Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011  (Przeczytany 70058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Wrz 2011, 17:13:30 »
wyobraź sobie ponad 1000 rowerzystów na mokotowskiej pomiędzy zaparkowanymi samochodami. :)

A niechby tak jeszcze któryś z tych samochodów miał zamontowany na tyłku bagażnik rowerowy... takie coś właśnie mnie załatwiło 1 lipca i na prawie 2 miechy wykluczyło z rowerowania.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Wrz 2011, 17:53:54 »
Cytuj
Łooohooo, będzie się działo Korki, koreczki, koraski... i Masa

Odpowiem w stylu Savil:
<zaciera ręce>


Wszystko jest fajne dopóki to oni stoją w korkach (które tak lubią) a nie my:)
AdrianSocho

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Wrz 2011, 18:36:04 »
No i DekoSter wykrakał. A po co było  :(

Znowu polityczne szczytowanie zakłóci masowanie.
To gdzie w końcu się zbieramy? Pod Belwederem ?  ;)

Dodam jeszcze

Z KART HISTORII MASOWEJ:
Jaja jak berety były pod koniec kwietnia 2004 roku. Okna w Śródmieściu pozabijane dechami, bo politycy ze świata przyjechali  ;D Kompletny paraliż części Śródmieścia. Masa zdaje się "illegal:. Ja zostałem przez te dni w domu i malowałem pokój z kuchnią  :)

Tak a propos, dlaczego politycy nie konsultują swoich imprez z już przygotowanymi planami WMK ?  A może...tak źle nie będzie i ruszymy spod Zygmunta.
 
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz 2011, 18:52:06 wysłana przez Rano1 »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Wrz 2011, 18:52:07 »
Zbieramy się tam, gdzie mówi pierwszy post tego wątku :) Czyli na Piłsudskim.

Rano - mówisz o tym szczycie, kiedy jedyną interwencją obficie zgromadzonych służb pilnujących było ratowanie kaczej rodziny ze studzienki kanalizacyjnej? :D

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Wrz 2011, 19:01:37 »
Tego jeszcze nie było, jeśli się nie mylę. Plac Saski/Piłsudskiego/Saski/Hitlera/Zwycięstwa/Piłsudskiego chyba nigdy nie był miejscem zbiórki.
Ratowania Kaczek nie pamiętam  :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Wrz 2011, 20:02:42 »
Rano - mówisz o tym szczycie, kiedy jedyną interwencją obficie zgromadzonych służb pilnujących było ratowanie kaczej rodziny ze studzienki kanalizacyjnej? :D

O tym, o tym. Jakże to był piękny czas... Centrum puste, nigdzie parkować nie wolno, pół Wawy wyjechało więc na najruchliwszych ulicach można się było nawet położyć. I te klimatyczne dechy, blacha i inne "zabezpieczenia". Zarówno ja wtedy nastrzelałem fot, jak i Czajnik się naszalał z cyfrówką.

Super się też jeździło... Na każdym skrzyżowaniu Policjant, co 50m na ulicy Policjant... wszyscy pieszo, żaden z Nich nie ma pojęcia gdzie jest, nie ma kontaktu z bazą, ani kolegami wokoło. Połowa Policjantów z różnych Wólek Pierdziszewskich pewnie w życiu nie widziała takich skrzyżowań wielkich, z tramwajami i wszystkim. Panicznie się bali by cokolwiek zrobić, a już zwłaszcza za kimś gonić. ABSOLUTNA BEZRADNOŚĆ wielotysięcznej służby widocznej na każdym kroku!

Widziałem kuriera co ciął na czerwonych aż miło. Policjant nie mogąc go zatrzymać, ani nic zrobić (przecież za nim nie pobiegnie, a kontaktu z bazą niet), zablokował ruch we wszystkich kierunkach na skrzyżowaniu, by kurier mógł przejechać bezpiecznie. I na kolejnych skrzyżowaniach tak samo robili... jechałem sobie 50m za kurierem widząc jak na Niego gwiżdżą i krzyczą by się zatrzymał, a później jak mu (i perzy okazji mnie) pięknie zamykają ruch skrzyżowanie za skrzyżowaniem. W życiu tak szybko przez centrum nie przejechałem. Wyobrażacie sobie by od Politechniki po Bankowy nie stanąć na ani jednym czerwonym? ;)

No i po nocy można było bezpiecznie jeździć... tylko niestety co rano budziła mnie kolumna radiolek jadących z Legionowa do Wawy na kogutach. Kolumna po horyzont :)

Wjechałem też wtedy rowerem do strefy "0", pod samą Victorię, sprawdzając kilka socjotechnik na biednym stójkowym z Olsztyna. Stójkowy miał pewnie nikogo nie wpuszczać, ale pod gradem pytań jak dotrzec tu, czy tam, czy dana ulica jest otwarta, czy nie, ostatecznie puścił mnie do strefy (nawet sakw nie sprawdził) tylko po to by mieć święty spokój :) 2 godziny śmigałem sobie po strefie fotografując wszystko... i o dziwo tam w środku już nikt się mną zupełnie nie interesował :D 
Barierki przeciw demonstrantom wykorzystywałem jako strzeżony parking na rower. Fotografowałem się na tle armatek wodnych i oddziałów Prewencji (foto trzymam, super pamiątka!).

Poszedłem też na tą straszną demonstrację co miała zdemolować miasto, a na której największym incydentem było rzucanie w stronę Victorii rolek srajtaśmy z hasłem "jesteście jak ten papier" :D

No i Masa oczywiście też była, choć absolutnie miało jej nie być i nie było na nią zgody. Policja była tak zajęta w Centrum, że peleton przejechał nie niepokojony.

Super było. Takie szczyty mogłyby być w Wawie co tydzień. 
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Wrz 2011, 20:20:01 »
Kiedy na głównej stronie WMK jak i w pierszym poście wątku będzie potwierdzona trasa z ostatecznym miejscem startu? Nie każdy wchodzi do tego wątku na forum a tym bardziej czyta wszystkie strony tasiemca..

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Wrz 2011, 21:39:59 »
Jak uważasz. Mogę wykasować wszystko aż do trasy. Jeżeli ktoś nie chce czytać...
Jak na razie - trasa przedstawiona jest najbardziej prawdopodobna.

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #68 dnia: 27 Wrz 2011, 07:33:27 »
@DEXTER - to może warto by było tworzyć 2 wątki:
- organizacyjny z trasą i uwagami Organizatorów
- drugi poboczny z dyskusją dookoła WMK przed i po
???


@Raffi - też jestem za cotygodniowymi szczytami, byleby nie padał śnieg czy inny opad i dało się śmignąć rowerkiem obok :D Aha - i jeszcze jedno - nie za moje. I mam nadzieję, że ten "wynajem" miasta na te dni jest płatny i przyjezdni sporooo zabulą za to co robią :P


Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Wrz 2011, 08:21:35 »
Tak się akurat składa, że obszar, po którym będą się poruszali to majątek miasta lub Skarbu Państwa ( vide: mapka struktury własności na stronie UM Wawy), więc płacą i tak podatnicy-obywatele RP.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Wrz 2011, 08:23:14 »
@DEXTER - to może warto by było tworzyć 2 wątki:
- organizacyjny z trasą i uwagami Organizatorów
- drugi poboczny z dyskusją dookoła WMK przed i po
 ???

Tak i dodatkowy wątek z wylewaniem żalów taki HydePark. Weź pomyśl co ty mówisz...

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Wrz 2011, 11:06:42 »
@DEXTER - i tak masz tutaj namiastkę HydeParku, gdzie każdy pisze co chce (będę!/pierwszy!/nie będę!/etc).


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Wrz 2011, 12:36:21 »
storm - z jednej strony masz rację, ale z drugiej, praktycznej, byłoby to niewygodne. Ludzi ei tak odruchowo zaspamują tam, gdzie akurat czytaj a, to raz. Dwa - ważny jest pierwszy post z mapką i trasą, reszta to radosna twórczość. A ludzie mają silną potrzebę pisania "będę", "ja też!" i "to świetnie" - niech piszą, w ten sposób wzmacniają więź z Masą, robimy się spójną i zwartą grupą :)

Dexter - też masz rację, tylko postaraj się mieć ją trochę łagodniej, życzliwiej :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Wrz 2011, 13:42:59 »
@DEXTER - to może warto by było tworzyć 2 wątki:
- organizacyjny z trasą i uwagami Organizatorów
- drugi poboczny z dyskusją dookoła WMK przed i po
 ???

Tak i dodatkowy wątek z wylewaniem żalów taki HydePark. Weź pomyśl co ty mówisz...

Z pewnością OT w folderze byłoby ZNACZNIE mniej, gdyby każde z Was w kolejnych postach nie zajmowało się komentowaniem ile tu jest OT i doradzaniem Moderatorom, co mają w związku z tym zrobić ;)

Zapewniam, że każdy z MODów na tym forum jest pełnosprawny umysłowo i całkowicie zdolny do samodzielnego wyciągania wniosków i podejmowania decyzji. Posiadamy wiedzę gimnazjalną jak i kiedy kasować, przenosić, łączyć i dzielić wątki.

Jeżeli macie wątpliwości, czy dany post Waszym zdaniem OT już czytaliśmy, zawsze możecie kliknąć na "Zgłoś do moderatora" ZAMIAST PISAĆ O TYM eseje i peany w danym wątku.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz 2011, 13:45:17 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Wrz 2011, 15:57:29 »
hym.. aktualnie na stronie masy mamy mapkę ze startem z pl. piłsudskiego a opis ze startem z pl.zamkowego.. może by to ujednolicić jednak?