Autor Wątek: Budżet obywatelski edycja 2015  (Przeczytany 14565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Lut 2015, 07:23:27 »
Czy zglosiliscie jakies projekty do BP?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lut 2015, 08:10:00 »

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lut 2015, 10:59:55 »
Tyle było krzyku i nic ???

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lut 2015, 13:44:11 »
 :o Jak to prawie co trzeci wniosek to rowerowy -tam jest chyba z 8 stron .

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lut 2015, 13:53:37 »
Spodziewałem sie waszych (jerzy1234, mk1111) projektów

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Lut 2015, 16:47:03 »
Czy którykolwiek z projektów rowerowych, który w roku 2014 'wygrał', czyli jest przewidziany do realizacji w roku 2015, ma już przygotowany harmonogram tejże realizacji?

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lut 2015, 06:16:02 »
Spodziewałem sie waszych (jerzy1234, mk1111) projektów
A niby dlaczego ja miałbym składać jakieś projekty na Ochocie? Już i jeszcze tu nie mieszkam  więc zostawiam pole do popisu miejscowym  :P. Projekt który mam w głowie jest zbyt duży zarówno terytorialnie ( zahacza o dwie dzielnice)  jak i zapewne mentalnie,  a bez obowiązującego wyczekiwanego od daaaaawna rozporządzenia byłby niekompletny. Niestety.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lut 2015, 08:25:19 »
 :P
Projekt który mam w głowie jest zbyt duży zarówno terytorialnie ( zahacza o dwie dzielnice).
To przy naszych urzędnikach z głowy możesz projekt spokojnie o metr zrzucić.  :P

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lut 2015, 08:38:34 »
Ja natomiast od lat już przyzwyczaiłem się do jazdy po pustych ulicach Ochoty ,oraz po Grójeckiej -bezproblemowo, że teraz męczą mnie te dziwne kręte z wieloma pułapkami twory rowerowe .
Teraz nawet omijam szerokim łukiem  Szczęśliwicką , a nawet o zgrozo "sukces" -Świętokrzyską .
Wolałbym więcej zieleni ,ławek , koszy , przestrzegania obecnego prawa(nie obciążania zwykłych ludzi za nieporadność Straży -"słupki") , a jak kierowcy nie chcą widzieć mnie na ulicy to niech za swoje budują mi drogi rowerowe,nie za moje . Budżet wydaje mi się że powinien być na przyjemności ,a nie łatanie tego co powinno miasto we własnym zakresie zrobić .Teraz doszło do tego że ktoś rzuci pomysł że wyremontujmy podwórko z 60 rodzinami (korzystających z nich ), zbierzemy nawiedzonych (koniecznie komputerowych) zagłosujemy i przegłosujemy tych co męczą się na podwórkach skupiających około 260 rodzin . W ten sposób wyklucza się legalnie większość  co nie stać ich na "pirackie "oprogramowanie  , bo komputery staniały , a bezpłatne "WiFi" już w wielu miejscach "działa " jak polityka społeczna :P . Nie będę pomagał władzy lokalnej w trwonieniu pieniędzy , zresztą sporo wniosków złożyli ludzie związani właśnie z tą władzą i poprzez podstawione osoby . Przykro mi stałem się anty .... dopiszcie co chcecie . 

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lut 2015, 08:50:02 »
Jerzy, masz rację.
Demokracja to rządy większości. A jakich ludzi jest więcej? Mądrych czy głupich?
Stąd wprost można powiedzieć, że demokracja to rządy głupców.

Dlatego trzeba zgłszać własne propozycje i zabiegać o ich realizację.
Jak słusznie SAM zauważyłeś: jak nie zrobię, jest niezrobione.

Cytuj
Nie będę pomagał władzy lokalnej w trwonieniu pieniędzy
Wtedy przegrałeś bo sami zrobią co chcą. Należy pozwolić trwonić Twoje pieniądze na to co Tobie pasuje. ;)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lut 2015, 09:25:02 »
Przegram , oczywiście ,ale będę miał czyste sumienie że nie dałem się przekupić jakimś małym "grantem"(paciorkiem) .
Zgłaszać można ,oczywiście ale co z tego ,kto poprze ? - babcia po kościele nie poleci do kafejki internetowej i nie zaloguje się jako "VIP" . Ludzie tyrający od świtu do nocy będą litować się że ptaszki nie mają gdzie mieszkać?
Ludzie związani (schlebiający władzy -bez mydła) będą myśleć jak prosty mieszkaniec?
W ten sposób nawet młodzież głosuje "nogami " i wyjeżdża z tego kraju gdzie jest tak dobrze że mamy teraz tylko jeden problem -"gdzie postawić tęczę " .
Internet pomaga ,ale w wirtualny sposób,  i jeżeli  jedynym wyznacznikiem jest anonimowe kliknięcie ,to dlatego mamy co raz przyjaźniejsze warunki życia .
W ten sposób mniejszość przejmuje kontrolę nad większością . Zobacz- wybory, dlaczego wygrywają stale Ci sami ludzie ? Co tak dobrze jest wszystkim?
Popatrz na związki zawodowe -kogo reprezentują ?
Wystarczy dobrze zamanipulować i odpowiednią oprawę dać , to ludzie i g...kupią .
Babcia moherowa wychodząc z kościoła posiada moralność z "podwójnym dnem" , a działacze społeczni tylko moralnością się odznaczają?  Pomimo starego wieku, mam pełno wątpliwości i zazdroszczę tym co nie mają takich dylematów i wiedzą o życiu wszystko.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lut 2015, 09:53:39 »
Na ten :
http://budzet.zm.org.pl/?a=bp-142-rowerowy_ursus
trwa przetarg:
http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=przetargi&zakres=&id=529&powrot=
3 oferty wplynely


To nie jest przetarg na realizację - to jest przetarg na dokumentację do realizacji.
"TERMIN REALIZACJI 30 lipca 2015r" - zakładając, że rozstrzygnięcia przetargu nikt nie oprotestuje.
Zakładając, że dokumentacja będzie na czas, w sierpniu zostanie przekazana do ZDM do akceptacji.
Po akceptacji będzie dopiero można ogłosić przetarg na wykonanie projektu. A to już będzie ... październik?



Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lut 2015, 10:07:37 »
jerzy1234:
Parenaście lat temu można było zapytać, kto niby będzie jeździł na takiej Masie Krytycznej. Przecież ludzie ciężko pracujący nie mają czasu na takie pierdoły, a babcie z kościoła nie będą pedałowały. Dobrze, że nikt wtedy nie zapytał.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lut 2015, 10:09:41 »
Cytuj
Nie będę pomagał władzy lokalnej w trwonieniu pieniędzy
Wtedy przegrałeś bo sami zrobią co chcą. Należy pozwolić trwonić Twoje pieniądze na to co Tobie pasuje. ;)
Witek tyle, że akurat na Ochocie jest niezły przewał.W  tym roku część projektów są to pomysły wiceburmistrza które jeszcze całkiem niedawno reklamował i zapewniał, że doprowadzi do ich realizacji przez dzielnice. Teraz nagle są zgłaszane do BP przez inne osoby. Telepatia czy załatwia to co niby miała robić dzielnica przy pomocy tzw. "słupów"? I min. z takich powodów już kilku ekspertów z różnych fundacji itp. wypowiadało się publicznie, że BP w takim wydaniu nie ma racji bytu.
życie nie znosi próżni...