Autor Wątek: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej  (Przeczytany 17016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Niestety bez zdjęć, bo gdzieś mi się podziały stare, ale temat nie jest nowy, a raczej już stary, ale mimo to jak do tej pory jeszcze nikt w tej sprawie nic nie zrobił.
Kwestia dotyczy tego miejsca:
http://tiny.pl/h7hjt
http://tiny.pl/h7hj1

Jadąc z południa i wjeżdżając na most - jest wszystko w porządku. Co jednak będzie, jesli ktoś spróbuje zjechać z mostu z dużą prędkością? W ostatniej chwili zobaczy czarną przepaść przed sobą (schody dla pieszych idące w dół) i ewentualnie dalszy ciąg ścieżki mignie mu z prawej strony... Będzie miał koszmar i pamiątki na ciele do końca życia. O ile przeżyje.

Pierwszy raz to miejsce widziałem w 2007 roku zdaje się, jadąc do Anina wieczorem. jakoś tak zwolniłem, bo nie widziałem z dala dalszego ciagu ściezki rowerowej, a potem zobaczyłem ją, ale... z boku. A przed sobą, może z 3-4 metry dalej - schody. Co by było gdybym zasuwal kolarką 40 km/h? Czy pisałbym tego posta czy raczej robiłbym za warzywko, albo oglądał korzenie trawy od dołu...?
Gdyby jeszcze w tym miejscu bylo jakiekolwiek oznaczenie, że coś jest "nie halo" nieco dalej... Ale nie ma. Miejsce zostało kompletnie olane nie tylko przez [cenzura] budowlańców czy [cenzuuuuura dłuższa] projektantuffff tego skrzyżowania, ale i przez lokalnych rowerzystów.

Moim zdaniem coś z tym trzeba w końcu zrobić, lata mijają, w końcu trafi się ktoś, kto spadnie w dół, połamie się lub zabije... Czy musi być tragedia, aby wreszcie ktoś ruszył głową i swoim siedzeniem?
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2010, 23:50:20 wysłana przez storm »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lip 2010, 23:50:37 »
Z tego co pamietam to prascy rowerzysci w tamtych miejscach wyklejali duzo tasmy odblaskowej na barierki co by zauwazyc w nocy
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lip 2010, 10:29:38 »
Do rozwiązania problemu moim zdaniem wystarczyłoby wykonanie ciągłych linii krawędziowych po obu stronach ciągu pieszo-rowerowego, które przed schodami odchodziły by w prawo (w stronę zjazdu dla rowerzystów) ,ewentualnie jeszcze symbol roweru na nawierzchni i biała strzałka jak do skrętu w prawo na pasie ruchu dla samochodów i dodatkowo znak ze schematem kierunku jazdy rowerzystów lub znaki D-35 (przejście podziemne dla pieszych) po obydwu stronach schodów.

Zmuszające do myślenia pismo do ZDM, przesłane do wiadomości BDiK i Inżyniera Ruchu powinno załatwić sprawę, tzn. doprowadzić do opracowania rozwiązania, trudniejsze będzie, żeby to rozwiązanie zostało opracowane szybko...
Do pisma przydałoby się zdjęcie tego miejsca od strony mostu, bo z prawdą objawioną trudno dyskutować  ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2010, 10:38:42 wysłana przez gromanik »

storm

  • Gość
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lip 2010, 14:10:08 »
Może dzisiaj uda mi się zrobić fotkę tego miejsca, nie obiecuję...

Ale zadziwiająca rzecz jest na tym linku: http://tiny.pl/h7hj1
Czy zauważyliście, że na północnej stronie mostu się "dało" zrobić wyprofilowany zjazd i przejazd pod nim, a po południowej już nie?
P.S. Ale to co zrobiono po północnej, czyli równoległe do siebie 2x DDRiP w odleglości kilkudziesięciu metrów, stykające się kilkaset metrów dalej to jest... "pomnik" ku chwale projektanta. Oklaski.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2010, 14:12:16 wysłana przez storm »

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2010, 16:14:00 »
Macie rację ALE myślę że jak sami to załatwimy będzie szybciej kupić farbę i namalować w paru miejscach UWAGA ZWOLNIJ na odcinku 100 metrów niech to zrobi ktoś co blisko mieszka bo ja z Ząbek jestem i tam nigdy mnie nie było  :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lip 2010, 17:37:41 »
Macie rację ALE myślę że jak sami to załatwimy będzie szybciej kupić farbę i namalować w paru miejscach UWAGA ZWOLNIJ na odcinku 100 metrów

