Autor Wątek: A pochwale się rozkreklamuje.  (Przeczytany 14280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
A pochwale się rozkreklamuje.
« dnia: 01 Paź 2012, 20:14:58 »
Blog dopiero rusza, ale ma połączyć to co lubie czyli pomaganie ludziom, pasje związane z informatyką, ale także pomoc rodzicą z zdobyciem klientów.

http://marzenia-twoje.blogspot.com/

Jakieś podpowiedzi propozycje chętnie przyjme, a co do ocen to wstrzymajcie się pare dni jak zaczne tam na całego pisać.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Paź 2012, 22:03:59 »
rodzicą z zdobyciem klientów.

Weź to przetłumacz, bo chyba za stary jestem i nie trybię.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Paź 2012, 22:14:19 »
Chodzi o to że będą tam też odsyłacze do blogu o kredytach i oszczędnościach.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Paź 2012, 23:31:49 »
czyli, ze chcesz pomoc rodzicOM (w domyśle Swoim), którzy prowadzą blog o finansach, mając działalność doradztwo finansowe...

ot takie tłumaczenie z młodzieżowego na polski :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Paź 2012, 00:16:38 »
Cóż, blog to coś, co rzeczywiście może dać wiele radości i przyjemności, więc życzę powodzenia :)

Rzeczywiście przydałaby się jakaś korekta (ale nie taka z "worda"), bo trochę kuleje, a to powagi nie dodaje:

"tego co chcemy" -> "tego, co chcemy"
"chcieli byśmy" -> "chcielibyśmy"
"to to co" -> "to to, co"
"jak kupić taniej laptopa czy co powinien zrobić" -> "jak kupić taniej laptopa, czy co powinien zrobić"
"taniej niż są w sklepie" -> "taniej niż jest w sklepie" -> "taniej niż może kupić w sklepie"
"zaczniemy prace" -> "zaczniemy pracę"

I odradzam pisanie w osobie "my", zwłaszcza że o żadnym "my" pewnie nie ma mowy. Blog to jednoosobowa tuba :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Paź 2012, 06:29:06 »
mmm. no tak MarioG dobrze rozjaśnił to co napisałem. A co do mojego to remirent dzięki za uwagi bo nie zwróciłem na to uwagi a masz 100% racji.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

MarekJ

  • Gość
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Paź 2012, 09:55:16 »
Moim skromnym zdaniem powinieneś zrewidować stwierdzenie:
Cytuj
Blog dopiero rusza, ale ma połączyć to co lubie czyli pomaganie ludziom, pasje związane z informatyką, ale także pomoc rodzicą z zdobyciem klientów.
Dlaczego?

Blog "o wszystkim i o niczym", tak mógłbyś go nazwać. ;-) Poza tym łączenie pasji pomagania (szczytne) informatyki (dla niektórych ciekawe) i pomagania rodzicom (w formie jaką później opisałeś- dla większości nie interesujące) w jednym według mnie jest złym pomysłem.

Reklama jaką chcesz zrobić rodzicom będzie miała zerową skuteczność a na blogu będzie wyglądała kiepsko. Zazwyczaj robi się to tak, że najpierw zdobywa się widownię, czytelników, a dopiero później zaczynasz myśleć o wciśnięciu reklamy. Planowanie tego na samym początku to błąd- ludzie wnerwiają się na reklamę, bo z natury jej nie lubią, więc ona nie działa. Oprócz tego- reklama na takim blogu ma zerową wartość Page Rank w Google tego bloga jest zerowy, więc linki do strony rodziców nie podwyższą wartości linkowanej strony.

Treść.
Mój kumpel prowadził "blog informatyka" przez dłuższy czas. Od jakiegoś czasu dał sobie spokój. Powód? Takich blogów jest sporo- czytali go znajomi- bo pisał fajnie i z humorem. Ale... No właśnie- to nie wystarczyło. Pamiętaj, że to o czym piszesz musi mieć "to coś", bo inaczej nie wyjdziesz na szerokie wody. To samo można powiedzieć o pomaganiu. Szeroka interpretacja.

Język.
Zaczynanie wpisu od "Ehhh"- http://www.sjp.pl/ech . Ech... :P Ortografia, stylistyka. Ważne. Pisz tak, jak chcesz czytać. Inaczej nic z tego nie będzie.

Podsumuję- nie napisałem tego aby Cię zniechęcić, tylko po to, żebyś zdawał sobie sprawę, że blog który ma być ciekawy, to nie tylko pisanie o czymś. To musi być dobre i ciekawe pisanie. Jeśli tego zabraknie, to nie ważne jak będziesz się reklamował- nic z tego nie wyjdzie. Hurraoptymizm jest niewskazany, można się potem zawieźć. Wiem o tym. Z doświadczenia. ;-)

Na koniec- powodzenia. ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Paź 2012, 11:29:31 »
Marku reklama nie ma być firmy czy czegoś tylko jak będę pisał o budowie domu to wspomne o blogu zaprzyjaźnionym.

I zjechałeś mnie epicko.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

MarekJ

  • Gość
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Paź 2012, 11:53:36 »
Ojtam, zjechałem? Zaraz coś Ci pokażę.

www.FKCoD.pl - strona powstała w 2002 lub 2003 roku. Od tamtej pory rozwija się, czasem lepiej czasem gorzej ale jest i działa- spełnia swoje zadanie. Czemu o niej piszę? Bo gdybyś zobaczył jak zjechałem autora tej strony gdy ją założył, to po przeczytaniu powyższego uznałbyś, że gratuluję Ci pomysłu. :P

Dziś z Filkiem z nostalgią wspominamy czasy, gdy kod strony był pisany ręcznie (ew. Pajączkiem), jak na dawnym forum Friko ktoś wrzucał stronę do oceny a ja i kilku znajomych ocenialiśmy je. :D

A wyznaję zasadę- lepiej komuś napisać/ powiedzieć wprost o co chodzi, przynajmniej będzie miał jasność co robi według mnie źle. Chęci to nie wszystko- najwyraźniej je masz. Ale wprowadzenie ich w życie wymaga umiejętności / doświadczenia. Masz je? Według mnie nie. Ale jesteś na dobrej drodze. :-)

BTW- zadaj sobie pytanie i odpowiedz na nie: Kto w blogu zatytułowanym "marzenia" będzie szukał informacji o budowie komputera lub kładzenia gładzi szpachlowej na ścianę?
« Ostatnia zmiana: 02 Paź 2012, 11:56:35 wysłana przez MarekJ »

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Paź 2012, 17:10:51 »
Prawda jest taka że przynajmiej moim zdaniem marzyć można o tym aby mieć komputer i zaczął bym od czytania czegoś takiego a potem literatura fachowa.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

MarekJ

  • Gość
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Paź 2012, 18:52:15 »
Marzenia marzeniami a życie życiem. ;-)

Lajf is brutal, full of zasadzkas end kopas w dupas. Przyzwyczaj się. :D

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Paź 2012, 19:17:23 »
Lajf is bjutiful.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

MarekJ

  • Gość
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Paź 2012, 19:19:37 »
Optymista. :D

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Paź 2012, 21:44:22 »
Oczywiście.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: A pochwale się rozkreklamuje.
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Paź 2012, 23:22:33 »
Szczerze powiedziawszy miałam nadzieję, że blog będzie o naprawianiu starych rzeczy :) (mam już kilka wytypowanych, którymi zamierzam się zająć...) No dobra, dobra czekam co będzie.
Ale mam uwagę techniczną. Przydałby się lepszy kontrast do tekstu, bo w obecnej wersji zbyt dużo się dzieje w tle, co bardzo męczy oczy ;)