Autor Wątek: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję  (Przeczytany 6049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« dnia: 01 Cze 2017, 09:33:52 »
Poszukuję dobrze zaopatrzonego sklepu rowerowego, a konkretnie z sakwami -do pomacania.
Potrzebuję podjechać do sklepu, poprzymierzać sakwy do nietypowego bagażnika - głównie chodzi o sposób wieszania/mocowania.
Dlatego sklep, którego poszukuję powinien mieć na składzie sakwy z oboma systemami wieszania i otrlieba i crosso i być może vaude.

Proszę o info.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Cze 2017, 09:53:38 »
A musi być sklep? Sakwę Crosso i Ortlieba mam u siebie w domu. Przymierzysz, ocenisz se, a potem przez net kupisz co ci się spodoba taniej niż w sklepie stacjonarnym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Cze 2017, 10:25:59 »
Wygląda to tak: potrzebuję sobie sprawić sakwy. Do tego miejsca wszystko ok.
Z informacji od sprzedającego i kształtu bagażnika na poziomie wychodzi, że zwykłe crosso (mam) nie dają rady (sprawdziłem).
Czyli muszę mieć te kliki czy jak im tam...

Do ortliebów mam dostęp i przymierzyć bym mógł, ale posiadaczka nie wie który mam system mocowania (a są dwa systemy) - "takie czarne zaczepy, a sakwy są czerwone i (_)(_) mi nie zawracaj, oglądasz czy nie" :P

Nie wiem czy muszę koniecznie mieć ortlieba, skoro podobno crosso seria ekspert jest porównywalna jakościowo i znacznie lepsza cenowo.
Raffi, jeżeli wiesz, napisz dlaczego w netach wszyscy posiadacze twardo piszą "tylko ortlieb".
Czego brakuje crosso by być idealną sakwą, bo nie znam lepszego rozwiązania na zakupy niż dry big, szczególnie, że żona je wozi :P

W temacie cen: ponoć, bo nie sprawdzałem, wszyscy trzymają ten sam poziom cen bo im nie wolno taniej, a w stacjonarnym sklepie można się układać.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Cze 2017, 11:46:56 »
Raffi, jeżeli wiesz, napisz dlaczego w netach wszyscy posiadacze twardo piszą "tylko ortlieb".

Nie wiem. Mam Crosso Dry i mam Ortlieby (kiedyś na konfie dostałem). Na codzień jeżdżę z Crosso, Ortlieby leżą sobie w szafie. Nie oddałem nikomu tylko dlatego, że moja Iza ich od używa raz na ruski rok.

Owszem, są rzeczy, które mi się w Ortliebach podobają bardziej (np. dół sakwy i zabepzieczenia narożników). Ale nie na tyle, by za to dopłacać 100 czy 200zł. Także jakość wykonania i długowieczność Ortlieba w stosunku do Crosso nie wyjaśnia wyższej ceny.

A są rzeczy, które mi się bardziej podobają w Crosso - np. metalowe haki. Plastykowe z Ortlieba udało mi się kiedyś połama, a nic z nią nie robiłem, jechała zapięta na bagażniku, po warszawskich ulicach, nawet nie w terenie. Nie było w niej nawet nic szczególnie ciężkiego, więc obstawiam, że pęknięcie było zmęczeniowe (sakwa miała ładnych parę latek). Metalowych Crosso nie byłem w stanie zniszczyć od 2006 roku - owszem, pogiąłem je parę razy (np. gdy zahaczyła się o podwozie Jelcza :D ), ale zawsze wystarczyły kombinerki by je doprowadzić do ładu.


Czego brakuje crosso by być idealną sakwą, bo nie znam lepszego rozwiązania na zakupy niż dry big, szczególnie, że żona je wozi :P

Moim zdaniem dobrego zabezpieczenia dolnych rogów sakwy, by te przy ciężkich, ale niewielkich wymiarowo rzeczach wrzuconych do sakwy, nie miały szansy trzeć o szprychy. Nie wiem ile osób jeździ mając w sakwie np. tylko kilka kluczy, ale dla mnie był to jakiś problem - musiałem dorzucać 2-3 szmaty by "dopełnić" sakwę.

Niektórzy wolą też system mocowania Ortlieba, ale moim zdaniem to kwestia gustu. Ja wole Crosso.


W temacie cen: ponoć, bo nie sprawdzałem, wszyscy trzymają ten sam poziom cen bo im nie wolno taniej, a w stacjonarnym sklepie można się układać.

Układać można się wszędzie. Jak cena jest taka sama, to jaki masz powód by kupić u gościa online i płacić dodatkowo za przesyłkę? Zadawaj takie pytania sprzedawcom online i pytaj czy jednak ci nie zejdą z ceny - niektórzy wcale, ale inni będą bardziej zainteresowani tym byś kupił akurat u nich i dorzucą jak nie rabat na same sakwy, to inny benefit (np. rabat na to co kupisz razem z sakwami, darmową wysyłke...). Generalnie jeszcze nie słyszałem, by handlowiec nie miał kompletnie nic do zaproponowania klientowi. Taki handlowiec nie powinien mieć miejsca w swoim zawodzie :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Cze 2017, 09:03:53 »

Nie wiem czy muszę koniecznie mieć ortlieba, skoro podobno crosso seria ekspert jest porównywalna jakościowo i znacznie lepsza cenowo.
Nic nie musisz
 ;)

Raffi, jeżeli wiesz, napisz dlaczego w netach wszyscy posiadacze twardo piszą "tylko ortlieb".
Czego brakuje crosso by być idealną sakwą, bo nie znam lepszego rozwiązania na zakupy niż dry big, szczególnie, że żona je wozi :P

Też nie wiem, czemu tak piszą. Może po prostu są z tych sakw zadowoleni?
Przez Crosso wylądowałem w rowie - podbiło mnie na kamieniu, załadowana sakwa spadła, złapałem skraj asfaltu i...
Na szczęście nic się nie stało. Okazało się, że wcześniej pękło dolne mocowanie.
Od tamtej pory sakwy zacząłem wieszać nisko na dolnym szczeblu bagażnika. Kłopot w tym, że trzeba je było dodatkowo zabezpieczać aby nie spadły z haków a to było kłopotliwe przy wsiadaniu do pociągu.

