Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010  (Przeczytany 56514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Kwi 2010, 10:04:09 »
ciekawa dyskusja, ale tak zupełnie z głupia frant... wracając do samego przejazdu - pytanie, jak myślicie, gdzie może znajdować się peleton tak ok. godz. 19.15-19.30?

Przed 19 z roboty nie wyjdę, a jednak chętnie choć część Masy bym... zaliczył:>

sadze ze gdzies na zwirki i wigury ale moge sie mylic
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Kwi 2010, 12:09:55 »
Właśnie przed chwilą RMF Max zapowiedziało Masę. Jakoś tak [z pamięci, więc może być niedokładnie]:
"Profesjonalni rowerzyści to na pewno wiedzą, ale wszyscy który chcieliby dołączyć do Masy Krytycznej..." i tu godzina i miejsce zbiórki.

Offline Bogon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Kwi 2010, 12:33:55 »
Potwierdzam informacje z RMF MAXXX... ;)


Pyt.
Czy można spodziewać się kredensu?
Bogon
Bobo

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Kwi 2010, 12:51:57 »
Czy można spodziewać się kredensu?

Nie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Kwi 2010, 12:55:10 »
ciekawa dyskusja, ale tak zupełnie z głupia frant... wracając do samego przejazdu - pytanie, jak myślicie, gdzie może znajdować się peleton tak ok. godz. 19.15-19.30?

Zwirki i Wigury, polowa dlugosci. Moze blizej Galerii Mokotow.
Zawsze mozna wziac telefon do kogos z peletonu i zadzwonic orientacyjnie w czasie przejazdu...

Offline Bogon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Kwi 2010, 15:43:48 »
Czemu dziś bez rikszy?
Bogon
Bobo

Szakal

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Kwi 2010, 16:45:01 »
Przydałoby się, byście szepnęli coś o grupach rowerowych.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Kwi 2010, 21:34:43 »
Jak wspaniale ciepło było! Idealna pogoda :)
Ło matko pojedyncza, ile nas było! o.0 Zabezpieczyłam jakiś wjazd, bo kierowcy się spieszyło [a jechałam gdzieś w połowie peletonu] i stałam, i jechaliśmy, i stałam, i jechaliśmy... cienką książkę zdążyłabym przeczytać ;)
Poza tym szarogęsiłam się chyba całkiem przekonująco [lewa wolna, nie jedziemy pod prąd, doganiamy, nie jedź na jednym kole, takie tam], bo pod koniec ktoś mnie zapytał, czemu nie jestem z resztą organizatorów ;) Kiedyś dołączę jak czas pozwoli, na razie robię co mogę.
Pod koniec paru chłopcom spontanicznie zaczął się sezon godowy - tak gwizdali przeraźliwie, że jechać się koło nich nie dało >.<
Minęliśmy na początku autokar japońskich turystów - pstryk, pstryk, pstryk ;)

Bogon - riksza była, kredens to co innego.

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Kwi 2010, 22:56:34 »
na pl. Trzech Krzyzy jakas para mloda robila sobie foteczki na tle masy :D

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Kwi 2010, 23:05:54 »
No extra było :) trasa bez skrótów,  1580 osób, a my już faktycznie 20:30 na Zamkowym. Cała sielankę rozwalali debile jeżdżący po chodnikach  oraz olewanie informacji o jednym prawym wolnym pasie. Teksty do mnie pod tytułem "wolny pas to lecimy :P" -  tylko podnosiły ciśnienie. Panowie z ZTM w czerwonym samochodziku robili doskonałą robotę ułatwiając nam czyszczenie buspasa z "niedosłyszących" uczestników Masy Krytycznej.

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Kwi 2010, 23:20:24 »
Było jak zwykle fajnie!!
Bawiliśmy się jak zwykle ?prawie? przez cały przejazd super z moja miśka (prawie:, bo zawsze pojawi się jakiś małolat z fajką w zębach, lub z niewyparzoną gębą -> co zrobić). Na końcu jak zwykle fajna miła atmosferka no i podnoszenie rowerków  ;D z tym, że i tu ciśnie się na usta słowo ?prawie?! Rozumiem rozgoryczenie org. związane z nierozumiejącymi zasad imprezy ludźmi lub też obco krajowców nieznających polskiego języka  ;). Ale czy to jest powód by używać publicznie języka nie do końca akceptowalnego??? Po co się zniżać???  :-[
 


Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Kwi 2010, 23:29:11 »
I ja jestem zadowolony z dzisiejszego przejazdu.
Bylo calkiem spokojnie. Wyjatkiem byl facet na skuterze, ktory wjechal w peleton bodajze w okolicach skrzyzowania ulic: Zwirki i Wigury i Marynarska. Rudy go gonil i z tego slyszalem, padly ostre slowa, gdy juz sie rozstali. ;-)
Druga sytuacja na petli Wilanowska: zdaje sie, ze 108 na sile wjechal w peleton. Nie widzialem za dobrze, poniewaz stalem dalej na skrzyzowaniu, obstawiajac ulice.

I jak zawsze kilku idiotow jadacych pod prad, na jednym kole, po chodnikach... Ogolnie spokojna masa. :-)
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Kwi 2010, 23:47:44 »
Cała sielankę rozwalali debile jeżdżący po chodnikach  oraz olewanie informacji o jednym prawym wolnym pasie. Teksty do mnie pod tytułem "wolny pas to lecimy :P" -  tylko podnosiły ciśnienie.

To prawda, dali pokaz buractwa jakiego dawno nie było. Siara totalna, aż wstyd było jechać na czele na Krakowskim. Jak to bydło się pchali - to pomiędzy rolkarzy, to po chodniku. Taki przepęd. Żeby to jeszcze jakiś sens miało, ale ani nie zaoszczędzili nic na tym, a tylko psuli atmosferę przejazdu. Po prostu dno i żenada. Mam nadzieję, że za miesiąc nie przyjadą.

A jak przyjadą, przygotujemy Straż i Policję, by im za chodniki wypisała po prostu mandaty. Skoro prośby nie pomagają...

Panowie z ZTM w czerwonym samochodziku robili doskonałą robotę ułatwiając nam czyszczenie buspasa z "niedosłyszących" uczestników Masy Krytycznej.

Straż Miejska była spoko też, miałem miłą rozmowę z Panią w radiowozie. Sympatycznie.

Policji dużo było, co też znacznie ułatwiło nam obstawianie. Każde skrzyżowanie obstawione, dawno tak nie było. Przy takiej obstawie 2000 spokojnie też byśmy ogarnęli - mimo braku ludzi do zabezpieczenia.

No i piesi i kierowcy dziś (przynajmniej ci, których ja spotkałem) byli jacyś sami fajni, spokojni, nie konfliktowi. Nikt się nie śpieszył, nikt nie krzyczał, luzik. Może to długi weekend, ale  dawno mi się tam miło nie obstawiało jak dziś. Gdyby nie to bydło na chodnikach, to byłaby Masa ideał.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline marwask

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.navime.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Maj 2010, 00:00:42 »
Jak dla mnie, to była najszybsza i najlepiej zorganizowana masa w której brałem udział :) a przy takiej ilości ludzi tylko można chwalić organizatorów.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2010, 00:26:44 wysłana przez marwask »

www.navime.pl - piesze i rowerowe trasy gps

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Maj 2010, 00:03:59 »
No dla mnie też wszystko było OK :D Miła atmosfera... zdarzył sie pajac na skutrze na ul.Sasanki ale go zdjęto szybko... a przy okazji znalazłem siebie i kumpli na zdjeciu :D
http://picasaweb.google.pl/chmiel78/WMK30042010?feat=directlink#5466040395454213858  Oczywiście wyjmuje łatki :) Przy okazji dziekuje Drexowi za łatki bo inaczej sie nie dało pomudz...:/
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2010, 00:05:20 wysłana przez raku_15 »