadek drogowy w tym miejscu. Zobaczcie, że nikt wcale nie wbił się w barierkę. Ta jednakowoż - to widać w pewnym momencie - stoi krzywo, bo obecnie ledwo trzyma się na nogach, jak prawie znokautowany bokser w 10 rundzie.

Wypadek na Wisłostradzie z dnia 23.01.2012

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Kwi 2012, 08:59:24 »
Po prostu przy Cytadeli, obok normalnie jadących samochodów (70-80 na liczniku) grzeją wariaci i półwariaci (prędkości sami sobie tu wpiszcie) - to oni są sprawcami tych wypadków w 99%. Szkoda, że nie można się zapoznać ze statystykami Policji z tego miejsca.

Ja też odnoszę wrażenie, że problem jest taki, że tam najszybszy jest pas PRAWY, którym wyprzedzają ściganci, a później się wpychają w rząd normalnie jadących aut  robiąc zamieszanie i doprowadzając do wypadków. O ile wcześniej nie wypadną sami z siebie w krajobraz ci ściganci, bo tak też bywa.


Przypominam też, że nie chodzi tylko o energochłonność barierki, bo mówimy w ten sposób tylko o stronie kierowcy. Ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jest to, iż strefa zgniotu (vide: zdjęcia jw.) przebiega przez ddr (dalej chodnik - w pewnym miejscu jest tam roszada) i "całuje się" z drzewem.

To faktycznie jest problem, ale nie sądzę, by betonowa bariera coś tu pomogła. Widziałem co się dzieje z betonowymi barierami gdy trafi w nie auto - zamieniają się w pociski, które leciałyby - a jakże - na tą samą drogę rowerową i chodnik. To ja już wolę stalową barierkę - ona ma mniejsze pole rażenia, mniej odłamków i przede wszystkim mniejszą prędkość.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Kwi 2012, 09:21:17 »
   
Dzięki Gromadniku za odświeżenie tematu !
 Daj znać, czy była odpowiedź na Twoje pisma w tej sprawie (najlepiej tez mejlowo). Bez względu na to, czy będziesz dalej wysyłał, chętnie sam napiszę, bo jeżdżę tamtędy do pracy (i robię fotografie "pokolejnych deformacjach") i powołam się na Twoją korespondencję.
 Innych też zachęcam do pisania w tej sprawie i robienia zdjęć.
 Gdybyście chcieli się podpisać pod zbiorowym wnioskiem, dajcie znać na prv.
Lepiej pisać oddzielnie. Pisma zbiorowe słabo się sprawdzają.

 
Czy jest nowa barierka, padło pytanie. Otóż odpowiadam. Od kilku miesięcy jest ta sama pogięta barierka, a na dodatek nie jest w żaden porządny sposób montowana na nowo - tylko stoi sobie na "luźno" tak, byle trzymała pion - jest to obecnie element ruchomy ! Ewidentny skandal !
 
Czyli jeśli bariera nadal wygląda tak jak na zdjęciu zamieszczonym przez wildziego, to moja interwencja telefoniczna była bezskuteczna. Jednak pisma działają lepiej.
 
?ta ścieżka przez prawie 40 lat nie była nigdy remontowana, poza kilkoma łatami przy Moście Gdańskim> Nawierzchnia momentami przypomina szczyty wielu gór polskich a nie nawierzchnię po której można jeździć - to raczej odcinek na wyścigi mtb. Karnie kazałbym tam jeździć pracownikom ZDMu.
 Przepraszam za offtop, ale ta okolica bulwersuje mnie od wielu lat. To temat dla prasy.ja zrobiłem kilka wymownych zdjęć.
 
Odcinek od Mostu Gdańskiego do chodnika przy Spójni (łącznik z płyt chodnikowych) na pewno nie jest pod Zarządem ZDMu. (to co przy bulwarach też chyba nie). Należy do Zarządu Mienia m.st. Warszawy. W ubiegłym roku składałem wniosek o przeprowadzenie napraw na tym odcinku oraz wymianę nawierzchni na tym łączniku z płyt chodnikowych. Dostałem odpowiedź, że będą to przebudowywać w ramach modernizacji Szlaku Wisły w 2012r, więc nie będą tego naprawiać (nie pamiętam dokładnie treści ale taki mniej więcej był jej sens.)   
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi 2012, 09:23:06 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Rano1

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Kwi 2012, 09:34:01 »
Dostałem odpowiedź, że będą to przebudowywać w ramach modernizacji Szlaku Wisły w 2012r, więc nie będą tego naprawiać (nie pamiętam dokładnie treści ale taki mniej więcej był jej sens.)

 ;D ;D ;D
Ale się uśmiałem.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Kwi 2012, 11:23:47 »
Jak widać po zdjęciach obecne bariery dają radę. Bariera energochłonna dokładnie tak ma działać, że ma się w określonych miejscach giąć, zrywać i tym samym pochłaniać energię zderzenia. Na tym to właśnie polega.

Tylko po wypadku trzeba dać nową a nie naprostować byle jak starą. Podobnie jak z kaskami...

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Kwi 2012, 08:38:56 »
Czy ktoś z was orientuje się, czy odcinek ddr przy Spójni (Wybrzeże Gdyńskie 2) wchodzi w zakres projektu modernizacji NSR?

Wnioskowałem o ustawienie tam na stałe fotoradaru (ze skutkiem negatywnym), co prawda potem w wykazie miejsc do oznakowania jako miejsca kontroli radarowej prowadzonej przez SM opublikowanej przez TVN Warszawa znalazł się adres Wybrzeże Gdyńskie 2 - nie wiem, czy ZDM już ustawił odpowiednią tablicę, a jej obecność zdaje się jest warunkiem możliwości kontroli prędkości.

Cała Wisłostrada moim zdaniem aż się prosi o odcinkowy pomiar prędkości, podobnie, jak inne ulice klasy GP w granicach miasta.

Oprócz wyegzekwowania jazdy z dozwoloną prędkością wskazane byłoby odsunięcie ddr od bariery energochłonnej (zamiana miejscami z pasem zieleni - i tak kawałek dalej ddr nie jest odseparowana od chodnika), żeby bariera energochłonna miała się gdzie odkształcać, możliwe też, że należałoby zamontować solidniejszą barierę, która będzie się odkształcać w mniejszym stopniu, ale to może mieć z kolej może mieć negatywny wpływ na stan poszkodowanych w samochodach w wyniku wzrostu przeciążeń.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Kwi 2012, 09:42:34 »
Czy ktoś z was orientuje się, czy odcinek ddr przy Spójni (Wybrzeże Gdyńskie 2) wchodzi w zakres projektu modernizacji NSR?

O ile mi wiadomo, to nie.


Wnioskowałem o ustawienie tam na stałe fotoradaru (ze skutkiem negatywnym), co prawda potem w wykazie miejsc do oznakowania jako miejsca kontroli radarowej prowadzonej przez SM opublikowanej przez TVN Warszawa znalazł się adres Wybrzeże Gdyńskie 2 - nie wiem, czy ZDM już ustawił odpowiednią tablicę, a jej obecność zdaje się jest warunkiem możliwości kontroli prędkości.

Jechałem tam wczoraj, tablicy nie widziałem.

Cała Wisłostrada moim zdaniem aż się prosi o odcinkowy pomiar prędkości, podobnie, jak inne ulice klasy GP w granicach miasta.

Całą to byłoby trudno, bo są światła, ale odcinek od Gdańskiego do stacji benzynowej w połowie pomiędzy Krasińskiego a Grota to IMO śmiało można (dalej nie ma sensu, bo często stoi kolejka na most, więc mistrz mógłby lecieć i 200, ale jak potem utknie w kolejce, to mandatu nie dostanie).

Kolejne odcinki proste do wykonania to Ludna-Łazienkowska, Gwiaździsta-Estakady Bielańskie-Most Północny, Grota-Gwiaździsta.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Kwi 2012, 12:58:52 »
ale to może mieć z kolej może mieć negatywny wpływ na stan poszkodowanych w samochodach w wyniku wzrostu przeciążeń.
No i? Jakoś nie jest to argument przeciwko bezpieczeństwu "za barierą". Jak ktoś się chce zabić to niech to robi, byle innym przy tym nie szkodził.


Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Kwi 2012, 13:06:44 »
Czyli jeśli bariera nadal wygląda tak jak na zdjęciu zamieszczonym przez wildziego, to moja interwencja telefoniczna była bezskuteczna. Jednak pisma działają lepiej.

Zajechałem tam wczoraj, żeby strzelić fotki do pisma ze skargą w związku z niepodjęciem interwencji.
Bariera była już wymieniona.
 
Czy ktoś z was orientuje się, czy odcinek ddr przy Spójni (Wybrzeże Gdyńskie 2) wchodzi w zakres projektu modernizacji NSR?



W odpowiedzi na wniosek o naprawie, Zarząd Mienia przesłał mi również koncepcje projektu modernizacji. Koncepcja kończyła się dokładnie na uliczce, którą wjeżdża się do Spójni i nie obejmowała tego docinka. Jednak nie obejmowała również odcinka przed Mostem Gdańskim, więc możliwe, że jest kilka oddzielnych opracowań/projektów lub projekt jest podzielony na etapy.
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Kwi 2012, 19:26:23 »
Tu jest wykaz miejsc, gdzie Straż Miejska chciałaby dokonywać pomiarów prędkości, tylko czeka, aż ZDM ustawi znaki - Wybrzeże Gdyńskie 2 też jest:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,tu-stana-fotoradary,30426.html

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Kwi 2012, 07:23:59 »
Wykaz wygląda bardzo sensownie. Same miejsca, które znane są z dużej ilości dzwonów i szaleńczych prędkości.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Kwi 2012, 18:03:10 »
A przy nowej barierce pod Spójnią pojawiły się znicze. Wymowne.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Maj 2012, 12:39:03 »






Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Maj 2012, 13:22:18 »
Proszę, w ITD znają zapisy KPA i od razu sami wysyłają gdzie trzeba pismo :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)