Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850086 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2730 dnia: 06 Lut 2015, 18:36:00 »
Kaczor1- już nasza w tym głowa że nie będzie,.A mamy taki pomysł że będzie git :) możesz mi zaufać
Ps. Tak czytam te niektóre wypociny i zastanawiam się czy nie którym tutaj przydała by się porządna maść na ból dupy i wizyta u urologa   :-*   .

Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2731 dnia: 06 Lut 2015, 22:37:08 »
@Jeral:
Cytuj
przeczytałem tylko kawałek twoich wypocin i już tym rzygam
Od osoby aspirującej do organizatora NMK oczekiwałbym większej kultury.

@krsiti
"bo było ognisko"
- niech zatem będzie, to nie jest argument za wprowadzaniem *innych* zmian.

@mbaran:
Cytuj
zbliżając się lub nawet przebijając liczbę 100 osób
No patrz, a ja pamiętam masy po ponad 100 osób jeszcze z 2010r. jak zaczynałem jeździć. Ergo: istotnego i statystycznego wzrostu brak.

@kristi:
Cytuj
A na NMK przyjeżdżają ludzie ostatnio często z dziećmi w różnym wieku
I przestaną przyjeżdżać, bo:
- będą wyjazdy poza Warszawę
- nie czekacie na koniec peletonu
Cytuj
Aktualnie nocna jeździ po wawie zachaczając o okolice z których każdy może się odłączyć w dowolnym momencie, i każdy trafi do domu
Tak, na przykład z Otwocka...
Zresztą, kristi, argumentujesz błędnie logicznie - NMK nie wyjeżdżała poza Warszawę, więc w jej starym kształcie także "każdy mógł się odłączyć", tylko że realnie, a nie teoretycznie (bo spoza Wwy).

Cytuj
A prędkość i długość trasy wcale nie są takie straszne skoro dzieci dają radę.
A to już zaklinanie rzeczywistości wbrew faktom.

@jeral:
Cytuj
Godzina przejazdu zmienia się na 22:00-Dzięki temu można, pojechać na NMK i wrócić do domu o przyzwoitej porze
Wyjeżdżając o 0:00 też można wrócić o przyzwoitej porze.

No i jakoś nikt teraz w tych propozycjach zmian nie wspomina o tym, o czym było głośno kilka miesięcy temu:

- "nie czekamy na maruderów"
- "kto nie nadąża, jego problem"

Jestem przeciw zmianom, to znaczy jestem za:
- rozpoczęciem o 0:00
- jeździe w granicach administracyjnych Wwy
- pilnowaniu końca peletonu
- niskim poziomem trudności przejazdu - mają się w nim odnaleźć również niedzielni rowerzyści dopiero uczący się jeździć po ulicach (w nocy).

Ktoś jest żądny więcej wrażeń? Jak wspomniano wyżej - są ku temu inne przejazdy. Nie żądam od oficjalnej dziennej, aby jeździła 30, bo mi się nudzi jechać 5.
« Ostatnia zmiana: 06 Lut 2015, 22:38:53 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2732 dnia: 06 Lut 2015, 23:50:16 »
Jeżeli ktoś tu mówił o wzroście frekwencji: Styczeń 2009 - 15 osób, styczeń 2015 - 1 osoba :P

Co do dzieci, które dojechały do końca (bo nie miały innego wyjścia), ich rodzice na pewno więcej nie zabiorą na nocną masę.

Moim skromnym zdaniem nocna masa zaczyna się robić sztuczna i straci swą magię. Zaczyna być imprezą, bardziej dla samozwańczych ORGANIZATORÓW niż zwykłych uczestników.
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2015, 00:01:50 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2733 dnia: 07 Lut 2015, 00:35:10 »
Poczytałem sobie. Każde zdanie i opinia każdej piszącej tu osoby jest ważne.

Skoro więc tak wam nie pasuje nowa forma ( a to tylko zapowiedź) to zrobimy inaczej.

Ustalimy termin Nocnego przejazdu po Warszawie i BLISKICH okolicach w drugą sobotę miesiąca.
Start o godz. 22:00, Podamy wstępną trasę przejazdu ( dzielnice i przyległe miejsca graniczące z Warszawą )(Łomianki, Legionowo,Otwock,Wawer,Rembertów,Marki itp.)... taki był zamysł,by jadący z nami wiedzieli gdzie jadą. A nie jak w czasie NMK "spontanicznie" nie wiadomo gdzie.

Wyznaczymy własny regulamin i będziemy go stosować.

Zadbamy o komunikacje między prowadzącymi i zamykającymi przejazd. (mamy to już przećwiczone)

Miejsce zbiórki: Pod kolumną Zygmunta. (start i meta)

Co do oficjalnej Nocnej Masy Krytycznej startującej o 0:00 nie bierzemy jej pod uwagę. Chcecie trzymać się tradycji to proszę bardzo. Zadbajcie o to by było tak jak jest. Nie przeszkadza mi to.
Pozostawiam to w rękach sztabu i osób (pozostałych) komentujących negatywnie nasze poczynania.

Dziękuję. I powodzenia.


Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2734 dnia: 07 Lut 2015, 04:24:02 »
Nadal ciekawi mnie, jaka jest pełna lista zmian, którą Jeral chce przedstawić na przedmasówce. Czekam zatem, co w niej.

Jeśli chodzi o resztę, to nie mogę powiedzieć, że mocno popieram takie a nie inne rozwiązania, ale nie widzę powodu do bycia przeciw nim. Są problemy i trzeba je jakoś rozwiązać. Jeżeli ktoś ma lepsze rozwiązania, niech je zasugeruje. Dlaczego nie zrobił tego przez ostatnie miesiące? Przecież podczas nocnych przejazdów jest naprawdę sporo czasu, by pogadać z prowadzącymi.

Ale czepianie się dla samego czepiania, bo... co? Dogmaty? Czy NMK stała się już nową religią? Dzienna odbywa się w ostatni piątek o 18, bo tak robią Masy w innych miastach. Ważne jest też utrzymanie rozpoznawalności marki, umożliwienie innym mieszkańcom przewidzenie trudności wywołanych manifestacją i zapewnienie możliwie wysokiej frekwencji. Na Nocnej to jest nasza własna zabawa - robiona dla samej przyjemności jazdy i dla ludzi, dla zaoferowania szerszemu gronu rowerzystów fajnego, nocnego przejazdu, na który sami może nigdy by się nie zdecydowali. Gdzie w tych celach mieści się na przykład konieczność startowania o północy?

Nie wiem, czy te zmiany wyjdą na dobre. Akurat teraz jest zima - idealny czas na sprawdzenie i przygotowanie się, zanim przyjedzie więcej uczestników. Efekt wyjdzie w praniu. Zawsze można później poprawić. Ja sam nic lepszego zaproponować nie mogę. Propozycje nie mają oczywistych, poważnych wad, więc można dać im szansę. Nie wieszajcie psów na pomyśle tylko dlatego, że jest nowy. Wyjazd poza Warszawę to uciekanie uczestników? A może właśnie jest grono potencjalnych uczestników, którzy będą chcieli spróbować czegoś takiego?

Przypominam też, że termin 00:00 z ruszaniem się tylko po Warszawie jest w tej chwili wolny. Zawsze można tamto nazwać oficalną nocną. Na forum widzę nawet więcej krytykujących niż osób normalnie zabezpieczających nocny przejazd - sądzę więc, że dadzą sobie radę.

Tyle z mojej strony ogólnie. Niżej już tylko szczegóły.


Przewija się kwestia powrotu po odczepieniu się od Masy. Zatem warto wyjaśnić dwie rzeczy. Po pierwsze: jeśli ktoś nie zna okolicy i/lub nie orientuje się w terenie, to nie widzę zbytnio różnicy pomiędzy powrotem z obrzeży Warszawy a gmin przyległych do niej. Zbiorkom jest tam tak samo nieskuteczny. Powodzenia życzę w powrocie np. ze Starej Miłosnej. Gdyby to była zmiana z "jeździmy po centrum" na "jeździmy po wszystim", to rozumiałbym krytykę. Ale nie widzę wielkich zmian z praktycznego punktu widzenia. Po drugie: jeśli komunikacja zbiorowa już jest, to w nocy jeździ co 30-60 minut. Start o 22 umożliwa korzystanie przez 2h z komunikacji dziennej.

Szybkość, odległość a dzieci. Do tej pory to nie dzieci były tymi, którzy zostawali z tyłu. Nie wiem, czy rodzice zmęczonych dzieci będą chcieli ponownie jechać, ale wątpię, by chcieli ponownie jechać rodzice dzieci, którzy w wyniku problemów komunikacyjnych wylądowali - razem z pokaźną grupą innych rowerzystów - na jezdni, na czubku wiaduktu nad torami WKD na Jerozolach i skakali przez barierki. Jeżeli nowe zasady mają ułatwić prowadzenie przejazdu, to jestem jak najbardziej za - właśnie dla bezpieczeństwa i wygody uczestników.

Podoba mi się pomysł zaplanowania i podania okolic, którymi będziemy jechali. Nie mam nic przeciwko spontaniczności i przejazdy nieplanowe były zawsze bardzo fajne, ale takie zabawy to raczej wśród małej grupy znajomych. Przy przejazdach z dużą liczbą osób, szczególnie przypadkowych to dobra idea. Nie wiem, co tu krytykować.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2735 dnia: 07 Lut 2015, 04:48:21 »
Poczytałem sobie. Każde zdanie i opinia każdej piszącej tu osoby jest ważne.

Skoro więc tak wam nie pasuje nowa forma ( a to tylko zapowiedź) to zrobimy inaczej.

Ustalimy termin Nocnego przejazdu po Warszawie i BLISKICH okolicach w drugą sobotę miesiąca.
Start o godz. 22:00, Podamy wstępną trasę przejazdu ( dzielnice i przyległe miejsca graniczące z Warszawą )(Łomianki, Legionowo,Otwock,Wawer,Rembertów,Marki itp.)... taki był zamysł,by jadący z nami wiedzieli gdzie jadą. A nie jak w czasie NMK "spontanicznie" nie wiadomo gdzie.

Wyznaczymy własny regulamin i będziemy go stosować.

Zadbamy o komunikacje między prowadzącymi i zamykającymi przejazd. (mamy to już przećwiczone)

Miejsce zbiórki: Pod kolumną Zygmunta. (start i meta)

Co do oficjalnej Nocnej Masy Krytycznej startującej o 0:00 nie bierzemy jej pod uwagę. Chcecie trzymać się tradycji to proszę bardzo. Zadbajcie o to by było tak jak jest. Nie przeszkadza mi to.
Pozostawiam to w rękach sztabu i osób (pozostałych) komentujących negatywnie nasze poczynania.

Dziękuję. I powodzenia.



Każda nowa inicjatywa godna jest poparcia. Nikt nie mówi, że nam nie pasuje. Juro, trzymam kciuki za to, żeby Ci się udało.
Problem był w tym, że to Wy chcieliście unicestwić pierwotną imprezę.

Pomysł dwóch konkurencyjnych imprez masowych w jednym czasie jest do rozpatrzenia. Jeszcze tego nie było.
Jak znam życie to pewnie znajdują się i tacy, co pojechali by na obie te imprezy, gdyby były one w różnych terminach.

My na pewno wypijemy szampana z radości, że to będzie pierwsza taka, od 2 lat, oficjalna Nocna Masa, na której nie będzie Jerala.
A tak dla przypieczętowania zgody poprosimy jeszcze Sztab Masy o zniesienie stanowiska tyrana ( czytaj - opiekuna Nocnej Masy )   :)  .

A czy wybraliście już nazwę dla Waszej  imprezy ?
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2736 dnia: 07 Lut 2015, 06:47:11 »

  To już zaczyna się oficjalne rozdupczanie masy i robienie konkurencji?


Jasnowidz czy jak?
życie nie znosi próżni...

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2737 dnia: 07 Lut 2015, 06:58:10 »
@jeral:
Cytuj
(Łomianki, Legionowo,Otwock,..., ... ,Marki itp.)
To nie są bliskie okolice dla nocnej masy.

@biały:
Cytuj
Po pierwsze: jeśli ktoś nie zna okolicy i/lub nie orientuje się w terenie, to nie widzę zbytnio różnicy pomiędzy powrotem z obrzeży Warszawy a gmin przyległych do niej.
Być może nie pamiętasz, jak sam zacząłeś jeździć w masie, albo zacząłeś jeździć już "wytrenowany", ale ja bardzo dokładnie analizowałem to, czym jest jazda w nocy, gdzie się jedzie, i czy będę w stanie przejechać całą noc. Oglądałem filmiki z jazd na yt. Wyjazdy do "Otwocka", czy nawet "Łomianek" spowodowały by, że zgodnie z prawdą stwierdziłbym, że nie jest to impreza dla mnie, i szukałbym czegoś innego.
Stara Miłosna? 35 minut jazdy autobusem nocnym łącznie z przesiadką i jesteś w centrum. Pomijając już fakt, co dokładnie chciałeś argumentować? Bo chyba wyszło Ci na odwrót - skoro twierdzisz, że S.M. jest "za daleko", to tym dalej będą rejony pozagraniczne.
Może też nie pamiętasz lub nie wiesz, że na letnich masach z frekwencją nie jeździło się aż tak daleko.
Cytuj
o tej pory to nie dzieci były tymi, którzy zostawali z tyłu.
Owszem. Na ostatniej masie jakiej byłem, gdzieś pod koniec lata, sam z kilkoma osobami zostałem na światłach na Muranowie i mimo nawoływań do "przodka" nikt nie poczekał.

Poza tym sama osoba organizatora może zrażać ludzi, jeśli poczytają, że określa on posty i argumenty innych ludzi "rzyganiem" i "wypocinami".

Przejazdy w nowym kształcie to impreza dla zadeklarowanych wyjadaczy rowerowych, którzy już jeżdżą w nocy. Jeśli ukształtuje się w takiej formie, znów trzeba będzie na nowo tworzyć imprezę dla nowicjuszy, bo nie będzie to już jazda, na którą mógłbym zaprosić koleżankę, aby zachęcić ją tym do tego rodzaju aktywności. Problemem będzie to, że została zawłaszczona nazwa i termin.
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2015, 07:19:35 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2738 dnia: 07 Lut 2015, 13:11:36 »
P.S.: Wszystkich komentujących ,za i przeciw zapraszam na PRZEDMASÓWKE. Przedstawicie włąsne argumenty w szerszym gronie. Tutejsze przepychanki słowne i postowe nie mają sensu.

Tanawis... jesteś w błędzie. Domyśl się o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2015, 13:12:53 wysłana przez JURO »

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2739 dnia: 07 Lut 2015, 15:23:42 »
Z mojej strony jeszcze, podsumowując:  TAK dla nowych inicjatyw, ale NIE dla zmian już istniejącej i wypracowanej przez lata "marki".