Tak, a urzędnicy, nieskażeni doświadczeniem, będą uważać że było dobrze i robić kolejne takie buble. Myśl perspektywicznie! Oni muszą się jakoś dowiedzieć, że jest źle, co jest źle i jak powinno być dobrze. Chyba nie liczysz, że sami z siebie się domyślą, nawet gdyby faktycznie któryś z nich tam jeździł na rowerze (w co wątpię)??

niech to zrobi ktoś co blisko mieszka

Klasyczne "weźmy się i zróbcie". Ja zaproponuję coś bez przemyślenia, a na konsekwencje finansowe i karne za malowanie niech się już naraża ktoś inny. Dziękuję, ale ja z tej rady nie skorzystam i raczej nie radzę innym korzystać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lip 2010, 21:06:53 »
Tak masz racje lecz ja się kierowałem tym co napisał poprednik (Co by było gdybym zasuwal kolarką 40 km/h? Czy pisałbym tego posta czy raczej robiłbym za warzywko, albo oglądał korzenie trawy od dołu...?
) a co do wyręcania urędasów to daleki jestem od tego

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lip 2010, 23:40:09 »
Tak masz racje lecz ja się kierowałem tym co napisał poprednik

Nie neguje tego, co napisał Storm. Problem istnieje. Jest realny i stwarza zagrożenie. Nie tylko tym, co jadą tam cieniarką 40km/h i mając problemy ze wzrokiem nie umieją dostrzec przed sobą zakrętu ;)

Tylko, że próbujesz go po prostu rozwiązać metodą, która zamiast rezultatu może komuś przysporzyć kłopotów. A do tego podajesz to rozwiązanie jako tzw "dobrą radę". Pamiętaj, że nie każdy tutaj ma mozliwość stwierdzić na ile masz w tym doświadczenia i ile już takich akcji robiłeś.

Ktoś by Ci uwierzył, pojechałby tam z pędzlem i być może dał się złapać, jak kiedyś o mało co nie wpadła ekipa lepiąca plakaty masowe przy Siekierkowskiej. A później ten ktoś, kto Ci zaufał, musiałby to usuwać, jakieś kary płacić, a być może zasrałby sobie papiery jakimś wyrokiem za niszczenie mienia publicznego, wandalizm czy inną niedorzeczność. Tak czy siak, zysku żadnego, a w plecy co najmniej kilka stówek.

Dlatego może, zanim zaczniesz dawać rady, spróbuj sam metod, które proponujesz stosować innym. Tylko takie rady są użyteczne :-) Ja np proponowałbym zacząć od napisania w tej sprawie pisma do ZDM. Mniej roboty, ryzyka żadnego, a nierzadko się udaje. A tym, którzy chcą gdzieś coś malować, radziłbym dobrze się przygotować do tego, a zwłaszcza sprawdzić gdzie w okolicy jest monitoring, gdzie bywają patrole i ogólnie zrobić BARDZO BARDZO DOBRE rozeznanie w tym co się chce zrobić i gdzie się chce zrobić.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Roberto

  • Gość
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lip 2010, 10:40:25 »
A  ja się deklaruję wykonanie takiego oznakowania poziomego. Jednak zanim to uczynię chciałbym mieć pisma z ZDM, oraz Policji informujące iż owa infrastruktura jest bezpieczna. Gdy je otrzymam to wykonam oznakowanie oczywiście w asyście medii. Będę to czynił w trosce o bezpieczeństwo publiczne a takie działanie nie są karane.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lip 2010, 11:35:20 »
Trzymam za słowo ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Cze 2012, 12:58:17 »
Z tego co pamietam to prascy rowerzysci w tamtych miejscach wyklejali duzo tasmy odblaskowej na barierki co by zauwazyc w nocy

Taśma jest kompletnie zbędna do latarnie dostatecznie oświetlają to miejsce. To nie jazda kolarką może być niebezpieczna lecz jazda małego dziecka.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Cze 2012, 13:02:29 »
Do rozwiązania problemu moim zdaniem wystarczyłoby wykonanie ciągłych linii krawędziowych po obu stronach ciągu pieszo-rowerowego, które przed schodami odchodziły by w prawo (w stronę zjazdu dla rowerzystów) ,ewentualnie jeszcze symbol roweru na nawierzchni i biała strzałka jak do skrętu w prawo na pasie ruchu dla samochodów i dodatkowo znak ze schematem kierunku jazdy rowerzystów lub znaki D-35 (przejście podziemne dla pieszych) po obydwu stronach schodów.

