Autor Wątek: Porządkowanie miejsc parkingowych na Starej Ochocie  (Przeczytany 4748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Porządkowanie miejsc parkingowych na Starej Ochocie
« dnia: 05 Gru 2012, 23:02:35 »
Wątek w ogóle nie o rowerach, ale akurat o tej okolicy.

Cytuj
Miejsca parkingowe zostały poważnie ograniczone na obszarze Starej Ochoty, dotychczas wyjętym spod strefy płatnego parkowania. Są to np. ulice Mianowskiego, Pługa, Uniwersytecka, Mochnackiego. Podczas przygotowań do wprowadzenia w tym rejonie strefy płatnego parkowania wymalowano oznakowanie poziome oraz ustawiono w wielu miejscach znaki zakazu parkowania.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,12976263,_Likwiduja_miejsca_parkingowe___ZDM__Porzadkujemy.html

Bardzo często jestem w tej okolicy i w tej chwili jest tam samochodowa dżungla, tzn. nawet jadąc rowerem nie mam zachowanej widoczności na skrzyżowaniach, bo też są zastawione samochodami. Jedna z komentatorek twierdzi, że jutro będzie w tym miejscu wizytacja przedstawicieli ZDM, więc (jeśli to nie fake) ktoś ma chęć, to jest okazja, żeby zobaczyć co mają do powiedzenia.

Cytuj
Na róg Mianowskiego/Uniwersytecka o 9:00 pan z Wydziału Infrastruktury UM Ochoty i pani z ZDM by zwizytować teren (przez telefon przyznała się że nie była). Oczywiście fajnie by było gdyby oprócz mnie kilka osób zainteresowanych wytłumaczyło o co chodzi - a chodzi nam o to, że nowych miejsc parkingowych jest za mało.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Porządkowanie miejsc parkingowych na Starej Ochocie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Gru 2012, 00:18:34 »
Rozwiązanie wydaje się być proste, sprawiedliwe i zgodne z wolą mieszkańców.

W drodze losowania wybierzemy co drugą tamtejszą kamienice, która pójdzie do wyburzenia i na jej miejscu powstaną nowe miejsca parkingowe.

Skoro Konstytucją zakłada że wywłaszczyć można: ''na cel publiczny i za słusznym odszkodowaniem'', a mieszkańcy się na to godzą. Za słuszne odszkodowanie uznać należy uzyskane w ten sposób 3 miejsca postojowe na zlikwidowane gospodarstwo domowe, wolne od podatku od nieruchomości i opłat lokalnych, z prawem wynajmu osobom trzecim.

Salomonowy wyrok  :D
« Ostatnia zmiana: 06 Gru 2012, 00:38:36 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Porządkowanie miejsc parkingowych na Starej Ochocie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Gru 2012, 00:36:06 »
Tam naprawdę jest problem, tzn. mieszkańcy muszą w końcu przyjąć do wiadomości, że miejsca nie ma i się w cudowny sposób nie rozmnoży.

Ktoś porobił zdjęcia tych zmian https://docs.google.com/file/d/0B1E9ZuaDYo6FcGNUdnd4NU9QODQ/edit?pli=1 i mogą stawiać znaki jakie tylko chcą, ale jak regularnie nie będzie zestawów mandatów, to zmian nie będzie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Porządkowanie miejsc parkingowych na Starej Ochocie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Gru 2012, 07:30:39 »
Tam naprawdę jest problem, tzn. mieszkańcy muszą w końcu przyjąć do wiadomości, że miejsca nie ma i się w cudowny sposób nie rozmnoży.

Amen. Nie wiem czemu ludziom wydaje się, że ktokolwiek ma obowiązek zapewnić im miejsce parkingowe tuż pod domem. W Konstytucji tego nie widziałem ;)

BTW, u mnie pod blokiem wczoraj wyznaczyli 2 koperty dla osób z niepełnosprawnością. Poleciały 3 miejsca najbliżej bloku, muszę parkować 20-30m dalej. I żyję. Mało tego, popieram wyznaczenie tych miejsc, bo w okolicy nie ma ani sztuki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)