Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850796 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2745 dnia: 08 Lut 2015, 00:43:11 »
@Juro,
Zgadzam się z  Giewontem, że aby zakładać nową inicjatywę, to trzeba mieć :
- nowy termin ;
- i nową nazwę ;

A ja dodam do tego jeszcze, że trzeba :
- mieć odwagę ;
- i wierzyć w siebie ;
co w języku wojskowym  oznacza, że :
- trzeba mieć jaja.

Ale jeśli zamiast tego zaczyna się tak niefajnie od : 
- przywłaszczenia sobie cudzej legendy ;
to lepiej w ogóle nie zaczynać   :(  .

A Wy mając na podorędziu taką potężną "broń masowego rażenia" jaką jest fejsbuk :
- albo nie macie odwagi ;
- albo nie wierzycie w siebie ;
- albo jedno i drugie ;
co w języku wojskowym oznacza, że :
-        . . .
no każdy to wie    :)  .
« Ostatnia zmiana: 08 Lut 2015, 05:45:45 wysłana przez Tanawis »
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2746 dnia: 08 Lut 2015, 01:02:10 »
Mam dość tych przepychanek.
Chcecie czegoś dowieść to zapraszam na przedmasówke.
Jest wielu chętnych na wypowiedzenie się w tej sprawie. wszyscy zostaną wysłuchanie i zapewne skrytykowani. Nie tutaj,a na żywo.
Kolejna sprawa to twój ostatni komentarz. My nie przywłaszczamy sobie niczego. Przez ostatnie 500 dni staraliśmy się coś zmienić. wiec zmieniamy za zgodą sztabu WMK.
To ma swoją nazwę.. EWOLUCJA.
Nie ty decydujesz o tym co kiedy i gdzie. tylko sztab WMK. Działamy na Ich zgodę. Twoje zdanie... mnie nie interesuje skoro reprezentujesz takie negujące wszystko stanowisko.A nie zapytasz kiedy będą zmiany,jakie, jak je interpretować.
Kolejna rzecz tyczy sie twoich tzw. jazd na wmk. Byłem ciekaw jak będzie z tobą jako prowadzącym i pewnego razu ,mimo iż miałem pomysł na trasę ... prowadziłeś Ty. Kojarzysz rajd po ścieżce nadwiślanej, eskapadę do parku Skaryszewskiego, jazdę po chodnikach na Gocławiu, włażeniem po schodach, jazdę pod prąd, wiele przejść z czerwonym światłem... PAMIĘTASZ ?
A jasno w regułach przyjętych na czas przejazdu było iż poruszamy się nawierzchnią utwardzoną (ulicami) i dobrze oświetlonymi. I jak to się miało do zasad? hm?
Dlatego właśnie upadała masa jako impreza zbiorowa. Jazda po bezdrożach to na Laight Rower ( czy jakoś tak?),ale nie tutaj.

Z góry przepraszam Moderatora za wywód. Pozdrawiam grupę prowadząca dotychczasowe przejazdy i wszystkich uczestników chcących zmian.

Wasze zdanie jest tutaj najważniejsze.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2747 dnia: 08 Lut 2015, 04:37:34 »
Miałem coś napisać, ale powstrzymam się. Juro ma rację: zakończmy dyskusję tutaj, bo to już ani konstruktywne, ani pożyteczne. Spotkamy się na którymś nocnym przejeździe, pogadamy, pobijemy się pompkami i będzie sprawa załatwiona.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2748 dnia: 08 Lut 2015, 09:46:15 »
DZIENNA Masa Krytyczna co chwila się zmienia, co miesiąc na przedmasówkach rozmawiamy o tym co trzeba zmienić

Kłamiesz i przeczysz sam sobie. Dzienna masa właśnie się *nie zmienia* z punktu widzenia uczestnika. I to jest jej największa zaleta. Bo nie o sposoby organizacji i zabezpieczenia chodzi.

Stosując analogię - ty chciałbyś nagle, aby masa wyruszała o 18:00. Albo o 17 - wszystko można argumentować (że rikszą trudno wracać po dużej masie o 22), tyle że to nie o twoje organizatorskie zapędy chodzi, ani o zapędy Tanawisa. Masa ma być organizowana wieloosobowo, a nie jedno-osobowościowo. Szkoda bowiem tracić uczestników z tego powodu, że ludzie widzą, że jesteś prowodyrem-organizatorem, a po prostu cię nie lubią, choćby z uwagi na twój sposób zachowania na forum.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut 2015, 09:47:28 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2749 dnia: 08 Lut 2015, 11:08:39 »
Poczytałem sobie. Każde zdanie i opinia każdej piszącej tu osoby jest ważne.


Twoje zdanie... mnie nie interesuje (...)