Teraz mam msx - ten sam lub bardzo podobny system mocowania co Ortlieby, czyli zamykane haki z regulacją rozstawu oraz możliwość założenia na bagażniki o różnej grubości i to w zasadzie główna różnica.
W Crosso nie pasuje mi tylko system mocowania, bo same sakwy są wykonane naprawdę dobrze.

W temacie cen: ponoć, bo nie sprawdzałem, wszyscy trzymają ten sam poziom cen bo im nie wolno taniej, a w stacjonarnym sklepie można się układać.
Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.
Ale tak jak napisał Raffi, to też można obejść, bo nikt nie zabroni sprzedawcy zastosować obniżek na inne produkty, które umową nie są umową objęte - ale to już zależy od sprzedawcy.

« Ostatnia zmiana: 07 Cze 2017, 09:05:16 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Cze 2017, 10:44:06 »
Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.

To akurat zdaje się jest niedozwolone. A przynajmniej przypominam sobie, że UOKiK miał do takich umów dość ambiwalentne podejście. Wiem że np. Sport&Freizeit z Intersportem dostali za to całkiem konkretną karę i nie obronili się w sądzie. Banaszek Duda Company i Profesjonalna Grupa Rowerowa też byli pod tym względem prześwietlani - tu nie wiem na czym się skończyło.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze 2017, 10:52:49 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Cze 2017, 11:38:07 »
Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.

To akurat zdaje się jest niedozwolone. A przynajmniej przypominam sobie, że UOKiK miał do takich umów dość ambiwalentne podejście. Wiem że np. Sport&Freizeit z Intersportem dostali za to całkiem konkretną karę i nie obronili się w sądzie. Banaszek Duda Company i Profesjonalna Grupa Rowerowa też byli pod tym względem prześwietlani - tu nie wiem na czym się skończyło.
Problem z UOKiK jest taki, że mamy całkiem fajne przepisy chroniące konsumentów (i na nich się UOKiK opiera), ale w relacjach przedsiębiorca - przedsiębiorca już wiele z tych przepisów nie obowiązuje. To, że coś się UOKiKowi nie podoba, nie oznacza, że jest to zabronione co do zasady.
Wszystko jak zwykle zależy od szczegółów, czyli od tego, jak taka umowa jest sporządzona.
Takie umowy są cały czas powszechnie stosowane, choć z reguły dotyczy to produktów z tak zwanej górnej półki, których nie spotyka się w marketach a czasem nawet w necie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Cze 2017, 12:10:19 »
Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.

To akurat zdaje się jest niedozwolone. A przynajmniej przypominam sobie, że UOKiK miał do takich umów dość ambiwalentne podejście.
Efekt jest taki, że sakwy crosso i ortlieba wszędzie kosztują mniej więcej tyle samo, a badziewne sakwy kross, lewe, ok. 15 litrów w zeszłym roku szło kupić za 15 zł w niby promocji, analogiczne w crosso to powyżej 100 czy ortlibie - ok 150 zł.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Cze 2017, 13:14:25 »
badziewne sakwy kross, lewe, ok. 15 litrów w zeszłym roku szło kupić za 15 zł w niby promocji

No właśnie, badziewne? Jak się sprawdzają "po przebiegu"? Bo na oko, z daleka to wyglądały całkiem sensownie, a bliższej okazji by się z nimi dokładniej zapoznać nie miałem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Cze 2017, 14:10:08 »
Pękają na zagięciach - nie jakoś szczególnie eksploatowane, system nośny bardzo słaby - na dzińdybry do skaw za 15 złotych należy dokupić "Naciąg do sakw Big/Small czarny" do oryginalnych crosso za 9 zł :P
Trzeciego dnia korzystania osłonki nitów wewnątrz sakwy odpadły, przez co ostre końcowki nitów zostały nieosłonięte  rysując wrzuconego do środka laptopa.

Tak poza tym daje rade...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Cze 2017, 15:50:22 »
Trzeciego dnia korzystania osłonki nitów wewnątrz sakwy odpadły, przez co ostre końcowki nitów zostały nieosłonięte  rysując wrzuconego do środka laptopa.

To i w Crosso miałem. Każda jedna pogubiła plastykowe osłonki nitów, które wklejane są... na klej z pistoletu :D


Pękają na zagięciach - nie jakoś szczególnie eksploatowane, system nośny bardzo słaby - na dzińdybry do skaw za 15 złotych należy dokupić "Naciąg do sakw Big/Small czarny" do oryginalnych crosso za 9 zł :P

To słabo. No ale jak za taką cenę...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ElectricMike

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Cze 2017, 15:09:51 »
Mam pytanie do użytkowników Crosso Dry. Czy to normalne, że w okolicach rolowania po 10 miesiącach użytkowania od tkaniny zaczyna odłazić winyl/guma? Podlega reklamacji?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Cze 2017, 08:37:57 »
U mnie trochę popękała, po zimie chyba o ile pamiętam, ale nic nie odłaziło przez długie lata (teraz to tak, ale ta sakwa ma już 8 latek). Zareklamuj, co Ci szkodzi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)