Autor Wątek: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]  (Przeczytany 21999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« dnia: 08 Kwi 2012, 22:28:56 »
Cytuj
Rolkarze mogą jechać nawet 50 km na godzinę - rolkarze. Gdy pędzą po   chodniku, piesi w panice uskakują na boki, bo czują się zagrożeni.   Czasem nawet krzyczą, że po chodniku się chodzi, a nie jeździ. Chcemy   jeździć po trasach rowerowych - napisało stowarzyszenie rolkarzy do   Ministerstwa Transportu. A resort na to, że rolki to nie rower.

http://www.tvn24.pl/28377,1740873,0,1,slalomem,fakty_wiadomosc.html


Drex

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwi 2012, 22:38:37 »
Cytuj
Rolkarze mogą jechać nawet 50 km na godzinę - rolkarze. Gdy pędzą po   chodniku, piesi w panice uskakują na boki, bo czują się zagrożeni.   Czasem nawet krzyczą, że po chodniku się chodzi, a nie jeździ. Chcemy   jeździć po trasach rowerowych - napisało stowarzyszenie rolkarzy do   Ministerstwa Transportu. A resort na to, że rolki to nie rower.
I dobrze resort napisał, następne zawalidrogi na i tak marnych DDR nam nie potrzebne. Wystarczą mamy z wózkami, psy i piesi (w tym rolkarze). Jeżdżą zygzakiem i parami- nie ma możliwości tego wyprzedzić.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwi 2012, 23:07:07 »
kuźwa, może jeszcze samochody na ścieżki rowerowe?


Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwi 2012, 23:07:20 »
Pierwsza sprawa jest taka, że rolkarz jest szerszy niż rowerzysta i nie da się go wyprzedzić bezpiecznie jeżeli jedzie normalnie. Dlatego uważam to za niedobry pomysł.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwi 2012, 23:33:02 »
Pierwsza sprawa jest taka, że rolkarz jest szerszy niż rowerzysta i nie da się go wyprzedzić bezpiecznie jeżeli jedzie normalnie. Dlatego uważam to za niedobry pomysł.


a poza tym to jak wpuścimy rolkarzy na ścieżki to już blisko do pieszych i będzie tylko coraz gorzej...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwi 2012, 08:46:29 »
a mi jako rolkarzowi bardzo czesto zdarza sie jezdzic po "tych lepszych" DDR. Warszawskie chodniki sa jakie sa (wszechobecna kostka bauma) i nie nadaja sie do jazdy na rolkach.

Cytat: Drex
I dobrze resort napisał, następne zawalidrogi na i tak marnych DDR nam   nie potrzebne. Wystarczą mamy z wózkami, psy i piesi (w tym rolkarze).   Jeżdżą zygzakiem i parami- nie ma możliwości tego wyprzedzić.

Cytat: Wojciech Ratyński
z Biura Ruchu Drogowego KGP   twierdzi, że "jeżeli rolkarze poruszaliby sie na ścieżkach rowerowych,   to stwarzaliby kolejne zagrożenie". - Jeżdżąc na rolkach, nie mamy   lusterek - argumentuje.
litosci ... 
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2012, 09:02:15 wysłana przez sofik »

storm

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwi 2012, 09:52:01 »
Nie wiem czy ktoś z Was jechał kiedyś po DDR wzdłuż morza, łączącą 3-miasto? Polecam, bo tam można zaobserwować, że nawet 3-4 metrowej szerokości DDR chwilami nie starcza ma bezpieczne wymienięcie/wyprzedzenie rolkarza czy to jadącego w tym samym kierunku czy jadącego z przeciwka.

A oni chcą się wpychać na nasze warszawskie i okoliczne śmieszynki co mają 1.5 metra szerokości? Coś chyba im słonko przygrzało za mocno, tak mi się wydaje...

Drex

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwi 2012, 11:01:36 »
Jak rolkarze tacy PRO i jeżdżą nawet ponad 50 km/h to niech jeżdżą po ulicach, cóż za problem... Tylko wtedy będą musieli robić przeglądy rolek, poseł Mroczek coś wymyśli.

