Autor Wątek: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego  (Przeczytany 132074 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #165 dnia: 22 Wrz 2012, 21:34:39 »
 :o Więcej takich.
Radni na rowery!

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #166 dnia: 22 Wrz 2012, 22:32:44 »
To mój kolega ze studiów. Pamiętam jedną sytuację z laborek:

- Nazwisko?
- Tumasz.
- ..!!??
- Wojciech Tumasz.

Offline bachor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #167 dnia: 23 Wrz 2012, 15:30:02 »
:o Więcej takich.
Radni na rowery!

On jest jeden na milion. Radny na 5+.  ;D

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #168 dnia: 23 Wrz 2012, 18:28:30 »
A poza tym w stolicy Pinokio Rulez !

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #169 dnia: 30 Wrz 2012, 11:29:43 »
Na Masie słyszałem od jednego z mieszkańców Białołęki, że w niedzielę mają otworzyć drogę dla rowerów na moście Północnym - może ktoś potwierdzić?

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #170 dnia: 30 Wrz 2012, 17:32:32 »
Tak jest otwarta dzisiaj o 16 nią jechałem

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #171 dnia: 30 Wrz 2012, 19:41:46 »
No to zyskujemy kolejne bezpieczne połączenie rowerowe dwóch brzegów Wisły.
Miło byłoby, gdyby mieszkańcy Tarchomina i Żerania poinstruowali innych o dogodnych dla rowerów trasach od Mostu w kierunku np. Marek, czy po prostu najlepszych dojazdów z praskiej strony do Mostu Północnego. Bo na sieć ddr/pasów w dla rowerów to przez 2 kadencje HGW nie możemy się doczekać...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #172 dnia: 30 Wrz 2012, 20:40:28 »
Białołęccy tambylcy na Masie mieli rację - Północna ścieżka otwarta
Tym razem obyło się bez hucznego otwarcia, bez fanfar i fety. Najzwyczajniej w świecie przy budkach cieciuritasów zostało odsunięte po jednej barierce i nikt już własną piersią nie zagradzał wjazdu.


Można teraz hasać z jednego końca rzeki na drugi


Jednakże JAKOŚĆ tej ścieżki, a dokładniej biorąc nawierzchni, jest porażająca. Rozumiem, że na asfalt z jakiś technicznych przyczyn nie wpuszczono walców wibracyjnych, ale dostaliśmy nawierzchnię o strukturze lepiku na zaniedbanym dachu, jakby ktoś wylał smołę i pogładził ją szczotką do zamiatania i zostawił do wyschnięcia. Nierówno, wyboje i asfalt poukładany w falki.


Podobieństwo do lepikowanego dachu jest większe po stronie białołęckiej, jest wiele dziur i zagłębień, które są wypełnione jaśniejszym asfaltem, ale i tak wgłębienia pozostały. Albo się robią w tych miejscach wciąż i wciąż, jakby nawierzchnia wyciekała pod spodem mostu.


Nie widziałam jeszcze takiego zjawiska i go nie rozumiem. Może ktoś kompetentny technicznie z nas obejrzałby tę nawierzchnię?...

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #173 dnia: 30 Wrz 2012, 23:29:08 »
Skoro Most Północny nazwano MSC to może przynajmniej ddr nazwijmy inicjałami Jaśnie Nam Panującej HGW  8)

Offline Krzychol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #174 dnia: 01 Paź 2012, 10:06:02 »
Witam :) Mam pytania: Czy po lewej stronie Wisły jest połączenie ze starą ddr na Marymonckiej? I czy koledzy jeżdzący dotychczas do centrum z Białołęki Jagiellońską i Śląsko-Dąbrowskim wypróbowali już nową trasę i co o niej myślą?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #175 dnia: 01 Paź 2012, 10:19:07 »
Połaczenie z ddr-Marymoncką jest.
Z mostu zjeżdżasz w dół i w prawo, cały czas ścieżka rowerową. Dojeżdżasz do Prozy, charakterystyczne, na ściezce i na jezdni są w poprzek niebieskie rury, skręcasz w lewo, pod Wisłostradą, z 50 m po jezdni, bo jest parkan budowy, potem na ścieżkę. Na pierwszym rozjeździe ścieżki w prawo i do góry, wyjazd przy przejściu dla pieszych i rowerów przy skrzyżowaniu/rondzie Marii Curie z Marymoncką

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #176 dnia: 01 Paź 2012, 10:39:50 »
Tak, jest - droga dla rowerów na moście jest po północnej stronie, przed Wisłostradą przechodzi tunelem pod mostem na południową stronę, kładką nad Wisłostradą i po południowej stronie trasy mostu prowadzi do Marymonckiej.

Co do dojazdu do centrum, to moim zdaniem najbardziej opłaca się pojechać drogami dla rowerów przy trasie mostu północnego i wisłostradzie, tak, żeby dojechać do Gwiaździstej, nią do Podleśnej, Podleśną do Rudzkiej, Rudzką do wiaduktu nad trasą AK, dalej Mickiewicza do pl. Wilsona, od Pl. Wilsona w stronę wiaduktów przy dworcu Gdańskim (ddr są po obydwu stronach - ta po zachodniej kończy się na Andersa przed Intraco (tędy dojedziemy do Pl. Bankowego i dalej Marszałkowską do centrum), ta po wschodniej prowadzi nierównym ciągiem pieszo-rowerowym do skrzyżowania Międzyparkowej z Bonifraterską (dalej można dojechać na stare miasto i wzdłuż traktu królewskiego (Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży) do centrum.

Poza tym droga dla rowerów na moście północnym stanowi logiczne przedłużenie ścieżki rowerowej na lewym brzegu Wisły na Białołękę Tarchomin, Nowodwory) - tędy też na kilka sposobów da się dojechać do centrum (wyjeżdżając na górę przy Moście Gdańskim, Sanguszki, Moście Śląsko-Dąbrowskim, Moście Poniatowskiego, Solcu)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2012, 10:55:48 wysłana przez gromanik »

Offline Krzychol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #177 dnia: 01 Paź 2012, 12:11:42 »
No właśnie tak myślałem, żeby zacząć jeździć przez pl Wilsona tylko nie znam tu infrastruktury i nie wiedziałem czy lepiej od Słowackiego czy Mickiewicza. A od Podleśnej do Rudzkiej jedziesz Klaudyny? Przyznam się, że nie bardzo lubię "podgórę" więc szukam jak najłagodniejszych tras:D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #178 dnia: 01 Paź 2012, 13:33:19 »
Czy koledzy jeżdżący dotychczas do centrum z Białołęki Jagiellońską i Śląsko-Dąbrowskim wypróbowali już nową trasę i co o niej myślą?

Wypróbowałem, ale z Kowalczyka do centrum przez most Północny to strasznie naokoło. Zdarzyło mi się za to jeździć tamtędy na cmentarz Północny albo do Metra Młociny. Jezdnią, bo ddr jeszcze nie były (nie są?) gotowe.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #179 dnia: 01 Paź 2012, 22:06:06 »
Oświetlenie zamontowane w barierach mi się podoba - nie razi, choć mam je na wysokości oczu. Wadę ma taką, że po zmroku nie sposób się zorientować, czy jedzie się nad wodą czy nad lądem - przy typowych latarniach dałoby się, bo oświetlałyby też trochę to, co pod mostem.

Natomiast nawierzchnia asfaltowa jest koszmarnie nierówna, nie wiem, czy to wynik niewłaściwego jej wykonania, czy zniszczenia przez ciężkie maszyny budowlane, ale mająca 40 lat nawierzchnia ścieżek przy Modlińskiej wygląda podobnie...

Nie do końca rozumiem, czy  ścieżka została dopuszczona do ruchu, bo część znaków pionowych jest niezamontowana, w kilku miejscach po bokach drogi dla rowerów stoją bariery, które wcześniej stały w poprzek (już nie trzeba na nie uważać, bo przerzuciłem je na bok, poza tymi, które stoją po stronie Białołęki - te przestawię jutro, chyba, że mnie ktoś uprzedzi). Oznakowanie poziome na moście jest nieintuicyjne - po stronie torowiska namalowane są znaki P-23 (rower), ale brakuje linii oddzielającej część dla rowerzystów od części dla pieszych - nie różnicuje tego nawierzchnia, bo na całej szerokości jest taka sama. Po stronie części dla pieszych na lewym brzegu stoi budka w której siedział cieciuritas, przy niej także leży jeden z niezamontowanych znaków pionowych.