Autor Wątek: Budżet obywatelski edycja 2015  (Przeczytany 14557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Budżet obywatelski edycja 2015
« dnia: 07 Sty 2015, 07:55:40 »
Dziś o g. 18:00 w Zespole Szkół im.  Wysockiego ( dawne Technikum Kolejowe) ul Szczęśliwicka 56 spotkanie z Władzami dzielnicy w sprawie nowej edycji budżetu obywatelskiego w cyklu debat o priorytetach i potrzebach dzielnicy. Szczegóły: www.twojbudzet.um.warszawa.pl
« Ostatnia zmiana: 07 Sty 2015, 08:01:27 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sty 2015, 14:25:13 »
Oj ,oj słabo kolega poinformowany , ważniejsze było spotkanie wczoraj w sprawie budżetu ,ale to tylko dla nielicznych "elit" które to nie informując kolegów , same postanowiły działać -bez zbędnych kibiców . Szkoda ,że ja się dowiedziałem po fakcie dopiero o 22 (po wszystkim ) otrzymałem telefon ze zdziwieniem że mnie nie było. Okazuje się że, widać jestem "pasee".  O tym zresztą dzisiaj porozmawiamy na GdR. Szkoda tylko że porobiły się sekty po pare osób co to chcą za wszystkich podejmować decyzje i reprezentować "jedyną słuszną teorię" (SWOJĄ) 

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sty 2015, 14:31:57 »
Trudno żebym ja był poinformowany. Ja nie należę do sekty z Ochoty. O czym się dowiedziałem o tym poinformowałem. A skoro masz pod czyimś adresem zarzuty, że taki niedobry i Cię nie poinformował to napisz o kogo ci chodzi, a nie standardowe "ktoś". Zbyt wielu "ktosiów" w tym kraju. :P
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sty 2015, 14:56:34 »
Wolałbym ,aby ten "ktoś " miał cywilną odwagę przyznać się że ma mnie w d...  i parę osób innych też, niż miałbym do końca "kapusiem " zostać . Zresztą  jeszcze mam takie odchylenia typu katolickiego , że nie chcę oceniać kogoś zanim do końca nie poznam jego intencje , nie mi wyroki wydawać czy ktoś jest społeczny czy anty.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sty 2015, 15:32:44 »
Jeśli chodzi o to spotkanie (http://www.zm.org.pl/?a=bp-151-spotkanie) to raczej nie było tajemnicą. Zaproszenia imiennego kolega nie dostał? ;)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sty 2015, 15:43:20 »
Tu akurat nie chodzi o imienne zaproszenie/zaproszenia ale skoro byli tacy co posiedli z odpowiednim wyprzedzeniem tą wiedzę tajemną, a do tego był już taki wątek na forum to chyba (a może się mylę ) nie było jakimś strasznym wysiłkiem umieścić w nim taką informacje. Ostatecznie nie ma obowiązku śledzić wszystkich stron w sieci 24/7 aby być na bieżąco. A temat wydaje mi się że jednak najbardziej rowerowy.
ps. W przyszłym tygodniu 13 i 14 na Ochocie są dwa kolejne spotkania tym razem w dzielnicy na Grójeckiej 17 o g. 18:00. 13 chyba ważniejsze bo min. o infrastrukturze.
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sty 2015, 17:01:13 »
Spotkanie dotyczyło rozwoju infrastruktury rowerowej, a jak wiadomo masa krytyczna samosięrozwiąże jak tej infrastruktury będzie odpowiednio dużo . Za rozwiązaniem masy pojdzie likwidacja tego forum. Jeśliby potraktować to forum jako myślący byt to zachowało się ono bardzo inteligentnie. Przeciwdziałało swojemu unicestwieniu.
:D
« Ostatnia zmiana: 09 Sty 2015, 17:38:31 wysłana przez rowerozof »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sty 2015, 22:47:09 »
Forum jako byt inteligentne - nie działa przeciwko swemu istnieniu. To ciekawe jak należy traktować osoby które wzięły udział? Patrząc na to z tej perspektywy dziwna logika.
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sty 2015, 23:03:46 »
 :) Dzięki takim społecznikom co to budują na siłę twory rowero-podobne Masa będzie jeszcze lata istniała. Natomiast bardzo brzydko że w sprawach rowerowych zabierają najwięcej głosu ludzie co to jazdę na rowerze traktują jak jakiś folklor, lub styl życia ,a nie potrzebę komunikacyjną i dlatego powstają dzięki niektórym szkodliwe jakieś w chodniku pasy poszatkowane przejściami i okraszone słupkami jakby była to tylko ozdoba  a nie utrudnienie i pułapka dla rowerzysty. No cóż każdy ma swój sposób na zaistnienie ,a to że niektórym zależy bardzo żeby rozwalić masę to nie pierwszyzna - nikt nie lubi jak mu się błędy wypomina, i niektórym to że masa kuleje i nie jest doinformowana  to pasuje. Wtedy to ich bardziej nobilituje, że to oni są tymi co to najlepiej wiedzą co rowerzystom potrzeba. Na pewno  pustka jaka powstanie po masie (jakby i do tego doszło ) szybko zapełni się  tymi co nie skaczą z radości na widok rozwiązań z Targowej, czy nawet ze Świętokrzyskiej, która pomimo sporej ilości poprawek wiele jeszcze błędów posiada i będzie zmorą  anie przyjazną drogą dla rowerzystów. Samozadowolenie władzy nie zawsze idzie w parze z zadowoleniem użytkowników. Może rowerzysta podróżujący dla przyjemności i wycieczkowo po mieście może czuć się ważny-tyle się robi ,ale ja mam w niektórych miejscach wątpliwości czy nie lepiej byłoby jechać po jezdni , niż po ciasnej i niebezpiecznej ścieżce. Niektóre powstały chyba na złość .   

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sty 2015, 23:53:06 »
Nie rozumiem bulwersacji. Informacja na stronie organizatora była. Na forum ZM jest cały wątek o BP2016 http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=3246 . Mnie to interesuje i jestem na bieżąco.  Może was to mniej interesuje i nie dostaliście informacji. Nie doszukiwałbym się w innych, że specjalnie wam nie powiedzieli.
Poza tym , spotkanie to jest raczej niezgodne z duchem BP, który powinien być ruchem oddolnym-obywatelskim. Projektów nie zgłaszają organizacje typu ZM tylko poszczegolni mieszkańcy.
Na koniec pytanie. Jakich społeczników masz na myśli i jakie twory rowero-podobne ?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sty 2015, 07:18:09 »
Spotkanie dotyczyło rozwoju infrastruktury rowerowej, a jak wiadomo masa krytyczna samosięrozwiąże jak tej infrastruktury będzie odpowiednio dużo . Za rozwiązaniem masy pojdzie likwidacja tego forum. Jeśliby potraktować to forum jako myślący byt to zachowało się ono bardzo inteligentnie. Przeciwdziałało swojemu unicestwieniu.

Poza tym , spotkanie to jest raczej niezgodne z duchem BP, który powinien być ruchem oddolnym-obywatelskim.

Fajne podejście. Masa nie powinna się tym interesować. Spotkanie przeczy duchowi itd. Najlepiej siąść na d.. i nic nie robić-  jakoś to będzie. A, że potem w budżecie obywatelskim dzieją się takie cuda jak na Ursynowie - no cóż świat nie jest idealny.
Podejście w stylu mnie interesuje to wiem, a skoro ty nie wiedziałeś to widocznie zbyt mało się interesujesz i to twój problem zostawię bez komentarza.
Pozostaje tylko jedno pytanie po jaką  .... były dotychczas umieszczane informacje o konsultacjach np. w sprawie Okopowej, o spotkaniach na Ochocie czy Ursynowie. Kto by chciał bardzo to by wiedział. Kto by chciał mniej to by nie wiedział. Przy takim podejściu to już można zlikwidować to forum są przecież setki innych stron na których ktoś coś napisał. Jak komuś zależy to sam sobie znajdzie. 
I NA TYM SKOŃCZMY DYSKUSJE  bo dalsza nie ma sensu. Inne podejście, inne standardy i nic na to nie poradzimy.
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sty 2015, 10:13:11 »
mk1111 wiesz jesteśmy innego typu tworami co to tylko jednej idei poświęcają się a tutaj widać trzeba być otwarty i na FB i na ZM  i na PCK , LOK , PZPR(o ile jeszcze gdzieś na fb istnieje) czytać WSZYSTKIE blogi , reklamy , kontrolować Green Peace , po prostu nie można liczyć na kolegów bo ich nie ma . Masz w zamian różnorodne portale społecznościowe i tam można grać kogo chce a w realu?-żenada. Podejście typu jak się nie interesujesz i nie masz dostępu do tajemnej wiedzy to g... masz do powiedzenia i jesteś wykluczony to typowe dla lepszej rasy (tylko ładniej się nazywa) . Stworzyły się nam teraz takie "Elity" co to za wszystkich podejmują decyzję a jak im się zarzuca że mylą się to wskakują na Ciebie żeś przespał okazję i "zamknij ryj." Z tego wynika że budżet obywatelski czy partycypacyjny jest tylko dla FB-ukowców a reszta ma tylko przytakiwać i z boku przyklaskiwać -Nowe PZPR idzie . W ten sposób i sporo wspólnot działa mieszkaniowych , np u mnie jeden z ambitnych działaczy jako ma atrakcyjną żonę to kamery na klatkach zainstalował , teraz w piwnicach prąd przerabia a winda pamięta Wiesława G.  a zsypy dalej nie pospawane i ja segreguje śmieci na te co wlezą w rurę i na te co muszę na dół znieść do tego samego pojemnika . Można wiele wykazać "pięknych dokonań " podobnych działaczy , jest tak dobrze i fajnie że dalej nie widać przyszłości w tym siermiężnym kraju , a przecież najlepsi angażują się w projekty i co i d.... z tego . Jednym wystarczy parę ścieżek , parę knajp z Fritz Colą na paletach i jest raj a drudzy mają trochę ambitniejsze wymagania i nie tylko dla siebie . Dzięki takiemu podejściu jak BP znowu wygrają projekty typu "orliki" "aqa parki" a normalnych ławek czy koszy na osiedlach nie uświadczysz , a zieleń będzie taka jak na placyku "Pod Skrzydłami" czy pl. Powstańców Warszawy. No cóż dalej nieliczni mają prawa a plebs jak ich nie stać na "drapany telefon " czy stałe łącze to niech idą do kościoła o lepsze skonanie pomodlą się , bo na razie jeszcze nie udało się wprowadzić nowoczesności czyli " eutanazji" Tak więc dalej kochani róbcie wyścig szczurów i cieszcie się z chwili triumfów osiąganych na publicznych (dla elit ) spędach ,jak dorośniecie zrozumiecie że mimo waszej przebiegłości zostaliście z manewrowani i to co miało być skokiem cywilizacyjnym obróciło się przeciw Wam . Powodzenia na blogach na wirtualnych forach i na końcu może jak starczy czasu i w życiu prywatnym nie związanym z klikaniem "lubię to " lub "wali mnie to". 

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sty 2015, 17:15:02 »
Przypominam , iż jutro w Urzędzie dzielnicy jest spotkanie w sprawach budżetu partycypacyjnego  o 18 . Pojutrze też  -
http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/dyskusje-o-priorytetach-i-potrzebach-terminy-spotka
 punkt 5 o Ochocie , co do spotkań Ochockiej Grupy Rowerowej nic nie wiem -podpadłem i zostałem wykluczony. 

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sty 2015, 17:50:39 »
Podpadłeś to masz. Załóż swoją sektę to ty będziesz wykluczał a nie ciebie będą. :P.  Ja jutro będę. Ale od wczoraj tylko z buta więc od razu na miejscu. tylko daj znać ile wcześniej.
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sty 2015, 22:32:54 »
Jak to z buta ? Pożycz od matki rower i ten kawałek z Barskiej to chyba dasz radę pod urząd dojechać na 17,45