Popieram nowe inicjatywy, bo fajnie że chcecie coś zrobić, ale uważam, że będzie to w porządku tylko wtedy, jeśli stworzycie przejazd z:
1) NOWĄ nazwą
2) NOWYM terminem (najlepiej nie nachodzącym na Nocną Masę, czemu nie wybierzecie np. 3-ciej soboty miesiąca ?  przecież to byłoby dla dobra wszystkich, żeby imprezy te były całkowicie niezależne czasowo... no ale nawet już ta 2-ga sobota o innej godzinie, NIEZALEŻNIE od Nocnej to już pewien postęp, który doceniam [na pewno nie tylko ja])

I do takiej nowej imprezy możecie przecież nie kolidując z niczym ani z nikim wprowadzić swoje zasady, bo być może są one cenne i stworzą coś nowego fajnego ! I każdy będzie zadowolony, naprawdę warto chyba tak to rozwiązać niż zawłaszczając i zmieniając tradycyjną, spontaniczną, lubianą imprezę jaką niewątpliwie jest Nocna Masa :)

Warto zaznaczyć jeszcze, że z nowymi inicjatywami zawsze, nierozerwalnie wiąże się ryzyko. Ale jeśli przejazd taki będzie pod nowym szyldem i terminem to nawet jeśli coś "nie wypali", nie popsuje przynajmniej dobrej marki (tj. Nocnej Masy). Na nowym gruncie będzie dużo łatwiej wprowadzać i testować zmiany, bez ryzyka utraty czegoś. A taka utrata może być bardzo trudna do naprawienia, zniechęcić jest czasami bardzo łatwo... A to nikomu nie wyszło by na dobre, chyba nikt nie lubi psuć, ani tkwić w czymś popsutym... Mam nadzieję, że weźmiecie to pod uwagę :)

A w takiej NOWEJ formule myślę, że dużo osób będzie Wam kibicowało :)
(o ile nie będą obrażani "rzygowinami" i "wypocinami" oczywiście...)

Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2015, 16:15:01 wysłana przez Giewont »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2740 dnia: 07 Lut 2015, 22:22:33 »
Ooo wyczuwam jawną prowokacje :D Tanawisie czy tak powinien zachowywać się człowiek w twoim wieku
unosisz się emocjami i niespełnionym ambicjami.
TYRAN? nie przesadzasz trochę? chyba wyobraźnia cię ponosi. Ja wiem że boli cię to ,że po prostu lepiej sobie radze z nocną masa od ciebie ,ale co poradzić po prostu mam dar  ;D mogę ci udzielić prywatnych korków jak przyciągać do siebie ludzi i organizować imprezy  ;)
Po drugie powiem ci coś co dawno ktoś powinien ci powiedzieć
Twoje zdanie odnośnie NMK ma tutaj tyle wartości ile worek ze śmieciami w kontenerze u mnie pod blokiem,
Za twoich czasów prowadzenia, masa się pogrążała, zapadała w dół , a gdy sięgnęła dna ty postanowiłeś wykopać dół i ją pogrzebać, na twoje masy przyjeżdżali tylko twoi chłopcy  :-* ,a przypadkowi rowerzyści tylko sie zrażali, a ty z tym nawet nic nie robiłeś.Utworzyłeś szczelnie zamknięty krąg i nie potrafiłeś zagadać do uczestników.Twoje trasy były wielką tajemnicą i kończyły sie na wygwizdowie. .Zaraz po twoim pierwszym poście pojawili sie twoi chłopcy myśląc ,że coś wspólnie wskóracie, do kompletu brakuje jeszcze Adbeja. Radze ci ogarnij sobie konkretną grupę ludzi bo jak na razie masz za sobą "Przygłupa", "Gołębia" i "Remitenta"(bliżej nie określony).Sztab wyraził zgodę ,a za naszym prowadzeniem masa się rozwija więc nie masz tu nic do gadania.Lepiej zajmij sie tym twoim LAJCIKIEM bo słyszałem cienko przędzie.
Ok na razie tyle czasu mogłem poświęcić twojej osobie.
Drogi Remi coś tam czytałem co pisałeś i przede wszystkim zwracasz się bezpośrednio do mnie a jednak cytujesz kogoś innego, naprawdę myślałeś  ,że jak usuniesz autora cytatu to pomyślę że to ja pisałem? To co zacytowałeś było słowami Jura ,a nie moimi. Naprawdę rozumiem żeby komuś dokopać ale oszczerstwami??
Wspomniałeś coś o moich początkach, jak wiadomo kiedy w czymś jest sie zielonym robi sie głupie rzeczy tak jak w moim wypadku był to wypadzik z "Lajt Rowerem" ale przez ten czas nabrałem wiele doświadczenia, wiele wiedzy w przeciwieństwie do twojego przyjaciela, ja się rozwijam i mam dobre pomysły wystarczy spojrzeć aktualnie na NMK ja nie przyglądam się biernie temu gdy widzę że coś się wali, naprawiam to albo lepiej nie dopuszczam do tego żeby coś sie zepsuło.
Dlatego drogi Lajt Rowerze chcecie jeździć na nocną jeździjcie nie zabraniam, ale na litość boską, zmienia się głównie godzina przejazdu ,a wy robicie wielką zadymę na forum o 2 godziny, bo co bo tradycja? jaka tradycja?tacy sentymentalni jesteście?.Szukacie miejsca które możecie ugryźć osłaniając się jakimiś tradycjami, nie jesteście w zabezpieczeniu więc może tego nie wiecie ,ale DZIENNA Masa Krytyczna co chwila się zmienia, co miesiąc na przedmasówkach rozmawiamy o tym co trzeba zmienić, a tu banda niereformowalnych ludzi robi aferę
Pozdro
Ps. Tanawisie życzę aby szampan ci smakował, Ja za t wypiję całą beczkę piwa z radości że ciebie nie będzie o 22 buziaczki trzymaj się cieplutko  :-*
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2741 dnia: 07 Lut 2015, 22:33:18 »
To już ostateczna wersja postu? Czy jeszcze będą jakieś inwektywy cyzelowane?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2742 dnia: 07 Lut 2015, 22:37:02 »
KONIEC.

... pozostałe rzeczy omawiane będą na przedmasówce.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2743 dnia: 07 Lut 2015, 22:39:52 »
Jeszcze się zastanowię.Lubie  ZMIANY   :P
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2744 dnia: 08 Lut 2015, 00:21:31 »
@Jeral, czuję się dowartościowany, dzięki za komplementy, ależ - nie trzeba  było  :)  .
( to było do pierwszej wersji postu )

A w temacie sprawy - ja też jestem za postępem ( za zmianami ) . A różnica między nami tkwi w szczegółach ( w sposobie wprowadzania tych zmian ) .

Ja chcę poszerzenia oferty ( skorzysta więcej osób ),
Ty chcesz zmiany oferty ( będą jacyś poszkodowani ).

Ja chcę zachować jednym i dać coś drugim.
Ty ( z nie wiadomo jak niecnych pobudek ) chcesz zabrać jednym, żeby to samo coś dać drugim.

Nie widzisz różnicy ?  I gdzie ta Twoja szlachetność, którą się afirmujesz ?

Komuś się powiedziało, że chodzi o tradycję - i tak już zostało.
A mnie chodzi bardziej o poszerzenie oferty   :)  .

Wspomniałeś coś o atrakcyjności prowadzonych przeze mnie Nocnych Mas. Jest dokładnie odwrotnie jak mówisz. Są na to dowody w tym wątku. Są też słowa jałowej krytyki, które należy traktować jako przejaw "bezinteresownej zawiści"   :)  .

Pytałeś o emocje. Odpowiedź brzmi : kamienna twarz i pełny luz, zabawa słowem.

No i na koniec najważniejsze.
Jak się ma taki dar jak Ty masz, to go trzeba starannie pielęgnować - żeby się nie zmarnował. Pielęgnacja też musi być odpowiednią, a i staranności nie należy zaniedbywać. Itd itd itd ...
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;