Autor Wątek: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu  (Przeczytany 44424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Paź 2012, 12:12:56 »
Tak.
Zdecydowanie też tak myślę.
Problem dopingu niestety był i jest dość "popularną dziedziną" wśród zawodowców.
 
Armstrong był  krnąbrny i we Francji na TDF go nie lubili. Jednak zdecydowanie nie powinno być To powodem do "znęcania" się na nim i  odebrania jemu spektakularnych zwycięstw (i to nie tylko na TDF) i to już po zakończeniu przez niego kariery zawodniczej.

Armstrong wycofał z kierowania się  "swoją"  fundacją "Lifestrong".
Pozdro.

Rano1

  • Gość
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Paź 2012, 19:16:11 »
Ciekawą wypowiedź zaliczył dyrektor TdF mówiąc, że jeśli odebraliby 7 zwycięstw Lance'owi musieliby pozostawić puste miejsce w polu ZWYCIĘZCA WYŚCIGU, bo w tamtych latach cała czołówka coś brała. Tym samym lista triumfatorów Wielkiej Pętli wyglądałaby jak uśmiech szczerbatego.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Paź 2012, 13:04:03 »
@Rano1

A to że wszyscy (czyli cała czołówka!) wtedy jechali "na dopingu" to nie jest nic nowego.

I to właśnie z tego wynika że dyrektor  TDF i też USADA nie są zbyt ogarnięci (w sumie to cisną mi się na język mniej parlamentarne określenia) bo znaleźli sobie kogoś kogo mogą oskarżać i jeszcze zdyskwalifikować, a niepokorny Armstrong się im "znakomicie" się do tego nadał    >:(     .

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Paź 2012, 14:53:45 »
Ciekawą wypowiedź zaliczył dyrektor TdF mówiąc, że jeśli odebraliby 7 zwycięstw Lance'owi musieliby pozostawić puste miejsce w polu ZWYCIĘZCA WYŚCIGU, bo w tamtych latach cała czołówka coś brała. Tym samym lista triumfatorów Wielkiej Pętli wyglądałaby jak uśmiech szczerbatego.

Nie to żebym był wielkim miłośnikiem sportu wyczynowego, ale zawsze można by chyba wpuścić na tą listę zawodników z niższych pozycji, którzy dziwnym trafem nie byli kontrolowani.

Przypomina mi to sytuacje z podstawówki, kiedy wuefista wymyślił sobie sprawdzian z biegu na 800 czy ileś tam metrów dokoła szkoły.
Cała klasa  pobiegła sobie korytarzem oddzielającym obecne gimnazjum od podstawówki, żeby wybiec sobie zaułkiem między kotłownią a składem węgla.
Oczywiście dostali pały, bo koleś od wuefu miał jakiś przebłysk yntelygencji i zaczaił się na nich. 
Ja jako jedyny obszedłem sobie szybkim krokiem całą szkołę i za znajomość trasy i zachowanie fair play dostałem szóstkę.
Oj byłem przez kilka tygodni legendą większą od Armstronga  :D
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2012, 21:42:56 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Paź 2012, 17:24:15 »
Wróćmy jednak do Armstronga     :)      .
     
Fundacja Live Strong założona przez Armstronga -   Lance Armstrong Fundation(LAF) której podstawą jest program Wear Yellow Live Strong.
Celem jej jest zbieranie środków finansowych na badania i walkę z rakiem, oraz promocję zdrowego trybu życia.

Pozdro.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Paź 2012, 22:10:37 »
Wróćmy jednak do Armstronga     :)      .
     
Fundacja Live Strong założona przez Armstronga -   Lance Armstrong Fundation(LAF) której podstawą jest program Wear Yellow Live Strong.
Celem jej jest zbieranie środków finansowych na badania i walkę z rakiem, oraz promocję zdrowego trybu życia.

Pozdro.

Tak, to świetnie że ludzie którzy mają nadmiar pieniędzy wykorzystują je w jakimś społecznie użytecznym celu.

Ale ja trochę wiem jak wygląda służba zdrowia od wewnątrz, tam nic się nie dzieje za darmo, a na pewno nie bezinteresownie.
Służba zdrowia w tym czy innym kraju to zawsze przeplatanka różnych interesów i interesików, które często żerują na takich inicjatywach.

Niestety tyle mogę powiedzieć, żeby nie robić opinii pewnej ogólnopolskiej akcji wspieranej przez Masę.

P.S.

Obligacje CZD to pierwsza inicjatywa w której chciał bym wziąć udział, ale one nie będą chyba na rynku dla podmiotów indywidualnych - więc jako zwykły Kowalski cegiełko-obligacji się nie kupi.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2012, 23:51:29 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Paź 2012, 08:45:40 »
No i jeszcze wypowiedź Cezarego Zamany o L.A.
Cóż dodać ...

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień niech rzuci" - śpiewał Kiedyś Stanisław Sojka.

Najlepsze jest to, że oskarżenia, bez sprecyzowanych dowodów, rzucają tacy "czyści" i ""uczciwi" dopingowicze, jak Landis, czy Hamilton. Oni byli przyłapani i zdyskwalifikowani a Armstronga NIGDY nie przyłapano - wszystkie próbki miały wynik negatywny. Ciekawe, czy UCI będzie się trzymało FAKTÓW, czy pójdzie w stronę czyszczenia list zwycięzców wielu wyścigów  ::)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Paź 2012, 14:15:40 »
"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień niech rzuci" - śpiewał Kiedyś Stanisław Sojka.

No właśnie.
Tylko że w czołówce kolarzy zawodowców tak jak to pisałem, było tak że wszyscy brali doping w tych latach. Pewnie że to smutne, że Jeżeli ktoś nie brał to "nie dawał rady".
Nie można jednak tego usprawiedliwiać.

Ale Armstrong jest i tak dla mnie "bohaterem" bo wygrał swoje życie pokonał raka dlatego może być przykładem dla wielu chorych na ta ciężką i często nieuleczalną chorobę aby walczyli i to do samego końca - bo takie podejście często "czyni cuda i tak bardzo żyć się chce!"

Wielki Szacun dla tego kolarza  niezależnie od tego jak bardzo ma "trudny charakter"    :)   !

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Paź 2012, 10:32:43 »
A to że wszyscy (czyli cała czołówka!) wtedy jechali "na dopingu" to nie jest nic nowego.

Dlatego dziwi mnie hipokryzja UCI. Wszyscy wiedzą, że kolarstwo to dyscyplina, w której ścigają się medycy i chemicy z największych światowych koncernów medycznych z komisją antydopingową. Wyścig kolarzy to tylko dodatek jest ;-)

Nie wiem jak tu kogokolwiek może zaskakiwać fakt lub oskarżenie, że ktoś bierze. Mnie by zdziwiło, gdyby ktoś tam nie brał. Różnica jest tylko taka, że większość już dawno nauczyła się jak brać, by nie dało się tego odkryć, lub by mieć na to papiery, że jest się np astmatykiem. To zresztą dotyczy nie tylko kolarstwa, każdego sportu wysiłkowego - bieganie, pływanie, narciarstwo biegowe...


Najlepsze jest to, że oskarżenia, bez sprecyzowanych dowodów, rzucają tacy "czyści" i ""uczciwi" dopingowicze, jak Landis, czy Hamilton. Oni byli przyłapani i zdyskwalifikowani a Armstronga NIGDY nie przyłapano - wszystkie próbki miały wynik negatywny. Ciekawe, czy UCI będzie się trzymało FAKTÓW, czy pójdzie w stronę czyszczenia list zwycięzców wielu wyścigów  ::)

I to mnie właśnie wkurza. Faceta na niczym nie przyłapano, próbki negatywne, nie ma żadnych dowodów, a stracił 7 tytułów. Równie dobrze mogliby losować zwycięzce wyścigów - byłoby to równie uczciwe, skoro po wielu latach jakaś komisja potrafi walnąć pół litra na stół, a potem cofnąć kolarzowi zwycięstwa na podstawie wyłącznie widzimisie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Paź 2012, 14:04:25 »
Dodajmy @Raffi - że znacznie więcej światu by dało, gdyby to UCI wywalić z organizacji zajmującycm się czymkolwiek i wsadzić inne organizacje, które stawiają nie tylko na ludzi (a ci mają określone limity możliwości stawów i mięśni), ale również na technikę - której kresu chyba póki co jeszcze nie widać.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Paź 2012, 15:53:47 »

Międzynarodowa Unia Kolarska ma dziś ogłosić decyzję w sprawie ewentualnej dyskwalifikacji Lanca Armstronga.

Pewnie że będę trzymał kciuki za Armstronga   :)    .

Kenneth

  • Gość
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Paź 2012, 16:56:23 »
Hmmm... A może to jest dobra chwila do tego, aby wszyscy normalni kolarze i rowerzyści... wypięli się zadkiem na UCI? Skoro robią takie numery i nie szanują(!!!) kolarzy, dla których istnieją, to może najwyższy czas powiedzieć im BASTA! W końcu ponoć istnieją DLA rowerzystów, a nie na odwrót!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Paź 2012, 17:17:02 »
W końcu ponoć istnieją DLA rowerzystów, a nie na odwrót!

@Kenneth
Pewnie że są Dla zawodników, ale podejmują tak kontrowersyjne decyzje, że tak to wygląda, tak jakby sami  pod sobą dołek kopali.

Rano1

  • Gość
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Paź 2012, 19:15:42 »
Powinni wyciąć jakiś numer na 100 TdF

Kenneth

  • Gość
Odp: Zemsta za 7 zwycięstw w TdF bez udowodnienia dopingu
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Paź 2012, 09:22:21 »
Nie wiem czy był link do tego artykułu:
http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,12716932,Kolarstwo__Armstrong_bez_tytulow_Tour_de_France.html

Cytuj
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podtrzymała ustalenia Agencji Antydopingowej (USADA) i tym samym potwierdziła dożywotnią dyskwalifikację Lance Armstronga. Amerykanin został pozbawiony siedmiu tytułów zwycięzcy Tour de France. - W świecie kolarstwa nie ma miejsca dla Lance'a Armstronga - oznajmił prezydent UCI Pat McQuaid

W świecie kolarstwa nie ma miejsca dla Lance'a Armstronga - oznajmił prezydent UCI Pat McQuaid


Hmmm. A ja sądzę coś innego - w świecie rowerów i kolarstwa NIE MA MIEJSCA NA UCI!
Ta federacja(?) więcej SZKODZI niż komukolwiek pomaga w czymkolwiek. Jest kompletnie przestarzałym i archaicznym bytem!

Swoją droga - kolarstwem się nie interesowałem jako takim, a o L.Armstrongu słyszałem. A takie barachło jak "pat mcquaid" - kto to w ogóle jest?! Jakim prawem on śmie decydować o odebraniu komukolwiek zwycięstwa?! Kim jest ten typ? CZYM on się zasłużył w świecie kolarstwa? Ma on chociaż 1 zwycięstwo w czymkolwiek? W wikipedii nie ma o nim nawet osobnej strony!

Aha i jeszcze jeden cytat, któr niczego nie dowodzi:
Cytuj
Amerykańska Agencja Antydopingowa wysłała pełną dokumentację uzasadniającą jej decyzję do Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Światowej Korporacji Triathlonu (WTC). Liczące ponad tysiąc stron akta zawierają zeznania 26 osób, w tym 15 kolarzy, a także maile, wyniki testów laboratoryjnych i dokumenty finansowe poświadczające wydawanie pieniędzy na niedozwolone środki dopingowe.

Chwila moment! Czy są dowody na to, że w chwilach startowania w wyścigach - Armstrong miał we krwi te środki? Bo jeśli nie (a to jest pewne!) - to niech sp... na /dev/drzewo. W podskokach i z przeprosinami.