Krótko- NIE dla rolkarzy na DDR. Drogi są dla pojazdów chodniki dla pieszych.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwi 2012, 12:42:23 »
A oni chcą się wpychać na nasze warszawskie i okoliczne śmieszynki co mają 1.5 metra szerokości? Coś chyba im słonko przygrzało za mocno, tak mi się wydaje...
  Czy prezentowany poziom retoryki, nie wydaje się wam dziwnie znajomy?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwi 2012, 16:20:01 »
Proszę Moderatora o usunięcie mojej i Kaczora wiadomości.

@Kaczor - jak chcesz dyskutować o pozimie retoryki to zapraszam do Hydeparku do jakiegoś specjalnego wątku, albo ewentualnie na PW.

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwi 2012, 16:38:22 »
Cytat: Drex
Jak rolkarze tacy PRO i jeżdżą nawet ponad 50 km/h to niech jeżdżą po ulicach, cóż za problem... Tylko wtedy będą musieli robić przeglądy rolek, poseł Mroczek coś wymyśli.

Krótko- NIE dla rolkarzy na DDR. Drogi są dla pojazdów chodniki dla pieszych.

Po ulicy moze byc ciezko... w koncu rolkarze nie maja lusterek...
Zapewne sami nie raz wybieracie jazde po ulicy zamiast po DDR ( z roznych przyczyn )
My robimy to samo z DDR zamiast chodnikow ( zapewne z tego samego powodu  ;) )
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2012, 16:39:24 wysłana przez sofik »

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Kwi 2012, 17:48:07 »
Polecam, bo tam można zaobserwować, że nawet 3-4 metrowej szerokości DDR chwilami nie starcza ma bezpieczne wymienięcie/wyprzedzenie rolkarza

Nie trzeba, widziałem na Masie, rolkarz z grupy jadącej za radiowozem zajmuje cały pas (szerokości 1,5 radiowozu czyli około 4 m).
AdrianSocho

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Kwi 2012, 17:59:52 »
Polecam, bo tam można zaobserwować, że nawet 3-4 metrowej szerokości DDR chwilami nie starcza ma bezpieczne wymienięcie/wyprzedzenie rolkarza

Nie trzeba, widziałem na Masie, rolkarz z grupy jadącej za radiowozem zajmuje cały pas (szerokości 1,5 radiowozu czyli około 4 m).

nie wiem jak on by musial jechac zeby zajac ok 4m... na pewno nie byla to normalna jazda

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwi 2012, 18:59:03 »
Po prostu Storm, bardzo zdziwiła mnie twoja wypowiedź.
Wielokrotnie już czytałem wypowiedzi ze strony kierowców, jak to rowerzyści (czyli oni) chcą jeździć po naszych (czyli należących do kierowców) drogach.
 
Sofik trafił w sedno. Rolkarze robią dokładnie to samo, co robią rowerzyści, to znaczy szukają najlepszego dla siebie rozwiązania. To, że będziemy wołać, że są pieszymi, nie sprawi, że zniknę z dróg rowerowych, więc nie rozwiązuje problemu.
Podobnie jak rowerzyści omijają gówniane DDR jadąc jezdnią, oni będą omijać i omijają gówniane chodniki, jadąc po DDR.
Ja również nie jestem zwolennikiem rolkarzy na DDR opierając się na dotychczasowych obserwacjach ich zachowań i myślę, że przepis pozwalający rolkarzą korzystać ze wszystkich DDR to zbyt wiele, jednak do pomysłu należy raczej podejść na zasadzie "zastanówmy się co da się z tym zrobić" a nie na zasadzie niedasię. 
 
Za preclem
 
Cytuj

Warto jednak wiedzieć, że w niektórych państwach jednak rolkarze mogą na
DDR. Czeska ustawa mówi: "Jízdní pruh pro cyklisty nebo stezku pro
cyklisty může užít i osoba pohybující se na lyžích nebo kolečkových
bruslích nebo obdobném sportovním vybavení." = "Z pasu dla rowerów lub
ścieżki rowerowej może korzystać również osoba poruszająca się na
nartach lub rolkach lub innym podobnym sprzęcie sportowym."
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwi 2012, 20:17:55 »
Jak dla mnie Rolkarze na DDRach sobie być mogą - i tak po nich nie jeżdżę.
Ale: Jeśli chcą jeździć, to niech pamiętają, że jadą po "naszych" drogach i są u nas gośćmi - niech jadą sensownie i z głową a nie zachowują się jak piesi.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf