Autor Wątek: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski  (Przeczytany 27997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juicy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« dnia: 15 Sie 2011, 17:46:31 »
Czy na moście śląsko-dąbrowskim jest jakiś szeroki chodnik, którym można jechać rowerem? Jechałam tam tylko kiedyś z masą, ale nie zwróciłam na to uwagi.

dwapedalymam

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sie 2011, 18:26:24 »
Jest, oczywiście piesi na nim chadzają :) ale da się przejechać  w ten sposób.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sie 2011, 18:31:18 »
Fizycznie przejazd chodnikiem jest możliwy, ale dla przyzwoitości muszę dodać, że nielegalny.

No i pozostaje problem co zrobić przy tunelu. Tam chodnik się kończy. No chyba, że ktoś akurat na Starówkę lub nad Wisłę.

Ale tak czy siak polecałbym jezdnię - auta nie jadą szybko i jest bezpiecznie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

dwapedalymam

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sie 2011, 20:53:30 »
Nielegalny, a na Masie niewskazany  ;)

Drex

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sie 2011, 00:24:42 »
Ale tak czy siak polecałbym jezdnię - auta nie jadą szybko i jest bezpiecznie.
Akurat ostatnio przetestowane... Jadąc 57-60 km/h widziałem zdziwione miny wyprzedzanych kierowców- w stylu "WTF? ROWERZYSTA!?" xD

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sie 2011, 02:33:34 »
Fizycznie przejazd chodnikiem jest możliwy, ale dla przyzwoitości muszę dodać, że nielegalny.


czekaj, Raffi dlaczego nielegalny, wszak w polskim prawie można jechać chodnikiem w mieście? choć ja osobiście wolałbym jechać ulicą bo szybciej wygodniej i bezpieczniej...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sie 2011, 07:42:36 »
wszak w polskim prawie można jechać chodnikiem w mieście? choć ja osobiście wolałbym jechać ulicą bo szybciej wygodniej i bezpieczniej...
ech.... i tyle mojego komentarza....
MYSH - poczytaj, posprawdzaj, potem dopiero pisz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sie 2011, 08:23:07 »
czekaj, Raffi dlaczego nielegalny, wszak w polskim prawie można jechać chodnikiem w mieście?

A możesz mi ten konkretny przepis, mówiący o tym że w mieście można, zacytować? :-D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sie 2011, 08:43:01 »
wszak w polskim prawie można jechać chodnikiem w mieście?
Też chciałbym uzupełnić luki w wykształceniu  :D  A przy okazji: ciekawy jestem czy odpowiedź padnie od ręki czy raczej zajmie więcej czasu  ;D
Woydzio

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sie 2011, 09:17:41 »
akurat tutaj się czepiacie, konia z rzędem temu kto mi pokaże rowerzystę który dostał mandat za to że jechał po chodniku... Pragnę zauważyć że większość rowerzystów nadal boi się jeździć po jezdni (czemu ja się wcale nie dziwię, ja po ulicach jeżdżę ale z dzieckiem w przyczepce już bym się na ulicę nie wybrał, chyba że o minimalnym natężeniu ruchu, każdy wie jak jeżdżą kierowcy (a ginąć za sprawę w która wierzę to ja nie zamierzam... myślę że wy wszyscy tacy "do przodu" też nie zamierzacie... Zauważcie że większość opisanych tutaj filmików, zdjęć, mandatów itp itd tyczy się o ile dobrze mi wiadomo ruchu rowerzystów po jezdni, z rzadka jedynie rzecz się dzieje na chodniku... o ile rowerzysta na jezdni nie ma szans z rozpędzonym samochodem o tyle na chodniku prędkość jest dużo mniejsza... oczywiście jak nam się spieszy i gnamy po 30-60 km/h to jedziemy ulicą ale nie często się spotyka wycieczkę rodzinną która jedzie z taką prędkością...
« Ostatnia zmiana: 16 Sie 2011, 09:19:01 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sie 2011, 10:29:43 »
akurat tutaj się czepiacie, konia z rzędem temu kto mi pokaże rowerzystę który dostał mandat za to że jechał po chodniku...

Nie tylko mogę Ci takiego rowerzystę pokazać, ale też wskazać miejsce, gdzie regularnie cykliści jadący po chodniku dostają mandaty (pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu).

Teraz dawaj tego konia z rzędem ;-)


Pragnę zauważyć że większość rowerzystów nadal boi się jeździć po jezdni

Mysh, my to wiemy. Ale to nie znaczy, ze należy tym rowerzystom mówić, że jezdżenie po chodniku nie grozi mandatem. Jak myślisz, to kogo będą mieli żal czytelnicy tego wątku, którzy Ci uwierzą i później dostaną mandat?


o ile rowerzysta na jezdni nie ma szans z rozpędzonym samochodem o tyle na chodniku prędkość jest dużo mniejsza...

Niestety chodniki co jakiś czas przecinają jezdnię, wjazdy do posesji, czy np na stacje benzynowe. Widoczność tak jest z reguły znacznie gorsza niż na jezdni, a w dodatku rzadko który kierowca w ogóle spodziewa się ram rowerzysty. I tam właśnie okazuje się, że 15-20km/h rowerzysty jest zaskoczeniem dla kierowcy jadącego swoje 50-60km/h (20 w przypadku wjazdu do posesji, 40 w przypadku wjazdu na stację) i dochodzi do dzwona.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sie 2011, 13:15:31 »
W korku nie wyprzedzam z lewej, żeby nie mając gdzie uciec z "przecinakiem" się nie zdzwonić. Kierowcy zostawiają, a czasem - widząc rower, robią z prawej zwykle  akurat tyle miejca, ile potrzebuję. Gdy trafi się buc (1 na 10 uprzejmych), który specjalnie dobije do krawężnika to na chwilę wskakuję na chodnik i po ominięciu przeszkody wracam na jezdnię - przed ruszeniem lubię wtedy spojrzeć za siebie z myślą "a ty * stój dalej"  ;) .

Gdy nie ma korka kierowcy olewają ciągłą i wyprzedzają jak na normalnej ulicy więc jest spoko.

Z następnej Masy wracam tym mostem. Startuję 5 minut po "rowery w górę" zza przystanku w stronę Pragi. Może niech to będzie punkt zborny dla chętnych do wspólnego powrotu jezdnią w stronę Pragi i Targówka?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline juicy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sie 2011, 19:14:47 »
A propos jazdy chodnikiem, ja należę do tych co mimo wszystko jezdnią się boją, chyba że poza miastem, albo mniej ruchliwą ulicą. Koło Pałacu jeszcze nie zostalam przyłapana, dzięki za ostrzeżenie:)
A jazda chodnikiem na własnym przykładzie mogę wam powiedzieć, że niestety potrafi być niebezpieczna również. Raz zdarzyło mi się, że mijałam zaparkowany na chodniku samochód, którego kierowca akurat wychodził i uderzył drzwiami prosto we mnie. Na szczęście bardzo źle się nie skończyło, ale bez wizyty na pogotowiu się nie obyło...

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Sie 2011, 19:58:56 »
Raz zdarzyło mi się, że mijałam zaparkowany na chodniku samochód, którego kierowca akurat wychodził i uderzył drzwiami prosto we mnie. Na szczęście bardzo źle się nie skończyło, ale bez wizyty na pogotowiu się nie obyło...
i jeśli parkował na legalnym miejscu to jeszcze ciesz się, że Cie finansowo nie obciążył za "straty moralne" i inne

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Sie 2011, 22:20:43 »
Raz zdarzyło mi się, że mijałam zaparkowany na chodniku samochód, którego kierowca akurat wychodził i uderzył drzwiami prosto we mnie. Na szczęście bardzo źle się nie skończyło, ale bez wizyty na pogotowiu się nie obyło...
i jeśli parkował na legalnym miejscu to jeszcze ciesz się, że Cie finansowo nie obciążył za "straty moralne" i inne

Nie strasz nie strasz, bo równie dobrze władza mogłaby uznać, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia było otwarcie drzwi, czyli działanie kierowcy. Na ulicy nawet jak omijasz pojazd za blisko, a On otworzy drzwi, to wina jest jego. Nie zdziwiłbym się, gdyby analogicznie uznali winę na chodniku.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)