Autor Wątek: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych  (Przeczytany 20821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2013, 21:26:46 »
Cytuj
Policja nie potrafi odpisywać elektronicznie.
"Odpowiedzi będą udzielane w formie pisemnej wyłącznie drogą pocztową."
http://www.policja.waw.pl/portal/pl/95/45/Komenda_Stoleczna_Policji.html

Przy czym podstawa prawna, na którą się powołują, zobowiązuje ich do odpisywania elektronicznie, jeżeli się o to wnosi :)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2013, 21:28:22 wysłana przez axxenfall »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2013, 23:44:17 »
Cytuj
Policja nie potrafi odpisywać elektronicznie.
"Odpowiedzi będą udzielane w formie pisemnej wyłącznie drogą pocztową."
http://www.policja.waw.pl/portal/pl/95/45/Komenda_Stoleczna_Policji.html

Przy czym podstawa prawna, na którą się powołują, zobowiązuje ich do odpisywania elektronicznie, jeżeli się o to wnosi :)
Nie mnie to tłumacz... ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2013, 09:56:44 »
Jak napisać, że jest mi miło, że o mnie pamiętają, ale wyraźnie zaznaczyłem, że chciałbym odpowiedzi drogą elektroniczną?
Policja nie potrafi odpisywać elektronicznie.

Oni jeszcze nie wynaleźli maila.

Z faxem też słabo sobie radzą - jest taka dyżurna anegdota jak to Policja wysłała nam kiedyś odpowiedź faxem. Dostaliśmy kilka idealnie białych kartek, bo oni u siebie włożyli kartki do faxu odwrotnie (niezadrukowaną stroną).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2013, 10:25:31 »


Z faxem też słabo sobie radzą - jest taka dyżurna anegdota jak to Policja wysłała nam kiedyś odpowiedź faxem. Dostaliśmy kilka idealnie białych kartek, bo oni u siebie włożyli kartki do faxu odwrotnie (niezadrukowaną stroną).

Ale potwierdzenie mieli, że faks został wysłany...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Gru 2013, 21:24:17 »
Od ostatniej odpowiedzi Policji minęło już trochę czasu, mam nadzieję, że skończyli z liczeniem, bo przecież jak długo można liczyć do "zera" :D ? Pora wysłać ponaglenie.

Cytuj

Warszawa, 4 grudnia 2013
Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Stołecznej Policji
Komenda Stołeczna Policji
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Waliców
15 00-865 Warszawa

mój znak BJN/001/12/2013
dotyczy: Samochody jadące poboczem ul. Puławskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepkę dla pieszych

W nawiązaniu do Państwa pisma  RD-a-7093/13 RD-I-188/AII/13/WN z dnia 25 kwietnia 2013 roku (z datą stempla pocztowego 24 maja 2013), pragnę przypomnieć, że zgodnie z KPA już dawno minęły wszelkie możliwe terminy odpowiedzi na moje pismo z 19 kwietnia 2013.
W związku z tym, że opisywane zjawisko występuje nadal, ponownie proszę o udzielenie mi, zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej informacji, jakie środki poza działaniami kontrolnymi podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile mandatów i pouczeń wystawiono w ciągu ostatniego roku.
Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonariusze policji bez względu na formację, mają obowiązek reagowania w powyższej sytuacji? Moje pytanie wynika z faktu, że wielokrotnie widziałem stojące w korku samochody policyjne, z których funkcjonariusze nie podejmowali żadnych działań w stosunku do kierowców popełniających wykroczenia które opisuję w moim piśmie.
Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie.

Do wiadomości:

Biuro drogownictwa i komunikacji Wydział Analiz Programowych Sekcja
Transportu Rowerowego
00-382 Warszawa, ul. Solec 48
drogownictwo@um.warszawa.pl

Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl

Co myślicie?
« Ostatnia zmiana: 03 Gru 2013, 23:17:23 wysłana przez Franc »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Gru 2013, 21:55:01 »
Szczerze to, to ze widziałeś samochody policji to odpowiedzą ,że były to samochody od spraw nieletnich, a to narkotyków , a to  od przysłowiowej marchewki i.t.p.  Stary jestem i pamiętam czasy jak to pan Milicjant wracał ze służby w mundurze i jak zobaczył cokolwiek co mu się nie podobało to pałka "blondynka" od razu była w ruchu i nie było przeproś , teraz na służbie nawet jak jest, to można pozwalać sobie na wiele , a on musi obawiać się niejednego draba -bo go oskarży (choćby o molestowanie)  Takie czasy.  Słusznie że drążysz temat ,tylko znowu nie elektronicznie -może tam gdzie piszesz są na takim jak ja etapie -(mało co @) :-[. Pismo na papierze to na papierze  i można wytrzeć .... i na makulaturę oddać , a elektroniczne  to przecież wirtualne i jest i go nie ma :P  Nie bierz dosłownie moich rad zawsze warto cokolwiek robić niż nic , nawet jak na 10 interwencji ,jedna będzie zakończona sukcesem  to i tak będzie krok do przodu.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Gru 2013, 08:33:30 »
Wysłałem:
Cytuj
Warszawa, 5 grudnia 2013

Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Stołecznej Policji
Komenda Stołeczna Policji
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Waliców
15 00-865 Warszawa

mój znak   BJN/001/12/2013

Dotyczy:   Samochody jadące poboczem ul. Puławskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepkę dla pieszych

W nawiązaniu do Państwa pisma  RD-a-7093/13 RD-I-188/AII/13/WN z dnia 25 kwietnia 2013 roku (z datą stempla pocztowego 24 maja 2013), pragnę przypomnieć, że zgodnie z KPA już dawno minęły wszelkie możliwe terminy odpowiedzi na moje pismo z 19 kwietnia 2013.

W związku z tym, że na ul. Puławskiej, na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej opisywane zjawisko występuje nadal, ponownie proszę o udzielenie mi, zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej informacji, jakie środki poza działaniami kontrolnymi podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile mandatów i pouczeń wystawiono w ciągu tego roku.

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonariusze policji bez względu na formację, mają obowiązek reagowania w powyższej sytuacji? Moje pytanie wynika z faktu, że wielokrotnie widziałem stojące w korku samochody policyjne, z których funkcjonariusze nie podejmowali żadnych działań w stosunku do kierowców popełniających wykroczenia, które opisuję w moim piśmie.

Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie.

Z poważaniem
Franc "Rowery Poziome Rule"

Do wiadomości:
Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Gru 2013, 15:56:36 »
Nawet szybko przysłali odpowiedź, może dlatego, że nie bardzo na temat:

Do tego jak zwykle listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Czy da ich się kiedyś tego oduczyć?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Gru 2013, 16:11:57 »
Występowałem o udzielenie informacji publicznej do Policji dwa razy i dwa razy bez skutku.
Też za każdym razem odp. polecanym. Pozostaje skarga do organu nadrzędnego.
Ja odpuściłem, bo przestałem jeździć w rejonie, którego sprawa dotyczyła - całego świata nie naprawie, więc staram się wyklepać chociaż swoje kąty  ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Gru 2013, 09:20:49 »
Występowałem o udzielenie informacji publicznej do Policji dwa razy i dwa razy bez skutku.
Też za każdym razem odp. polecanym. Pozostaje skarga do organu nadrzędnego.

Policji wydaje się czasem, że ustawa Kodeks Postępowania Administracyjnego czy Ustawa o dostępie do informacji publicznych ich nie dotyczy, skoro mają ustawę o policji. Są w głębokim błędzie, bo policja jest organem administracji państwowej.

Niestety potrzebny jest ktoś, komu zechce się policję z tego zakresu douczyć. Skarga to na pewno dobry pomysł.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Gru 2013, 11:48:30 »
Nowe pismo wersja Beta, proszę o uwagi

Cytuj
Warszawa, 16 grudnia 2013
Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Stołecznej Policji
Komenda Stołeczna Policji
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Waliców
15 00-865 Warszawa

mój znak   BJN/004/12/2013

Dotyczy:   Samochody jadące poboczem ul. Puławskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepkę dla pieszych

W odpowiedzi na Państwa pismo (pierwsze oznaczenie nieczytelne) RSOW-1740/13 z dnia 2 grudnia 2013 roku, pragnę zauważyć, ze dołączony do mojego pisma z 19 kwietnia 2013, materiał filmowy miał charakter wyłącznie informacyjny w celu ilustracji zjawiska. Jestem całkowicie świadomy, że bez formalnego złożenia zeznania z mojej strony nie macie obowiązku wszczynania jakichkolwiek działań wobec kierowców samochodów widocznych na w/w nagraniach. Moje pytanie nie dotyczyło dokładnie tych kierujących, uchwyconych na dołączonym materiale filmowym, ale wszystkich działań Komendy Stołecznej Policji mających na celu wyeliminowanie takich wykroczeń w ciągu jednego roku.

