Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 855506 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2700 dnia: 03 Lut 2015, 14:22:48 »
W dziale co będzie jest info że NMK jest o 24, a sami ogłaszali na Zamkowym że zmieniają godzinę na 22:00
Cytat z facebooka:
Cytuj
Dla tych nie obecnych na masie informacja. Od 14 lutego Nocna masa startuje o godzinie 22:00
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2015, 14:24:47 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2701 dnia: 03 Lut 2015, 17:37:07 »
Raffi słusznie zauważył (rzadko przyznaję rację) ,że głównym kanałem informacji dla wszystkich jest strona masy ,telefony i tam -tamy ,ale skoro ktoś uznał,ze może projekt ten nie jest dla całego ogółu tylko dla fanów "pejs-buka" to może nie życzy sobie "staromodnych" z obciachowych portali.
Więc panowie nic na siłę , jeśli organizator nie uznaje starych wytartych ścieżek , więc jego decyzja.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2702 dnia: 03 Lut 2015, 18:54:44 »
Przede wszystkim dziwi mnie, że ktoś sobie coś sam zadecydował i nawet już ogłosił publicznie. Do tej pory myślałem, że po prostu ja o czymś nie wiem (zdarzało się). Ale okazuje się, że nie wie też Trupek, ani prawdopodobnie reszta Sztabu Masy.

Jak nie będzie głosów sprzeciwu, zmiana terminu to formalność. Natomiast poważnie zastanawiam się co zrobić, gdy okaże się, że część ludzi chce 22, a inni 24. Pewnie trzeba będzie się wtedy spotkać na Przedmasówce i pogadać o tym ZANIM coś zadecydujemy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2703 dnia: 04 Lut 2015, 11:46:20 »
CYt:

"Przede wszystkim dziwi mnie, że ktoś sobie coś sam zadecydował i nawet już ogłosił publicznie. Do tej pory myślałem, że po prostu ja o czymś nie wiem (zdarzało się). Ale okazuje się, że nie wie też Trupek, ani prawdopodobnie reszta Sztabu Masy."

Raffi Kiedy ostatnio sztab omawiał cokolwiek związanego z NMK. Kiedy ostatnio ,któraś z osób była na nocniku? Czepiacie się z Jerzym rzeczy ,które dosłownie was nie dotyczą.

Zmieniamy czas startu imprezy, regulamin, zasady organizowania i to,że przejazd nie będzie w granicach jedynie Warszawy.

Jeśli chodzi o wiadomości na FB to tam są rozsyłane najszybciej. Co do strony ( www.masa.waw.pl ) to chcemy zrobić pierw regulamin, logo, i ewentualne trasy i kierunki) za jednym zamachem.

Co do informowania"sztabu" .Jakiś czas temu dostaliśmy zgodę od Was ,aby zaopiekować się NMK. A z czasem dostaliśmy "wolną rękę" odnośnie organizowania przejazdu (mimo,że niema oficjalnych organizatorów) więc nie wiem skąd u Ciebie takie zdziwienie.Mo że to brak komunikacji pomiędzy osobami w sztabie? Wiecie wszystko o wszystkim ,nie wiedząc jednocześnie nic.

Jerzy... nie widziałem Cię na Nocnych przejazdach. Wiec nie udzielaj się jeśli nie jesteś w temacie. Przyjedź to zobaczysz jak to się TERAZ odbywa.



Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2704 dnia: 04 Lut 2015, 13:46:47 »
Juro, ja wyrażam tylko zdziwienie sposobem w jaki o temacie się dowiaduję.

To są jednak dość spore zmiany, dość mocno zmieniające cały charakter imprezy - z Masowej (każdy może przyjechać, nikogo nie zostawiamy, trasa też jest w miarę dla każdego) na dość niszowy (bo nie każdy ma powera by pojechać z Wami poza Wawę). Powtórzę - ja nie mówię NIE (zwłaszcza, że na nocne nie jeżdżę). Natomiast chciałbym wiedzieć co jest przyczyną tych zmian i jak się na to inni ludzie zapatrują.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2705 dnia: 04 Lut 2015, 13:49:56 »
"Zmieniamy czas startu imprezy, regulamin, zasady organizowania i to,że przejazd nie będzie w granicach jedynie Warszawy."

Hmm. Czyli zmieniacie praktycznie wszystko to, co od lat funkcjonowało bardzo dobrze i do czego przyzwyczaiła się cała rzesza uczestników, zarówno tych "stałych" jak i okazjonalnych bywalców.

Skąd nagle taka wizja ? I kto się kryje za tym mistycznym "MY" (...'MY którzy ZMIENIAMY') ?

Myślę, że jeśli nawet już pojawia się pomysł by wprowadzić tak znaczące zmiany dla wydarzenia, które odbywa się od lat i które tak naprawdę nigdy nie miało oficjalnych organizatorów - sprawę powinno się najpierw mocno przedyskutować w szerokim gronie.

Przyznam, że wrażenie mam podobne jak Rafii - mnie również dziwi, że KTOŚ sobie tak nagle zdecydował i w dodatku bez większych konsultacji ogłosił to publicznie. To zbyt fajna i zbyt wiekowa już "impreza" by ryzykować jej drastyczną zmianę w takim nagłym, w dodatku wyglądającym na samozwańczy, kroku.

Sam przetarłem 3 razy oczy ze zdumienia, gdy na stronie Nocnej Masy na Facebooku zauważyłem godzinę 22:00. Co już wprowadziło nieporządek, bo w tej chwili informacje są dwie: na oficjalnej stronie Masy godzina 24:00, na facebookowej stronie - 22:00.

Tym bardziej mnie to zaskoczyło, że stronę tą (facebookową) założyłem ja, kilka lat temu i zawsze starałem się ją prowadzić w zgodzie z istniejącymi już, niepisanymi lub pisanymi zasadami NMK. W zeszłym roku na prośbę jednej z osób poszerzyłem grono administratorów o osoby, które na jesiennych NMK 2014 sprawiały wrażenie, że reaktywują przejazdy (liczba uczestników ponownie wzrosła do ok. 100, pojawiły się radiotelefony, zabezpieczenie tyłu) w sposób zachowujący wieloletnie idee i tradycje NMK (tym bardziej, że osobiście rzadko mogłem w ciągu minionych 2 lat na NMK bywać). Szkoda by było gdyby teraz poszło to wszystko w innym kierunku.
Jestem tą sytuacją zdecydowanie zaniepokojony i apeluję do osób, które w tej chwili mają również dostęp do owej strony na fb (nie śledziłem dalszej "ścieżki powiązań") by sytuację tą uporządkowały.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2706 dnia: 04 Lut 2015, 15:57:35 »
JURO i nie zobaczysz mnie tam , tylko z tym jak robicie to pod szyldzikiem MASY to trochę powinienem móc coś powiedzieć ,tak jak Ty na zwykłej masie chciałeś narzucić swoje tempo i sposób rozumowania że policja to ma służyć mnie ,  pomimo że to ja niby byłem prowadzącym . 
Wiadomo że Masa stworzyła osobny przejazd , nie po to by teraz być olewana, i patrzeć się biernie jak kilka gorących głów próbuje narzucić swoje porządki i jeszcze widocznie daje do zrozumienia że Masa to cieniasy ,a my będziemy lepsi - do tego widać to zmierza .
  To już zaczyna się oficjalne rozdupczanie masy i robienie konkurencji?   

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2707 dnia: 04 Lut 2015, 16:09:56 »
Nie to, że mi jakoś szczególnie bliska jest NMK czy też mam jakieś udziały w tym przedsięwzięciu ale pierwsze informacje o zmianach były już na przełomie października i listopada ubiegłego roku i nie wywołały żadnej reakcji, a teraz nagle larum.

Nazwa  na 90% zostanie zmieniona jak również regulamin uczestnictwa w NMK  który pojawi sie na stronie Masy Krytycznej  jak i również na stronie Facebook w dniu 3 stycznia 2015r.(PIERWSZA NOCNA MASA 2015) + to wszystko co mówił JURO nowe trasy,organizacja całego przejazdu,aktywność(np.święto cykliczne)
życie nie znosi próżni...

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2708 dnia: 04 Lut 2015, 16:45:07 »
To może wypowiem się ja, jako osoba na NMK bywająca. Mam wrażenie, że mogąca też przypuszczać, skąd zmiany się wzięły.

Nic nie jest nagle. Problemy organizacyjne zaczęły się już w zeszłym roku. Nie będę wskazywał palcyma kto, z kim i o co, bo zainteresowani wiedzą, a co było do wyjaśnienia, wyjaśniliśmy sobie osobiście. Dla tych jednak, którzy nie wiedzą, streszczenie: pojawił się rozłam w wizji przejazdu. Skutkował tym, że dwie osoby w różny sposób kierowały jednym przejazdem z efektami łatwymi do przewidzenia.

Podczas kolejnych NMK doszło do kilku sytuacji, które nie powinny były mieć miejsca. Wtedy apelowałem o rozsądek i ustalenie między sobą, kto, co i jak, bo prowadzenie wojny w trakcie Masy to nienajlepszy pomysł. Mam wrażenie, że właśnie zostało ustalone i bardzo mnie to cieszy. Nawet jeżeli oznacza to niewielkie zmiany w formule masy.

Przeciwko zmianom protestować nie będę, jeśli mają poprawić jakość i bezpieczeństwo przejazdu. Nawet jeśli trochę przesuwają formułę NMK. Tutaj uwaga bezpośrednio do Raffiego: wiem, że impreza ma ustaloną tradycję i nie powinno się tego ruszać, ale wierz mi - często na NMK bywam i naprawdę zmiany były potrzebne. I nie chodzi o gubienie na początku Veturilowców, tylko "trochę" poważniejsze sprawy. Nie chcę prać brudów na forum, więc albo odpytaj jerala lub juro, albo daj znać na PW.

Natomiast nie wiem dlaczego nie zostało nic ogłoszone na forum. Na sflaczałą dętkę... gdyby nie ta afera tutaj, to pewnie nigdy nie dowiedziałbym się, że NMK zmieniła termin. Nie mam nic przeciwko dodatkowemu ogłoszeniu tego w serwisach marketingowych (przecież do tego służą), ale podstawowym miejscem jest chyba strona i forum Masy, prawda?

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2709 dnia: 04 Lut 2015, 17:08:55 »
Raffi - pewne zmiany same z czasem się wprowadziły, np. jeśli chodzi o prowadzenie Jeral z Jurem poprowadzili 2-3 razy i na kolejnej masie ludzie czekali na nich jak owieczki,  godz. 0:15 i cisza? więc znowu Jeral pyta czy są jakieś propozycje co do trasy - większość milczy, czasem trafi się jakiś co chce gdzieś lub koło czegoś przejechać, ale rzadko, i znowu samo z siebie wychodzi, że prowadzi Jeral z Jurem. I szczerze mówiąc ich przejazdy są ciekawsze, często zakończone ogniskiem :P, co się ludziom podoba. W każdej chwili, można się odłączyć i wrócić do domu bez strachu, że się zabłądzi. Po odejściu pewnej grupy NMK odżyła.
Zmiany omawiane miały być na przedmasówce, ale akurat nikogo niebyło (może mieli coś ważniejszego), i nie widzę sensu omawiania ich ze sztabem lub osobami, które w ogóle nie jeżdżą na nocnych - po prostu nie wiedzą jak to wszystko w praktyce wygląda.
A z tego co ja zauważyłam, a już dawno mnie na NMK nie było, to większości ludzi bardzo pasuje wcześniejsza godzina. Wcześniej zacząć ? wcześniej skończyć, i jeszcze zdążą się wyspać :P

Co do organizacji NMK zgodzę się z Jurem. Najpierw za pomocą chyba dwóch osób ze sztabu (pamiętam Dextera i Trupka), przekazaliście prowadzenie NMK Jeralowi, wykurzając pewną grupę (LR), potem już poszło z górki, zaczęło przyjeżdżać więcej ludzi,  a Jeral zorganizował przejazd w ramach święta cyklicznego. I ludzie się przyzwyczaili.

Natomiast chciałbym wiedzieć co jest przyczyną tych zmian i jak się na to inni ludzie zapatrują.
Tak jak wyżej napisałam, jest dość spora grupa ludzi, która zaczęła przyjeżdżać, skoro im to pasuje to czemu nie - gdyby im nie pasowało to by nie przyjeżdżali.
 