To dopiero jest EWOLUCJA :) Szkoda, że wsteczna :(
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2750 dnia: 08 Lut 2015, 11:17:12 »
Widzę, że sytuacja się rozwija coraz ciekawiej więc ochłońcie ! I miłym akcentem byłoby - gdyby jednak omówić sprawę na przedmasówce (osoby najbardziej gardłujące - w końcu się pojawiły). Wątek zamykam na tydzień - zanim się okaże, że trzeba będzie na przedmasówkę przynieść czarne worki dodatkowo.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2751 dnia: 18 Lut 2015, 11:56:23 »
Wątek ponownie otwarty, mam nadzieję, że ochłonęliście - więc proszę bez wyzwisk itp. Przypominam o jutrzejszej przedmasówce.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2752 dnia: 06 Mar 2015, 15:50:53 »
"Rzecz się stała niesłychana,
Pani za . . . .    P . . . "     [ koniec cytatu ]
i cichcem nastąpiła zmiana    . . .

Otóż chyba ktoś ( zapewne hakerzy )
włamał się na oficjalną stronę
i w zakładce Nocna Masa
cichcem zmienił godzinę rozpoczęcia.

Cichcem, bo miał nadzieję, że to się nie wyda.
« Ostatnia zmiana: 06 Mar 2015, 16:08:16 wysłana przez Tanawis »
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2753 dnia: 06 Mar 2015, 16:58:03 »
Może dla Ciebie cichcem...
Ja za to sobie dokładnie przypominam, że na ostatnim przedmasowym (na którym nie byłeś - pomimo że było info) była sprawa omawiana zmiany godzin oraz wysuwane argumenty za i przeciw. Była także przez Raffiego wyjaśniana geneza NMK oraz skąd godzina 24...

No cóż...nie tylko Ciebie nie było jako "internetowego obrońcy starego porządku".
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2015, 07:03:41 wysłana przez DeXteR »

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2754 dnia: 07 Mar 2015, 15:25:43 »
Cichcem to się nie dało .
Były (jak pisze wyżej DeXteR) argumenty,dyskusja za i przeciw (sprzeciwu nie było i "was tez"). Sprawa dotyczyła zmiany godziny, regulaminu i nazwy. Na wszystko uzyskaliśmy zgodę.

Z drugiej jednak strony jeśli chodzi o twój punkt widzenia to masz wolną rękę. Pokrywającą się datę, nazwę już masz (LightRower) ,a i godzina rozpoczęcia też jest wolna 24:00. Życzę powodzenia w dążeniu do celu.

Kończę tym postem pisanie w tym temacie. Prawdopodobnie rozpoczniemy nomy temat ,w którym będą pisane wszystkie rzeczy dotyczące NMK . Tak przejazdów zbliżających się  ,jak i tych które odbyły się.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2755 dnia: 08 Mar 2015, 10:40:08 »
Była dyskusja i wspólne decydowanie na Przedmasówce. Kto chciał - był, a było zapowiadane z wyprzedzeniem. Kto nie przyszedł, pretensje może mieć do siebie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2756 dnia: 19 Mar 2015, 16:57:11 »
Jestem przeciwny jakiemukolwiek majstrowaniu przy zasadach, nazwie, dacie i godzinie oficjalnej Nocnej Masy Krytycznej.
Bo będzie to szkodzić tej spontanicznej, kultowej, 10-cio letniej i ogólnodostępnej imprezie.

Zachodzi podejrzenie o próbę zawłaszczenia imprezy.
I rodzi się pytanie :  kto i dlaczego na to przyzwala ? ? ?

Pojawiły się głosy krytyczne. Sam w czterech ostatnich swoich postach wyłożyłem istotę sprawy. Ale opinie te zostały zignorowane ! 
Ponadto nałożono cenzurę czasową na dyskusję w tej sprawie. Następnie próbowano w pokrętny sposób zaciemnić istotę procesu decyzyjnego !
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2757 dnia: 20 Mar 2015, 07:35:02 »
Temat był dyskutowany na Przedmasówce, tak jak było mówione i zapowiadane. Postanowiłeś się nie pojawić, nie wziąć udziału w dyskusji, którą wywołałem NA TWOJĄ PROŚBĘ. Więc nie wiem do kogo teraz masz pretensje i o co :P Wiedziałeś, że tam to się zadecyduje, bo przecież sam mnie prosiłeś telefonicznie by zrobić spotkanie temu poświęcone i podjąć temat. Byłeś DOKŁADNIE poinformowany, także na forum była o tym wyraźna informacja.


Podobnie jakieś żale o cenzurę nie wiem do kogo są, to kłamstwo (nie moderowałem żadnych postów tutaj), ale jak będziesz rzucał takie bezpodstawne oskarżenia, to jako moderator faktycznie zacznę stosować sankcje. Nie może tak być, że ktoś obrzuca ludzi błotem za nic!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2758 dnia: 20 Mar 2015, 10:04:33 »
Widzę, że sytuacja się rozwija coraz ciekawiej więc ochłońcie ! I miłym akcentem byłoby - gdyby jednak omówić sprawę na przedmasówce (osoby najbardziej gardłujące - w końcu się pojawiły). Wątek zamykam na tydzień - zanim się okaże, że trzeba będzie na przedmasówkę przynieść czarne worki dodatkowo.

To niby miała być cenzura? Raczej głos rozsądku.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2759 dnia: 20 Mar 2015, 13:49:07 »
głos Dextera = głos rozsądku  :-\

/ jeżeli w mojej wypowiedzi nie ma przekleństw - to nie znaczy wcale, że ich nie chciałem tam zamieścić /

 ;)