Autor Wątek: przejazd Świeczkowy Czajnika  (Przeczytany 18009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
przejazd Świeczkowy Czajnika
« dnia: 29 Lip 2014, 22:05:45 »
Zapraszam na tradycyjny już przejazd Świeczkowy w dniu  1 sierpnia 2014 r.

Jest to już 7 edycja przejazdu Świeczkowego Czajnika w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zabieramy jak zawsze świeczki, zapałki by na wybranych miejscach pamięci je zostawić. A na minutę pamięci na Rondzie Dmowskiego wg uznania flary. Wiele grup społecznych chce przeżyć ten wyjątkowy czas dlatego każdy element  pirotechniki, ubioru - na poziomie jest ważny.

Jednym z elementów szacunku jest nasz ubiór. W sieci dostępne są ciekawe projekty koszulek jak choćby projekt PamiętaMY 1944-2014. Każda inna inicjatywa jest też godna uznania.
To jest dzień godzina, minuta pamięci wspólnej odebranej nam przez wiele lat po 1945 roku. Dlatego barwy polityczne i inne aspekty są nie ważne.

Program 2014:

przedStart: Rondo Dmowskiego, zbieramy się ok. godziny 16.30 na tarczy ronda.

Start: Pomnik Zgrupowania AK Krybar, ul. Tamka 17.27

Warto zaopatrzyć  się w elementy pamięci za tych co odeszli np. biało-czerwone mini flagi. Będzie to piękny gest solidarności. W kilku czasopismach można nabyć opaski na ramię wzorowane na powstańczych.

Z pozdrowieniami,

Czajnik z rodziną - Agnieszką i Różą
« Ostatnia zmiana: 29 Lip 2014, 22:17:45 wysłana przez Czajnik »
w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lip 2014, 21:28:27 »
ok ja będe z Jurem
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lip 2014, 10:04:30 »
nie wiecie może gdzie można otrzymać znaczek upamiętniający rocznicę? chodzi o ten z 'akcji znaczek' organizowanej przez urząd miasta
http://powstanie44.um.warszawa.pl/akcja-znaczek

nie wiem czy już rozdają, czy mają rozdawać? ktoś coś wie?
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lip 2014, 13:44:35 »
Nie wiem czy się wyrobię, bo tego dnia mam robić kompy w ZM. Ale jak nie będzie dużo do roboty to będę Was łapał po trasie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sie 2014, 09:53:59 »
Parę osób dzwoniło i pytało na jakiej ręce nosić opaskę powstańczą:
"Pozostałą grupa dotarła do punktu zbiórki o 15.00. Przed 16.00 rozdano nam opaski, wkładamy je na lewą ręką."
a znalazłem to tutaj:
http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/relacje/relacja31b.html

Deszcz popadał na Woli i od razu się przyjemniej zrobiło, uf - u Was też mam nadzieję! :-\

Oczywiście, jako że i ICM i Pogodynka przewiduje przelotne deszcze - nie zależnie od pogody, nawet przy ulewie, na rondzie Dmowskiego się spotykamy. Nikt i nic nam w tym nie przeszkodzi. Najwyżej będzie mokro:)

w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sie 2014, 09:58:31 »
[nie wiecie może gdzie można otrzymać znaczek upamiętniający rocznicę? chodzi o ten z 'akcji znaczek' organizowanej przez urząd miasta http://powstanie44.um.warszawa.pl/akcja-znaczek nie wiem czy już rozdają, czy mają rozdawać? ktoś coś wie?]

http://powstanie44.um.warszawa.pl/kontakt - kto pyta nie błądzi - zadzwoń po prostu do kogoś z tej listy.
« Ostatnia zmiana: 01 Sie 2014, 09:59:54 wysłana przez Czajnik »
w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sie 2014, 10:12:39 »
w Centrum Edukacji IPN, Marszałkowska 21-25, w portierni na dole można dostać biało-czerwone odblaskowe opaski i wprasowanki powstańcze

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sie 2014, 10:14:56 »
Oczywiście, jako że i ICM i Pogodynka przewiduje przelotne deszcze - nie zależnie od pogody, nawet przy ulewie, na rondzie Dmowskiego się spotykamy. Nikt i nic nam w tym nie przeszkodzi. Najwyżej będzie mokro:)

Nie będzie tak żle

http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=pws:IMASOVIA4

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sie 2014, 10:27:01 »
w Centrum Edukacji IPN, Marszałkowska 21-25, w portierni na dole można dostać biało-czerwone odblaskowe opaski i wprasowanki powstańcze

Czy ktoś z birących z wybierających się dziś na 17:00 na rondo Dmowskiego, będzie wcześniej zgłaszał się po takie opaski do IPN i mógły wziąć jedną dla mnie?

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sie 2014, 10:39:11 »


wiem Roberto, jednak zawsze deszcz wzbudza jakieś obiekcje u niektórych,
« Ostatnia zmiana: 01 Sie 2014, 10:42:31 wysłana przez Czajnik »
w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sie 2014, 13:17:55 »
w Centrum Edukacji IPN, Marszałkowska 21-25, w portierni na dole można dostać biało-czerwone odblaskowe opaski i wprasowanki powstańcze

Czy ktoś z birących z wybierających się dziś na 17:00 na rondo Dmowskiego, będzie wcześniej zgłaszał się po takie opaski do IPN i mógły wziąć jedną dla mnie?

Ja z Wami ino myślą...

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sie 2014, 14:43:37 »
Dwie godziny deszczu się skończyły i rześko się zrobiło, właśnie z terenu wróciłem więc niezmiennie dobrze jest.

Mam również niespodziankę dla Was - dostałem wyjątkowe dodatki rowerowe na przejazd od Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

do zobaczenia w terenie!
w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sie 2014, 15:36:59 »
 :) No to przekonałeś , dodatki -magiczne słowo , żeby tylko ronda nie zabrakło dla Nas (pojemność ograniczona ) :P

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sie 2014, 21:46:54 »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd Świeczkowy Czajnika
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sie 2014, 22:32:52 »
Dziękuję wszystkim za przybycie , i uczczenie godziny "W" . Było nas około 40 osób i już troszeczkę widoczni na rondzie . Mogło  być lepiej ,ale z kolei może i lepiej że przybyli ci co stawiają raczej na patriotyzm ,niż na zadymę  . To jest dobra reklama dla rowerzystów ,że więcej można po nich się spodziewać , nie tylko to że tylko żądają od innych ,ale sami też potrafią coś z siebie dać . Najlepszym odczuciem jedności była ulica Królewska i równoczesne podróżowanie ją z Harleyowcami . Może niektórzy by woleli bardziej oficjalne obchody ,ale dla mnie raczej wolę takie świętowanie bez zbędnych przemówień i niekonieczne ludzi do tego najmniej uprawnionych (takich co to niedawno na 22 lipca -było i takie święto-też mieli dużo do powiedzenia) . W tym roku nie udało nam się pozyskać "opiekuna merytorycznego" ,przez to mało mieliśmy informacji co do miejsc , ale w przyszłym roku ,może uda się pozyskać takiego (tak jak rok temu) . Dziękujemy też pełnomocnikowi rowerowemu za zasilenie naszych rowerów w dzwonki. Mam nadzieję że w przyszłym roku jeszcze więcej znajdzie się nas do wspólnego świętowania.