Hmm. Czyli zmieniacie praktycznie wszystko to, co od lat funkcjonowało bardzo dobrze i do czego przyzwyczaiła się cała rzesza uczestników, zarówno tych "stałych" jak i okazjonalnych bywalców?
?Myślę, że jeśli nawet już pojawia się pomysł by wprowadzić tak znaczące zmiany dla wydarzenia, które odbywa się od lat i które tak naprawdę nigdy nie miało oficjalnych organizatorów - sprawę powinno się najpierw mocno przedyskutować w szerokim gronie.
Przyznam, że wrażenie mam podobne jak Rafii - mnie również dziwi, że KTOŚ sobie tak nagle zdecydował i w dodatku bez większych konsultacji ogłosił to publicznie. To zbyt fajna i zbyt wiekowa już "impreza" by ryzykować jej drastyczną zmianę w takim nagłym, w dodatku wyglądającym na samozwańczy, kroku?
?Tym bardziej mnie to zaskoczyło, że stronę tą (facebookową) założyłem ja, kilka lat temu i zawsze starałem się ją prowadzić w zgodzie z istniejącymi już, niepisanymi lub pisanymi zasadami NMK. W zeszłym roku na prośbę jednej z osób poszerzyłem grono administratorów o osoby, które na jesiennych NMK 2014 sprawiały wrażenie, że reaktywują przejazdy (liczba uczestników ponownie wzrosła do ok. 100, pojawiły się radiotelefony, zabezpieczenie tyłu) w sposób zachowujący wieloletnie idee i tradycje NMK (tym bardziej, że osobiście rzadko mogłem w ciągu minionych 2 lat na NMK bywać). Szkoda by było gdyby teraz poszło to wszystko w innym kierunku.
Jestem tą sytuacją zdecydowanie zaniepokojony i apeluję do osób, które w tej chwili mają również dostęp do owej strony na fb (nie śledziłem dalszej "ścieżki powiązań") by sytuację tą uporządkowały.
Giewont -  a co niby tak dobrze funkcjonuje na nocnej od lat?
przedyskutować w szerokim gronie - rozumiem w gronie tych co jeżdżą?
ryzykować jej drastyczną zmianę - jakoś sprzeciwu nie było wszystkim się podoba (sory wszystkim, znaczy tym co jeżdżą)
stronę tą (facebookową) założyłem ja - nie ma znaczenia kto. Nocnych mas na FB jest kilka. Nie wiem czy zauważyłeś jak bardzo się zmieniła nocna, polecam poczytać ten wątek od samego początku. Dość ciekawa lektura.

JURO i nie zobaczysz mnie tam , tylko z tym jak robicie to pod szyldzikiem MASY to trochę powinienem móc coś powiedzieć ,tak jak Ty na zwykłej masie chciałeś narzucić swoje tempo i sposób rozumowania że policja to ma służyć mnie ,  pomimo że to ja niby byłem prowadzącym . 
Wiadomo że Masa stworzyła osobny przejazd , nie po to by teraz być olewana, i patrzeć się biernie jak kilka gorących głów próbuje narzucić swoje porządki i jeszcze widocznie daje do zrozumienia że Masa to cieniasy ,a my będziemy lepsi - do tego widać to zmierza .
  To już zaczyna się oficjalne rozdupczanie masy i robienie konkurencji?   
Jerzy od dawna jest przyjęte i na stronie masy też jest, że na nocnej jest inne tempo. Nie należę do szybko jeżdżących, i skoro ja daję radę na kobyle jechać,  to inni tym bardziej, czasem trafi się jakiś biedak co pierwszy raz w roku rower z piwnicy wyciągnął, bez kondycji i rady nie daje przy 15-20km/h.
Jerzy jeśli chodzi o "porządki i rozdupczanie masy" to przeszkadza to wam - niejeżdżących, uczestnicy nie mieli nic przeciwko i na FB nawet zadowolenie jest.

Akurat mnie na masach nie było, gdy wybuchły kłótnie, ale też słyszałam co nieco i zgodzę się z białym, że te zmiany bardzo mogą się przydać.

?pierwsze informacje o zmianach były już na przełomie października i listopada ubiegłego roku i nie wywołały żadnej reakcji, a teraz nagle larum.
 

