Autor Wątek: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze  (Przeczytany 5538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

MarekJ

  • Gość
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Paź 2012, 13:36:47 »
Taaa... Jak zobaczy warszawskie DDR to wezmie jakiegos opancerzonego SUVa...

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Paź 2012, 13:42:33 »
z tego co wyczytałem jeździł już po Warszawie rowerem (z Wilanowa, a celem była zapewne ambasada gdzie był pracował) więc ma pewną wiedzę na temat rowerowej infrastruktury. ba - jeśli znów będzie mieszkał na Wilanowie (a będzie) i do ambasady jechać rowerem mu się zachce to zauważy zmiany niemałe, bo akurat na tym odcinku było nieco remontów i ogólnie jest niezgorzej.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

MarekJ

  • Gość
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Paź 2012, 14:52:56 »
W sumie pseudo DDRka jest na calej trasie z Wilanowa do Ujazdowskich ZTCP.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Paź 2012, 17:35:38 »
tak jest. i nie byłbym taki surowy w ocenie - droga jest asfaltowa, odcinek po lewej stronie ul. Sobieskiego (jadąc z centrum na Wilanów) jest świeże odnowiony, ogólnie jedzie się całkiem przyjemnie. ja nie mam nic do zarzucenia.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Paź 2012, 17:50:28 »
też jestem zdania ze Wilanów do Centrum to jedna z lepszych tras dojazdowych w Wawie
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Rano1

  • Gość
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Paź 2012, 21:36:06 »
W sumie pseudo DDRka jest na calej trasie z Wilanowa do Ujazdowskich ZTCP.

W szczególności "obszczymur" między Spacerową a Grottgera  :D


GFM

  • Gość
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Paź 2012, 22:45:07 »
Na okoliczność Pana Ambasadora TVN24 nadał specjalny program,
do którego całkiem przypadkiem zostałem przesłuchany
przez Pana Redaktora przed kamerą. Baaaaaardzo ostre nożyczki mają.
Z około dwuminutowej wypowiedzi na temat "rowerstwa" z telewizora
usłyszałem swoje tylko: "No lekko to nie jest".
A wypowiadałem się całkiem przyzwoicie - żadnych wulgaryzmów.
O masie też wspomniałem. I nic.
A gadania ze studia to się końca doczekać nie było można.
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2012, 22:47:14 wysłana przez GFM »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Re: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Paź 2012, 18:08:38 »
też jestem zdania ze Wilanów do Centrum to jedna z lepszych tras dojazdowych w Wawie

MarioG

Zgodzę się z Tobą  :)    .
Szczególnie od ul. Chełmskiej jadąc w kierunku Wilanowa można przycisnąć, ale zawsze należy zachować zdwojoną ostrożność bo ten DDR jest bardzo zwodniczy bardzo łatwo można zderzyć się z rowerzystą jadącym z przeciwka szczególnie w środku sezonu, kiedy to ruch rowerowy jest bardzo intensywny i to do puźnych godzin nocnych

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Paź 2012, 21:50:32 »
Bo tak naprawdę na Sobieskiego powinny być dwie drogi jednokierunkowe. Jednak w naszych warunkach trudno by to było wyegzekwować. Brak też jest przejazdu na wylocie Beethovena, co wymusza dwukierunkowość DDR po wschodniej stronie Sobieskiego pomiędzy Beethovena i Chełmską.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Paź 2012, 09:18:15 »
Baaaaaardzo ostre nożyczki mają.
Z około dwuminutowej wypowiedzi na temat "rowerstwa" z telewizora
usłyszałem swoje tylko: "No lekko to nie jest".

Wypowiadanie się w taki sposób, by się tego nie dało pociąć, to sztuka wymagająca lat treningu.

Ale generalna zasada jest taka - gadaj krótko i zwięźle, to nie będzie z czego skracać.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sty 2013, 14:12:07 »
Bo tak naprawdę na Sobieskiego powinny być dwie drogi jednokierunkowe. Jednak w naszych warunkach trudno by to było wyegzekwować. Brak też jest przejazdu na wylocie Beethovena, co wymusza dwukierunkowość DDR po wschodniej stronie Sobieskiego pomiędzy Beethovena i Chełmską.

@oelka

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam.
Ale wyegzekwowanie tego o czym piszesz - może w naszych warunkach, być nawet i niemożliwe. Bo jak nasi panowie ''decyzyjni'', mają problemy z najprostszymi zagadnieniami dotyczącymi  miejskiej infrastruktury rowerowej, to tak złożonego problemu dwukierunkowej ścieżki rowerowej, nigdy nie rozwiążą     ::)     .
Pozdro.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [prasa] nowy ambasador ju-es-ej jeździ na rowerze
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sty 2013, 16:23:49 »
Bo tak naprawdę na Sobieskiego powinny być dwie drogi jednokierunkowe. Jednak w naszych warunkach trudno by to było wyegzekwować. Brak też jest przejazdu na wylocie Beethovena, co wymusza dwukierunkowość DDR po wschodniej stronie Sobieskiego pomiędzy Beethovena i Chełmską.

@oelka

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam.
Ale wyegzekwowanie tego o czym piszesz - może w naszych warunkach, być nawet i niemożliwe. Bo jak nasi panowie ''decyzyjni'', mają problemy z najprostszymi zagadnieniami dotyczącymi  miejskiej infrastruktury rowerowej, to tak złożonego problemu dwukierunkowej ścieżki rowerowej, nigdy nie rozwiążą     ::)

A ja jestem przeciw.

Prosta przykładowa sytuacja: Załóżmy że mam dom/mieszkanie/pracę/sklep/cokolwiek w połowie dystansu pomiędzy skrzyżowaniami. Teraz z obu stron mogę doń dojechać, bo mam dwukierunkowe DDR po obu stronach ulicy. Jakby były jednokierunkowe, miałbym dojazd z jednej strony, a z drugiej musiałbym sporo dymać naokoło i zaliczać bonusową sygnalizację świetlną, bo skrzyżowania na tej ulicy wcale nie są tak często. 10 minut w plecy lekką ręką.

Tak samo wyjeżdżając z takiego miejsca - dziś mogę wyjechać w obie strony, a po zamianie na jednokierunkowe jadąc w jedną stronę musiałbym robić objazd.

Na jednokierunkowych DDR przy ulicach z rzadko rozmieszczonymi skrzyżowaniami strasznie cierpi czas przejazdu i atrakcyjność roweru jako środka transportu. To dlatego tyle ludzi jeździ nimi pod prąd (nie tylko u nas, także np w Danii się z tym spotykałem).

Jednokierunkowe DDR to rozwiązanie dobre jak masz gęsto skrzyżowania, albo niezbyt ruchliwą ulicę jednojezdniową, którą łatwo przekroczyć, gdy okaże się, że źródło/cel podróży jest po przeciwnej stronie ulicy niż DDR dla danego kierunku.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)