Autor Wątek: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki  (Przeczytany 4277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lut 2013, 10:31:12 »
W zeszłym tygodniu na spotkaniu z mieszkańcami Muranowa miejski inżynier ruchu Janusz Galas przestrzegał, że to nie koniec. - Ruch rowerowy wymaga, żeby wprowadzić określone zasady parkowania. Będzie zakaz stawiania samochodów prostopadle i skośnie do jezdni - ogłosił. I dodał: - Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lut 2013, 11:33:12 »
Typowe dziel i rządź w wydaniu miasta. Jak już wzięli się za porządkowanie parkowania (a musieli wcześniej czy później), to chcą to na kogoś zwalić, by nie stracić w notowaniach (wybory coraz bliżej). Rowerzyści są kozłem ofiarnym, chłopcem do bicia.

A prawda jest taka, że na Muranowie powstaje SPPN, a nic dla rowerów - i tną miejsca parkingowe aż furczy. Przy Łazienkach tną miejsca aż huczy i też nic tam dla rowerów nie powstaje. Przy przebudowach ulic i remontach chodników, gdzie nie robi się nic dla rowerów, też porządkują parkowanie. Nawet w koncepcji wytyczania pasów rowerowych w centrum likwiduje się miejsca postojowe na ulicach, na których wcale nie wymaga tego ruch rowerowy.

Trzeba będzie się z tym kłamstwem Galasa mocno rozprawiać, bo że wokoło tego zrobi się dym, to nie mam najmniejszych wątpliwości. Nie wiem jak Wy - ja nie mam ochoty nadstawiać drugiego policzka, by Ratusz nie stracił w notowaniach przed wyborami ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lut 2013, 11:34:51 »
No tak określenie ''zaborcze'' jest tu najbardziej na mejscu    :o     .

Tylko że jeżeli to silne i zaborcze lobby rowerowe nie upomni się polepszenie infrastruktury rowerowej - budowę nowych ścieżek rowerowych - to nikt inny tego nie zrobi.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lut 2013, 10:45:40 »
W zasadzie można Galasa oskarżyć o celowe podjudzanie grup społecznych przeciw sobie. Bo taki jest wydźwięk jego wypowiedzi.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lut 2013, 13:53:57 »
No tak kolejny wiekopomny pan decyzyjny inż (Tylko inżynier   :o   ?) Galas musi Nas bardzo nie lubić. Bo o wszystko Tylko Się Upominamy    :)    . A on biedny musi ''coś tam'' odpisać, poprawić żeby Brać Rowerowa niezbyt Bardzo naciskała    ;)     .

Pozdro.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zlikwidują 5 tys. miejsc parkingowych? W zamian ścieżki
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lut 2013, 14:18:23 »
W zasadzie można Galasa oskarżyć o celowe podjudzanie grup społecznych przeciw sobie. Bo taki jest wydźwięk jego wypowiedzi.

W zasadzie można. Dlatego napisałem, że to klasyczne "dziel i rządź". Bo do tego to się sprowadza.

Galas pojawił się na konsultacjach dotyczących Strefy Płatnego Parkowania na Muranowie, a nie jakiejkolwiek inwestycji rowerowej. Przy okazji SPPN nie robi sie NIC dla rowerów. Rzucanie jakimkolwiek opracowaniem (w dodatku jak mi wiadomo nieskończonym) jest po prostu nie na temat. A mówienie, że przez to opracowanie likwiduje się ludziom miejsca parkingowe, to jest po prostu totalny bullshit. Dziwię się, że ktokolwiek to kupił :P


Zwłaszcza, że kilka dni później w Wyborczej pojawiło się coś takiego:
Cytuj
Według inżyniera Galasa warszawiacy powinni się oswajać z myślą, że miejsc postojowych w Śródmieściu będzie ubywać. W ocenie inżyniera ruchu ok. 60 proc. z nich jest dziś sprzecznych z przepisami.

Słowem - to nie tylko dziel i rządź, ale próba odwrócenia uwagi od nieudolności miasta (a dokładniej ZDM i Galasa), która polega na tym, że nie udało im się zgrać zmian w organizacji parkowania z uruchomieniem SPPN w tych miejscach. I to nie udało się zgrać o kilka miesięcy.

Żeby było śmieszniej, Galas i ZDM likwidują błędy przeszłości (często własne!) w wytyczaniu miejsc parkingowych w miejscach nielegalnych, na przykład za blisko skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Jak ktoś nie wierzy, wystarczy pójść pod siedzibę ZDM, w miejsce gdzie każdy drogowiec w Warszawie bywa regularnie. Znajdziemy tam:

Miejsca parkingowe za blisko skrzyżowań i przejść dla pieszych, ograniczające widoczność:





Miejsca zbyt wąskie, wytyczane na zbyt wąskich chodnikach:


Zdjęcia pochodzą z lutego 2007 roku i mam ich więcej. Co się tam zmieniło przez te lata? Niewiele, a w każdym razie nic co by zmieniło ten stan rzeczy. Tam też kiedyś zlikwidują te miejsca, bo są niezgodne z prawem. Ciekawe na jakie rowerowe papiury się wtedy powołają? ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lut 2013, 14:22:33 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)