Autor Wątek: Dzień otwarty "Bemowo Bike"  (Przeczytany 39643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Cze 2012, 00:50:56 »
To, że obok siebie są 2 parkingi to nie znaczy że się dublują tylko zazębiają. W Warszawie komunikacja miejska sie dubluje bo jedna trasą potrafi jeździć kilkanaście linii.

Powinno być jak w ZTM. Na każdej dzielnicy jest stworzone osobne zaplecze na wzór zajezdni ZTM. Warszawa jest za duża aby jedna zajezdnia obsługiwała cały tabor. Podobnie by było z rowerami.

Ale bilety masz wszędzie takie same, i nie musisz kombinować  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #76 dnia: 20 Cze 2012, 09:14:32 »
Ale bilety masz wszędzie takie same, i nie musisz kombinować  ;)

Qurcze, wstyd się przyznać ale kompletnie nie mam o tym pojęcia. Od 14 lat nie wsiadłem do komunikacji miejskiej.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #77 dnia: 20 Cze 2012, 12:23:08 »
To, że obok siebie są 2 parkingi to nie znaczy że się dublują tylko zazębiają.

Nie bardzo, bo mógłbys mieć jeden i tez miałbyś możliwość zostawienia lub wzięcia roweru. Idea przesiadki dla przesiadki jest poroniona już na poziomie idei. Dalej jest już tylko gorzej.


W Warszawie komunikacja miejska sie dubluje bo jedna trasą potrafi jeździć kilkanaście linii.

1) Nie przesadzaj, by TRASĄ identyczną jechało kilkanaście linii. Owszem, linie dublują się na pewnych ODCINKACH, ULICACH, ale nie na całych TRASACH. Chyba, że pokażesz mi przykład takich linii ;)
2) ZTM stara się te duble likwidować, gdzie tylko może. Więc nie jest to przykład tego, że dublowanie to wspaniałość ludzkości, a raczej tego, że zarządzanie zbiorkomem bywa bardzo złożone.


Powinno być jak w ZTM. Na każdej dzielnicy jest stworzone osobne zaplecze na wzór zajezdni ZTM. Warszawa jest za duża aby jedna zajezdnia obsługiwała cały tabor. Podobnie by było z rowerami.

Widzę, że się kompletnie nie zrozumieliśmy. Mam wrażenie, że chyba nie za bardzo wiesz, na czym system roweru publicznego polega. Bo akurat "zajezdnie" w każdej dzielnicy to możesz zrobić i mając jeden system, tak jak ZTM ma kilku przewoźników, którzy mają blisko 10 zajezdni. Ale bilet i system jest jeden i jeden jest ZTM co to koordynuje.

I właśnie o to chodzi - by bilet i system był jeden, by zarządca był jeden, by planowanie było jedno, by statystyki systemu generowane komputerowo były jedne, by system działał jako całość w skali miasta, a nie tylko w skali dzielnicy. Bo obecnie to będziesz musiał co dzielnica się przesiadać, musisz wyrabiać inną kartę do kolejnego systemu, masz inny cennik, inne rowery, które za każdym razem musisz zmienić i ustawić pod siebie. To odpowiednik wysiadania z autobusu, kupowania nowego biletu i czekania na kolejny autobus na granicy każdej dzielnicy. Absurd i proteza. I generowanie zbędnych kosztów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #78 dnia: 20 Cze 2012, 18:09:14 »
Dobra, przekonałeś mnie. :)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #79 dnia: 20 Cze 2012, 22:55:27 »
Raffi - opisałeś komunikację miejską w Katowicach, Sosnowcu i okolicach :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Cze 2012, 10:04:37 »
Raffi - opisałeś komunikację miejską w Katowicach, Sosnowcu i okolicach :D

Tak, wiem, GOP. I zlikwidowane tramwaje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #81 dnia: 30 Cze 2012, 03:09:04 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12042077,Na_rowerze_z_Bemowa_do_Srodmiescia__Rusza_Veturilo.html
Nie wiem jak będzie to  praktyce wyglądać, ale mimo wszystko cieszę się, że jakoś (lepiej lub gorzej- patrz cennik) się dogadali. :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Lip 2012, 12:08:15 »
Jest zasadnicza roznica w regulaminie.  W bemowo bike w przypadku kradziezy roweru po zgłoszeniu jej na policje nie ponosilismy konsekwencji.  W veturilo nadal odpowiadamy finansowo za utrate roweru.

Wysyłane z mojego IDEOS S7 Slim za pomocą Tapatalk 2