Autor Wątek: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie  (Przeczytany 19013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« dnia: 09 Paź 2012, 09:27:49 »
Na odcinku pomiędzy Cytadelą a Centrum Olimpijskim po wschodniej stronie Wisłostrady ścieżka nam zarasta. Pnącza pokrywają już prawie połowę szerokości. Zgłosiłem dziś sprawę do ZDMu, mam nadzieję, że to ich działka.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Paź 2012, 11:03:49 »
To i tak trafi tam gdzie ma trafić, sprawnie sobie radzą z przekazywaniem informacji między zarządcami dróg. Ja ostatnio najechałem na zarządce al. Krakowskiej na odcinku w remoncie to następnego dnia już było wszystko dobrze. Najechałem właśnie poprzez Pogotowie Drogowe oraz Straż Miejską.

BTW: Na stronie ZDM http://www.zdm.waw.pl/zarzad-drog-miejskich/ulice-zdm/ Piszą coś o tym, że Wybrzeże Gdyńskie jest w zarządzie ZDM od Pstrowskiego do Mostu Gdańskiego. Wskaże mi ktoś gdzie jest Pstrowskiego?
« Ostatnia zmiana: 09 Paź 2012, 11:09:51 wysłana przez Mhrok »

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Paź 2012, 12:35:46 »
Pstrowskiego jest w okolicach Mostu Północnego przy zajezdni tramwajowej.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Paź 2012, 14:00:44 »
ZDM nie zauważył jeszcze, że dobrych kilka lat temu Pstrowskiego zastąpiło Zgrupowanie AK "Kampinos".  ;D

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Rano1

  • Gość
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Paź 2012, 19:43:27 »
Narastający na ddr żywopłot to pestka. Najgorsza jest 40-letnia nawierzchnia dominująca na odcinku między Mostem Gdańskim a Spójnia, potem na Kępie Potockiej i wzdłuż Wisłostrady oraz Lasku Bielańskiego.
A zaniedbania w zakresie utrzymania zieleni lub sadzenie wierzb płaczących na łukach ddr, zasłaniających widoczność (vide:ddr na wysokości Hectora przy ul. Gwiaździstej), to częsta praktyka miejskich miszczów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Paź 2012, 09:04:44 »
Tylko tam, gdzie rowerzystom odpowiada jeżdżenie po marnym asfalcie i użeranie się z roślinnością.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jack

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Paź 2012, 13:10:40 »
Narastający na ddr żywopłot to pestka. Najgorsza jest 40-letnia nawierzchnia dominująca na odcinku między Mostem Gdańskim a Spójnia, potem na Kępie Potockiej i wzdłuż Wisłostrady oraz Lasku Bielańskiego.

Wzdłuż LASU (nie Lasku) Bielańskiego nawierzchnia była naprawiana, a pod estakadami nawet odbudowana od zera. Uznawanie jej za najgorszą to lekka przesada. A co do reszty - napisałeś do odpowiedniej instytucji? 

A zaniedbania w zakresie utrzymania zieleni lub sadzenie wierzb płaczących na łukach ddr, zasłaniających widoczność to częsta praktyka miejskich miszczów.

Nie mniej częstą praktyką niektórych cyklistów jest wylewanie żalów na forach zamiast przypomnienia odpowiednim instytucjom o ich obowiązkach. A przecież wysłanie maila nie zajmuje znacząco więcej czasu niż opisanie problemu na forum.


Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Paź 2012, 16:21:38 »
Narastający na ddr żywopłot to pestka. Najgorsza jest 40-letnia nawierzchnia dominująca na odcinku między Mostem Gdańskim a Spójnia, potem na Kępie Potockiej i wzdłuż Wisłostrady oraz Lasku Bielańskiego.

@Rano
Oj, tam, oj tam
Przecież trochę" terenu" jeszcze nikomu nie zaszkodziło    ;)    ,
no chyba że jeździsz szosą    :)    .

