Autor Wątek: Milion złotych za wypadek rowerzysty na dziurze w jezdni  (Przeczytany 2006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
http://wyborcza.pl/1,75478,14506458,Rowerzysta_wpadl_w_dziure__Gmina_zaplaci____milion.html

Cytuj
30 grudnia 2007 roku, 18-letni Rafał jechał rowerem ulicą Porajską w Jastrzębiu. Nieoczekiwanie na prostej drodze wjechał w dziurę i runął na asfalt. Na domiar złego z dziury wystawał metalowy pręt, który po upadku wbił się w głowę nastolatka, powodując nieodwracalne uszkodzenie mózgu. Młody człowiek został sparaliżowany, nigdy już nie wróci do normalnego życia, wymaga stałej opieki.

[...]

Z winy zarządcy drogi doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku i dlatego gmina ponosi odpowiedzialność na zasadzie winy. Pozwany nie dopełnił obowiązku należytego utrzymania drogi" - czytamy w uzasadnieniu wyroku. Sąd podkreślał też, że zarządcy dróg powinni sobie zdawać sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa, "bo zdrowie i życie nie ma ceny".
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Milion złotych za wypadek rowerzysty na dziurze w jezdni
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sie 2013, 11:43:22 »
Brzmi ładnie jako jednorazowa suma, ale w skali całego życia milion złotych to suma śmiesznie mała. Po rozbiciu na 60 lat wychodzi na miesiąc 1388zł.

Podoba mi się tłumaczenie: "nie zachował należytej staranności w poruszaniu się po drodze" :(.

Offline Pan Bartosz:)

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Milion złotych za wypadek rowerzysty na dziurze w jezdni
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sie 2013, 18:03:55 »
Aż brak mi słów.....

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Milion złotych za wypadek rowerzysty na dziurze w jezdni
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sie 2013, 07:59:53 »
Dobrze, że zaczynają się takie sprawy, że ludzie wygrywają. Zarządy dróg będą miały powód by zacząć lepiej dbać o ich stan.

Bo jak takich odszkodowań będzie przybywać, to ktoś w końcu kopnie dyrektora w tyłek, że nic z tym nie robi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Milion złotych za wypadek rowerzysty na dziurze w jezdni
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sie 2013, 08:27:25 »
może Masa założy do sądu pozew zbiorowy o odszkodowania dla wszystkich rowerzystów za stwarzanie realnego zagrożenia w poruszaniu się po drogach ( a raczej ich braku) ...

wiem że to nie realne ale taki mi przyszedł do głowy pomysł ...