Autor Wątek: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)  (Przeczytany 12108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Pamiętacie wypadek z sierpnia zeszłego roku, gdzie zginęły 3 osoby?

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20130503%2FREG12%2F130439991

cytaty:

"Rowerzyści, w których wjechało rozpędzone auto winni są tragedii na drodze ? uznał biegły sądowy. W jego ocenie fakt, że kierowca jechał z prędkością 150 km na godzinę nie miało żadnego znaczenia."

"W ocenie eksperta to rowerzyści stojący na jezdni i na jej poboczu przyczynili się do zdarzenia. Natomiast zachowanie kierowcy, w ocenie biegłych, nie miało żadnego znaczenia."
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

GFM

  • Gość
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2013, 15:11:24 »
Bo to jest tak:
Wszelkiej maści mecenasy to zakała rasy ludzkiej.
Żyją z ludzkiej krzywdy i ssą niczym pijawki.
A tak na prawdę to niczego pożytecznego nie
wnoszą.
Gdyby nie ich koledzy "po fachu" to by już dawno
z głodu zdechli.


Kierowca naćpał się jakichś prochów, gnał 150
i za samo to powinien za kraty trafić.
Jak nie do pudła to na odwyk.
A on do tego ludzi zabił i co?
Pewnie niewinny. Pomroczność jasna narkotyczna.

Kilka dni temu na Grochowskiej były wyścigi.
Też się naćpali i kto szybciej.
Ile to trzeba się naćpać by po ulicy 150 jechać?
Efekt: kierowca na miejscu, tył autobusu do
remontu. Autobusu szkoda. Za nasze podatki
był kupiony. Ubezpieczyciel za szkody poczynione
"w stanie" odpowiedzialności finansowej nie ponosi.
A samobójca już niczego nikomu nie odpracuje.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2013, 15:24:29 »

był kupiony. Ubezpieczyciel za szkody poczynione
"w stanie" odpowiedzialności finansowej nie ponosi.
Ponosi.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2013, 15:51:42 »
Cytuj
Wszelkiej maści mecenasy to zakała rasy ludzkiej.
Po pierwsze: foch :P
Po drugie - biegli to nie mecenasy. Tu prawdopodobnie wypowiadali się biegli ds. ruchu/transportu/bóg wi czego.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2013, 16:31:10 »
Biegli to wogle osobna bajka.

Często urządzają sobie prywatne turnieje i wzajemnie się wygryzają.
Powołaj dwóch jeszcze takich co się bardzo lubią to masz pewność że każdy napisze co innego.
Na tych od drogownictwa to się nie znam, ale ci z uprawnieniami budowlanymi i technicznymi to generalnie tak mają że każdy chce zabłysnąć swoją fachowością - a mają pewność że nikt nie zrozumie co gadają :P

Inna cudowna sytuacja, to kiedy ci wspaniali inżynierzy i niedoszli laureaci nagrody nobla z fizyki, zajmują się interpretacją przepisów i pisaniem opinii prawnych, zamiast oceniać stan faktyczny :P
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2013, 19:39:09 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2013, 20:34:28 »
Jakbyście mieli wątpliwości kim są tzw. "eksperci" od bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, to już ich nie macie. Kijem ich nalezy odganiać od tematu rowerów, tacy z nich specjaliści.

Na szczęście Prokurator zachował się bardzo rozsądnie i po prostu nie uznał tych bzdur za rzetelną ekspertyzę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2013, 10:44:30 »
Kierowca naćpał się jakichś prochów, gnał 150
i za samo to powinien za kraty trafić.
Jak nie do pudła to na odwyk.
A on do tego ludzi zabił i co?
Pewnie niewinny. Pomroczność jasna narkotyczna.

Zgadzam się...
 
Nie kierowca tylko naćpana kanalia za kółkiem...
Najgorzej - to dalsze życie rodzin tych kolarzy...
I ciągłe zadawanie sobie jednego podstawowego pytania - dlaczego to właśnie ich spotkało?
Są to bardzo trudne pytania - bo nie ma na nie żadnej ''zadowalającej'' odpowiedzi...
(Osoby wierzące mają trochę łatwiej - bo czasami we wspólnocie łatwiej się jest otworzyć przed innymi i tak zwyczajnie z sobą porozmawiać...  )
Oni tylko sobie trenowali, ale nie dojechali już do swych domów - gdzie na pewno czekały na nich bliskie im osoby...
Z takim odejściem chyba najtrudniej jest zrozumieć zaakceptować taki stan... Rodziny które tego doświadczyły  tego dochodzą latami do jako takiej równowagi psychicznej a niektórym nigdy się to nie udaje...

A dla tego ''kierowcy'' przynajmniej 25lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia i ciężka praca np. kamieniołomy... I co miesięczne oddawanie zarobionej kasy rodzinom rozjechanych kolaży - wiem ze kasa życia im nie przywróci - ale pozwoli przynajmniej godnie im żyć...
A że ciężka praca też uszlachetnia - to może do tego ''kierowcy'' (i innych mu podobnych ''tłuczków''!) może coś by wreszcie trafiło...
Pozdrawiam... 

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj 2013, 21:50:22 »
Najgorzej - to dalsze życie rodzin tych kolarzy...

To nie żadni kolarze. Rodzinka turystów na grzyby sobie wyjechała. Chyba trochę pobłądzili i zatrzymali się by zorientować się, jak wracać...

Czasem warto przeczytać, zanim się coś skomentuje.

Cytuj
Pokrzywdzeni wypoczywali w naszym regionie. Tego dnia wybrali się na grzyby. Zabłądzili w lesie, gdy wracali do domu było już ciemno. W 5-osobową grupę cyklistów wjechał rozpędzony hyundai. Troje z nich, w tym 6-letnie dziecko zginęło na miejscu.
  >:(
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2013, 07:17:19 »
To nie żadni kolarze. Rodzinka turystów na grzyby sobie wyjechała. Chyba trochę pobłądzili i zatrzymali się by zorientować się, jak wracać...

Najsmutniejsze jest to, że na szosie Sejny-Suwałki rowerowych turystów jest w sezonie zatrzęsienie. Całe wycieczki w okolicach tej szosy się kręcą, bo najpierw są Suwałki, potem podsuwalskie Krzywe (gdzie jest jezioro nad które tłumnie walą ludzie i dyrekcja Wigierskiego Parku Narodowego), potem są Wigry i klasztor przy których roi się od turystów, potem jest jeszcze kilka jezior nad które jeżdżą okoliczni turyści i Sejny. A dalej tą szosą ludzie wala na Ogrodniki i do Druskienników. Tam dosłownie wszędzie można się spodziewać całych grup turystów na rowerach.

Nikt trzeźwy nie jedzie tą szosą 150km/h, bo wiadomo, że może trafić się tam cyklista. A także pieszy bo pobocza tam nie ma nigdzie. Albo przepęd bydła. Albo ciągnik rolniczy, kombajn lub snop siana co wypadł z powyższych. Na fragmentach nie ma jak tej drogi uniknąć, nie ma alternatywy.

Już nie mówiąc o tym, że ta szosa miejscami wygląda jak kolejka górska, więc ogólnie grzanie po niej 150 km/h to pomysł mocno poroniony i w zasadzie gwarantujący wypadek - jak nie wjechanie w kogoś, to wylot autem w krajobraz. Tam miejscami to się nie powinno nawet 90 jechać. Miejscami zresztą się nawet nie da. Jak ten kretyn tam 150km/h leciał to ja nie wiem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2013, 09:04:50 »
Jak ten kretyn tam 150km/h leciał to ja nie wiem.

Ależ Raffi - wiesz.
Nie jechał tylko leciał.
Niektórym to się zdarza, po Red Bullu albo mocniejszych.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj 2013, 20:48:55 »
A tymczasem w TVP właśnie poleciał materiał o tym. W Wiadomościach.

I muszę przyznać, że to jeden z najlepszych materiałów o rowerach jakie widziałem w ciągu ostatnich lat. Nie wiem czy nie najlepszy. Z kilku powodów:

- Było o wypadku w Sejnach. Dokumentnie wyśmiano ekspertyzę i bzdury w niej (szkoda, że bez podania nazwisk tych "ekspertów" i wyśmiania ich personalnie, ale nie można mieć wszystkiego).
- W materiale nie padło słowo kask, kamizelka, ani alkohol. W ogóle nie było żadnych tematów zastępczych, bzdur i straszenia jaka to jazda rowerem niby jest straszna i niebezpieczna, a cykliści źli.
-W materiale nie pojawia się policjant, co jest sukcesem, bo oni zwykle pieprzą od rzeczy.
- Powiedziano, że rower to przede wszystkim środek transportu. Chyba po raz pierwszy w Wiadomościach.
-Świetnie się wypowiadał Krzysiek Woźniak ze Skołowanych. Rzeczowo, neutralnie, ale i bez ukrywania problemów np z jeżdżącymi po chodnikach.
-Z naszego podwórka pokazano absurd z warszawskimi buspasami na Poniatowskim. Już śmiało można mówić, że cała Polska się śmieje z ZTM i WRD KSP, które się tego absurdu trzymają jak ruscy Stalingradu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj 2013, 21:11:34 »
linki??, gdzie linki??
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj 2013, 23:10:48 »
Prawdopodobnie to ten materiał:

http://www.tvp.pl/publicystyka/programy-informacyjne/wiadomosci/najciekawsze-materialy/prawo-jazdy/11020599

ale nie mogę potwierdzić na 100%, bo głupi Silverlight/Moonlight nie chce mi działać pod Ubuntu.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maj 2013, 10:15:59 »
Rzeczywiście ciekawe...
 
Ale już od dawna wiedziałem że jestem ''uczestnikiem ruchu drogowego drugiej kategorii''

O jej to nie można jeździć chodnikami Krakowskiego Przedmieścia     ;)    ?
Kurcze, bo jakoś nie wiedziałem    ;)    .
No i jak tak można z tym żyć    ;)   !
Pozdro... 

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegli mącą (potrójnie śmiertelny wypadek rowerowy)
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maj 2013, 10:55:49 »
Jak ten kretyn tam 150km/h leciał to ja nie wiem.

Ależ Raffi - wiesz.
Nie jechał tylko leciał.
Niektórym to się zdarza, po Red Bullu albo mocniejszych.

Od kilku miesięcy ma pracę zmuszającą mnie do błyskawicznego przemieszczania się po Polsce i jazda z prędkoscią 15o km/h jest dla mnie czymś normalnym  a przy tym nie muszę zażywać żadnych wspomagaczy. Czy jeżdże niebezpiecznie... Nie bo można jeżdzić szybko i bezpiecznie tzn szybko gdy na drodze nie ma innych uczestników ruchu drogowego, szybko gdy nie przebiega przez teren zabudowany i szybko na tyle  na ile droga na to pozwoli. Niestety większość szybkich kierowców nie potrafi zwalniać gdy tego sytuacja nakazuje i dlatego mamy masakrę za masakrą.