Autor Wątek: Bemowska Grupa Rowerowa  (Przeczytany 14508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Bemowska Grupa Rowerowa
« dnia: 31 Sty 2010, 06:35:11 »
Zabieram się do reaktywacji Bemowskiej Grupy Rowerowej.

Wszystkich chętnych rowerzystów z Bemowa proszę o kontakt- zajęcie dla każdego się znajdzie. ;)

Bemowo.Masa.waw.pl



:D
« Ostatnia zmiana: 31 Sty 2010, 06:42:50 wysłana przez Drex »

Rano1

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lut 2010, 17:37:58 »
Ja nie jestem z BMWowa. Miejscowych zachęcam wszakże do walki o drogę rowerową łączącą Bemowo z Jelonkami. Ścieżka wzdłuż ul. Powstańców Śląskich urywa się i dalej, w stronę Pożalsiebożewiaduktu w stronę Górczewskiej, są peerelowskie nierówne płyty chodnikowe, trawa...jeden wielki wstyd. Jedno, co można zrobić, to odbić w stronę WATu. Tam też droga rowerowa się urywa i jadąc w stronę Lazurowej też mamy "trakt nieprzychylny rowerzystom".

Offline Marcin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • sakwiarz
    • Marcin Mazurek - strona domowa
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lut 2010, 15:32:09 »
Ja nie jestem z BMWowa. Miejscowych zachęcam wszakże do walki o drogę rowerową łączącą Bemowo z Jelonkami. Ścieżka wzdłuż ul. Powstańców Śląskich urywa się i dalej, w stronę Pożalsiebożewiaduktu w stronę Górczewskiej, są peerelowskie nierówne płyty chodnikowe, trawa...jeden wielki wstyd. Jedno, co można zrobić, to odbić w stronę WATu. Tam też droga rowerowa się urywa i jadąc w stronę Lazurowej też mamy "trakt nieprzychylny rowerzystom".
1. Jelonki są częścią Bemowa, nie można połączyć Bemowa z Bemowem. ;)
2. Ścieżka wzdłuż PŚ kończy się i można w bezpieczny sposób włączyć się do ruchu na jezdnię PŚ; nikt Ci nie każe jeździć po płytach chodnikowych i trawie, a nawet jest to zabronione.
3. Jadąc Radiową w stronę WATu droga rowerowa się nie urywa, tylko kończy się asfalt, dalej jako droga rowerowa jest oznaczona szutrowa ścieżka. Wydaje mi się, że ten rodzaj nawierzchni na DDR nie jest legalny, w każdym razie drogą rowerową to coś i tak nie jest, bo nie ma oznakowania poziomego, bo w końcu jak wymalować coś farbą na piachu. :D

Rano1

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lut 2010, 18:54:58 »

2. Ścieżka wzdłuż PŚ kończy się i można w bezpieczny sposób włączyć się do ruchu na jezdnię PŚ; nikt Ci nie każe jeździć po płytach chodnikowych i trawie, a nawet jest to zabronione.


Jadąc ścieżką na południe - tak. Jadąc PŚ od strony Górczewskiej - no chyba niebardzo.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lut 2010, 22:46:02 »
Dyskusje o nazwie. Super.

A ja mam pytanie, dlaczego akurat na logo grupy jest trialowiec i co grupa będzie miała wspólnego z trialem?
AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lut 2010, 23:48:23 »
Można zrobić dziecko na trójkołowcu. Też rowerzysta, nie? Albo temu dorysuję siodełko! Ha! Ale dziś mi się nie chce.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2010, 23:49:43 wysłana przez Drex »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Mar 2010, 08:47:41 »
To wbrew pozorom ważna sprawa - jeżeli grupa ma zajmować się promowaniem jeżdżenia rowerem po mieście, to bardziej rower miejski byłby właściwy ;-) Spojrzenie na logo powinno coś mówić o grupie - u Was faktycznie mówi: "To ci, co skaczą po murkach i hopkach".
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Mar 2010, 16:01:07 »
Patrząc na warszawskie drogi i ścieżki to taki wniosek sam by się nasunął... ;-) Tylko, że tutaj skacze się po dziurach itp.

DarkSid3

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Mar 2010, 19:26:10 »
Czasem nawet przez jakieś krzaki można nawet przejechać. ;)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Mar 2010, 19:49:09 »
Biorąc pod uwagę połączenia niektórych ścieżek ze sobą... rower dobry, ale dodajcie mu jeszcze skrzydła ;)

Drex

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Mar 2010, 20:47:32 »
No to jak tylu chętnych do radzenia- to proszę- ogłaszam konkurs- zróbcie logo- wybierzemy najładniejsze i je wstawię zamiast swojego.

Radzić jest łatwo- zrobić nie ma komu?

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Mar 2010, 13:05:25 »
To wbrew pozorom ważna sprawa - jeżeli grupa ma zajmować się promowaniem jeżdżenia rowerem po mieście, to bardziej rower miejski byłby właściwy ;-)
Właśnie, zależy co ma grupa robić. To że jeździć na rowerze to za mało. Czy grupa ma śmigać na wspólne treningi na szosie, uczyć się tricków rowerowych, razem pisać listy do urzędów, czy tylko razem się na piwku spotykać? Trzeba by o tym najpierw zdecydować, potem dopasować logo.

Cytuj
Spojrzenie na logo powinno coś mówić o grupie - u Was faktycznie mówi: "To ci, co skaczą po murkach i hopkach".

Trialowcy nie skaczą na hopkach. Już od dawna. Może "po schodkach"? :)
AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Mar 2010, 19:18:25 »
Teraz lepsze? Ale niee... bo teraz jadą po górkach... Hmmm...

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Mar 2010, 20:53:39 »
Teraz lepsze? Ale niee... bo teraz jadą po górkach... Hmmm...
to jeszcze powinno być pod wiatr i w deszczu.. to będzie juz tak jak przeważnie rowerzyście ;)
teraz to wygląda jakby grupa była baardzo hardcorowa :) tak pod górę cały czas...:)

Drex

  • Gość
Odp: Bemowska Grupa Rowerowa
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Mar 2010, 20:56:25 »
Czego bym nie wstawił to ktoś stwierdzi, że mogłoby być inaczej. :P