Pozdro.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Paź 2012, 21:25:43 »
Wzdłuż LASU (nie Lasku) Bielańskiego nawierzchnia była naprawiana, a pod estakadami nawet odbudowana od zera. Uznawanie jej za najgorszą to lekka przesada. A co do reszty - napisałeś do odpowiedniej instytucji? 

A zaniedbania w zakresie utrzymania zieleni lub sadzenie wierzb płaczących na łukach ddr, zasłaniających widoczność to częsta praktyka miejskich miszczów.

Nie mniej częstą praktyką niektórych cyklistów jest wylewanie żalów na forach zamiast przypomnienia odpowiednim instytucjom o ich obowiązkach. A przecież wysłanie maila nie zajmuje znacząco więcej czasu niż opisanie problemu na forum.

Tu sprawdzisz, czy za daną ulicę odpowiada ZOM (jeśli nie, to mają obowiązek w ciągu 7 dni przekazać do właściwego organu i poinformować o tym wnoszącego zgodnie z KPA):
http://zom.waw.pl/nasze_ulice.htm

Adres do korespondencji pocztowej i elektronicznej:
http://zom.waw.pl/tu_jestesmy.htm

Infolinia:
http://zom.waw.pl/infolinia.htm


« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2012, 21:27:14 wysłana przez gromanik »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Paź 2012, 21:42:23 »
Hej, chciałam skorzystać z tej infolinii w jednej sprawie, ale nie mam telefonu stacjonarnego (jak coraz większa część społeczeństwa!!!). Czy jest nr dla komórek, a jeśli nie to dlaczego? >:( Albo czy da się dodzwonić z budki? ???

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Paź 2012, 12:02:07 »
Pozostał numery do ZOM są tutaj http://zom.waw.pl/wykaz_numerow.htm - w przeciwieństwie do infolinii nie są całodobowe, tylko w dni powszednie od 7:30 do 15:30.

Sprawdź, czy na infolinię da się dodzwonić z komórki, a jeśli się nie da, to zapytaj ZOM np. mailowo, co masz w takiej sytuacji zrobić?

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Paź 2012, 20:15:55 »
Ja oczywiście cały czas czekam na odpowiedź w sprawie zarośniętej ścieżki. Nie minęło jeszcze 2 tygodnie.

Niepokoi mnie jeszcze coś innego. Ostatnio średnio raz w miesiącu łapię gumę jadąc DDR wzdłuż Wisłostrady i w okolicach Mostu Świętokrzyskiego. Powodem za każdym razem są małe kawałki szkła. Jeżdżąc w słoneczny dzień widać DDR są wręcz nimi usłane - pięknie błyszczą się w słońcu. Wniosek z tego, że nikt nie sprząta miejskiej infrastruktury rowerowej. Gdzie w tej sprawie interweniować? Może wspólnie wystosujemy takie pisma?

Zapobiegawczo wymieniam w tym tygodniu opony z semislicków na jakieś z wyższym bieżnikiem. Wydawanie 1-2 razy w miesiącu 15 zł na dętki nie jest przyjemne.


Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Paź 2012, 21:19:35 »
Kurczę, ja te zasady znam i przestrzegam. Mimo to jakoś w ostatnich miesiącach miałem pecha. A poza tym naprawdę radzę przyjrzeć się DDR. W porannym słońcu mamy piękne "kryształy". Niestety moje semislicki z nimi sobie kiepsko radzą. Od przyszłego tygodnia jeżdżę na Kendach Karma. Mam nadzieję, że zapomnę o gumach.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarośnięta droga dla rowerów przy Wisłostradzie
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Paź 2012, 14:35:28 »
Mam nadzieję, że zapomnę o gumach.
 
Być może i zapomnisz    :)  .
Ale każdy rowerzysta częściej jeżdżący np. codziennie musi się do gum przyzwyczaić pewnie że oby nam się to jak najrzadziej przytrafiało. Nie dawno miałem tak że złapałem 2 gumy po sobie "dzień po dniu" ale jakoś zbytnio mnie to nie zdenerwowało.

A co do tego odcinka to jeszcze dużo wody wody w Wiśle przepłynie, jak coś się w tym temacie zmieni i to na lepsze dla rowerzystów.
Pozdro.