Autor Wątek: Pirat  (Przeczytany 11853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Pirat
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Cze 2013, 13:22:07 »
Ale jest też oczywiście grupa chamów która w pełni świadomie np. wymusza pierwszeństwo na przejeździe i ci jakiekolwiek trąbienie mają w dupie.

To jest jasne, chodzi mi tylko czy po użyciu gwizdka kierowcy nie robią się agresywni albo czy nie robią po tym kolejnych niebezpiecznych manewrów. Chcę zwracać uwagę, ale nie za każdą cenę.

Jeśli chodzi o "stacjonarnych", to ostatnio mi się zdarzył taksówkarz na pasie dla rowerów przed Pałacem Kultury, który stał tam centralnie. Myślałem, że gość nie zauważył albo co, więc zwróciłem mu spokojnie uwagę, na co ten nawarczał na mnie z miejsca, że "gwiżdże na to, na czym stoi". Dopiero wtedy spostrzegłem, że stał w kolejce na postoju taksówkowym - a raczej tuż za nim, bo się nie zmieścił. Wobec takiej reakcji prawie całkiem zbaraniałem, bo nie spodziewałem się, że człowiek się może wkurzyć zwykłym stwierdzeniem, jakbym go co najmniej kopnął w tyłek, i odjechałem jak niepyszny. Na przyszłość wymyśliłem, żeby (jak nie zbaranieję :) ) takiemu stojącemu pacanowi po prostu zrobić zdjęcie - kłócić się nie ma o co, skoro on to olewa i tak, ale można przynajmniej wysłać to do jego korporacji.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2013, 13:23:19 wysłana przez kocio »

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Cze 2013, 14:26:07 »
Z agresją się nie spotkałem. Zazwyczaj sytuacja trwa krótko i każdy odjeżdża w swoją stronę. Nikt mnie też nigdy nie gonił po łupnięciu w dach tudzież odgięciu tylnej wycieraczki na przejeździe rowerowym ;)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Pirat
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Cze 2013, 17:26:19 »
Na przyszłość wymyśliłem, żeby (jak nie zbaranieję :) ) takiemu stojącemu pacanowi po prostu zrobić zdjęcie - kłócić się nie ma o co, skoro on to olewa i tak, ale można przynajmniej wysłać to do jego korporacji.

Fotka - to dopiero niektórych rozsierdza... Ludzie rzekomo kulturalni i inteligentni stają się gotowymi do morderstwa bestiami - kierownica daje poczucie separacji od "ofiary" a zamknięcie w puszce - bezkarności. Popróbuj jednak, sam się przekonasz  ;D

Edit: a z pisaniem do korpo to sobie odpuść.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Pirat
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Cze 2013, 13:46:58 »
Co do fotki to zdaję sobie sprawę i nie zamierzam czekać aż wysiądzie - nawet nie muszę naprawdę zdążyć zrobić zdjęcia, chodzi o dyskomfort, kiedy zwykła rozmowa nie jest możliwa. Jak ostatnio akurat dogoniłem taksówkarza, który minął mnie za szybko i za blisko, a ten podniósł ze środka dłoń na przeprosiny, to odpowiedziałem tym samym gestem i nie ciągnąłem sprawy: każdemu się zdarza błąd, ważne tylko, że go nie bagatelizuje. Fotki chcę robić tylko stojącym i bezczelnym.

A jak z korporacjami (i autobusami przy okazji, choć z nimi od dawna nie mam problemu) - olewają takie zgłoszenia? Ktoś ma doświadczenia?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pirat
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Cze 2013, 14:22:16 »
Ostatnio dostałam taką wiadomość od Mobilisa (któremu ZTM przekazał moją skargę)
Cytuj
W odpowiedzi na Pani wystąpienie pragniemy przeprosić za zachowanie prowadzącego. Została z nim przeprowadzona rozmowa w zakresie zasad prowadzenia pojazdu zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym.
Zwykle coś takiego się dzieje - nie słyszałam o potrącaniu premii itp. Mam tylko nadzieję, że naprawdę wezwali go na dywanik.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Cze 2013, 14:35:24 »
Nawet jeśli nie są wyciągane jakiekolwiek konsekwencje to takie zgłoszenie jest odnotowywane. Jeżeli za pierwszym razem nic kierowcy nie zrobią to po kilku skargach może się zastanowią czy wszystko z nim ok. To tak jak ze Strażą Miejską czy ZDM. Zaczynają reagować dopiero jak w bazie danych pojawi się ileś skarg.

Offline ElectricMike

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Cze 2013, 16:00:46 »
Ostatnio trochę skarg na kierowców autobusów wysyłam i odpowiadają z ZTM:
Cytuj
Uprzejmie informuję, że Pana zgłoszenie zostało przekazane do Miejskich Zakładów Autobusowych obsługujących wskazany kurs linii
MZA milczy, nie odpisują ani mailowo ani listownie.
Ostatnio zauważam też coraz bardziej chamskie zachowanie autobusiarzy, pewnie dlatego że rowerzystów coraz więcej  i to nie koniecznie takich przestrzegających przepisów. Jak parę dni temu zwróciłem uwagę kierowcy autobusu, że mało mnie nie rozjechał wyprzedzając odpowiedział "spier...laj".

tomus1973

  • Gość
Odp: Pirat
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Cze 2013, 22:50:09 »
Jak parę dni temu zwróciłem uwagę kierowcy autobusu, że mało mnie nie rozjechał wyprzedzając odpowiedział "spier...laj".

To wtedy spisujesz nr boczny autobusu, godzinę, linię i wysyłasz skargę do ZTM. Oni chyba traktują to poważnie i wyciągają konsekwencję w stosunku do kierowcy. Miałem kiedyś znajomego autobusiarza i strasznie narzekał na to, że pasażerowie autobusów piszą skargi a oni mają potem kłopoty.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Pirat
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Cze 2013, 09:44:34 »
To już wiem, jak z autobusami jakby co, a jak jest z taksówkami?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Cze 2013, 10:08:59 »
To już wiem, jak z autobusami jakby co, a jak jest z taksówkami?

Korporacja NIE JEST pracodawcą taksiarza, oni tylko współpracują. Więc możliwość złożenia skargi na taksiarza-chama jest mniejsza. Ale jest! A jak się zrobi dym w mediach i tym samym antyreklamę korporacji, to ruszą łaskawie d4 by coś z problemem zrobić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ElectricMike

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Cze 2013, 12:47:48 »
To wtedy spisujesz nr boczny autobusu, godzinę, linię i wysyłasz skargę do ZTM. Oni chyba traktują to poważnie i wyciągają konsekwencję w stosunku do kierowcy. Miałem kiedyś znajomego autobusiarza i strasznie narzekał na to, że pasażerowie autobusów piszą skargi a oni mają potem kłopoty.
Tak właśnie robię, będę ich zasypywać spamem skarg po każdym wyprzedzaniu poniżej metra, dopóki nie nauczą się tego robić przepisowo.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Pirat
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Cze 2013, 20:14:43 »

Korporacja NIE JEST pracodawcą taksiarza, oni tylko współpracują. Więc możliwość złożenia skargi na taksiarza-chama jest mniejsza. Ale jest! A jak się zrobi dym w mediach i tym samym antyreklamę korporacji, to ruszą łaskawie d4 by coś z problemem zrobić.

Antyreklama dla korporacji to jedno, a drugie to warto może poinformować też miasto, które wydaje licencje i może ją cofnąć w określonych wypadkach, gdy taksówkarz łamie prawo.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline origin

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lip 2013, 17:12:07 »
Czy ktos moze mi poradzić w jakiej formie mam zanieść na policję takie nagranie?

http://www.youtube.com/watch?v=3sqiCLQCjoY
Wjazd na czerwonym...

płytka CD? oryginalny nośnik -karta pamieci ?
Czy ktoś z was zanosił nagrania z kamer na policję i moze podzielić się "wrażeniami"?

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lip 2013, 17:29:53 »
Gdzie tam masz czerwone przed przejściem, bo nie widzę?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline origin

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lip 2013, 17:42:38 »