Autor Wątek: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta  (Przeczytany 10510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Z czołówki wygląda trochę strasznie, o panu kurierze, który stwierdza, że można jeździć tylko pod prąd i trzeba wymuszać pierwszeństwo bo tak...

Na szczęście mignął dwa razy Raffi więc na pewno trochę wyprostował...

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrz 2012, 11:36:14 »
Raffi jeździł z Panem redachtorem kilka godzin rowerami, by pokazać JAK to robić. Będę też w studio, więc owszem, będę sporo prostował.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrz 2012, 12:53:30 »
Tego pirata zaś to skąd wytrzasnęli? bo ja go już nie lubie a/ po pierwszych słowach, b/ po pierwszej przebitce jak pod prąd środkiem ulicy zasuwa; niestety jak zwykle takiego (wstaw odpowienie obraźliwe słowo) zapamiętają wszyscy i potem spotkam takiego jednego frustrata, któremu ktoś o mało nie urwał lusterek na skrzyżowaniu na WMK, a 100 rowerzystów jadących cicho i spokojnie prawą stroną jezdni nie zauważa nikt...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrz 2012, 16:51:20 »
Dzięki właśnie takim "rowerowym tłuczkom" jak ten kolejny oświecony kurier mało który użytkownik dróg miejskich nas lubi a co ważniejsze toleruje nas na trasach swoich przejazdów.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrz 2012, 20:07:48 »
Obejrzałem. Masakra...

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrz 2012, 20:27:49 »
Jak ładnie Raffiego nazwali- "rowerzysta-aktywista" :D
Dobrze, że pojawił się w programie bo zdaje się, że był tam jedynym głosem rozsądku (no i taksówkarz wydawał się całkiem sensownie mówić, chociaż w wytykaniu błędów raczej trudno palnąć coś głupiego ;) )

Oczywiście 'stylu jazdy' pana kuriera nie popieram, aleee ostatnio będąc w Berlinie zauważyłam, że wszyscy ruszają wraz z zapaleniem się zielonego światła na równoległym przejściu dla pieszych- więc jego pierwsze zdania wydały mi się całkiem nie takie głupie.  :o Reszta plus nagrania są nieco przerażające, ale cóż, na szczęście osoby o podobnym podejściu do jazdy stanowią jakiś promil rowerzystów (przynajmniej taką mam nadzieję)

Najbardziej 'rozbawił' mnie pan chodnikowiec, z dziarą na reku, który mówił, że nie jeździ po ulicy bo "są tam samochody" i "nie próbował, ale przecież umie przewidywać" dlatego na ulicy się nie pojawi. Uh,...
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2012, 20:29:05 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrz 2012, 20:44:46 »
Dla tych którzy nie zdążyli nie widzieli:
http://uwaga.tvn.pl/61059,wideo,373787,rowerzysta_swieta_krowa,rowerzysta_swieta_krowa,reportaz.html

Natomiast z całokształtem wypowiedzi i zachowania 'pana kuriera' się nie zgadzam... OK może miał rację co do ruszania na zielonym dla pieszych, ale jest to normalny sygnał przygotowawczy dla wszystkich łącznie z tymi kierowcami samochodów, którzy nie należą do tych co po zapaleniu się swojego zielonego zaczynają szukać sprzęgła i wbijać jedynkę, więc hAmeryki nie odkrył...

Rzeczywiście dużo było akcji prostujących, więc to super, cały reportaż poza tytułem był dobry.
Raffi patent z zawijaniem w prawo do lewoskrętu muszę przetestować, zwykle przebijałem centralnie albo cyrklowałem na czerwone żeby przejechać przez nich, a jak było zielone to nie pozostawało mi nic poza byciem chwilowym pieszym na pasach :) Twój patent... niby proste a jakby klapki z oczu :)

Chodnikowcy i ich wytłumaczenia - please :(

Natomiast p. Karnowski z jego pomiarem prędkości na słuch z pisku opon... porażka prawie jak fotoradary na rowerzystów. Czyli im głośniej piszczą opony tym szybciej jechałem... super, moje nie piszczą z zasady, czyli zawsze stoje :(
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Jurek

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • blip
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrz 2012, 20:51:55 »
Czy tę drugą część też można będzie w sieci zobaczyć? Uwagę obejrzałem na TVN, ale tego drugiego TTVN? nie mam... A dla mnie ten kurier i jego styl jazdy, jest bardziej akceptowalny, niż "cykliści" z chodników.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Wrz 2012, 21:06:14 »
Jeżdzenie pod prąd, na czerwonym, zakręcanie przed ruszającym samochodem.... i dumne z tego chwalenie się? Akceptowalne? dzięki (a raczej PRZEZ) takich ludzi problemy mają potem Normalni rowerzyści. Ciekawe czy Policja mając to nagranie i jego dane nie może mu wystawić solidnego rachunku za ten przejazd... :)

Jestem absolutnie przeciwny jeżdżeniu po chodnikach, ale prawda jest taka, że ktoś kto powoli jedzie po chodniku, nie lawiruje między pieszymi na speedzie, stanowi 'małe zagrożenie', ten koleś aż się prosił, żeby ktoś mu otworzył drzwi od samochodu kiedy jechał pod prąd między nimi... a co gdyb tam był motor, albo za przeproszeniem JA, jadący w kierunku zgodnym z przepisami :) mam Mu ustąpić bo on jest więszym wariatem?
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Wrz 2012, 21:16:55 »
Czy tę drugą część też można będzie w sieci zobaczyć? Uwagę obejrzałem na TVN, ale tego drugiego TTVN?

Obejrzałem drugą część na TTV do połowy i wymiękłem. Pokazano alleycata i wyczyny kilku jego uczestników. Jeden został zatrzymany przez Straż Miejską za jazdę pod wpływem alkoholu.

Potem w studio odbyła się dyskusja w której udział wzięli:
- policjant wyliczający przewinienia rowerzystów
- były kurier, który z głupim uśmieszkiem mówił, że brał udział w alleycatach i czasem się przepisy łamało
- rowerzysta, który jedyne co miał do powiedzenia to to, że raz na przejeździe rowerowym zderzył się z rowerzystką, która zajechała mu drogę.

Pokazano jeszcze ostatni wypadek z Torunia gdzie pod koła roweru wbiegło dziecko. Oczywiście najważniejsze było to, że rowerzysta nie jechał DDR.

Była też ankieta smsowa w której ponad 70% widzów opowiedziało się za obowiązekim posiadania prawa jazdy przez rowerzystów.

Offline Jurek

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • blip
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrz 2012, 22:57:46 »
Jeżdzenie pod prąd, na czerwonym, zakręcanie przed ruszającym samochodem.... i dumne z tego chwalenie się? Akceptowalne? dzięki (a raczej PRZEZ) takich ludzi problemy mają potem Normalni rowerzyści. Ciekawe czy Policja mając to nagranie i jego dane nie może mu wystawić solidnego rachunku za ten przejazd... :)

Jestem absolutnie przeciwny jeżdżeniu po chodnikach, ale prawda jest taka, że ktoś kto powoli jedzie po chodniku, nie lawiruje między pieszymi na speedzie, stanowi 'małe zagrożenie', ten koleś aż się prosił, żeby ktoś mu otworzył drzwi od samochodu kiedy jechał pod prąd między nimi... a co gdyb tam był motor, albo za przeproszeniem JA, jadący w kierunku zgodnym z przepisami :) mam Mu ustąpić bo on jest więszym wariatem?
To co pokazywał ten gość na rowerze, jest absolutnym wyjątkiem. Widziałem setki rowerzystów na ulicach Warszawy, ale takiego "kozaka" nie spotkałem. A podczas spacerów bardzo często spotykam rowerzystów wyprzedzających mnie na chodniku. A przecież ich nie słychać i mój jeden krok w bok, może skończyć się zderzeniem. Dlatego reasumując: TVN pokazał jednego wariata, żeby pokazać jak nie należy jeździć a on i jemu podobni to absolutne WYJĄTKI. Jeżdżenie po chodniku natomiast, jest REGUŁĄ.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Wrz 2012, 23:02:31 »
to jest kolejny duży temat, bo sporo racji jest w tym, ze na ulicę w ruch wprowadza się dużą grupę osób, które o podstawach przepisów nie mają bladego. nie prawo jazdy, ale jakąś formę kursu powinniśmy przechodzić, problem tylko taki, że poza naszymi własnymi oddolnymi inicjatywami nic takiego się nie dzieje, a beztroska i brak umiejętności/wyobraźni niektórych rowerzystów jest przerażający.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Wrz 2012, 08:40:52 »
Nie oglądałem, ale znając powiedzenie "Durny jak komentarz na Onecie", wiedząc jakie są powiązania merytoryczne oraz czytając Wasze wypowiedzi, to tak jakby do programu o bezpieczeństwie jazdy samochodem wziąć jako reprezentatywną grupę kierowców Zientarskiego Jr, Megrimsa (z pl.misc.samochody) i jakiegoś PH.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Wrz 2012, 05:40:10 »
Aktualny link do programu:
http://uwaga.tvn.pl/61059,wideo,373850,rowerzysta_swieta_krowa,rowerzysta_swieta_krowa,reportaz.html

Ale jeśli też nie zadziała (tak jak ten podany powyżej - pewnie system coś tam zmienia w nazewnictwie plików),  trzeba po prostu przejść do listy reportaży.

Koszmarny ten reportaż, nawet jeśli przesadzają z generalizowaniem.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2012, 05:48:37 wysłana przez wit »

MarekJ

  • Gość
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Wrz 2012, 11:39:41 »
W końcu sobie to obejrzałem i mój wniosek? Całe wywody Raffiego spieprzyli ostatnią wypowiedzią kuriera, bo nagle okazało się, że kurier jeździ jak idiota, ma w d4 przepisy, nazbierał 1500 peelenów mandatu i... puścili go. Czyli można jeździć jak idiota.

A, i Raffi i dziennikarz nie mieli kasków! Straszne! :D