W związku z tym, że na ul. Puławskiej, na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej opisywane zjawisko występuje nadal, a ja ciągle nie uzyskałem odpowiedzi, ponownie proszę o udzielenie mi, zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej informacji, jakie działania podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile przeprowadzono kontroli w w/w lokalizacji oraz ile mandatów i pouczeń wystawiono w 2013 roku wobec kierowców, którzy jadą poboczem ul Puławskiej na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepki na pieszych przy ul. Kuropatwy i ul. Karmazynowej. Jeszcze raz podkreślam, moje pytanie dotyczy wszystkich kierowców a nie tylko tych, widocznych na przykładowym materiale filmowym.

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonariusze policji bez względu na formację, mają obowiązek reagowania w powyższej sytuacji? Moje pytanie wynika z faktu, że wielokrotnie widziałem stojące w korku samochody policyjne, z których funkcjonariusze nie podejmowali żadnych działań w stosunku do kierowców popełniających wykroczenia, które opisuję w moim piśmie.

Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną na mój adres mój.imejl@gdzieś.indziej w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie. Listy polecone z potwierdzeniem odbioru uważam za zbędny koszt, niepotrzebnie obciążający budżet Waszej jednostki.

Z poważaniem
Franc "Rowery Poziome Rule"

Do wiadomości:
Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Gru 2013, 11:30:46 »
W związku z brakiem uwag, po niewielkiej korekcie poszło jak poniżej:
Cytuj

Warszawa, 18 grudnia 2013
Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Stołecznej Policji
Komenda Stołeczna Policji
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Waliców
15 00-865 Warszawa

mój znak   BJN/004/12/2013

Dotyczy:   Samochody jadące poboczem ul. Puławskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepkę dla pieszych

W odpowiedzi na Państwa pismo (pierwsze oznaczenie nieczytelne) RSOW-1740/13 z dnia 2 grudnia 2013 roku, pragnę zauważyć, ze dołączony do mojego pisma z 19 kwietnia 2013, materiał filmowy miał charakter wyłącznie informacyjny w celu ilustracji zjawiska. Jestem całkowicie świadomy, że bez formalnego złożenia zeznania z mojej strony nie macie obowiązku wszczynania jakichkolwiek działań wobec kierowców samochodów widocznych na w/w nagraniach. Moje pytanie nie dotyczyło dokładnie tych kierujących, uchwyconych na dołączonym materiale filmowym, ale wszystkich działań Komendy Stołecznej Policji mających na celu wyeliminowanie takich wykroczeń w ciągu mijającego roku.

W związku z tym, że na ul. Puławskiej, na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej opisywane zjawisko występuje nadal, a ja ciągle nie uzyskałem odpowiedzi, ponownie proszę o udzielenie mi, zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej informacji, jakie działania podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile przeprowadzono kontroli w w/w lokalizacji oraz ile mandatów i pouczeń wystawiono w 2013 roku wobec kierowców, którzy jadą poboczem ul Puławskiej na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepki na pieszych przy ul. Kuropatwy i ul. Karmazynowej. Jeszcze raz podkreślam, moje pytanie dotyczy wszystkich kierowców a nie tylko tych, widocznych na przykładowym materiale filmowym.

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonariusze policji bez względu na formację, mają obowiązek reagowania w powyższej sytuacji? Moje pytanie wynika z faktu, że wielokrotnie widziałem stojące w korku samochody policyjne, z których funkcjonariusze nie podejmowali żadnych działań w stosunku do kierowców popełniających wykroczenia, które opisuję w moim piśmie.

Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną na mój adres mój.imejl@gdzieś.indzie w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie. Listy polecone z potwierdzeniem odbioru uważam za zbędny koszt, niepotrzebnie obciążający budżet Waszej jednostki.

Z poważaniem
Franc "Rowery Poziome Rule"

Do wiadomości:
Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Paź 2015, 09:54:42 »
Dorzucę filmik z drogi powrotnej - Puławska, zaraz za obwodnicą:
https://youtu.be/nlHI2I_MEIw
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F