Autor Wątek: Poszukuję 2 opon Schwalbe Big Apple 20 x 2,35"  (Przeczytany 2073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Poszukuję 2 opon Schwalbe Big Apple 20 x 2,35"
« dnia: 23 Lut 2012, 22:33:34 »
W związku z tym, że Cyklotur w Poznaniu może mieć je w ciągu 7 do 21 dni   roboczych (po 61 zł za szt.), a w Świecie Roweru na Spójni nikt nie   odpowiada na maile ani nie odbiera telefonu (czyżby w sen zimowy zapadli   na początku wiosny?), to gdyby ktoś z was wiedział, gdzie można je   dostać w W-wie, albo gdzie je mają na stanie w jakimś sklepie   internetowym to proszę, aby się podzielił tą informacją. Ważne, aby to było 20 x 2,35" - są jeszcze 2,00 i 2,20 lub 2,25 - ze względu na możliwość przełożenia chcę aby wszystkie opony były w tym samym rozmiarze.

Szukam   ich dlatego, że Big Apple zdjęte na zimę z pozioma po założeniu na próbę   do Croozera sprawdziły się jako sposób poprawienia amortyzacji, w   związku z czym, aby mogły wrócić do pozioma, jak zima się skończy   potrzebny będzie drugi komplet do przyczepki.

W sklepie na stronie poziome.pl są po 85, a to zdecydowanie za drogo, a jeszcze doszłyby koszty wysyłki.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuję 2 opon Schwalbe Big Apple 20 x 2,35"
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lut 2012, 23:12:47 »
Poziome.pl sobie odpuść. Nawet nie to, że drogo, ale tam gość kupuje hurtem i to potem sporo leży czekając na klientów. U mnie jego opona po 2 czy 3 latach zaczęła się rozłazić ze starości, choć bieżnik był jeszcze całkiem w porządku. Teraz jeżdżę na identycznej czwarty rok i śladu nie ma by się miała zaczynać rozłazić.

Lepiej jednak kupić gdzieś, gdzie będziesz musiał poczekać, ale będziesz miał 100% pewności, że towar jest świeży, prosto z hurtowni lub fabryki. W przypadku gumy to ma znaczenie.

Poza tym dłużej tu będziesz czekał na odpowiedzi niż byś czekał na Cyklotur ;) IMO w WAW żaden serwis nie będzie miał od ręki tych BigApple w tej konkretnej szerokości. To nie jest aż tak popularna guma.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Poszukuję 2 opon Schwalbe Big Apple 20 x 2,35"
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lut 2012, 06:06:23 »
Poziome.pl sobie odpuść. Nawet nie to, że drogo, ale tam gość kupuje hurtem i to potem sporo leży czekając na klientów. U mnie jego opona po 2 czy 3 latach zaczęła się rozłazić ze starości, choć bieżnik był jeszcze całkiem w porządku. Teraz jeżdżę na identycznej czwarty rok i śladu nie ma by się miała zaczynać rozłazić.

Lepiej jednak kupić gdzieś, gdzie będziesz musiał poczekać, ale będziesz   miał 100% pewności, że towar jest świeży, prosto z hurtowni lub   fabryki. W przypadku gumy to ma znaczenie.

Potwierdzam - też tak miałem z moimi pierwszymi Big Apple, które zostały tam kupione.

  Poza tym dłużej tu będziesz czekał na odpowiedzi niż byś czekał na Cyklotur ;) IMO w WAW żaden serwis nie będzie miał od ręki tych BigApple w tej konkretnej szerokości. To nie jest aż tak popularna guma.

Gdy pierwsze Big Apple wymagały wymiany, to od ręki dostałem je w Świecie Roweru na Spójni, dlatego jestem na nich trochę cięty za totalny brak kontaktu w ostatnich dniach - nawet byłbym gotów podjechać, żeby zapytać osobiście, ale nie chciałbym się naciąć, gdyby było zamknięte, pomimo, że powinno być otwarte...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Poszukuję 2 opon Schwalbe Big Apple 20 x 2,35"
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lut 2012, 09:20:38 »
Gromanik: ja będę zamawiał Schwalbe Marathon (plus) do swojego P8 u (ponoć) głównego dystrybutora Schwalbe na Polskę - Unibkie w Bydgoszczy. Może się dogadamy?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuję 2 opon Schwalbe Big Apple 20 x 2,35"
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lut 2012, 10:38:07 »
Na pewno u głównego, bo Unibike dystrybuuje Schwalbe na Polskę. Nie wiem czy nie jako jedyny ( nie licząc prywatnego importu). Niestety główny, bo ostatnio podnieśli ceny ceny opon Schwalbe nawet o 30-50% i teraz poważnie mnie korci, by dać zarobić komuś innemu.

Ale przynajmniej kupując u Unibike ma się pewność, że towar będzie świeży, a nie po 3 latach leżakowania w magazynie. W przypadku opon to ważne, bo guma się jednak starzeje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)