Autor Wątek: "Ścieżki w centrum na jezdniach" - Czyli Pani Prezydent i jej obietnice.  (Przeczytany 13682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
W Polsce, Ustawa PoRD definiuje pas rowerowy, jako część jezdni przeznaczoną do ruchu rowerów, więc ruch innych pojazdów na pasie podobnie jak na DDR, jest wykluczony z definicji.
Ale na Nowowiejskiej wzdłuż toru tramwajowego to potrafili wyznaczyć?
Czyżbym się mylił?
Chyba żadnego przepisu nie należy w tym kraju brać na poważnie.
Tych dotyczących ruchu rowerów przede wszystkim.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
W Polsce, Ustawa PoRD definiuje pas rowerowy, jako część jezdni przeznaczoną do ruchu rowerów, więc ruch innych pojazdów na pasie podobnie jak na DDR, jest wykluczony z definicji.
Ale na Nowowiejskiej wzdłuż toru tramwajowego to potrafili wyznaczyć?
Czyżbym się mylił?
Chyba żadnego przepisu nie należy w tym kraju brać na poważnie.
Tych dotyczących ruchu rowerów przede wszystkim.
Tramwaje jako jeżdżące po szynach nie obowiązują tego typu zakazy. Tak jak mogą jeździć po obszarach wyłączonych z ruchu. Tak mi się wydaje.

I masz rację, pojedynczych przepisów nie należy brać na poważnie, dopiero całość bywa sensowna.
« Ostatnia zmiana: 15 Sie 2012, 17:22:39 wysłana przez Mhrok »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Wobec tego obietnic związanych z budową czy wytyczaniem nowych ścieżek dla rowerów można włożyć między bajki bo przecież jak może powstać coś czego nie ma co nie jest zdefiniowane. Zacznijmy używać pojęć, które będą jezdnoznacznie rozpoznawalne czyli droga dla rowerówpas dla rowerów. i szlak rowerowy.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Ale na Nowowiejskiej wzdłuż toru tramwajowego to potrafili wyznaczyć?
Czyżbym się mylił?
Chyba żadnego przepisu nie należy w tym kraju brać na poważnie.
Tych dotyczących ruchu rowerów przede wszystkim.

Tramwaje obowiązują znaki dla tramwajów :P
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Zacznijmy używać pojęć, które będą jezdnoznacznie rozpoznawalne czyli droga dla rowerówpas dla rowerów. i szlak rowerowy.
Z tym też jest problem. Przez długi czas, myślałem, że urzędników używających określenia "ścieżka rowerowa", cechuje zwykła ignorancja. Tymczasem taki termin, jest używany w Rozporządzeniu... w Czerwonej Książeczce.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Właśnie rozkopali Noakowskiego, wiecie czy zrobią tam kontrapas, czy zostanie po staremu.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Wierzysz w te cuda?  ;)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Właśnie rozkopali Noakowskiego, wiecie czy zrobią tam kontrapas, czy zostanie po staremu.
Poczytaj na forum ZM, jest tam w wątku o nowowiejskiej nawet link do przetargu i planów.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
A możesz ten link wkleić tutaj, nie jestem z ZMu :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Właśnie rozkopali Noakowskiego, wiecie czy zrobią tam kontrapas, czy zostanie po staremu.
Prędzej DDR na chodniku po lewej stronie.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,ratusz-pasy-rowerowe-beda-nie-wiadomo-kiedy-ani-gdzie,55031.html
Cytuj
- W tydzień przybyło 69 kilometrów, to rekordowe tempo - śmieje się Rafał Muszczynko z Masy Krytycznej.

- Pani prezydent miała na myśli właśnie te ścieżki i kontrapasy , które powstaną w najbliższym czasie - tłumaczy swoją szefową Marta Brzegowa.

Nie wysilili się zbytnio z wymyśleniem usprawiedliwienia, słabo im to wyszło...

Co Ty gadasz, robi się coraz śmieszniej, a Ratusz sam wpada w sidła własnej ściemy!

Zobacz, że w tym samym artykule piszą, że jeszcze nie wiedzą gdzie powstaną pasy, bo dopiero to będą analizować. To jakim cudem wiedzą, że będzie ich akurat 69km? ;)


W Polsce, Ustawa PoRD definiuje pas rowerowy, jako część jezdni przeznaczoną do ruchu rowerów, więc ruch innych pojazdów na pasie podobnie jak na DDR, jest wykluczony z definicji.

Tak jak zasada prawej ręki na skrzyżowaniach, którą jednak można zmienić znakami drogowymi ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Z tym też jest problem. Przez długi czas, myślałem, że urzędników używających określenia "ścieżka rowerowa", cechuje zwykła ignorancja. Tymczasem taki termin, jest używany w Rozporządzeniu... w Czerwonej Książeczce.

A to ciekawe... Do tej pory widziałem to tak:
  • ścieżka rowerowa to rzecz w budowie, określenie jest używane w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych budowy dróg
  • po zbudowaniu i oddaniu do użytku "ścieżka" zostaje przeznaczona do ruchu jako droga dla rowerów lub droga dla pieszych i rowerów w jednej z wersji (i tu wchodzi do akcji "czerwona książeczka")

A teraz zburzyłeś mój porządek świata ;)

Czy możesz podać nr art z "czerwonej" - nie mogę znaleźć a chcę się dokształcać :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990430430
Rozdział 9
Zaczyna się od paragrafu 46

W dziale dotyczącym skrajni (rozdział 11) również.


IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990430430
Rozdział 9
Zaczyna się od paragrafu 46

W dziale dotyczącym skrajni (rozdział 11) również.

Czyli jest jak pisałem? Ścieżki rowerowe są w rozporządzeniu "w sprawie warunków technicznych" (etap budowy) a drogi rowerowe, piesze itp. pojawiają się w pewnym sensie później w życiu danego obiektu - w rozporządzeniu dot. "szczegółowych warunków dla znaków i sygnałów drogowych" ("czerwona książka") gdy rozważane są warunki ruchu, takie jak na przykład faktyczne a nie normatywne ograniczenia prędkości itp.

Zestawiając te dwie rzeczy uznałem, że po "ścieżkach rowerowych" jeździć nie będę, bo z jeżdżenia po placach budów już wyrosłem ;) PoRD i znaki drogowe dotyczą dróg lub pasów na jezdni, nie ścieżek.

Urzędnicy/politycy nie są ignorantami. Po prostu są dość cwani i wiedzą jak omotać tępy lud, który i tak każdą wciskaną mu ciemnotę kupi. Jak coś powiedzieć i nie powiedzieć jednocześnie - mieliśmy piękny rowerowy przykład ostatnio.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky