Autor Wątek: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk  (Przeczytany 18585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Lis 2012, 07:33:20 »
MEGAROTFL!!!
Aleś się przysłuzył! No po prostu...!
Akurat te pasy dla rowerów to jest coś, czego nienawidzę i ja i wielu kierowców :D
Uważam, że bez pasów było tak samo bezpiecznie a przede wszystkim nie było osobników jeżdżących bez oświetlenia i pod prąd lub maszerujących środkiem bike-pusa udających narciarzy ;P
Mam nadzieję, że szybko zbudują Gierdziejowskiego - może da się wtedy przeskoczyć na uliczkę i uniknąć twojego badziewnego "produktu".

@Raffi - on sam stawiał te stojaki? Montował je na miejscu? Czy może po prostu wskazywał palcem robotnikom "tu" na papierze czy na miejscu? ;P Strrrrraszne! Tego nikt z nas nie potrafi, tylko Puchalski da radę!
Raffi - tu nie chodzi o traumę. Tu chodiz o to, aby naszymi sprawami rowerowymi zajmował się ktoś, kto korzysta z roweru i wie z jakimi problemami się spotykamy. A nie osoba, która na rower wsiada raz na rok. Albo wcale, bo wygodniej samochodem. No chyba, że chcesz robić co chwilę spotkanie z Pełnomocnikiem i tłumaczyć mu jak ma pracować i co ma zmieniać i w jaki sposób - mimo, że to wszystko ma opisane w projektach czy nawet tu na tym forum.(!) Czytaj: będziesz odwalał robotę za Pełnomocnika, bo on nie umie. I kto wie, czy to się uda, czy ten pan będzie miał odpowiednią siłę przebicia. A może być tak, że nikt go nie będzie słuchał... Zauważ też, że minęło parę dni i jakoś nie widzę radosnej chęci skontaktowania się owego pana z największą organizacją w Warszawie skupiającą rowerzystów - Warszawską Masą Krytyczną... ;P No chyba, że takie próby były z jego strony, ale wy nic nie piszecie?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Lis 2012, 08:16:02 »
@Raffi - on sam stawiał te stojaki? Montował je na miejscu? Czy może po prostu wskazywał palcem robotnikom "tu" na papierze czy na miejscu? ;P Strrrrraszne! Tego nikt z nas nie potrafi, tylko Puchalski da radę!

W takim razie, skoro Ty tez umiesz to powiedz ile stojaków postawiłeś, nawet tylko wskazując palcem? Bo oni jako ZTM postawili coś koło tysiąca.

Jak postawiłeś przynajmniej 500 choćby tylko wskazując palcem i dyrygując, zgodzę się, że te jego 900 to było nic :D


Raffi - tu nie chodzi o traumę. Tu chodiz o to, aby naszymi sprawami rowerowymi zajmował się ktoś, kto korzysta z roweru i wie z jakimi problemami się spotykamy.

Tymczasem Ty, z góry zakładasz, że facet jest do dupy, choć nigdy z nim nie gadałeś, nie widziałeś Go pewnie na oczy. Ciśnie mi się na usta przymiotnik: przedwczesne.


A nie osoba, która na rower wsiada raz na rok. Albo wcale, bo wygodniej samochodem.

Powiedział człowiek, który długi czas jeździł pierdziawą, obecnie robi prawko i pracuje w branży motoryzacyjnej :D


No chyba, że chcesz robić co chwilę spotkanie z Pełnomocnikiem i tłumaczyć mu jak ma pracować i co ma zmieniać i w jaki sposób

Och, to słodkie że tak sprawnie starasz się zarządzać moim czasem :)


Czytaj: będziesz odwalał robotę za Pełnomocnika, bo on nie umie.

Jeżeli efektem końcowym będzie porządna infrastruktura, to jestem skłonny się poświęcić. Dla mnie nie liczą się duperele, a efekt końcowy.


I kto wie, czy to się uda, czy ten pan będzie miał odpowiednią siłę przebicia. A może być tak, że nikt go nie będzie słuchał...

No właśnie - nikt. Zwłaszcza Ty nie wiesz, wiesz nawet mniej niż inni w tej sprawie. A jednak stawiasz wyroki, zamiast poczekać do momentu, aż coś rzeczywiście będziesz wiedział.


Zauważ też, że minęło parę dni i jakoś nie widzę radosnej chęci skontaktowania się owego pana z największą organizacją w Warszawie skupiającą rowerzystów - Warszawską Masą Krytyczną... ;P

W poniedziałek jest spotkanie, co napisałem w poprzednim poście. To jest ten moment, w którym robi Ci się głupio :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Lis 2012, 09:26:28 »
Zresztą qwerja - powiedzmi tak szczerze - kto ostatnio zareagował podając innym na tacy adresy do kontaktu z taką niejaką Bublewicz? Ty? Czy ja?

ROTFL

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Lis 2012, 10:54:47 »
Zresztą qwerja - powiedzmi tak szczerze - kto ostatnio zareagował podając innym na tacy adresy do kontaktu z taką niejaką Bublewicz? Ty? Czy ja?

ROTFL

GOOGLE  :D ;D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lis 2012, 11:08:20 »
Moim zdaniem najciekawsze jest ile on faktycznie będzie mógł, jako pełnomocnik. Rozporządzenie o jego powołaniu nie precyzuje tego zbyt szczegółowo.
W Warszawie mamy ten problem, że część inwestycji na potrzeby ruchu rowerowego znajduje się na styku ulic miejskich i dzielnicowych. Bez większych możliwości może być mu ciężko.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lis 2012, 11:12:13 »
@Kenneth.
Zdecydowanie przedwcześnie     :)     .

Z drugiej strony Niestety nie mam tak jak uasic która jest po prostu urodzoną optymistką      :)      .
Tak, pewnie że można założyć, że ten Pan jeździ do pracy rowerem i to może i nawet przez cały sezon     :)    .
Nie to że jakoby miał bym obniżać jego pewnie i wiekopomne osobiste dokonania rowerowe   ;)   .

Jednak uważam że trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia i być bardzo zawziętym rowerowo, aby bez względu na pogodę jeździć i to przez cały rok do pracy.


















Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lis 2012, 11:15:52 »

Jednak uważam że trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia i być bardzo zawziętym rowerowo, aby bez względu na pogodę jeździć i to przez cały rok do pracy.

Wystarczy nie mieć samochoda i mieć daleko do przystanka  :D

A poważnie to taki urzędnik faktycznie powinien mieć status pełnomocnika prezydenta miasta - inaczej wszystko ugrzęźnie, bo Policja, bo ZOM bo Srom.

W takim Wrocławiu nawet jak Policja opiniuje coś negatywnie i widzi potencjalny carmagedon (rzeż pierworodnych), to pełnomocnik przywali ręką w stół i powie że ma być zrobione.
Przynajmniej tak było kiedyś.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2012, 22:21:21 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lis 2012, 11:35:20 »
Wystarczy nie mieć samochoda i mieć daleko do przystanka  :D

Tak pewnie że i TAK też można   ;)    .
Uważam że ten Pan nawet i Tak nie ma     :)     .
 
Jednak oby się sprawdził i zmienił jak najwięcej co do ścieżek rowerowych i infrastruktury rowerowej. To teraz jego opinie i zapatrywania co do ''miejskich zagadnień rowerowych'' będą bardzo ważne a wręcz kluczowe.   

Kenneth

  • Gość
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lis 2012, 13:58:43 »
No właśnie nie google, ale świadomość tego, gdzie można znaleść namiary na p/osłów. Jak widzę, niektórzy bez wyszukiwarki to tak jakby bez głowy - cóż... Przykre i aż straszne. Ciekawe co będzie jak wam internet wyłączą :P LOOOL :D


@Raffi - temat został wyjaśniony poza tym Forum. EOT z mojej strony :)
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2012, 18:52:22 wysłana przez Kenneth »

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lis 2012, 14:51:30 »
Widzę, że żądza krwi rośnie. Nie mam pojęcia, czym Wam facet zawinił, ale sądząc po wpisach to trauma Wam nie puszcza, więc musiało to być bolesne ;)

Ja na razie to faceta oceniam raczej na plus. Zajmował się stawianiem stojaków rowerowych przez ZTM, co oceniam pozytywnie (postawili niemal 1000 stojaków jako ZTM!). Potem robił konkurs na zadaszone parkingi rowerowe, który jakoś umarł - tzn te wiaty nie stanęły. A potem pracował przy Veturilo (daleki jestem od twierdzenia, że pracował tam sam, raczej był trybikiem w machinie) co oceniam jako plus. A z oceną, czy jest zły, czy dobry jako Pełnomocnik  to poczekam, aż będę miał co oceniać.

Wreszcie ktoś nie krytykuje bez podstaw.

A co do jego pomysłów, to w poniedziałek idziemy na spotkanie z Nim, to się dowiemy co planuje i sami też zaproponujemy możliwe kierunki działań. Wtedy się może sporo okazać.

To jest jakieś spotkanie w formie konferencji z widownia czy zamknięte dla zaproszonych osób?

@Raffi - a ja spytam inaczej - na ile z tych stojaków wy zarobiliście? Ile osób stąd normalnie pracuje i zarabia nie tylko na siebie i na innych? Ciekawe, czy taka qwerja wie, że po części pewnei ja mu studia ufundowałem (o iel był na dziennych) lub ułatwiłem...

LOL

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Lis 2012, 09:02:21 »

No tak. Wprowadził 1 system. Jest być może powiązany z firmą NextBike.

Masz jakieś dowody na poparcie swoich przypuszczeń o tych powiązaniach, czy tylko tak sobie plumkasz.
 
I za to dostaje profit - stałą pensję.
Rozumiem, że ty swoją prace wykonujesz charytatywnie i uważasz, że inni też powinni zrzec się swojego wynagrodzenia. :P

Ciekawe, że ja tego gościa nie znam. Znam wielu innych, którzy co miesiąc COŚ ROBIĄ publicznie, medialnie, angazują się nie tylko przy kooperacji z jakimiś firmami, ale również pracą z nami, rowerzystami i którzy coś umieją wywalczyć. [...]

P.S. Z ciekawości wrzuciłem inną osobę w Google. Od razu na I miejscu wyjechała mi z blogiem, z tekstami o niej, ze stronami o działalności w Warszawskiej Masie Krytycznej itd... Mozna by wymieniać w nieskończoność. A tu powyżej jakiś_tam_puchalski. Bez jakichkolwiek sukcesów, bez bloga, bez żądnej notatki o nim, bez żądnej informacji na temat tego na czym ta osoba się zna i czy w ogóle się zna na pracy jaką ma wykonywać.

Kilka osób z mojego najbliższego otoczenia (ja również) bieżę/brało czynny udział w pracach nad nowelizacją Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich Usytuowanie, ale wież co. Niespodzianka. W żadnym dokumencie, czy w necie nie znajdziesz żadnego z naszych nazwisk. Żaden z nas też nigdy w tej sprawie nie wypowiadał się w mediach, choć włożyliśmy w to mnóstwo pracy i prywatnego czasu. Również o moich znajomych, którzy przyczynili się do zmiany kształtu kampanii społecznej o DVB-T, też z netu się nie dowiesz.
Zmierzam do tego, że wyciąganie wniosków na temat działań jakie ktoś przeprowadzał i ocena jego osoby, oparta jedynie na informacjach medialnych lub wyszukanych przez przeglądarkę, jest bardzo delikatnie mówiąc, zbyt pochopna.

A może by tak pisemko do HGW o to, kto ogłaszał i gdzie konkurs na stanowisło Pełnomocnika?
Co stoi tobie na przeszkodzie, abyś zapytał?


Sama osoba pełnomocnika na dzień dzisiejszy, nie budzi moich specjalnych emocji. Na ocenę jego pracy przyjdzie jeszcze czas.
Bardziej mnie interesuje, jakim budżetem będzie dysponował i jaki będą jego kompetencje. Bo bez tego, będzie mógł zrobić tyle co obecnie koordynatorzy w dzielnicach.
Czyli przesłać pismo dalej ::)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Lis 2012, 14:14:44 »
@Kaczor - uważam chwilowo temat za zamknięty. Ponoć ma się odbyć spotkanie z p. Puchalskim - wtedy będziemy wiedzieli kto zacz i jakie ma plany - jeśli takowe ma. Sądząc po tym co udało mu się już zrobić - możliwe, że mimo, że go nie kojarzę z żadną organizacją rowerową - coś będzie chciał zrobić konkretnego.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Lis 2012, 12:32:55 »
@Kaczor - uważam chwilowo temat za zamknięty.
OK

... możliwe, że mimo, że go nie kojarzę z żadną organizacją rowerową - coś będzie chciał zrobić konkretnego.

Kluczowe jest to, czy będzie miał do tego odpowiednie narzędzia, bo same chęci, to niestety zbyt mało.

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Lis 2012, 14:40:06 »
Cytuj
Chciałbym zabrać głos w sprawie oceny funkcjonowania miasta. Rozpocznę od tego, z czego jestem zadowolony. Cieszy mnie system Veturilo - funkcjonuje, jak należy i niskim kosztem dla miasta. Niepokoi mnie brak ścieżek rowerowych i brak koncepcji na nie. To, co buduje się (lub proponuje) w Warszawie, to budzące uśmiech politowania koncepcje z lat 70., gdy ruch samochodowy na ulicach był dużo mniejszy. Mimo wszystko duży plus za rowery, bo to jazda w dobrą stronę. Druga rzecz, która mnie cieszy, to transport miejski. Chylę czoła przed tramwajarzami i autobusiarzami za ich pracę, zwłaszcza gdy urzędnicy, drogowcy i metrowcy urządzają im co i rusz slalom ulicami. Sprawne działanie w tak trudnych warunkach wymaga ogromnych umiejętności. Szacun.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12887722,Cenzurka_dla_pani_prezydent__plus_za_rowery__minus.html

Ale za co ten wielki plus to ja nie wiem... Za śmieszynki rowerowe?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: HGW - warszawa ma więcej ścieżek niż Kraków i Gdańsk
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lis 2012, 15:06:46 »
Ale za co ten wielki plus to ja nie wiem... Za śmieszynki rowerowe?

@Kenneth:
Proszę Cię, czytaj tekst, zanim zechcesz go zacytować bezmyślnie! :o

Cytat: gazeta.pl
+ Cieszy mnie system Veturilo (...)
- Niepokoi mnie brak ścieżek rowerowych i brak koncepcji na nie.