Tam jest wąsko i nie można wyznaczyć DDR tam jest ciąg pieszo-rowerowy więc jeśli masz problemy na tym łuku to możesz bezkarnie jechać jezdnią.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Cze 2012, 14:02:00 »
Zastanów się dwa razy zanim tak napiszesz, obejrzyj miejsce osobiście i wtedy doradzaj... W czasie gdy pisano poprzednie wiadomości tam były znaki "ciąg pieszo rowerowy" z pionową kreską. Rok może dwa lata temu zmieniono w okolicy znaki na takie z kreską poziomą.

W tym konkretnym miejscu jest co najmniej 4 metry szerokości. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wymalować takie linie krawędziowe. To świetny pomysł i już dawno powinien być wcielony.

Niestety mimo upływu już 11 lat od otwarcia Trasy Siekierkowskiej ścieżki tylko niszczeją zamiast być modernizowane i modyfikowane w miarę potrzeb.

PS. Chyba że to miała być prowokacja... W którym miejscu wjechałbyś na jezdnię aby ominąć to felerne miejsce?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Cze 2012, 17:07:00 »
Zastanów się dwa razy zanim tak napiszesz, obejrzyj miejsce osobiście i wtedy doradzaj... W czasie gdy pisano poprzednie wiadomości tam były znaki "ciąg pieszo rowerowy" z pionową kreską. Rok może dwa lata temu zmieniono w okolicy znaki na takie z kreską poziomą.

I dlatego piszę teraz a nie wcześniej.


W tym konkretnym miejscu jest co najmniej 4 metry szerokości. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wymalować takie linie krawędziowe. To świetny pomysł i już dawno powinien być wcielony.

Owszem. Po stronie mostu jest szeroko ale już za zakrętem czyli na skarpie jest wąsko. Więc wówczas linie musiałyby się kończyć gdzieś w prózni. Jaki to ma sens... A tak na calym moście jest ciąg pieszo-rowerowy.


Niestety mimo upływu już 11 lat od otwarcia Trasy Siekierkowskiej ścieżki tylko niszczeją zamiast być modernizowane i modyfikowane w miarę potrzeb.

Mnie tego nie musisz mówić. Od 11 lat codziennie się tamtędy poruszam wiec doskonale znam każdy felerny odcinek tego cuda techniki.


PS. Chyba że to miała być prowokacja... W którym miejscu wjechałbyś na jezdnię aby ominąć to felerne miejsce?

A to już jest temat na osobny wątek, wątek o którym można byłoby długo dyskutować zwłaszcza zimą.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lut 2014, 11:05:12 »
Podłączę się tutaj, bo wątków o Moście strasznie dużo: czy istnieje jakiś powód, dla którego nie ma przejazdu dla rowerów przez Bora-Komorowskiego (po pn-zach stronie trasy, między m. Siekierkowskim a Ostrobramską)? Rzadko tamtędy jeżdżę, a na google mają chyba stare zdjęcia, ale o ile pamiętam między mostem a Ostrobramską prowadzi DDR, z przerwą na Bora-Komorowskiego, bardzo po warszawsku bez sensu.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDRiP za Mostem Siekierkowskim, po stronie praskiej - południowej
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lut 2014, 18:07:56 »
czy istnieje jakiś powód, dla którego nie ma przejazdu dla rowerów przez Bora-Komorowskiego (po pn-zach stronie trasy, między m. Siekierkowskim a Ostrobramską)?

Tak, istnieje. Od przystanku autobusowego jest dość szeroki chodnik, który prowadzi do jakiegoś obiektu hydrologicznego. Kilka razy tam stał samochód. Także ów chodnik jest drogą dojazdową. Jednak nie ma żadnego oznakowania pionowego więc jazda samochodem tą trasą jest nielegalna.