Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013  (Przeczytany 28581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Kwi 2013, 21:56:54 »
przekroczyłam prędkość światła  :P


uciekając przed policją? ;)

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Kwi 2013, 22:00:01 »
hehe nie, tam gdzie policja patrzyła to udawałam że jestem grzeczna :)

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Kwi 2013, 22:10:23 »
Policja nie dawała rady. Choć ciekawe jestem ile padło mandatów.

Centrum stała przez jakieś 15 min, jak się wszystkie grupki na rondzie połączyły.

Czy decyzję policji / miasta da się jakoś zaskarżyć?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Kwi 2013, 22:18:12 »
Ja was nie rozumiem z tym łamaniem przepisów. Źle robicie. Żeby dać dobry przykład oświadczam, że dziś wracając do domu:
  • zgodnie z przepisami NIE jechałem po buspasie na Jerozolimskich (była 18:57, buspas obowiązywał jeszcze 3 minuty)
  • zgodnie z przepisami NIE jechałem po buspasie na Marszałkowskiej
  • zgodnie z przepisami NIE jechałem po buspasie na Królewskiej

Tak się jeździ! A co?! :P

A jaką trasą Wy wracaliście do domów? :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Kwi 2013, 22:28:47 »
Nieźle, marcowa prawie nielegal, dziś nielegal. Wracamy do korzeni, będziemy znów uciekać przed policją hehehe.
A co było nielegalnie?

hermes

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Kwi 2013, 22:30:13 »
Cytuj
zgodnie z przepisami NIE jechałem po buspasie na Marszałkowskiej
Akurat na Marszałkowskiej jechał milicjant i kazał używać buspasu, więc trzeba było się dostosować.

A ja też bardzo proszę o wyjaśnienie dzisiejszej decyzji. Przejazd w dniu dzisiejszym jakkolwiek był słuszną formą protestu to jednak nie chciałbym, żeby stał się normą. Taka forma z pewnością nie przyciągnie mas "zwyczajnych" rowerzystów a w moim przekonaniu taki jest cel masy. Np dla mojej dziewczyny było to zdecydowanie zbyt stresujące. Jeżeli zawinili urzędnicy/milicja - to może warto zainteresować tym prasę i zrobić akcję protestacyjną (np. słanie listów do bufetowej). Chętnie się w to włączę byle masa odzyskała swój normalny spokojny kształt.

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline trobertk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
    • trobertk
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Kwi 2013, 22:35:49 »
Cytuj
zgodnie z przepisami NIE jechałem po buspasie na Marszałkowskiej
Akurat na Marszałkowskiej jechał milicjant i kazał używać buspasu, więc trzeba było się dostosować.

A ja też bardzo proszę o wyjaśnienie dzisiejszej decyzji. Przejazd w dniu dzisiejszym jakkolwiek był słuszną formą protestu to jednak nie chciałbym, żeby stał się normą. Taka forma z pewnością nie przyciągnie mas "zwyczajnych" rowerzystów a w moim przekonaniu taki jest cel masy. Np dla mojej dziewczyny było to zdecydowanie zbyt stresujące. Jeżeli zawinili urzędnicy/milicja - to może warto zainteresować tym prasę i zrobić akcję protestacyjną (np. słanie listów do bufetowej). Chętnie się w to włączę byle masa odzyskała swój normalny spokojny kształt.
Buspasy sa dla taxi i autobusow! Czy cos sie zmienilo?
srebrna motta + srebrna motta damka

Offline Fristajler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Kwi 2013, 22:36:05 »
wyprzedziłeś z tym linkiem :) no coś tam nasmarowali
ogólnie nie było źle. jak zwykle kolejny pretekst by się wyrwać z domu z rowerem :)
rozumiem jak ciężko było oznajmić, że zgromadzenie zostało rozwiązane. no ale cóż. każdy popełnia błędy.

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Kwi 2013, 22:41:25 »
Dzisiejsza Masa była niebędąc masą, można nazwać Ją
"rozjazdem gwiaździstym"

Mnie się podobała taka forma; kiedy robimy bis?

hermes

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Kwi 2013, 22:52:10 »
Raffi na temat (odwołania) dzisiejszej Masy:
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,masa-krytyczna-odwolana-w-grupach-jezdzili-po-miescie,85264.html

To ja jednak proszę, żeby za miesiąc dopilnować papierów i terminów. Mogę pomóc jakby była taka potrzeba.
I taka godzina dla rowerów średnio mi się podobała, bo:
- sporo rowerzystów blokowało pasy jadące prosto chcąc skręcić w lewo (np. na waryńskiego/nowowiejskiej)
- sporo rowerzystów zawracało na dziko przez tory gdy policja wjechała na rondo dmowskiego i skierowała ruch wzdłuż marszałkowskiej.
- paru rowerzystów "zmagało" się z policją na rondzie dmowskiego.

Uważam, że łamanie przepisów i utrudnianie w ten sposób życia kierowcom nie jest drogą dla budowania ruchu rowerowego w Warszawie. Poza tym dla wielu osób taka piątkowa masa to czas na zrelaksowanie się na rowerze. Nie każdy ma ochotę drzeć koty z kierowcami i z policją. Jeżeli ktoś ma ochotę na coś takiego to niech powstanie godzina dla roweru, ale obok, a nie zamiast spokojnej masy.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2013, 22:57:58 wysłana przez hermes »

hermes

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Kwi 2013, 22:54:00 »
Buspasy sa dla taxi i autobusow! Czy cos sie zmienilo?

Polecenia policjanta mają pierwszeństwo przed innymi oznaczeniami/wytycznymi. Dlatego w czasie masy jedziemy na czerwonym świetle, mimo że czerwone światło temu nie służy. Podobnie w powyższej sytuacji z buspasami.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Kwi 2013, 22:56:40 »
Akurat na Marszałkowskiej jechał milicjant i kazał używać buspasu, więc trzeba było się dostosować.

Komu kazał temu kazał. Mnie nie kazał, jechałem już sam i do domu - tak jakbym wracał z pracy - legalnie. Widocznie jest mniej obywateli milicjantów niż obywateli rowerzystów. Gdybym miał swojego oficera prowadzącego to bym stosował się do jego poleceń a tak musiałem kierować się znakami i sygnałami drogowymi :D

Cytuj
Możliwe, że godzina dla roweru się przyjmie i nie będzie to ostatnie takie spotkanie

ROTFL.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Kwi 2013, 22:56:53 »
To był "wypadek przy pracy", a nie planowana zmiana charakteru przejazdu. Również Poczta Polska dała ciała, stąd spóźnienie.

hermes

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Kwi 2013, 22:59:34 »
To był "wypadek przy pracy", a nie planowana zmiana charakteru przejazdu. Również Poczta Polska dała ciała, stąd spóźnienie.
Rozumiem, bywa. Mam nadzieje, że za miesiąc wszystko zostanie dopilnowane i będzie normalnie.