Autor Wątek: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.  (Przeczytany 45856 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrz 2012, 18:45:44 »
Mnie natomiast interesuje jak będzie tam wyglądać parkowanie samochodów.
ZTCP to Noakowskiego była regularnie zastawiona po obu stronach.
Teraz chyba pozostanie tylko jedna strona.
Ciekawe czy DDR będzie jakoś zabezpieczony i czy nie będzie z tym problemu, bo parcie użytkowników aut będzie spore.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrz 2012, 19:47:12 »
No, myślę, że studenci raczej DDR nie odpuszczą. Wystarczy zobaczyć, co się dzieje przy Rivierze i na Rondzie Jazdy Polskiej.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrz 2012, 20:03:17 »
Sądzę, że w weekendy, gdy będą zjazdy dla studentów zaocznych można będzie zapewnić cały dzień ciężkiej pracy dla SM.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrz 2012, 20:52:04 »
Ale przynajmniej będzie jakieś wytłumaczenie dla jazdy pod prąd po Noakowskiego i dla nie korzystania ze śmieszki.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrz 2012, 04:28:14 »
Ostatnia robota ZTP wyglądała tak:
 http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34888,11996290,Zabytkowa_ulica_po_remoncie__wielki_parking_na_chodniku.html

Zapamiętać sobie numer 986 do SMu, w przypadku napotkania ''intrudera'' - focić i dzwonić prosić o podanie numeru zgłoszenia.
Pamiętać że mamy do czynienia z osobami niezrównoważonymi emocjonalnie, więc zalecam dyskrecje.
Zdjęcie robimy udając że piszemy SMS, a SM  lub  Policje wzywamy z miejsca osłoniętego.
Ważne żeby mieć zdjęcie z numerami i widocznymi znamionami wykroczenia.
No i trzeba sprawdzać co z tym zgłoszeniem, jeśli okaże się że pacjent odjechał przed przybyciem SMu, to trzeba pojechać na Powiśle i złożyć zeznania.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz 2012, 05:03:25 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Wrz 2012, 06:04:15 »
Wczoraj wędrowałam tą ulicą.
Leją asfalt...pachnie jak w piekle :) ale jakże gładko i prosto!
Tam została sladowa ilośc miejsc postojowych dla aut a ścieżka jeszcze goła ;).

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrz 2012, 14:03:13 »
Tadadadam!  Wlasnie obok przechodzilam i co zobaczyly moje oczy? Asfalt na DDR! JWydaje mi sie tez, ze te kostke na wyjazdach czyms wypelnili bo  nie widac by byly tam jaies wyjatkowo duze szczeliny. :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Paź 2012, 17:51:42 »
No to pięknie  >:(  .
Kolejne samochody "parkujące" na ścieżce rowerowej.
To kolejny przykład naszej wielkomiejskiej ChoreJ rzeczywistości    :o    .

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Paź 2012, 19:09:42 »
Ech. :/
Byłam tam rano i trwały jeszcze jakieś prace- Panowie zamiatali ścieżkę, coś tam poprawiali i droga była chwilowo ślepa (nie było wyjazdu na pl.Politechniki). Nie spodziewałam się, że tak szybko pojawią się parkujące auta. Masakra...
Sama często bywam w okolicy i od poniedziałku chyba rozpocznę moją prywatną akcję tępienia parkujących. 986 trafia do ulubionych numerów, a plik "karnych kut*sów" do torby... Straszne, żeby trzeba było sobie takimi metodami ułatwiać przejazd. :/
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Paź 2012, 20:50:36 »
Sama często bywam w okolicy i od poniedziałku chyba rozpocznę moją prywatną akcję tępienia parkujących. 986 trafia do ulubionych numerów, a plik "karnych kut*sów" do torby... Straszne, żeby trzeba było sobie takimi metodami ułatwiać przejazd. :/
Problemu tam nie rozwiążesz naklejkami czy SM. Problemem tam będą dostawcy, tacy na 5 minut. Tam potrzeba czegoś fizycznego, co nie pozwoli wjeżdżać na DDR. I przy okazji należy uświadomić temu z ZTP, co to wymyślił co jest nei tak.
Niestety skrajnia nie pozwala na zaistnienie czegokolwiek pomiędzy DDR a jezdnią... :/
« Ostatnia zmiana: 05 Paź 2012, 20:55:05 wysłana przez Mhrok »