Jak to Raffi nazwał:
?.To w końcu OFICJALNE forum masy, główny kanał informacji.
Ostatnio ten kanał padł, i nikt tu nie zagląda ? zganicie czemu?
« Ostatnia zmiana: 04 Lut 2015, 17:12:26 wysłana przez kristi »
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2710 dnia: 04 Lut 2015, 17:42:03 »
Raffi przyznam szczerz przeczytałem tylko kawałek twoich wypocin i już tym rzygam
Pytasz kto wie o zmianach z sztabu?. Wie Jojek sam ogłaszał zmianę godziny podczas zakończenia dziennej masy, gdybyś ruszył swoje szanowne cztery litery na masę to byś wiedział.
Po drugie, żadnego z was nie interesuje nocna masa podczas gdy Ja, Juro i Baran pracujemy przy niej od 1,5 roku,dzięki temu NMK się rozwinęła i przyciąga więcej osób. Wybacz ale jesteś ostatnią osobą której będę  się z tego tłumaczył.Nie podoba ci się? Proszę bardzo, możemy zrobić własną inicjatywę, pod własną nazwą mamy ponad 300 polubień więc to całkiem sporo osób, jednak myślałem że dla dobra masy lepiej by było aby ten przejazd jechał z tą samą "Flagą" .
Kolejna rzecz wszyscy wiedzą jak dajesz dupy w kwestiach masy ,że wiele spraw sobie olewasz i jesteś tak zapatrzony w siebie ,że po prostu nie da sie z tobą dogadać, wiecznie musisz mieć racje i do wszystkiego się mieszać dowodem jest właśnie ten wątek.Co ciebie te NMK obchodzi? trzeba cię powiadamiać o zmianach? A kim ty jesteś?.Produkujesz się tylko na forum a na mase może raz na 2-3 miesiące przyjedziesz się po mądrzyć.
Serdecznie wale na to czy dostane bana czy nie, czy cie boli to co napisałem, mam to gdzieś przynajmniej to napisałem co myślę w przeciwieństwie do innych którzy tylko obrabiają komuś dupę za plecami a potem ładnie się uśmiechają.
Juro wytłumaczył grzecznie i z kulturą, ale tutaj nie można się dogadać zawsze znajdzie się ktoś kto włoży swoje jaja w nie swoje sprawy.
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2711 dnia: 04 Lut 2015, 19:29:55 »

?pierwsze informacje o zmianach były już na przełomie października i listopada ubiegłego roku i nie wywołały żadnej reakcji, a teraz nagle larum.
 

Jak to Raffi nazwał:
?.To w końcu OFICJALNE forum masy, główny kanał informacji.
Ostatnio ten kanał padł, i nikt tu nie zagląda ? zganicie czemu?
Szczerze mówiąc nie zgadnę , a chętnie się dowiem.
Same profile na facebooku się nie zakładają. Same wpisy się tam nie pojawiają. Każdy rozłam wynika z czyjejś pychy ( tak było jest i będzie) . Nie mam nic do zmian na NMK - to tak dla jasności. Ale mam dużo do burdelu informacyjnego który się jakoś tak dziwnie "sam" zrobił. Strona, forum, facebook ( i to najlepiej oddzielny profil dla każdego wydarzenia)- co jeszcze potrzeba żeby była pełna dostępność do informacji? 
życie nie znosi próżni...

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2712 dnia: 04 Lut 2015, 19:58:31 »

?pierwsze informacje o zmianach były już na przełomie października i listopada ubiegłego roku i nie wywołały żadnej reakcji, a teraz nagle larum.
 

Jak to Raffi nazwał:
?.To w końcu OFICJALNE forum masy, główny kanał informacji.
Ostatnio ten kanał padł, i nikt tu nie zagląda ? zganicie czemu?
Szczerze mówiąc nie zgadnę , a chętnie się dowiem.
Same profile na facebooku się nie zakładają. Same wpisy się tam nie pojawiają. Każdy rozłam wynika z czyjejś pychy ( tak było jest i będzie) . Nie mam nic do zmian na NMK - to tak dla jasności. Ale mam dużo do burdelu informacyjnego który się jakoś tak dziwnie "sam" zrobił. Strona, forum, facebook ( i to najlepiej oddzielny profil dla każdego wydarzenia)- co jeszcze potrzeba żeby była pełna dostępność do informacji? 

Między innymi właśnie o ten "burdel" chodzi, jak się coś na nocnej działo i chcieli to na forum przedyskutować, wyjaśnić - zawsze wtrącał się ktoś niejeżdżący i dorzucał swoje 3gr - z czego robiła się kłótnia na 5 stron i żadnego rozwiązania.
Zauważ kiedyś po przejeździe zawsze ktoś opisywał trasę jaką przejechali: ulice, postoje, w jakim czasie itp.. teraz tego nie ma.
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2713 dnia: 04 Lut 2015, 20:21:58 »
Tutaj uwaga bezpośrednio do Raffiego: wiem, że impreza ma ustaloną tradycję i nie powinno się tego ruszać, ale wierz mi - często na NMK bywam i naprawdę zmiany były potrzebne.

Ależ ja nie mam nic przeciwko zmianom, jeżeli są konieczne - dziwi mnie tylko sposób ich wprowadzania. Wolałbym się tego dowiedzieć wcześniej. Obecnie nie wiem nawet CO KONKRETNIE poza terminem się zmieni. A przecież za chwilę mamy to ogłosić na stronie. Tekstu o tym co mam wstawić na stronę też nie dostałem, mimo że prosiłem o niego jakiś czas temu.


Natomiast nie wiem dlaczego nie zostało nic ogłoszone na forum. Na sflaczałą dętkę... gdyby nie ta afera tutaj, to pewnie nigdy nie dowiedziałbym się, że NMK zmieniła termin.

No właśnie na to właśnie chciałem zwrócić uwagę!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2714 dnia: 04 Lut 2015, 21:07:42 »
...Obecnie nie wiem nawet CO KONKRETNIE poza terminem się zmieni. A przecież za chwilę mamy to ogłosić na stronie. Tekstu o tym co mam wstawić na stronę też nie dostałem, mimo że prosiłem o niego jakiś czas temu.
Natomiast nie wiem dlaczego nie zostało nic ogłoszone na forum. Na sflaczałą dętkę... gdyby nie ta afera tutaj, to pewnie nigdy nie dowiedziałbym się, że NMK zmieniła termin.
No właśnie na to właśnie chciałem zwrócić uwagę!

Jak zwykle Raffi nic nie wiesz, na nocne nie jeździsz, a na wątek rzadko zaglądasz.
Więc zwracam uwagę, że takie informacje były, wystarczy czytać ze zrozumieniem.
I stroną się tak nie przejmuj ona już od dawna leży, kilkakrotnie miało być coś poprawione lub zmienione i to nie tylko w kwestii nocnej masy?..
Biały - było ogłoszone kilka razy - też nie zaglądasz.

...Tak będą wyglądały kolejne Nocne Masy Krytyczne. Nazwa pozostaje. Zmieniła się jedynie forma owych przejazdów. Stare założenie zakładało trzymanie się w obrębie granic warszawy i to naszym zdaniem zaczęło robić się nudne. Naszym tzn. tym kilku osobom ,które prowadzą przejazd, dbają o reklamę i facebookową stronę NMK.
Od tej pory zmieni się przewidywalny dystans oraz odwiedzane miejsca. Nie będziemy trzymać się granic miasta, a zahaczać o bliskie mu okolice tj. Otwock i Wiązowna (ostatnim razem), Legionowo, Nieporęt, Piaseczno, Powsin, Łomianki. Takie urozmaicenie od Dziennych mas, które prowadza głównie po mieście.
Będzie też nowy regulamin owych przejazdów. Będzie spisany do końca br. (mam nadzieje) i załączony w ostatecznej formie przed 1-wszą nocną masą w styczniu 2015.

Nazwa  na 90% zostanie zmieniona jak również regulamin uczestnictwa w NMK  który pojawi sie na stronie Masy Krytycznej  jak i również na stronie Facebook w dniu 3 stycznia 2015r.(PIERWSZA NOCNA MASA 2015) + to wszystko co mówił JURO nowe trasy,organizacja całego przejazdu,aktywność(np.święto cykliczne)

Później stwierdzili, że nazwa zostaje....
W styczniu nocną wszyscy olali, bo deszcz padał, Pafka był na placu i po za nim pojawiło się tylko dwóch batmanów, a bez oświetlenia nie jeździmy.
W związku z czym Jeral poinformował o zmianach ponownie:

Informacja dla wszystkich zainteresowanych NMK, od 14 lutego spotykamy się o godzinie 22 na placu zamkowym

Dla zainteresowanych przesyłam link do strony facebook Nocnej Masy Krytycznej.
zachęcam do polubienia.
Znajdziecie tam nowe pomysły informacje i wiele więcej np. zdjęcia z poprzednich mas.
https://www.facebook.com/pages/Nocna-Masa-Krytyczna/199161523456296?fref=ts

Informacje są, ale jak wcześniej wspomniałam mało kto już tu zagląda.
« Ostatnia zmiana: 04 Lut 2015, 21:12:45 wysłana przez kristi »
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r