Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011  (Przeczytany 76182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Sie 2011, 23:56:31 »
Link do materiału z TVN Warszawa już przesłany na SM, z prośbą o ukaranie sprawcy wykroczeń.
Niestety Policja nie udostępnia jakiegoś normalnego majla.
Napisałem żeby to zrobili przy współudziale Policji, bo
Policja jak to zobaczy to też zacznie postępowanie.
 
@Storm zrób coś dobrego idź na Waliców 15 i powiedz że byłeś świadkiem, za ciebie tego nie zrobie  ;D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Sie 2011, 23:58:36 »
Ja wysłałem zgłoszenie do WRD. Z moim własnym filmem oraz z materiałami TVN.
Komu w drogę temu rower.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Sie 2011, 00:03:44 »
I dobrze, pozdrawiamy kierowcę lexusa  :D ;D ;D
 
P.S.
 
Moja ulubiona reklama w telewizji mi się przypomina '' kierowca jest bardzo nie zadowolony''  :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 27 Sie 2011, 00:08:25 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline MasterTM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Sie 2011, 00:11:09 »
Nie wiem czy mogę podawać numer resjestracyjny publicznie, jeśli nie, to proszę moderatora o jego skasowania, ale to jest W0 STXM.
Byłem przy tym, szanowny pan wyzwał mnie osobiscie od ch...jów a kiedy go dopytałem, czy na pewno mnie, nazwał mnie kilkukrotnie szmatą. Bardzo żałuję, że Policja, ani SM potraktowała tego pana tak ulgowo. Może z racji posiadania ładnego samozłomiku z ładnym logiem na grilu?

Spokojnie możesz podawać numery blach. Na poprzedniej Masie też mieliśmy dwóch kwiatków, numery podane i są do teraz (chyba) :D Myślę, że policja by zareagowała, jakby tam była, albo ktoś to od razu zgłosił. Patrolujące jednostki powinny od razu rozpocząć pościg za tym autem.

Obywatele, wiecie co macie robić :D Jak tylko spotkacie tego cw..., ch..., czy jak go inaczej nazwać: wyzywać, pozdrawiać środkowym palcem, zajeżdżać mu drogę (przypominam, że w przypadku braku ścieżki rowerowej, rowerzysta, poruszający się po jezdni MOŻE jechać ŚRODKIEM PASA :) ), pluć na samochód, a jak ktoś ma, przyklejać karne pytki :D

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Sie 2011, 00:19:05 »
tylko dlaczego moje cztery litery są przez połowe tego filmu w środku kadru :P ja tak nie chcę to że mu pokazywałem że ma skręcić w prawo nie znaczy że mogę se mnie tak publikowac  :P
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Sie 2011, 00:28:11 »
Obywatele, wiecie co macie robić :D Jak tylko spotkacie tego cw..., ch..., czy jak go inaczej nazwać: wyzywać, pozdrawiać środkowym palcem, zajeżdżać mu drogę (przypominam, że w przypadku braku ścieżki rowerowej, rowerzysta, poruszający się po jezdni MOŻE jechać ŚRODKIEM PASA :) ), pluć na samochód, a jak ktoś ma, przyklejać karne pytki :D

Co Ty pie...?! I co z tego dobrego będzie?

Teraz wiem co to za zgromadzenie było wokół szarego samochodu jakieś 200m za Pl.Bankowym :-)

Jechałem dziś sobie w ogonie. Było bardzo miło. Obawiałem się, że na koniec wakacji pojawi się wielu niedzielnych rowerzystów ale jechało mi się niesamowicie luzacko. Ciekawa atmosfera na Pradze - wystarczy ;-) zapodać dzwonkiem odpowiednią nutę.

Dzięki, Organizatorzy :-)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Sie 2011, 00:35:43 »
Incydentu z lexusem nie widziałam.
Zabezpieczałam różne miejsca, w tym Wileński, którym Dex mnie straszył od początku i aż się dziwił, że tak chętnie się zgodziłam ;)
Ludzie wszędzie byli mili, uśmiechnięci i ogólnie życzliwi. Zwłaszcza przy Wileńskim i tłumie pieszych starałam się wciągnąć ludzi do rozmowy - jak zaczną rozmawiać ze sobą, nie wlezą nam w peleton :) I słuchajcie - to naprawdę działa. Wystarczy do pieszych nie podchodzić jak do zarazy [którą czasem są], tylko życzliwie, z uśmiechem pt. "jak miło cię widzieć!". Odruchowo odpowiadają tym samym.  A jakie zabawne jest słuchanie dyskusji grupki eleganckich ludzi z jakimś menelem - wszystko kulturalnie i uprzejmie, o jeździe rowerem ^.^
Plus, nieskromnie przyznam, mój strój również ma taktycznie znaczenie, bo jak kierowcy gapią się na mnie, to nie jadą i nie niecierpliwią się ;)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Sie 2011, 00:50:41 »


        Savil - babeczki mrrrr. Wiesz, że Cię lubię, karm mnie, mogę być Twoją papugą, wsadzisz mnie do klatki i będę jadł krakersy i inne karkówki ;D  Umiem mówić i dużo klnę! Mogę być piracką papugą  8)


   Najbardziej podobał mi się dresik w środku peletonu. Oczywiście praga, kolo stwierdził, że będzie prowadził dialog (domniemanie, iż wysoce spirytualny). Ktoś z zabezpieczenia z nim "intensywnie rozmawia", wszyscy omijają akcję bokiem, no kraksa kwestią czasu. Ja kilkanaście minut po OTB, jeszcze w szoku, zawracam, by ogarnąć zarazę.
Bęc! Wywaliłem się, wiocha na maksa, ale dresik łaskawie sobie poszedł..  :P


  Oj tam, ludzie naprawdę są raczej mili. Kwestia podejścia.
        Poznałem kolesia 50-60 lat, jeździ rowerem, zna masę i chill'outowo czekał, aż peleton przejedzie. Gościu współorganizuje woodstock i mi powiedział tak:
"Pan jest młody człowiek i ja panu powiem jedną ważną rzecz. W życiu ważne jest, by nie denerwować i nie tracić energii na to, na co nie mamy wpływu. I ja bym się nie denerwował, nawet jeśli by mi się teraz bardzo spieszyło. A ja teraz chcę tylko przestawić samochód i tyle."
   Super człowiek, zaprosiłem na masę, będzie za miesiąc. Mam nadzieję, że słowa dotrzyma.

Pozdro misie pysie zakrętaski!
Infero

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Sie 2011, 01:09:33 »
Zdjęcie Lexusa jakby ktoś chciał, znalezione w galerii zdjęć Gromanika:
http://bzaborow.org/galer/pg/photo/81014


Widać nawet rejestrację. :)


Offline freakymati

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Sie 2011, 08:38:44 »


Prasa!


"Lexusem w Masę Krytyczną"http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,lexusem-w-mase-krytyczna,269202.html


Chwytliwy tytuł dali. Wiedząc co się zdarza na amerykańskich masach, wyobrażałem sobie jakąś masakrę uliczną, a tu się okazało, że to standardowy przypadek. Nie było mnie wczoraj, więc tytuł mnie zaniepokoił, ale cieszę się, że wszyscy jesteście cali.

Offline Lao

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Sie 2011, 09:34:08 »
Witam
Obstawiałem właśnie wjazd na Marszałkowską z Ptasie, może z 15m od miejsca gdzie udało się zatrzymać w końcu Lexusa. Jakby ktoś organizował wyjście na Policje i potrzebował świadka to się zgłaszam.

Art. 86 Kodeksu Wykroczeń
§ 1.7 Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej
ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
podlega karze grzywny.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub
podobnie działającego środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec
zakaz prowadzenia pojazdów. ;D
Pozdrawiam

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Sie 2011, 09:35:58 »
Gdzieś w komentarzach pod tym artykułem było napisane, że właściciel Lexusa jest lekarzem. Niezłą kapuchę trzaska...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Sie 2011, 10:03:26 »
Lekarz? No no no... To może jeszcze zainteresować Okręgową albo i Naczelną Izbę lekarską poczynaniami dzielnego doktorka, dla którego łamanie prawa i wjeżdżanie samochodem w rowerzystów to rzecz oczywista?


Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #103 dnia: 27 Sie 2011, 10:05:41 »
kretyn a nie lekarz. lekarz ma ratować życie, a nie mu zagrażać. ktoś strzelił fejka.

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 sierpnia 2011
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Sie 2011, 10:19:54 »
Pozdrawiam
Michał