Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850056 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1425 dnia: 11 Wrz 2011, 15:15:12 »
P.S. Może Drex udostępni nam, co tam na tym księżycu sfotografował  ;)
No ba. ;)



JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1426 dnia: 11 Wrz 2011, 19:56:12 »
nie wszystkie rowery przyjeżdżające na WMK mają takie przełożenia.
Swoją drogą podziwiałem ataki z peletonu niektórych dziewczyn na niewyścigowych rowerach.
nie wszystkie rowery mają takie przełożenia, żeby jechać poniżej 25km/h bez sporego trudu i balansowania, żeby się nie wywalić.
że co dziewczyn? Napisałeś to tak, że nic nie rozumiem.

Rano1 chodziło o dziewczyny ,ale 1wszy raz będące na NMK i jadące góralami bądź Holenderkami.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1427 dnia: 11 Wrz 2011, 20:55:23 »
A tak poza tematem....
Czy autorzy poniektórych postów to analfabeci, dotknięci na dodatek daltonizmem? Toć pisanie z takimi bykami w każdej postaci, świadczy, poza wszystkim innym, o lenistwie (bo już nawet edytor odpowiedzi sprawdza pisownię i na czerwono podkreśla błędy) jak i o  braku szacunku dla czytających.
Howgh!

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1428 dnia: 11 Wrz 2011, 22:20:06 »
Nie chciałem zbytnio słodzić, ale naprawdę mile wspominam udział w tym peletonie. Lubię nocne klimaty.
Organizatorzy, jak widzę, mają jakieś układy z Tym Panem Na Górze, bo ostatnio pogodę poprawiają.
Co do Czarnego, naprawdę nie można mieć pretensji. Pretensje można miec do tych, co dalej nie zakończyli budów, które dawno miały się skończyć.

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1429 dnia: 11 Wrz 2011, 23:04:01 »
Czarny na finał ułożył się na schodkach pod kolumną Zygmunta i czekał na lincz , ale zgodnie uznaliśmy że się spisał.

Linczu to co najwyżej mógł się spodziewać po tym rajdzie na koniec Bonifraterska-Miodowa  ;) (czołowy peleton, z Czarnym na czele, to tam chyba grzało ze 33-35km/h).

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1430 dnia: 12 Wrz 2011, 10:40:58 »
nie wszystkie rowery mają takie przełożenia, żeby jechać poniżej 25km/h bez sporego trudu i balansowania, żeby się nie wywalić.
No ale masa to nie wyścig. Skoro ludzie na szosówkach przyjeżdżają na WMK muszą umieć balansować a prędkość spada czasem na WMK dziennej do kilku km/h. Inna rada - przyjeżdżać na dostosowanym rowerze.  ;D

Generalnie kwestia sprowadza się do tego, że jeśli dajemy trochę po pedałach to potem trzeba zwolnić i zaczekać na resztę. Tak było przez długi okres czasu. Niestety chyba momentami o tym się zapomina. Jedziemy wszyscy razem a nie po to, żeby część olać, zgubić, czy zniechęcić (tak mógłbym się poczuć, gdybym jechał na końcu a przód bardzo by mi odjeżdżał).
Do Miodowej bym się nie czepiał, bo to był rzut beretem do Kolumny Zygmunta.

Niech się organizatorzy uczą. Są dobrzy a niech będą jeszcze lepsi.

Na koniec. Fajna trasa jak dla mnie. Okolice Rembertowa mniej znam i przyjemnie jest czasem jechać i nie wiedzieć, gdzie się jest  :)
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2011, 10:54:46 wysłana przez Rano1 »

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1431 dnia: 12 Wrz 2011, 10:42:07 »
A tak poza tematem....
Czy autorzy poniektórych postów to analfabeci, dotknięci na dodatek daltonizmem? Toć pisanie z takimi bykami w każdej postaci, świadczy, poza wszystkim innym, o lenistwie (bo już nawet edytor odpowiedzi sprawdza pisownię i na czerwono podkreśla błędy) jak i o  braku szacunku dla czytających.
Howgh!

zapewne chodzi ci o mnie wiec wskarz otwarcie a nie jak wyżej. Sprawdziłem pisownie i niewyszło mi  że coś jest śle(zawsze klikam "sprawdź ortografię")

