Autor Wątek: [WWW] Jazda na rowerze  (Przeczytany 5112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
[WWW] Jazda na rowerze
« dnia: 10 Cze 2011, 07:32:56 »
http://www.we-dwoje.pl/jazda;na;rowerze,artykul,4651.html
Cytuj
Jazda na rowerze
Ten rodzaj wysiłku wiąże sie z mniejszym wydatkiem energetycznym niż bieg, co wynika z faktu odciążenia znacznej części ciężaru ciała. Jednak treningi rowerowe, ze względu na mniejszą intensywność stwarzają możliwość przedłużenia czasu wysiłku, dzięki czemu łączny koszt kaloryczny pracy mięśniowej może być wysoki.
Jest to forma aktywności fizycznej doskonale nadająca się dla osób z nadwagą . Podczas jazdy na rowerze ciężar ciała spoczywa na siodełku , co znacznie pozwala odciążyć układ kostno - stawowy . Nie dochodzi także do nadwyrężenia ścięgien i wiązadeł jak ma to często miejsce podczas biegów . Ten rodzaj wysiłku niezwykle wydajnie wpływa na proces spalania tłuszczu . Przyspieszanie lub zwalnianie jazdy , czy też operowanie przerzutkami daje możliwość uzyskania odpowiedniego tętna i dopasowania go do obecnej wydolności organizmu .
Szczególnie przydatne mogą być popularne rowery górskie , które stwarzają możliwość poruszania się praktycznie w każdych warunkach . Dla osób z nadwagą szczególnie polecane są trasy po płaskim terenie , bowiem jazda po gęstych pagórkach powoduje zbyt duże wahania pulsu , przez co wysiłek traci swój aerobowy charakter i przyspiesza zmęczenie. Częściowe wyeliminowanie ciężaru własnego ciała powoduje, że treningi rowerowe są także wskazane dla osób z choroba zwyrodnieniową kręgosłupa. Przy wyższym ustawieniu kierownicy zmniejsza sie nacisk na poszczególne kręgi, dzięki czemu poprawia się komfort jazdy i zmniejszają objawy bólowe. Ten rodzaj wysiłku nadaje sie także doskonale dla osób borykających sie ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach kolanowych i biodrowych. Należy pamiętać, iż przy tego typu dolegliwościach należy wybierać trasy i ścieżki o równej nawierzchni, gdyż wyboisty teren może wywoływać wstrząsy ciała i działać szkodliwie przy chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa lub kończyn.
Interesujące. Ciekawe co na to proyektanczy naszych śmieszynek rofferoffyHH i uace miasta Warszawa. (poprzednie w szczególności).


Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Cze 2011, 08:23:44 »
proyektanczy naszych śmieszynek rofferoffyHH i uace
to chyba nie forum dla Emo-ludków więc może polszczyzną proszę...

storm

  • Gość
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Cze 2011, 09:31:32 »
@Pimpf - ależ czemu nazywasz mnie emo-ludkiem????????? Czyż nie mam prawa wyrażać swojego oburzenia na zastany stan rzeczy właśnie poprzez odpowiednie nazywanie pewnych osób i ich działań w taki sposób aby wskazać swój prywatny stosunek do nich i tego co robią????????? A jeśli nie pojmujesz pewnych ironii zawartych w powszechnie uzywanym języku to...... Głęboko ci współczuję. W niektórych barach, restauracjach (które niedawno odwiedziłem) mógłbyś przeżyć mocne zdziwienie i załamanie nerwowe, a gdyby to były jedyne otwarte żarłodajnie w okolicy - umarłbyś pewnie z głodu :>>>>>>>>>


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Cze 2011, 10:22:21 »
@Pimpf - ależ czemu nazywasz mnie emo-ludkiem?????????

Zgaduję: Bo pisałeś pismem "pokemonowym", dając pierdzilion znaków przestankowych i stosując inne tricki a'la dzieci neostrady.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Cze 2011, 10:31:23 »
@Pimpf - ależ czemu nazywasz mnie emo-ludkiem????????? Czyż nie mam prawa wyrażać swojego oburzenia na zastany stan rzeczy właśnie poprzez odpowiednie nazywanie pewnych osób i ich działań w taki sposób aby wskazać swój prywatny stosunek do nich i tego co robią????????? A jeśli nie pojmujesz pewnych ironii zawartych w powszechnie uzywanym języku to...... Głęboko ci współczuję. W niektórych barach, restauracjach (które niedawno odwiedziłem) mógłbyś przeżyć mocne zdziwienie i załamanie nerwowe, a gdyby to były jedyne otwarte żarłodajnie w okolicy - umarłbyś pewnie z głodu :>>>>>>>>>
1. napisałem że to nie jest forum dla emoludków a nie napisałem że to Ty jestes emoludkiem
2. jeśli uważasz ten język za powszechnie używany to ja Tobie... głęboko współczuję.
3. w tych teatrach, lokalach użyteczności publicznej w których ja bywam to raczej byś się nie dogadał ze swoimi infantylnymi śmieszno(żałosno)tekstami.
4. Nie znasz moich możliwości i wytrzymałości nerwowych więc nie możesz ich oceniać
5. nie jadam w "żarłodajniach" więc nie mam takiego problemu jak Ty w momencie "końca świata"

storm

  • Gość
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Cze 2011, 11:15:29 »
Ech... mam prośbę Pimpf, bo nie chce mi się czytać twoich bazgrołów nawet... Weź poczytaj trochę o zasadach stosowania interpunkcji, zacznij stawiać odstępy a przede wszystkim wielkie litery tam gdzie trzeba, ok? Bo póki co to przyganiał kocioł garnkowi a sam SMRODZI I SMOLI na potęgę :>>>


@Raffi. Mogę sobie stosować pierdziliony znaków interpunkcyjnych, ale robię to po to, aby podkreślić znaczenie pewnych zdań i jest to IMHO o wiele bardziej czytelne niż brak JAKICHKOLWIEK znaków interpunkcyjnych - jak to ma miejscu u Pimpfa :>>>


A na koniec - Pimpf - zacznij wstawać prawą nogą, co? :>


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Cze 2011, 11:26:12 »
Spokój obaj.

storm - ironię i krytykę zrozumiemy już przy słowie "kierofcuf", nie musisz dodawać kolejnych liter i znaków. Zwłaszcza, że słowa takie jak "uace" są kompletnie niezrozumiałe. Nie startuj też z piętrowymi wycieczkami osobistymi względem pimpfa.

pimpf - storm nie jest emo-ludkiem, tylko stosuje nieco przekombinowaną ironię. Sam również mógłbyś przepuścić swoje posty przez zasady pisowni. Przecinki, kropki i duże litery to użyteczne stworzonka ;)

Koniec przepychanek, wróćmy do wysiłku mięśni i zwyrodnień kręgosłupa. ;)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Cze 2011, 11:26:20 »
kończę temat bo jak widzę wypowiadasz się na temat tego co napisałem bez czytania mojego posta (chyba że przeczysz sam sobie).
dyskusje uważam za jałową i nie na moim poziomie.
[ignore]

Drex

  • Gość
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Cze 2011, 17:01:28 »
Hej!



Nie gryźć mi się tu. Dawno nie miałem szału kasowania postów...  >:(

Woydzio

  • Gość
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Cze 2011, 04:47:11 »
Ogarnie Cię
  Ogarnie Cię Szał-
  Dziki szał
  Szał- gdybyś tylko chciał
Edyta Bartosiewicz - Szał
 :D :D :D
Woydzio

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WWW] Jazda na rowerze
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Cze 2011, 08:57:26 »
@Raffi. Mogę sobie stosować pierdziliony znaków interpunkcyjnych, ale robię to po to, aby podkreślić znaczenie pewnych zdań i jest to IMHO o wiele bardziej czytelne

Możesz stosować. Z czym mi się to kojarzy, już pisałem. I nie, nie uważam, że to bardziej czytelne niż gdyby używać nie "pokemonowego" pisma.

Z mojej strony EOT. Nie chce podsycać kolejnej dysputy na temat znaków interpunkcyjnych.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)