Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013  (Przeczytany 25350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Mar 2013, 01:10:43 »
O raaany, tyle atrakcji mnie w piątek ominęło!
Miałam być, ale złapałam gumę i nie zdążyłabym się wrócić do domu po drugi rower. :<
A tak poważnie- strasznie się zdziwiłam widząc grupę z Savil stojącą na pl.Bankowym, na czerwonym, gdy było już ok. 19:00. Teraz już przynajmniej wiem, że nie była to cała masa, bo na poczatku przeszło mi przez głowę, że to wszyscy, którzy się pojawili. O.o
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Lucy86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #61 dnia: 31 Mar 2013, 12:25:53 »
Powyżej 100 osób? Dodaj jeszcze jedno zero do setki i pomnóż przez dwa :)

To nieźle, nie wiedziałam, że tyle osób jeździ na Masie :) W związku z tym nie mogę się już doczekać kwietniowej :)

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Mar 2013, 12:59:08 »
To nieźle, nie wiedziałam, że tyle osób jeździ na Masie :) W związku z tym nie mogę się już doczekać kwietniowej :)
Proponuję pojawić się na przedmasówce i wszystko będzie jasne. A może od maja, albo czerwca w zabezpieczeniu? Wtedy każda osoba jest potrzebna.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Mar 2013, 16:14:35 »
Dodam od siebie, że jadąc na początku drugiej grupy byłem świadkiem całej masy wręcz bandyckich zachowań kierowców w stosunku do nas rowerzystów.  Mimo radiowozu "na plecach" kierowcy, gdzie tylko się dało wyprzedzali nas bez zachowania minimalnej odległości, robili to przekraczając podwójne ciągłe linie, zajeżdżając i wpychając się przed wysepkami kanalizującymi ruch... Osobiście na Conrada zostałem potrącony przez autobus przegubowy którego kierowca koniecznie, na siłę wepchnął się przed grupę, a następnie przystanął na pustym przystanku. Tył autobusu boczną kratą zasłaniającą silnik przetarł moje lewe lusterko niemal ciągnąć mnie za kierownice...

Osobiście odniosłem wrażenie, że dla postronnych przechodniów ale i kierowców taka forma Masy była zupełnie nie czytelna. Na małych grupach w dużej odległości łatwiej bezkarnie pozwalali sobie na wykroczenia.

Na żadne z takich wykroczeń nie było żadnej reakcji policji czy straży miejskiej, a przecież patrole były rozstawione w miarę gęsto i miały między sobą łączność radiową.

PS. I tak nie zepsuło mi to humoru i satysfakcji z przejechania łącznie około 85 km tego dnia w tak kiepskich warunkach pogodowych... jak na złość w dniu Masy ;)
I jestem tatą po raz drugi!

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #64 dnia: 31 Mar 2013, 18:34:50 »
Na żadne z takich wykroczeń nie było żadnej reakcji policji czy straży miejskiej, a przecież patrole były rozstawione w miarę gęsto i miały między sobą łączność radiową.

Bo policja patrzyła czy nie przekraczamy dozwolonej ilości osób, czyli krótko mówiąc czepiała się nas rowerzystów i gdzieś mieli zachowanie kierowców. Ogólnie wydaję mi się, że policja była przeciwko nam.

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Mar 2013, 21:32:05 »
Ciekawa jestem jakby komus się stało to kto by za to beknął ?
Mieliśmy inne pozwolenia tylko 1 zabrakło czyli tak czy siak powinni nam mimo wszystko pomagać a nie być przeciwko nam


wildzi - numery autobusu bym spisała i nie podarowałabym gościowi

Offline green_green_yellow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #66 dnia: 31 Mar 2013, 21:42:56 »
"Były też sytuacje, prób wjechania samochodem w  grupę (jedna udana), trąbienia i inne agresywne zachowania kierowców z którymi policja sobie nijak nie poradziła."

A internetowi psychopaci pod medialnymi wzmiankami o Masie polecają obejrzenie filmiku z Porto Alegre w celach instruktażowych.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Kwi 2013, 01:19:55 »
A internetowi psychopaci pod medialnymi wzmiankami o Masie polecają obejrzenie filmiku z Porto Alegre w celach instruktażowych.
Co oczywiście wcale nie jest nawoływaniem do morderstwa, w przeciwieństwie do snów o HGW...

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Kwi 2013, 15:05:20 »
Wie może ktoś co to za panowie z kamerami byli na Masie i przeprowadzali wywiady?

Offline Lucy86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Kwi 2013, 16:35:20 »
Panowie z Polsatu, dowiedziałam się od koleżanki, że urywek był w sobotnich wydarzeniach Polsatu, niestety nie widziałam :(

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Kwi 2013, 18:15:27 »
Dzięki, może w sieci uda się znaleźć.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Kwi 2013, 21:39:05 »
wszystko fajnie pięknie super pomysły, ale mam jedno pytanie kto niby ma zabezpieczać każdą kolumnę? mam na myśli to ,że w takiej niewielkiej grupie trudno zadbać o bezpieczeństwo. Na tej masie do kolumny 15 osobowej było przydzielonych po 3 organizatorów wiec np .lipiec jest ciepło, jest masa pod kolumnę zbiera się przypuśćmy 1500osób,  to co mamy zrobić xxxxxxxx kolumn i mieć 3razy tyle ludzi do zabezpieczenia tych grup
 ?????
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Kwi 2013, 22:02:11 »
wszystko fajnie pięknie super pomysły, ale mam jedno pytanie kto niby ma zabezpieczać każdą kolumnę? mam na myśli to ,że w takiej niewielkiej grupie trudno zadbać o bezpieczeństwo. Na tej masie do kolumny 15 osobowej było przydzielonych po 3 organizatorów wiec np .lipiec jest ciepło, jest masa pod kolumnę zbiera się przypuśćmy 1500osób,  to co mamy zrobić xxxxxxxx kolumn i mieć 3razy tyle ludzi do zabezpieczenia tych grup
 ?????

No właśnie kto?!!
My o wszystkim dowiedzieliśmy się na 15 minut wcześniej, ale daliśmy koncertowo radę.
Policja zaś o wszystkim wiedziała, sama w ogromnym stopniu stworzyła taką kryzysową sytuacje, zmobilizowała niewiadomo jak wielkie siły, bo sama nie wiedziała co będzie, a piwa które sobie nawarzyli nie wypili . . .

Osobiście traktował bym to jako jednorazowe nieporozumienie, myślę że Policja wyciągnie z tego konsekwencje, zwłaszcza że przedstawiciele Masy spotkają się z Policją i urzędnikami żeby wszystko sobie spokojnie wytłumaczyć ;) 
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2013, 22:04:26 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Kwi 2013, 00:32:06 »
wszystko fajnie pięknie super pomysły, ale mam jedno pytanie kto niby ma zabezpieczać każdą kolumnę?
No właśnie kto?!!
Obawiam się, że Zabezpieczenie i nikt inny.
Osobiście traktował bym to jako jednorazowe nieporozumienie,
Oby, ale należy mieć jakiś plan na takie sytuacje. Ja nie czułem się na siłach prowadzić kolumnę, po trasie, która nie była mi dobrze znana. Przede wszystkim dlatego, mimo próśb Kosmita oddałem kamizelkę Savil. Jeden człowiek z zabezpieczenia mniej. Ostatnia grupa była zresztą słabo obstawiona przez Zabezpieczenie. Dlatego na pl. Bankowym chciałem zamienić się z Tobą na miejsca. Jeśli w pierwszych grupach nie było nadmiaru Zabezpieczenia, to był to kres możliwości organizacyjnych.

W sezonie będzie dużo uczestników i taka metoda jak ostatnio nie zadziała. Co wtedy? Odwołać? A jeśli nawet, to co wtedy? Już w ostatni piątek były pomysły "dzikiego" przejazdu. Grupa "równiejszych" jedzie, reszta zostaje? Być może powinniście dalszą dyskusję przenieść na forum Zabezpieczenia, ale plany awaryjne warto mieć. 70 osób to nie 1500-2000 w lecie.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Kwi 2013, 00:51:54 »
wszystko fajnie pięknie super pomysły, ale mam jedno pytanie kto niby ma zabezpieczać każdą kolumnę?
No właśnie kto?!!
Obawiam się, że Zabezpieczenie i nikt inny.

Brawo to że zabezpieczenie jest wręcz oczywiste tylko wyobraź sb że jest nas ograniczona liczba i ograniczony sprzęt  to oczywiście zdanie jojka ale według mnie pomysł z małmi kolumnami zamiast wielkim peletonem jest:
1. niewykonalny z racji na ilość organizatorów
2.mało bezpieczny i bardzo męczący
3.to nie ten sam efekt co np.3km sznur rowerzystów na środku ulicy ;D
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3