Autor Wątek: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!  (Przeczytany 12512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Komisja ZTM ogłosiła po I etapie wybrane nazwy, warto zagłosować (prawy dolny róg):
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=709&c=100&l=1

Moje kryteria są proste - nie anglicyzm tylko prosta jednosylabowa wersja czyli ZIUUU!

Wzorem dla mnie jest Velib z FRA Paryża - dlatego dzięki tej nazwie może będzie własna nasza specyficzna, to mój gust oczywiście:)

pozdrawiam i głosujcie!

Czajnik
w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2012, 17:09:59 »
Hehe, też głosowałem na "Ziuuu", bo jest z jajem.

No i rowery będzie można nazwać "Ziutkami", co brzmi swojsko. Będzie pasowało do "Edwarda" czyli linii E-2. Już widzę ten slang uliczny: "Najpierw jechałem Edwardem, a potem wskoczyłem na Ziutka" :D

Nie wiem kto dopuścił Veturilo - tego się na trzeźwo nie wymówi ;-) Nazwa równie niepraktyczne jak nowa nazwa ronda Babki lub ulicy Budowlanej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2012, 18:04:42 »
A mnie się żadna nie podoba.  ::)
Ale najmniej nie podobna mi się Ziuuu, więc drogą eliminacji?  ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2012, 18:06:36 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2012, 23:31:05 »
A mnie jakoś najbardziej przypadła do gustu nazwa Wawabike ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2012, 09:29:18 »
Veturilo jest z języka esperanto - i jak sobie możecie poczytać ma korzenie polskie, nazwy sa takie jakie warszawiacy propozycje złożyli, a o gustach się nie dyskutuje;)
Tu macie info: http://pej.pl/?lang=eo

Zamenhoff twórca języka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Zamenhof

Fajny rys Raffi z Ziuuu dałeś - dobre tym bardziej mnie to przekonało do nazwy :D :D

w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2012, 10:23:24 »
Z tych kilku zamieszczonych propozycji (dlaczego tak mało?) spodobała mi się właśnie: Ziuuu  ;D Jest krótka, prosta, nie trzeba jej odmieniać i da się ją wymówić w każdym języku  ;)

-Idziemy pojeździć?
-No to Ziuuu...
I jestem tatą po raz drugi!

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2012, 10:51:26 »
Jestem za Ziutkami
Komu w drogę temu rower.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2012, 21:30:55 »
Ziuuu na rowery!
Ziuuu rowerem po Warszawie!
Bierz Ziutka.

Będzie swojsko - ja też jestem za ziuuu

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2012, 18:42:06 »
głosuję za Ziutkiem - przy koko,euro spoko jak znalazł. Na pewno lepsze od "bike" czy "team" lub inne papugowane nazwy z obcych języków.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2012, 21:35:29 »
wsiadamy na ziutka i ziuuu w droge :D
Light live for fun

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Maj 2012, 22:01:55 »
wsiadamy na ziutka i ziuuu w droge :D
I jeszcze logo z indiańską strzałą - byle nie logo Skody. Jak ze starego żarciku z indianinem, który nazywał się Szybka Strzała, potem jak zrobił się ważny, to zmienił imię na Bardzo Szybka Strzała, Strasznie Szybka Strzała, aż w końcu został wodzem Ziuuu.  ;D

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Maj 2012, 22:33:57 »
Mnie to "ziuu" troszkę razi, aż za swojskie, nie każdy lubi język offu. Ale inne jeszcze gorsze, to fakt.

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj 2012, 17:14:50 »
juz wiadomo :)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11823150,Znamy_nazwe_systemu_wypozyczalni_rowerow__Sprawdz_.html

Znamy nazwę systemu wypożyczalni rowerów.

We wtorek Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił wynik głosowania na nazwę systemu wypożyczalni rowerowych, które mają działać w Warszawie od tegorocznych wakacji. Blisko jedna trzecia internautów, którzy wzięli udział w sondzie, zdecydowała, że będzie to "Veturilo"

Oficjalnie system to "Warszawski Rower Publiczny". W maju ZTM ogłosił na swojej stronie internetowej, że czeka na propozycje krótszej nazwy, która mogłaby się przyjąć w codziennym użytkowaniu. Po wstępnej selekcji wybrano sześć, na które w ostatnich dniach głosowało kilka tysięcy internautów. Urzędnicy podsumowali wyniki. Najwyższe 32-procentowe poparcie zdobyła nazwa Veturilo, co w języku esperanto oznacza "transport, środek transportu i trenowanie". Dalej uplasowały się: Wawabike (26 proc.), Ziuuu (12 proc.), Rowerynka (12 proc.), Bajker (11 proc.) i Wabik (6 proc.).

ZTM podkreśla, że akurat w tym roku mija 125 lat od powstania języka esperanto, którego twórcą był warszawski lekarz Ludwik Zamenhof. Główną nagrodą dla autora nazwy "Veturilo" jest rower miejski, który ufundowała firma Nextbike, operator systemu. W pierwszym etapie od sierpnia ma działać 55 wypożyczalni w centrum, na Bielanach i na Ursynowie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Maj 2012, 17:32:04 »
Kicha. Ani tego po pijaku wymówić, ani co ;) Trzeba będzie wymyślić jakąś nazwę potoczną, bo bez tego ani rusz.

Może:
-Veto - takie już bardziej polskie ;)
-Zetor - jak te ciągniki ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Maj 2012, 21:49:32 »
Veturilo?!   Bez sensu, tego nie da się w żaden sposób skojarzyć ani z rowerem, ani z Warszawą. Poza tym wyciąganie z grobu praktycznie zapomnianego języka esperanto nie ma żadnych szans na powodzenie.
To, że zgłoszono marne propozycje i nie ma z czego wybrać nie oznacza, że nie można się wycofać i ogłosić konkurs jeszcze raz albo powierzyć zaproponowanie nazwy zawodowcom.
"Wabik" - mógłby być, poza tym po angielsku można wymawiać "wabajk", ale to nie jest system przeznaczony dla anglojęzycznych turystów, więc najlepiej byłoby nazwać to "Wabajk", krócej jak "Wawabike".
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2012, 21:51:57 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nazwa Warszawskiego Roweru Publicznego - głosowanie rozpoczęte!
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj 2012, 15:47:20 »
Całe życie jest bezsensu, marność nad marnościami, olaboga!
 ;)
Rozumiem, że się ciągle coś nie podoba ale konsultacje i wola większości mieszkańców zadecydowała o nazwie. Uszanować to należy. Jak się nie konsultuje - źle, jak się konsultuje znowu źle! Jak tysięczny konkurs ZTMu Ci Trawers nie podpasuje - też będziesz wszystko kontestował i żądał 1001 konkursu?

Zbierz lepiej ziomów i głosuj na swego faworyta a nie bolej nad mlekiem rozlanym gdzie to LUDZIE zadecydowali. To mieszkańcy, sympatycy z polski i inni zadecydowali więc albo to uszanujesz albo miej pretensje do innych, co tu na forum nie piszą.

Rozumiem, że jakby wszyscy co głosowali na Veturilo zamieścili by post tutaj swego poparcia to byś siłę masy sympatyków Veturilo dostrzegł - dodam większości!
A jak się nie podoba - no cóż, o gustach się nie dyskutuje.
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=722&c=100&l=1

w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.