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1432 dnia: 12 Wrz 2011, 11:01:11 »
[ot] Drex mógłbyś podpowiedzieć jakie miałeś ustawienia i jakim obiektywem robiłeś fotkę? żonka ma 200 sigmy (i nikona d5000), ale nie udało mi się jeszcze dobrze złapać "łysego". przy ustawieniach przesłona 5.6, czas 1/180 wychodzi żółto-kremowo. nie wiem jak ustawić coby srebrny glob wyszedł naprawdę srebrny.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1433 dnia: 12 Wrz 2011, 12:03:12 »
wczoraj robiliśmy z drexem podobne foto. alfą 200, z obiektywem takim samym jak drexowy :P (4.5-5.6/75-300 sony). ustawienia... hmm, niech mnie drex poprawi jakby co.... czas 1/800(0)? a przesłona chyba 4. ale głowy nie dam :/ <bo nie wiem czy nie pomieszałam z innymi ustawieniami do innych panoram :P ze mnie taki fotograf jak baletnica :P>

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1434 dnia: 12 Wrz 2011, 12:10:48 »
A tak poza tematem....
Czy autorzy poniektórych postów to analfabeci, dotknięci na dodatek daltonizmem? Toć pisanie z takimi bykami w każdej postaci, świadczy, poza wszystkim innym, o lenistwie (bo już nawet edytor odpowiedzi sprawdza pisownię i na czerwono podkreśla błędy) jak i o  braku szacunku dla czytających.
Howgh!

zapewne chodzi ci o mnie wiec wskarz otwarcie a nie jak wyżej. Sprawdziłem pisownie i niewyszło mi  że coś jest śle(zawsze klikam "sprawdź ortografię")

Nie wiem o który post mi chodziło, nie cytowałem, nie zapisałem screena. A teraz tego postu już nie ma.
Może, jakby poszło na ostre, Mod czy Admin sprawdzi historię wątku i pokaże co było a nie jest...
A Skoro wywołujesz mnie do tablicy:
1. Owszem, jest takie słowo "śle". Ale czy na pewno o nie tu chodzi?
2. Popatrz na słowo "wskarz" i "niewyszło". Dalej twierdzisz, że pisownia została sprawdzona? Bo mnie ta czerwień nieco razi

« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2011, 12:13:30 wysłana przez darek »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1435 dnia: 12 Wrz 2011, 12:12:40 »
Dawanie screena ze ścieżki http://forum.masa.waw.pl/C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Cddukat%5CPulpit nie jest zbyt mądre ;)  Polecam portale takie jak imageshack.us

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1436 dnia: 12 Wrz 2011, 12:15:12 »
Dawanie screena ze ścieżki http://forum.masa.waw.pl/C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Cddukat%5CPulpit nie jest zbyt mądre ;)  Polecam portale takie jak imageshack.us
Bo na skróty chciałem pójść...
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2011, 12:43:34 wysłana przez darek »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1437 dnia: 12 Wrz 2011, 13:35:32 »
nie wszystkie rowery mają takie przełożenia, żeby jechać poniżej 25km/h bez sporego trudu i balansowania, żeby się nie wywalić.
No ale masa to nie wyścig. Skoro ludzie na szosówkach przyjeżdżają na WMK muszą umieć balansować a prędkość spada czasem na WMK dziennej do kilku km/h. Inna rada - przyjeżdżać na dostosowanym rowerze.  ;D

ZASADY NOCNEJ MASY

- Przejazd ma niezorganizowany charakter - trasa jest układana na bieżąco przez osoby jadące z przodu, które są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego tempa - ok. 20km/h. Organizatorzy WMK nie gwarantują swojej obecności na imprezie
- Przejazd to nie wyścig - jedziemy szybciej niż na dziennej Masie, ale tak by wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji, mogli nadążyć

Jeśli jednak na oficjalnej nocnej ktoś woli pruć ile wlezie na przedzie i gubić uczestników to nie powinien na nią przyjeżdżać. Ewentualnie... niech pruje. Normalni uczestnicy pojadą sobie dalej swoją trasą :)




« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2011, 13:37:58 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1438 dnia: 12 Wrz 2011, 15:29:02 »
Straszny problem robicie. nie wnikam kto i poco ...odchodzicie z tematu .

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1439 dnia: 12 Wrz 2011, 17:53:20 »
wczoraj robiliśmy z drexem podobne foto. alfą 200, z obiektywem takim samym jak drexowy :P (4.5-5.6/75-300 sony). ustawienia... hmm, niech mnie drex poprawi jakby co.... czas 1/800(0)? a przesłona chyba 4. ale głowy nie dam :/ <bo nie wiem czy nie pomieszałam z innymi ustawieniami do innych panoram :P ze mnie taki fotograf jak baletnica :P >

dzięki. no jednak obiektyw 300 to minimum na dobrą fotkę łysego. co do parametrów - przysłona na 4 mogła być, ale czas przy księżycu to raczej 1/80  :-\ 1/800 to chyba za krótko, aż tak jasno to jednak łysy nie świeci... choć mogę się mylić bo i ze mnie fotograf od siedmiu boleści ;)

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz