Autor Wątek: Znieśmy przymusowe ubezpieczenia w ZUS  (Przeczytany 1608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Znieśmy przymusowe ubezpieczenia w ZUS
« dnia: 23 Mar 2012, 17:04:16 »
Ten pan wziął się w końcu za konkretne działania http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/1332517,walka-grzegorza-sowy-z-zus-em-apel-o-podpisy-pod-projektem,2,id,t,n.html

Pomysł szczytny i zacny jednak myślę że brakuje jeszcze wskazanie finansowania takiej zmiany prawa co jest dobrym zwyczajem. Ja osobiście byłbym za sfinansowaniem za pomocą prywatyzacji posiadłości ZUSu, zwolnień niepotrzebnych urzędników i dopłat z budżetu Państwa (i tak tego nie unikniemy, już teraz do ZUSu państwo grubo dopłaca a sam ZUS jest już zadłużony na miliardy). Moim zdaniem to jedyne sensowne rozwiązanie problemu a podwyższenie wieku emerytalnego to tylko jego pogłębianie. Matematyka nie kłamie. Przyrost naturalny w  zależności od danych na które spojrzycie jest w Polsce bliski zeru bądź nawet ujemny. Podnosząc wiek emerytalny i taki wyprujemy sobie flaki pracując w dużej części do śmierci a do ZUSu i tak trzeba będzie dopłacać.

Myślę że uzasadniony jest pogląd że ZUS jest przyczyną niskiej dzietności. Osobiście gdybym mógł pieniądze które kieruję na składki osobiście rozdysponować  rzeczywiście pomyślałbym przede wszystkim o dzieciach jako o tych które mogą zapewnić mi godny byt na starość.

Woydzio

  • Gość
Odp: Znieśmy przymusowe ubezpieczenia w ZUS
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Mar 2012, 17:52:07 »
Zasadniczo się z Tobą zgadzam w kwestii ZUS ale czy to jest miejsce na takie dyskusje?
Woydzio

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znieśmy przymusowe ubezpieczenia w ZUS
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Mar 2012, 18:06:07 »
Ślimaki w Bangladeszu mają więcej wspólnego z rowerami niż ten oszołom, który zresztą z tego co czytałem robił również samowolne eksmisje  >:(   
 
Do paki z nim, i niech moderator wywali ten wątek. . . 
« Ostatnia zmiana: 23 Mar 2012, 22:26:19 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Znieśmy przymusowe ubezpieczenia w ZUS
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Mar 2012, 11:08:58 »
A owoc żywota twojego ZjeZus.
amen.