Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010  (Przeczytany 24318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« dnia: 09 Mar 2010, 16:41:16 »
Planowana trasa przejazdu:
Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Książęca, Ludna, Solec, Dobra, Tamka, Most Świętokrzyski, Sokola, Zamoyskiego, Jagiellońska, Okrzei, Targowa, Ratuszowa, Namysłowska, Starzyńskiego, Rondo Żaba, Odrowąża, Wysockiego, Bazyliańska, Kondratowicza, Rembielińska, Wyszogrodzka, Chodecka, Budowlana, Wincentego, Starzyńskiego, Most Gdański, Słomińskiego, