Autor Wątek: Słupki w DDR na Kleszczowej  (Przeczytany 14974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nesule

  • Gość
Słupki w DDR na Kleszczowej
« dnia: 17 Maj 2015, 18:57:13 »
Komu to zgłosić?


Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2015, 20:26:17 »
Czy chodzi Ci o sam fakt ich zainstalowania? W założeniu mają zapobiegać nielegalnemu parkowaniu, wjeżdżaniu na drogę rowerową...

Czy chodzi Ci że są na środku i brakuje obwódki w postaci białych linii?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2015, 09:05:32 »
Tu nie ma co zgłaszać, słupki w osi drogi rowerowej są zainstalowane jak najbardziej poprawnie. Ta droga rowerowa po prostu pokazuje środkowy słupek nielegalnie parkującym kierowcom.

Zgłaszać można co najwyżej braki słupków wzdłuż jezdni. Bez nich słpuki przy podjazdach mają tylko połowiczny sens.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2015, 09:53:13 »
Lepiej siedzieć cicho bo jakiś urzędas stwierdzi że są to zbyt patriotyczne i szybko przyjadą i wymienią na gamdzyki -obecnie będące na topie.. Niektórym się wydaje że słupek jest cudem na wszystko -(nawet na potencje) i niestety trzeba się już przyzwyczaić że te wspaniałe rowerostrady to ściema i tylko tor przeszkód dla hardkorowców. Trzeba godzić się że jakiś Ziutek musi kasę natłuc niż uczyć kultury i poszanowania prawa przez społeczeństwo.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2015, 16:41:42 »
A gdzie oznakowanie?  ::)

Cytuj
4.5.12 W przypadku ustawienia słupków w ś cieżce rowerowej (np. w celu zabezpieczenia
przed wjazdem samochodów) słupki należy poprzedzić
 oznakowaniem poziomym w postaci
linii cigłej białej z dodatkowym ząbkowaniem (wykonanym w postaci nierówno ci
poprzecznych) wywołujcym efekty dźwi kowe w chwili najechania na ich powierzchni .
Oznakowanie należy umie cić
 co najmniej 4,0m przed słupkiem. Słupki muszą spełnia
wymagania okre lone w punkcie 4.5.11
http://www.siskom.waw.pl/komunikacja/rowery/Standardy-rowerowe-wrzesien2009.pdf
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2015, 08:52:57 »
A gdzie oznakowanie?  ::)

Zapewne w magazynie. Przecież widać, że to nie jest jeszcze ukończona inwestycja.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Nesule

  • Gość
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2015, 00:08:33 »
Wy serio uważacie, że to jest OK?
Słupki "zainstalowane poprawnie" no litości..

Skupiacie się na tym czy słupki są w paski i czy 4 metry wcześniej jest oznakowanie. Who cares?! To jakaś paranoja.

Ja rozumiem, że jako starzy wyjadacze, zaprawieni w bojach o infrastrukturę, analizujecie każdy szczegół pod kątem czy jest zgodny z prawem czy nie, ale tutaj prawo jest do kosza! Nie dajmy się zwariować.

Moim zdaniem te słupki są niebezpieczne, za dużo, za ciasno, przedtem jest zakręt. Jeśli to ma być pomoc dla rowerzystów, to ja dziękuję za taką pomoc. Ciekawe jakby się kierowcom jeździło jakby tak pasy na jezdni porozdzielać słupkami.

Offline DorianGrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi multa, loquere pauca.
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2015, 06:15:36 »
Na Czerniakowskiej też są słupki, tylko mniej. Teraz już się przyzwyczaiłem, ale na początku o mało się nie zabiłem o taki "ulepszacz".

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2015, 08:07:37 »
Wy serio uważacie, że to jest OK?
Słupki "zainstalowane poprawnie" no litości..

Skupiacie się na tym czy słupki są w paski i czy 4 metry wcześniej jest oznakowanie. Who cares?! To jakaś paranoja.

Ja rozumiem, że jako starzy wyjadacze, zaprawieni w bojach o infrastrukturę, analizujecie każdy szczegół pod kątem czy jest zgodny z prawem czy nie, ale tutaj prawo jest do kosza! Nie dajmy się zwariować.

Moim zdaniem te słupki są niebezpieczne, za dużo, za ciasno, przedtem jest zakręt. Jeśli to ma być pomoc dla rowerzystów, to ja dziękuję za taką pomoc. Ciekawe jakby się kierowcom jeździło jakby tak pasy na jezdni porozdzielać słupkami.

A co można zrobić poza tym że się będę wsciekał? Nawet jak wyślesz 50 zgłoszeń to ZDM odpowie ci 50 razy ze jest ok.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Maj 2015, 09:23:26 »
Wy serio uważacie, że to jest OK?
Słupki "zainstalowane poprawnie" no litości..

Skupiacie się na tym czy słupki są w paski i czy 4 metry wcześniej jest oznakowanie. Who cares?! To jakaś paranoja.

Ja rozumiem, że jako starzy wyjadacze, zaprawieni w bojach o infrastrukturę, analizujecie każdy szczegół pod kątem czy jest zgodny z prawem czy nie, ale tutaj prawo jest do kosza! Nie dajmy się zwariować.

Moim zdaniem te słupki są niebezpieczne, za dużo, za ciasno, przedtem jest zakręt. Jeśli to ma być pomoc dla rowerzystów, to ja dziękuję za taką pomoc. Ciekawe jakby się kierowcom jeździło jakby tak pasy na jezdni porozdzielać słupkami.
A co można zrobić poza tym że się będę wsciekał? Nawet jak wyślesz 50 zgłoszeń to ZDM odpowie ci 50 razy ze jest ok.
czegoś nie rozumiem
przecież Nesule ma rację

te słupki nie poprawiają bezpieczeństwa na ddr-ce
to po co w ogóle ta cała masa, przyzwyczajmy się do tego co jest i mamy spokój

rozwiązanie na kleszczowej jest złe i należy je oprotestować
formy i sposobu nie znam, ale realizowane rozwiązanie jest złe - niebezpieczne i ktoś musi to powiedzieć, a nie rozpuszczać, że zgodne z prawem

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Maj 2015, 10:25:29 »
Moim zdaniem te słupki są niebezpieczne, za dużo, za ciasno, przedtem jest zakręt. Jeśli to ma być pomoc dla rowerzystów, to ja dziękuję za taką pomoc. Ciekawe jakby się kierowcom jeździło jakby tak pasy na jezdni porozdzielać słupkami.

Za to auta parkujące na drodze rowerowej gdy słupków nie będzie niebezpieczne nie będą? Ciekawa logika.
Łatwiej ominąć słupek o średnicy 15cm, czy auto o szerokości 1,8m (albo długosci 4m jak jakiś baran zaparkuje prostopadle zastawiając i ddr i chodnik?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Maj 2015, 10:34:00 »
Popieram i mam w d... urzędnicze zabawy w paragrafy i ustępy, to że większość ludzi lubi i musi działać zgodnie z zasadami nażuconymi przez nierobów którzy wymyślają utrudnienia aby dowartościować swoją gównianą i nikomu nie potrzebną pracę. Ja jeżdżę i na sobie praktykuję to co Ci zbawcy narodu wymyślają. Wiem że też wielu to potomki milicji i kacyków i chcieli by oszczędzać ich ojców i nie męczyć robotą do której nie pali im się i zamiast gonić ich do pilnowania przestrzegania prawa to każą nam całować ich centralnie w ...... i składać się na firmę pana Zdzicha czy Henia żeby mógł kasę wyprowadzić z budżetu.Krótko brać nierobów ze Straży zafraki i do roboty ganiać źle parkujących a nie tworzyć pułapki i zasieki .

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Maj 2015, 20:44:11 »
Nie widzę odpowiedzi na pytanie Raffiego - czy lepszy jest słupek na środku DDR z możliwością ominięcia go prawą lub lewą stroną DDR, czy samochód na całej szerokości DDR z możliwością ominięcia go jezdnią pod prąd lub chodnikiem? Choćbyś miał najbardziej zapaloną do roboty SM na świecie, zawsze napatoczy ci się ktoś, kto zaparkuje "na chwilę".

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Maj 2015, 22:23:07 »
To mu wybiję szybę, urwę lusterko, urwę wycieraczkę (z tyłu), porysuję lakier, nakleję naklejkę.
Wybierz sobie.

Ale jako rowerzysta nie zrobię sobie krzywdy.
Te słupki aż krzyczą, że mnie zawadzą. Dodatkowo z przyczepką z dzieckiem jak znalazł problem.

Chyba czegoś nie rozumiem.
Czy to forum masy czy domorosłych prawników?
Od kiedy to procedura czy inny przepis stał się nagle ważniejszy od bezpiecznej jazdy?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słupki w DDR na Kleszczowej
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Maj 2015, 05:30:50 »
axxenfall ,masz odpowiedz  - samochód zaparkowany widuję raz na 2 tygodnie a słupek 2 razy dziennie przynajmniej , i jak Vit napisał mam pełną gamę środków aby zaradzić ten problem  a na słupek tylko w razie czego tylko hamulec albo jazdę obok ścieżki. Często a w szczególności w lecie jak wylezie "kultura rowerowa" z norek nieraz spychany jestem na te słupki przy przejazdach przez ulicę bo nagle wszyscy z naprzeciwka ruszają jednocześnie i każdy musi być pierwszy na drugiej stronie.  Jakby straż była zapalona choćby w 50 % to nikomu nie przyszło by do głowy parkować tam gdzie może zaliczyć  bilet do dokonania dobrowolnego przelewu.