Kenneth

  • Gość
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Paź 2012, 21:16:27 »
Przepraszam, ale PO CO tam jakakolwiek DDR czy pas rowerowy? Przecież tam NIGDY nie było ruchu szybszego jak 20-30 km/h? Było spokojnie od lat... Zawsze tamtędy dojeżdżałem czy dochodziłem do Pl.Politechniki/Cyklopa i nie było problemów z samozłomami...
Więc po co te super przywileje, przez które teraz piesi mają mniej miejsca do chodzenia niż rowerzyści?! To nonsens!

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Paź 2012, 21:46:06 »
Powtórzę to co napisałem właśnie na skyscrapercity:
Gdyby projektant i inwestor w postaci ZTP wykazali się minimalną choćby inwencją, to lepszym rozwiązaniem było zrobienie miejsc parkingowych po stronie parzystej (od strony Politechniki) a po stronie nieparzystej postawienie słupków i wyznaczenie na jezdni kontrpasu dla rowerów w stronę Koszykowej. Natomiast w stronę placu Politechniki rowery poruszałaby się na zasadach ogólnych. A tak spycha się rowerzystów na chodnik.
W sumie to Straż Miejska powinna już się cieszyć.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Paź 2012, 21:47:27 »
Przepraszam, ale PO CO tam jakakolwiek DDR czy pas rowerowy? Przecież tam NIGDY nie było ruchu szybszego jak 20-30 km/h? Było spokojnie od lat... Zawsze tamtędy dojeżdżałem czy dochodziłem do Pl.Politechniki/Cyklopa i nie było problemów z samozłomami...
Więc po co te super przywileje, przez które teraz piesi mają mniej miejsca do chodzenia niż rowerzyści?! To nonsens!
Widzę, że jest już nas dwóch. Jedyny plus jest taki, że można rowerem w obie strony jechać. Ja bym to widział tak, żeby puścić rowery razem z samochodami a pod prąd oddzielnie oddzielone fizycznie jakoś.

Cytuj
W sumie to Straż Miejska powinna już się cieszyć.
Dziś nie mieli załogi wolnej, wszystkie były przy dziurze przy metrze ;) Wiem już gdzie pójdzie mój zapas naklejek.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Paź 2012, 21:54:57 »
Przepraszam, ale PO CO tam jakakolwiek DDR czy pas rowerowy?

Może po to, by rowerzyści (tj i piesi) mogli poruszać się w obydwu kierunkach?
Jasne, że szerszy chodnik by się przydał- by było więcej miejsca dla pieszych można było zrobić kontrapas lub równoległe (nie ukośne) miejsca postojowe. Ale jest jak jest i uważam, że nie ma na co narzekać. Piesi mają chodnik po obydwu stronach ulicy, rowerzyści DDR a kierowcy miejsca parkingowe- to chyba taki kompromis.  ::)

Problemu tam nie rozwiążesz naklejkami czy SM. Problemem tam będą dostawcy, tacy na 5 minut. Tam potrzeba czegoś fizycznego, co nie pozwoli wjeżdżać na DDR. I przy okazji należy uświadomić temu z ZTP, co to wymyślił co jest nei tak.
Niestety skrajnia nie pozwala na zaistnienie czegokolwiek pomiędzy DDR a jezdnią... :/
Pewnie masz rację, z problemem parkujących tam "na minutę". No ale skoro jak na razie nie można zrobić nic innego, to myślę, że każdy sposób na zniechęcanie ich do tego będzie dobry....

edit:
widzę, że jak pisałam tę wiadomość, to już mnie uprzedziliście.
Cieszę się, że nie jestem sama z myślą, że kontrapas byłby lepszy. :D
« Ostatnia zmiana: 05 Paź 2012, 21:57:11 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa