Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 182435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sty 2014, 19:37:21 »
widocznie aura mało sprzyjajaca "społecznym postawom w działalności", nie sądzisz?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sty 2014, 20:20:59 »
Z aurą na pewno problemu nie ma , widuję sporo rowerzystów ,więc jak to ma się z aurą ? - tylko wiesz wszyscy są wykształconymi indywidualistami i w tym problem - w grupie nie potrafią działać .

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lut 2014, 18:57:15 »
Witam , ponownie zbliża się kolejny termin" godziny dla rowerów" i znowu propozycja - do 12 lutego czekamy tutaj(w tym dziale forum) na ochotników pokazania że zimą też da się jeździć, a w szczególności tam gdzie niby nie da się rozwiązać problemu komunikacji rowerowej- czyli ścisłym centrum. Jak zbierze się choć pięcioro -jedziemy i tak nikt nie zarzuci że nas nie widać zwłaszcza teraz jak pojedynczego rowerzystę na mieście trzeba dobrze poszukać i mieć szczęście jak się go zobaczy.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Lut 2014, 08:24:10 »
[...]  zwłaszcza teraz jak pojedynczego rowerzystę na mieście trzeba dobrze poszukać i mieć szczęście jak się go zobaczy.

wcale nas tak mało nie ma. jako, że mam swoją godzinę dla roweru codziennie (od poniedziałku do piątku) i przejeżdżam przez ścisłe centrum dwa razy to mogę śmiało postawić tezę, że z zimy na zimę coraz nas więcej. dodatkowo w al. waszyngtona oraz przy ul. królewskiej widuję dosyć często dwie szparko na bajkach poginające, niewielkie rozmiarem niewiasty.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Lut 2014, 17:49:19 »
No tak , ale moja trasa to była Prymasa Tysiąclecia i aleja AK i tam już bardzo dawno nie widziałem (włącznie ze sobą ) rowerzystę . Przeniosłem się na trasę Grójecka, Towarowa , Okopowa, Popiełuszki, Słowackiego, Marymoncka i codziennie tylko widzę tylko 1 rowerzystę jadącego zawsze rano w przeciwnym kierunku (przeważnie na wiadukcie Słowackiego) i nikogo po za tym . Więc skoro w lecie na trasie mijałem 9 do 12 o godzinie 6 do 6,30 to chyba jest znaczny spadek?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Lut 2014, 18:47:09 »
Dziękuję wszystkim co chcieli się zgłosić lecz.................................... . Trudno może jak słońce będzie wyżej, a na razie niech się cieszą Ci co uważają że rowery to tylko od kwietnia  do września.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Lut 2014, 20:12:45 »
Jerzy nie jest tak źle - wracając do domu, w samym ścisłym centrum naliczyłem siedmiu rowerzystów (razem ze mną było nas ośmiu), a i po prawej stronie miasta jeszcze kilku mijałem.

po prostu wyciągasz błędne wnioski. to, że nie zgłaszają się ludzie do akcji wynika z samej akcji, która (moim zdaniem) jest lekko bezsensowna. przyznam szczerze, że nie mam zbytniej ochoty bez sensu i bez celu kręcić po mieście piątkowym wieczorem mając za sobą dosyć ciężki tydzień. z masą to co innego, choć przyznam, że sam uczestniczę tylko w zimowych przejazdach. w każdym razie masa to demonstracja, która ma sens. godzina dla roweru, szczególnie dla osób codziennie rowerem jeżdżących to trochę sztuka dla sztuki.

i tak mi się wydaje, że dlatego na GDR nie zgłasza się nikt. ci co jeżdżą cały rok - cały rok jeździć będą; ci zaś co na rower wsiadają w tak zwanym sezonie będą tak robić dalej i tyle. nie wpłynie to specjalnie na akcję bo ta sama w sobie jest raczej słaba.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Lut 2014, 21:54:15 »
Błąd , niestety Ci co jeżdżą codziennie -jeżdżą  SAMI i po okolicach różnych , nie będąc jednak widocznymi i trochę mało upier.... dla kierowców (jednego zawsze bez problemu  wyprzedzą - 5 lub sześciu już nie) . Akcja owszem bez ofiar , bijatyki, sex u - nie przyciąga , ale pewne cele by spełniła .Jakby takich grupek było ze 2 nawet 3 , to już kierowcy sami  rozgłos by zrobili pisząc skargi na rowerzystów, że jadąc zgodnie z przepisami utrudniają ruch i wtedy bez zbędnych "nawalanek"dysydenci musieli by się zająć tak pilnym problemem . Skoro ludziom to "wisi" to nie ma problemu, a jak jakiś jeden "oszołom " napisze że chciałby to na takie pisma mają już wzorce gotowe pisemek ,że każdemu coś miłego odpiszą i sprawa będzie jeszcze z 10 lat nie ruszona. Jeżeli będziemy mieli tak oddanych sprawie ludzi, to prędzej  samolot ze Smoleńska wróci na centralny plac Warszawy jako pomnik ,zanim ktoś będzie brał poważnie nasze postulaty.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Lut 2014, 23:33:08 »
Dlatego mniej więcej na wiosnę, pomyślimy o trochę fajniejszej formie tego wydarzenia  :D :)
Bo nie chodzi o to żeby być upierdliwym dla kierowców, ani o to że w jednym i tylko jednym miejscu ma nas być dużo. Może nas być wielu w wielu miejscach i każdy może móc sobie to miejsce sam wybrać.

Jerzy, trust me I"m rowerzysta  :D ;D
 
« Ostatnia zmiana: 14 Lut 2014, 23:37:41 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Lut 2014, 15:32:38 »
Wszędzie ?- czyli nigdzie. LUBIE TO -12 600-(ileś) na fb i gdzie oni są? Wiesz dlaczego idee 1980 roku zostały wypaczone?- pomyśl. Wystarczy każdemu dać władzę i już jest wesoło -czyli tak jak teraz . Ja to mówię -"prezes" od spraw zbytecznych :-[. Rozwalić na małe grupki -łatwiej olać.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Mar 2014, 17:34:22 »
Witam ponownie -już marzec i bardzo bardzo blisko kalendarzowej wiosny , wiec chyba już teraz zgłosi się choć 5 osób odważnych do jeżdżenia po ścisłym Śródmieściu w drugi piątek miesiąca 14 marca o 18 pod kolumną.  Cel wiadomy - ................... . Proszę tutaj potwierdzić swoją obecność do 12 marca . 

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Mar 2014, 21:50:54 »
Postaram się przybyć, wykropkowany wiadomy cel brzmi intrygująco.  8)
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Mar 2014, 18:27:40 »
Ludziska ,co z Wami , na razie zgłosiło się 1,5 osoby - czyżby był to szczyt Waszych możliwości?  Czyżby wszystkim wisiało jak poruszać się bezpiecznie po Centrum , czy wszyscy spece? i dają radę na co dzień i uważają że jest wszystko  w najlepszym porządku? . Pogoda chyba już odpowiednia , co prawda wiatr zawsze jakiś może się trafić ,ale czy na to ma ktoś wpływ?

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Mar 2014, 21:44:01 »
ja ostatnio mam za dużo na głowie, że nie wiem za co się złapać, jak warunki socjalno bytowo egzystencjalne pozwolą to bardzo chętnie przyłącze się

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Mar 2014, 19:46:31 »
No to kamień z serca mi spadł  ,jest już  aż 3 osoby -----Ja , Pafka  , 0,5 Ral i 0,5 fottoman ,  drżyjcie kierowcy na trasie.