Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012  (Przeczytany 44790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Venusek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Wrz 2012, 13:15:46 »
Jedyne, co mnie wnerwiało, to jakiś wyperfumowany, ubrany na biało palant, który między masowiczami jechał raz na przednim kole, raz na tylnym, podskakiwał i cały czas oglądał się za siebie, żeby się upewnić, czy wszyscy widzą, że jedzie niebezpiecznie i robi z siebie durnia.
Pytanko ten  gość miał okulary przeciwsłoneczne?

A co do masy było fajnie krótka trasa ale tego nie dało się zauważyć. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2012, 13:17:14 wysłana przez Venusek »

Offline vvmax26

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Wrz 2012, 13:24:09 »
witam
dodaje filmik z masy krytycznej z dnia 31.08.2012 nagany za pomocą  nokii n8
FILMIK - masa krytyczna 31 08 2012
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2012, 15:24:08 wysłana przez vvmax26 »

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Wrz 2012, 14:30:56 »
Cześć.

 Witam wszystkich masowiczów.

 Tych jadących za rikszą i szczególnie tych z czoła peletonu. Savil dziękuje za miłe towarzystwo i porady związane z funkcją "zabezpieczającego przejazd". Myślę ze na kolejnej Masie sam już dam sobie rade ,ale miło będzie znowu jeździć w parze, bezpieczniej i przyjemniej niż w pojedynkę.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Wrz 2012, 15:32:50 »
O, cieszę się, że mojemu "dziecku" się podobało ;)

Mam nadzieję, że jest gdzieś na zdjęciu rower z tylnym kołem zwykłym, a zamiast przedniego - cztery malutkie, ustawione w kwadrat o.0

To trochę pochlebne, a trochę przerażające, kiedy stoję sobie i zabezpieczam, a jacyś użytkownicy mówią, że na poprzedniej Masie mnie nie było, ale dobrze, że już jestem. Permanentna inwigilacja ;)

I zgłaszam pretensje do Zabezpieczenia z przodu - długi postój, gra muzyka, a nikt ze mną nie tańczy. Taka samotna się czułam ;P
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2012, 15:45:18 wysłana przez Savil »

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Wrz 2012, 15:58:02 »
Kobieto jak nie masz z kim tańczyć to śpiewaj :D
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Wrz 2012, 17:10:56 »
Mroku --- oj tam oj tam i tak większe  pół zębatki miałeś. :D------------------------ Dzięki vvmax26 za filmik i to będzie pouczający filmik ilu było naprawdę dobrze życzącym Masie a ile źle - mowa o oświetleniu , jeździe pod prąd - jak Nas widzą tak o Nas mówią.-----------------  Makenzen sytuacja z klepaniem samochodu wydarzyła się po tym jak kierowca ze Złotej chciał wyjechać na Jana Pawła co mu skutecznie jadąc na jego masce wyperswadowałem ale jednak około metr zajął nasz pas i niektóre osoby poczuły się mi pomóc ,lecz i to załagodziłem gdyż też uznałem za niepotrzebną i szkodliwą Nam agresję. ---------- Savil  możesz na mnie liczyć z tym        tańczeniem ,          tylko nie wiem gdzie  zmieszczę   szczudła przy rowerze :P                                                                                                                                                                       

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Wrz 2012, 18:44:38 »
Savil  możesz na mnie liczyć z tym        tańczeniem ,          tylko nie wiem gdzie  zmieszczę   szczudła przy rowerze :P                                                                                                                                                               
Raffi podczas przejazdu jest dość zajęty, ale pozostali poziomkowicze mogą tobie te szczudła przewieść. Dla nas długie przedmioty nie stanowią problemu, więc służymy pomocą  ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Wrz 2012, 20:10:15 »
Czy jest możliwość informowania podczas takiego długiego postoju, jak przy Centralnym, za ile minut ( w przybliżeniu) ruszamy?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Wrz 2012, 20:26:27 »
Czy jest możliwość informowania podczas takiego długiego postoju, jak przy Centralnym, za ile minut ( w przybliżeniu) ruszamy?
O ile wymyślisz, za ile to będzie, to tak. Problem jest taki, że niektóre okoliczności nie dają się łatwo zmierzyć w minutach. Nie zawsze wiadomo za ile koniec dojedzie, albo za ile ruszy i takie tam.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Wrz 2012, 21:21:03 »
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uczestników znad Pilicy. "Masa", znaczy się zlot kanu jest raz w roku, wiec wygrał z rowerową. Rower jednak też pojechał.

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Wrz 2012, 21:30:07 »
Małe pytanko - ile nas wczoraj było?

Jak zwykle stałem w takim miejscu, że Reffiego nie słyszałem. Przynajmniej mogłem sprawnie ewakuować się z placu :) ...

Ja słyszałem 1848

Ciut źle słyszałeś, albo ktoś ciut przekręcił.
Liczyliśmy razem z Kristi.
Było nas 1847. W tym 17 na Veturilo.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Wrz 2012, 22:07:52 »
Małe pytanko - ile nas wczoraj było?

Jak zwykle stałem w takim miejscu, że Reffiego nie słyszałem. Przynajmniej mogłem sprawnie ewakuować się z placu :) ...

Ja słyszałem 1848

Ciut źle słyszałeś, albo ktoś ciut przekręcił.
Liczyliśmy razem z Kristi.
Było nas 1847. W tym 17 na Veturilo.


ja mam pytanie jak wy to liczyliście :D ze tak dokładnie wiecie na oko czy jakiś system komputerowy hehe ??

To była moja druga masa i jak na moje ucho to trochę repertuar muzyczny mógłby być zmieniony. Trochę muzyki rozrywkowej by się przydało a nie rocka który odstrasza od podjazdu bliżej początku peletonu. Zapodaliście na Żoliborzu jakiś jeden rytmiczny kawałek podczas postoju i wszyscy się obudzili.Potem znowu zamula czepliwy nie jestem ale to był główny temat rozmów podczas tej masy :) Może mało wiem jeszcze na temat masy i ma ona wymiar rockowy wiec przepraszam za czepianie sie.


Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Wrz 2012, 22:15:04 »
Rock jest spoko. Liczą ludzie nie komputery.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Wrz 2012, 22:34:58 »
(...) ja mam pytanie jak wy to liczyliście :D ze tak dokładnie wiecie na oko czy jakiś system komputerowy hehe ??


Liczenie odbywa się za wyjazdem z Placu Zamkowego. Wedle posiadanych przezemnie informacji jest ono przeprowadzane systemem dziesiątkowym. Jedna osoba odlicza dziesiątki, druga je zapisuje i sumuje ;)

Oczywiście ta metoda nie obejmuje uczestników, którzy się później przyłączają i odłączają, ale informacja o obecnej liczbie uczestników, zapodana przez radio jest bardzo użyteczna dla zabezpieczenia.

Ale tradycją jest liczenie każdego uczestnika, nawet dziecka w foteliku  ;)

P.S.

Tak wygląda profesjonalnie prygotowane stanowisko do liczenia uczestników :) ;)

« Ostatnia zmiana: 02 Wrz 2012, 16:41:21 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 sierpnia 2012
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Wrz 2012, 23:08:56 »
Nie ma co zaczynać dyskusji o muzyce, bo każdemu się podoba co innego, i pewnie z 2000 różnych zdań na temat tego co powinno lecieć znajdzie się na jednej Masie ;)