Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850394 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #585 dnia: 14 Wrz 2010, 11:40:08 »
Kurcze jesteśmy dorosłymi ludźmi. Tak naprawdę ciężko przestrzegać zasad? :/
Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #586 dnia: 14 Wrz 2010, 12:54:28 »
Albo ustalić, że na oficjalnych ktoś tam prowadzi, a osoby znane z szybkiej jazdy [z tego co czytam, to parę osób powinno się poczuć] jadą na końcu i mają zakaz wyprzedzania ludzi - mają jechać na końcu i już.
W każdym przypadku większej wycieczki potrzebny jest zamykacz - osoba jadąca na końcu i starająca się nie pogubić uczestników. To niech te Speedy Gonzalesy przydadzą się do czegoś ;)
Ciekawy jestem jak to wyegzekwujesz. Jak coś wymyślisz - daj znać, głowię się nad tym od dłuższego czasu (jakiś rok z kawałkiem) i jakoś nic mi do łba nie wpadło.
 Na NMK to się nazywa niańka :D
Woydzio

Szczerze mówiąc, to naiwnie zakładałam dobrą wolę uczestników i chęć wspólnej zabawy, a nie walkę szybcy kontra wolni. Myślałam, że po to tworzy się zasady, żeby było jasno i wygdnie, a nie żeby popisywać się łamaniem ich. Jeśli się takim szybkim i wściekłym powie, że osobiście odpowiadają za dowiezienie wszystkich uczestników i pilnowanie najsłabszych [łącznie z nakazem jazdy na końcu], to może zaczną przestrzegać. A nie zachowywać się jak wiadoma osoba względem wiadomego symbolu religijnego, bo dokładnie na tym poziomie było wasze zachowanie, drodzy państwo. [to było oczywiście skierowane tylko do tych jadących za szybko, prowadzących peleton poza Wawę etc]

Offline KTMka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #587 dnia: 14 Wrz 2010, 20:49:27 »
A najciekawsze i niesamowite z tego wszystkiego to jest to, że najwięcej do powiedzenia na ten temat mają osoby których nie było :))))
Więc ja proponuje następnym razem wypowiadać się jak się zaliczy obecność i coś się samemu zrobi w kierunku w którym się nic nie zrobiło odnośnie tej NMK a tylko krytykuje innych, bo tak przecież najłatwiej :)))
Czemu jedno z drugim nie ruszyło łaskawych 4 literek, czemu nie przypilnowało tempa, trasy i wszelkich innych zasad????
A teraz maja tylko bardzo dużo do powiedzenia!!!!!

A co do obecności tych czy tamtych, to każdy ma prawo jechać na NMK, czy jeździ wolno czy jeździ szybko i w ogóle nie jeździ a tylko się wypowiada, nie :)))))


Izka

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #588 dnia: 14 Wrz 2010, 21:01:04 »
To tępo pod koniec było szybkie to prawda ale i tak się dziwie że dałam rade jeszcze nigdy tak długo nie jechałam z 30 na liczniku :P a mimo to i tak zostałam przy stadionie w tyle ha ha ... ale nie żałuje mi się i tak podobało :)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #589 dnia: 14 Wrz 2010, 21:06:10 »
No jakoś jak ja jeździłem (teraz nie mogłem bo jestem poza Warszawą) to jakoś wszyscy przestrzegali zasad. Było dobre tempo, najdalej zajechaliśmy do Wesołej. Innym razem było ognisko na Radiowej. Jeszcze innym na Kabatach. Widać można było przestrzegać tempa oraz granic. Jak tylko się nie pojawiłem 2 razy (w końcu mi także należy się urlop :P ) to słyszę od znajomków skargi i narzekania. :/
Komu w drogę temu rower.

Offline KTMka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #590 dnia: 14 Wrz 2010, 21:16:59 »
No jakoś jak ja jeździłem (teraz nie mogłem bo jestem poza Warszawą) to jakoś wszyscy przestrzegali zasad. Było dobre tempo, najdalej zajechaliśmy do Wesołej. Innym razem było ognisko na Radiowej. Jeszcze innym na Kabatach. Widać można było przestrzegać tempa oraz granic. Jak tylko się nie pojawiłem 2 razy (w końcu mi także należy się urlop :P ) to słyszę od znajomków skargi i narzekania. :/

No widzisz , w takim razie nie ma urlopu i nie będzie narzekania :), sam sobie odpowiedziałeś :)
Poza tym, coście się czepneli tego tempa, przecież nikt nikogo nie musi gonić, bo zawsze ci co wylatują do przodu później czekają....
I tak będzie w kółko... ta gadka.
Zakończmy to, bo niema to najmniejszego sensu, stało się i się nie odstanie :/

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #591 dnia: 14 Wrz 2010, 21:57:21 »
@Chrupek - w takim razie musisz częściej bywać na nmk i przywoływać tych złych do porządku. Inaczej demon prędkości będzie panował niepodzielnie. ;-)
Ok., to była ironia, a tak naprawdę pewne kwestie naginające zasady były, są i będą. Nie sposób non stop kontrolować się, czasem człowiek przyśpiesza mimo woli. Na szczęście jednak czasem zdrowy rozsądek daje o sobie znać i w ten sposób czekamy na innych. Ja osobiście nie będę uciekać od prowadzenia przejazdów tylko dlatego, że dostało mi się po uszach tym razem. Zamiast więc stosować słowne przepychanki po fakcie, mówcie wyraźnie, jeszcze podczas przejazdu, że coś jest nie tak. Po to jedziemy razem, by nie tylko jechać razem, ale i by wzajemnie kontrolować się, tak?
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #592 dnia: 14 Wrz 2010, 22:05:59 »
Przy okazji: może wskazane jest wymienić się numerami telefonów na starcie? Później w razie co będziecie mogli się ze zgubionymi poznajdować ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #593 dnia: 14 Wrz 2010, 22:50:17 »
W tej pierd...mgle nie widziałem licznika więc z komórką nie ryzykowałem :P.
A jak leci 28 to słabo się dzwoni - a co dopiero pisze sms :P

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #594 dnia: 14 Wrz 2010, 22:53:50 »
Boże jakie wymówki. Weźcie się ogarnijcie :P
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #595 dnia: 15 Wrz 2010, 21:30:56 »
A jak leci 28 to słabo się dzwoni - a co dopiero pisze sms :P

Tak, ja też wolę dzwonić powyżej 30km/h ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #596 dnia: 16 Wrz 2010, 13:47:12 »
Jak widzę problemy wciąż te same :0) kiedyś jechaliśmy w 6 osób , mieliśmy chyba 4 krótkofalówki i też były dąsy że za szybko, że za wolno, że peleton się rwie :0)

p.s.

ciągle w nocy nie ma szejków w MC?

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #597 dnia: 16 Wrz 2010, 14:51:01 »
Te problemy byly, sa i beda. Zawsze. Pozostaje nam wzajemnie kontrolowac. Oczywiscie w granicach rozsadku, ktorego czasem brak. :-P

MCs jakos nie przechodzi w chwili obecnej, chociaz z drugiej str. ja nie bywam na kazdym przejezdzie.
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #598 dnia: 18 Wrz 2010, 15:45:20 »
Ktoś chętny na dziś?
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #599 dnia: 18 Wrz 2010, 16:07:54 »
Ja jadę.
Woydzio