Autor Wątek: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci  (Przeczytany 5768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« dnia: 17 Paź 2014, 21:57:58 »
Drodzy ludkowie, którzy orientujecie się co nieco w kandydatach na prezydenta Warszawy tudzież radnych - kto z nich mógłby najbardziej się przysłużyć rowerzystom i dlatego też warto mu dać szansę w wyborach, a kim nie zawracać sobie tego, co spoczywa na siodełku? ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Paź 2014, 08:47:29 »
Polityk to taka śmieszna istota która dla osiągnięcia postawionego sobie celu jest zdolna do wszystkiego. Coś obieca, dziecko pogłaszcze po głowie. W tej chwili nie ma raczej nikogo kto gwarantowałby, że po wyborach nie będzie miał tysięcy ważniejszych rzeczy niż zajmowanie się rowerami. Więcej zależy od poszczególnych urzędników niż od prezydenta miasta. Ostatecznie to nie on/ona podejmuje wszystkie decyzje . Kluczowe tak ale te szczegółowe od których zależy czy coś ma sens czy jest to kolejny bubel to już niższy szczebel. Natomiast co do radnych to określ który rejon miasta cie interesuje może ktoś akurat będzie tam kogoś znał wartego głosu.
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Paź 2014, 10:46:09 »
Drodzy ludkowie, którzy orientujecie się co nieco w kandydatach na prezydenta Warszawy tudzież radnych - kto z nich mógłby najbardziej się przysłużyć rowerzystom i dlatego też warto mu dać szansę w wyborach, a kim nie zawracać sobie tego, co spoczywa na siodełku? ;)

Pytasz na kogo głosować? Masa jest apolityczna, więc z tej strony nie licz na rekomendację.

Odpowiedzieć Ci mogę tylko prywatnie, na kogo ja sam planuję zagłosować (inni z ekipy mogą sie z tym nie zgadzać więc nie traktuj tego jako głos masy). W pierwszej turze planuję zagłosować na Erbel. Co dalej - zobaczy się.
Natomiast generalnie radzę prześledzić co dany kandydat obiecuje w programie wyborczym. Poza oczywiście tematem stricte rowerowym (to słowo MUSI się pojawić w programie, inaczej kandydata skreślaj), warto zerknąć co kandydat myśli o komunikacji i transporcie w ogóle - jak np. obiecuje wielopoziomowe skrzyżowania i parkingi w centrum to znaczy, że tematu miasta przyjaznego do życia i przyjaznego rowerzystom nie czuje za grosz.

Co do radnych - każda dzielnica i okręg to inni radni do wyboru. Dopóki nie napiszesz jaki masz wybór, to Ci konkretniej nie podpowiem. Ale są radni, którzy są znani z pomagania nam i współpracy ze środowiskami rowerowymi od dawna.
Sposób by ich znaleźć jest prosty - bierzesz listę kandydujących w Twojej okolicy i wpisujesz ją w googla, kandydat po kandydacie: "(nazwisko) rowery", "(nazwisko) Masa" "(nazwisko) Zielone Mazowsze" - przy tych, co z nam pomagali lub sami działali na rzecz rowerów na pewno wyskoczy sporo pozytywów. Przy tych, którzy robili rowerom wbrew (np. radni z woli co zablokowali pasy rowerowe i wygodny tramwaj na Obozowej) też będzie sporo wyników, tyle że o innym oddźwięku :D

Obecnych radnych miejskich możesz też sprawdzić jak pracowali tutaj. To przydatne, bo można zerknąć o co dany radny walczył, o co interpelował, jak głosował w tematch rowerowych - i tym samym dojść jakie ma poglądy na tematy transportu czy rowerów. To nawet lepsze niż przeglądanie programów wyborczych - bo widzisz nie sferę deklaracji, ale realnych działań danego kandydata. Słowa mogą kłamać, czyny raczej nie :)

Podobnie powinno dać się zrobić z radnymi dzielnicowymi - na stronie dzielnicy powinna być lista, statystyki obecności, interpelacje i wszystko. Niektórzy radni mają też swoje strony www, gdzie też wrzucają interpelacje i informacje o swoich działaniach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Paź 2014, 16:08:25 »
Oj Raffi ,oj nie ilość interpelacji ważna jest, tylko metoda działania . Mam znajomego radnego który tylko 8 interpelacji napisał i dał sobie spokój (więcej na przerwie na sesji na papierosie załatwi niż pisanie -"do kosza").Więcej rad nie udzielam gdyż niestety też kandyduję  i nie przechwalam się że znam się na rowerach, lecz uważam że jak kupie sobie holendra i duży hipster-ski dzwonek w kwiatuszki od razu na prezydenta nie będę kandydował. Rowery to nie całe życie , są problemy które trzeba sprawiedliwie rozważyć , moda na tych najlepszych już daje niektórym w kość  i już dochodzi do tego że normalni ludzie nie mają prawa głosu . Czym większy oszołom -większa rzesza fanatyków.Zresztą co ja wiem ?przecież na "fb" nie żyje ,wiec nie ma mnie.Nie organizuję happeningów w liczbie 4 do 5 osób ,więc nie znam się na życiu. Nie kupuję na allegro  laików więc nie mam znajomych. Oj ciężkie czasy oj - JAK ŻYĆ . Mam bronić tęczy ,czy ją spalić ?- jaka teraz obowiązuje poprawność polityczna? No widzicie nie wiem jak żyć , a do koryta się pcham - chichot  historii.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Paź 2014, 01:02:14 »
Co do radnych, to mnie akurat interesuje Śródmieście, ale nie napisałam tego w pierwszym poście, bo uznałam, że z rekomendacji mogliby skorzystać również inni forumowicze.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Paź 2014, 10:37:59 »
Oj Raffi ,oj nie ilość interpelacji ważna jest, tylko metoda działania . Mam znajomego radnego który tylko 8 interpelacji napisał i dał sobie spokój (więcej na przerwie na sesji na papierosie załatwi niż pisanie -"do kosza").

Masz oczywiście rację, że najlepiej jest po prostu znać radnych, wiedzieć co robią, jakie tematy ich interesują i jakie mają sukcesy w realizacji programów, obietnic, czy próśb od obywateli.

Tylko, że o ile interpretacje policzyć łatwo bo są publikowane, o tyle "rozmów na papierosie" i ich skutków nie zweryfikujesz - chyba, że tam byłeś i widziałeś. Do sukcesów medialnie też zawsze przyznaje się więcej osób niż rzeczywiście nad sukcesem pracowało - to też trudno zweryfikować.

Ty wiesz co robią Twoi radni, jakie mają sukcesu i którzy, bo chodzisz i się inetersujesz - to BARDZO DOBRZE. Ale jak ktoś nie wie, nie interesował się przez 4 lata, a teraz chce nadrobić, to lepiej zacząć od interpelacji niż od niczego ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Paź 2014, 22:52:13 »
Zachowujemy neutralność forum, czy mogę podrzucić link do strony kolegi kandydującego do rady dzielnicy na Białołęce?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Paź 2014, 05:57:43 »
WMK jest w zasadzie  z założenia apolityczna. W swoim gronie mamy przynajmniej jedną osobę kandydującą. Nie robi jednak kampanii na forum. Co prawda Raffi wyjawił swoje preferencje ale raczej nie powinno to się stać regułą ponieważ doprowadzi to tylko do niepotrzebnych napięć i podziałów. Ja ograniczył bym się do informowania ew. zainteresowanych poprzez wiadomości prywatne.Bez jawnej agitacji na forum.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź 2014, 12:17:10 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Paź 2014, 08:24:22 »
Rozumiem, a nawet zgadzam się i popieram.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Paź 2014, 15:43:05 »
Sądzę jednak, że za informację w stopce nikt się nie obrazi.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Paź 2014, 16:23:31 »
Ja ograniczył bym się do informowania ew. zainteresowanych poprzez wiadomości prywatne.Bez jawnej agitacji na forum.

A ja bym wolał, gdyby prosta informacja 'Pan X kandydujący w dzielnicy Wola ma prorowerowe poglądy' pojawiła się w specjalnie wydzielonym wątku. Tylko jako informacja, bez agitacji i dyskusji nad stopniem zroweryzowania kandydata. Wolę jeden wątek (który można ignorować), niż spam wiadomościami prywatnymi.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Paź 2014, 16:50:10 »
Drodzy ludkowie, którzy orientujecie się co nieco w kandydatach na prezydenta Warszawy tudzież radnych - kto z nich mógłby najbardziej się przysłużyć rowerzystom i dlatego też warto mu dać szansę w wyborach, a kim nie zawracać sobie tego, co spoczywa na siodełku? ;)

Pytasz na kogo głosować? Masa jest apolityczna, więc z tej strony nie licz na rekomendację.

Masa (WMK) jest apolityczna ( czytaj APARTYJNA )

Rany Boskie, dorośli ludzie, a po Polsku nie kumają :P Apartyjność to nie to samo co apolityczność. Także żadnego "czytaj" proszę nie stawiać :P

Masa jest cholernie polityczna, zaprasza polityków na przejazdy, odpytuje ich, miesza się w politykę miejską, ma zaprzyjaźnionych radnych i posłów, włazi z buciorami do parlamentu zmieniać prawo... a jest przy tym zupełnie bezpartyjna. Także apolityczność i apartyjność TO NIE TO SAMO.

Do upadłego będę twierdził, że Masa nigdy nie była, nie jest i nie będzie apolityczna :P Będąc apolitycznym nic się nie wywalczy, ani dla cyklistół, ani dla nikogo innego.

Nie jest apolityczna, bo stara się wpłynąć na realizację poprawy polityki bezpieczeństwa na drogach, poprzez zmianę przepisów zawartych w ustawach, a jak wiecie ustawy w naszym kraju zatwierdza/odrzuca Sejm RP.

No właśnie. Jest polityczna. Jest tak polityczna jak tylko umiemy ją zrobić polityczną. Gdybyśmy tylko umieli bardziej, Masa pewnie byłaby jeszcze bardziej polityczna :P Choć wciąż apartyjna.

Do czego zmierzam - albo powinniście popierać polityków, którzy rokują realizację waszych postulatów, albo sami kandydować.

I to staramy się robić. Znaczy popierać rokujących polityków, bo kandydować to chyba nikt na razie nie zamierza ;-) Dlatego napisałem, że Masa nie jest apolityczna tak do końca.

Trzeciej drogi nie widzę.

Zawsze można jeszcze sobie odpuścić i tylko wklejać na forum fotki, jak jest źle. Tak jak to czyni wiele osób (nie pije teraz do Ciebie). Ale ta opcja chyba w grę nie wchodzi, bo ja jednak chciałbym kiedyś móc puścić dziecko z rodzimej Białołęki do Centrum na rowerze wiedząc, że spokojnie da radę samo tam dojechać ;-)
:P
A wyciągnąłem to, bo z tym, że jest apolityczna zupełnie się nie zgadzam i twoje wcześniejsze wypowiedzi były zdecydowani bliższe moim poglądom.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź 2014, 16:56:19 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Paź 2014, 08:58:41 »
Słusznie, że wyciągnąłeś. Miałem oczywiście na myśli apartyjną, a nie apolityczną. Przepraszam za przejęzyczenie (przeklawiaturzenie?) ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Paź 2014, 21:16:25 »
Dobrze jest też samemu zapytać, zwłaszcza jak klient dostaje pozycjonowanie na waszego fb.
Ostatnio zobaczyłem na swoim wallu reklamę pani Julity Maciąg Lysakowskiej  z WWSu w której zapewniała że ważne są dla niej drogi dojazdowe do Placu Zawiszy.

Wysłałem jej prywatną wiadomość:
Cytuj
  Dzień dobry
Zapoznałem się z Pani programem w Pani materiałach.
Moje szczególne zaciekawienie wzbudziła sytuacja na ulicach dojazdowych do Placu Zawiszy.

Mam więc pytanie do Pani o stosunek do projektu Zielonego Mazowsza, dotyczącego ulicy Grójeckiej, dokładnie to:
   http://www.zm.org.pl/?a=grojecka-148

Nie piszę tego jako działacz ZMu, a jedynie mieszkaniec, który regularnie przemierza tę ulice i któremu na sercu są sprawy Ochoty.

Dziękuje za odpowiedź

Do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

P.S.
Cóż z osób z WWSu miałem jeszcze jedną na wallu, ale skoro ten ktoś musi się odżegnywać od swoich salafickich korzeni ;) :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory samorządowe - prorowerowi kandydaci
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Paź 2014, 21:31:51 »
WMK jest w zasadzie  z założenia apolityczna. W swoim gronie mamy przynajmniej jedną osobę kandydującą. Nie robi jednak kampanii na forum.

Więcej niż jedną, ja też kandyduję.