Autor Wątek: Masa na Autyzm- 22 maja 2010  (Przeczytany 31882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maj 2010, 20:56:22 »
Faktem jednak jest, że koszulki w kolorze pomarańczowym i np NIEBIESKIM dla "innych" (równe ważnych) osób w czasie przejazdu, czy też przed przejazdem rozwiązałoby problem rozpoznawalności i wizerunku osób związanych z WMK.

Właśnie o tym myślałem.
Inne kolory, to bardzo dobry pomysł.
W końcu kolega kilka postów wyżej zwrócił uwagę, że zabezpieczenie nic nie robiło tak.
A niby skąd miał wiedzieć, że to nie zabezpieczenie, tylko ludzie od innych zadań - na marginesie, wywiązujący się z nich całkiem nieźle.
On tu zajrzał, dostał wyjaśnienie, ale wiele osób nie zajrzy, a niesmak pozostanie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maj 2010, 21:29:06 »
Jak byś przyjrzał się uważnie na Polu Mokotowskim różni organizatorzy mieli różne role do zrealizowania.. jak byś przyjrzał się uważniej w czasie przejazdu były z nami też osoby którym Ta Masa była poświęcona  i osoby z Fundacji które miały za zadanie im pomagać.
Poza tym w peletonie też są potrzebne osoby które mają na całość oko...

A Ty ? co robiłeś w czasie przejazdu ? ;>
Kolega Safian, drogi Włóczykiju, zrobił bardzo dużo.
Przyjechał i wziął udział.
Bo gdyby On i My wszyscy pozostali, byśmy się na Polach Mokotowskich nie zjawili, to zabezpieczał byś sam siebie, a impreza nazywała by się grupą a nie Masą Na Autyzm.

A w temacie zabezpieczenia.
Dużo mieliście ganiania?
Bo przyznam się, że zająłem się rozmową, a po chwili byłem z powrotem na Polach, więc nie zauważyłem. ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Maj 2010, 21:31:34 »
wg mnie było całkiem spokojnie. chyba bez większych excesów i sensacji...

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Maj 2010, 21:36:50 »
ma to również druga stronę medalu. a mianowicie "Organizatorem" była równiez osoba - opiekun osoby autystycznej i tu szczególna uwaga dla takiej osoby była wskazana.
Faktem jednak jest, że koszulki w kolorze pomarańczowym i np NIEBIESKIM dla "innych" (równe ważnych) osób w czasie przejazdu, czy też przed przejazdem rozwiązałoby problem rozpoznawalności i wizerunku osób związanych z WMK.
w tej sytuacji jaka była dziś osoby nie z Masy były postrzegane jako osoby z Masy, które nie robiły tego co do nich należy...
 
może warto pomyśleć o tym w przyszłości


Albo nawet zamiast na koszulkach zabezpieczenia nie pisać organizator tylko zabezpieczenie a  innym dać organizator to by od razu było by wiadome kto ma za zadanie zabezpieczać przejazd
Kapi

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Maj 2010, 21:41:13 »
podejrzewam, że zmiana napisów byłaby trudniejsza ( zmiana wzoru koszulki), dokładając do tego analfabetyzm wtórny społeczeństwa, niechęć do czytania ze zrozumieniem, sprowadzanie textu pisanego do ikon, kolorowe koszulki wydają się lepszym pomysłem ;)

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Maj 2010, 21:41:38 »
Niech zabezpieczenie lata w kamizelkach i koszulkach organizatora i tyle...

Ja niestety padlem, Udalo sie zabezpieczyc skret w Boboli, potem lecialem na rondo jazdy polskiej... gdzies pomiedzy zlapalem gume i na tym sie skonczylo moje jezdzenie dzisiaj... :/

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Maj 2010, 21:44:27 »
Niech zabezpieczenie lata w kamizelkach i koszulkach organizatora i tyle...
niestety są tacy co bardzo nie lubią kamizelek... wygodne to jak kartonowe pudło, powietrze przepuszcza jak reklamówka z Tesco

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Maj 2010, 21:46:15 »
No tez prawda . Ludzie by mogli na to nie zwracać uwagi ze zabezpieczenie a nie organizator ma napisane  ,a kolor bardziej się wrzuca w oczy . I opiekunowie by mieli też łatwiejsza zadanie jak komuś by się coś stało z pod ich podopiecznych jak by mieli inny kolor niż zabezpieczenie
Kapi

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Maj 2010, 21:46:49 »
ma to również druga stronę medalu. a mianowicie "Organizatorem" była równiez osoba - opiekun osoby autystycznej i tu szczególna uwaga dla takiej osoby była wskazana.
Faktem jednak jest, że koszulki w kolorze pomarańczowym i np NIEBIESKIM dla "innych" (równe ważnych) osób w czasie przejazdu, czy też przed przejazdem rozwiązałoby problem rozpoznawalności i wizerunku osób związanych z WMK.
w tej sytuacji jaka była dziś osoby nie z Masy były postrzegane jako osoby z Masy, które nie robiły tego co do nich należy...
 
może warto pomyśleć o tym w przyszłości


Albo nawet zamiast na koszulkach zabezpieczenia nie pisać organizator tylko zabezpieczenie a  innym dać organizator to by od razu było by wiadome kto ma za zadanie zabezpieczać przejazd
Ten przejazd, chyba nie był manifestacją jak piątkowe masy, tylko imprezą (wymagającą projektu organizacji ruchu i takich tam różnych papierków) i zdaje się, że oznaczenie osób odpowiedzialnych, regulują przepisy.
Chyba, zdaje się i nie jestem pewien.
Może ktoś rozwinąć temat?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Maj 2010, 21:55:05 »
to trochę bardziej skomplikowane niż piszesz... papiery są i tu i tu. liczba osób (o ile  wiem) nie jest określana...
zestaw dokumentów w obu przypadkach (chyba) jest identyczny. różnica w tym że w piątki to ZM występuje a raz w roku Synapsis

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Maj 2010, 22:05:20 »
to trochę bardziej skomplikowane niż piszesz... papiery są i tu i tu. liczba osób (o ile  wiem) nie jest określana...
zestaw dokumentów w obu przypadkach (chyba) jest identyczny. różnica w tym że w piątki to ZM występuje a raz w roku Synapsis

Bo WMK zabezpiecza tylko przejazd nic więcej i byliśmy tylko współorganizatorami tej masy i ta impreza była charytatywna
Kapi

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Maj 2010, 22:06:37 »
to trochę bardziej skomplikowane niż piszesz... papiery są i tu i tu. liczba osób (o ile  wiem) nie jest określana...
zestaw dokumentów w obu przypadkach (chyba) jest identyczny. różnica w tym że w piątki to ZM występuje a raz w roku Synapsis
Jeśli to nie manifestacja, to dokumenty na pewno nie są identyczne, a cały proces jest może nie tyle trudniejszy, co na pewno bardziej czasochłonny.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Maj 2010, 22:08:46 »
Witam! Niesmialo zabiore glos w dyskusji ;-)

Czy widok osoby w koszulce organizatora, ktora rozmawia z sasiadem lub usmiechnieta cieszy sie z przejazdu jest az tak gorszacy? Budzi niesmak? Czy organizator ma byc 'wolem roboczym', upoconym i ubloconym od kostek po szyje? Jesli trasa jest obstawiona to jaki problem w tym ze inny 'pomaranczowy' eskortuje dziecko, wrotkarza, osobe z autyzmem, moze robi pamiatkowe zdjecia, albo pije z bidonu...

Nie chce sie tu wyklocac, rozumiem problem i potrzebe okreslenia rol konkretnym osobom, ale czy niektore slowa/obserwacje nie sa zbyt surowe?

Pozdrawiam i nie zjedzcie mnie przy pierwszym poscie ;-)

PS Gratulacje dla Pana sprawnie wstrzymujacego kolumne i puszczajacego ambulans na sygnale, elegancko to wygladalo. Ahoj!

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Maj 2010, 22:22:01 »
Czy widok osoby w koszulce organizatora, ktora rozmawia z sasiadem lub usmiechnieta cieszy sie z przejazdu jest az tak gorszacy? Budzi niesmak? Czy organizator ma byc 'wolem roboczym', upoconym i ubloconym od kostek po szyje? Jesli trasa jest obstawiona to jaki problem w tym ze inny 'pomaranczowy' eskortuje dziecko, wrotkarza, osobe z autyzmem, moze robi pamiatkowe zdjecia, albo pije z bidonu...
w sumie słusznie prawi:)
a że trasa była, wg mnie, dobrze zabezpieczona, proponuję zostawić ten temat ;)

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Masa na Autyzm- 22 maja 2010
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Maj 2010, 22:27:20 »
Bardzo dobrze było zabezpieczone nie było przejścia dla pierwszych gdzie nie było kogoś z zabezpieczenia
Kapi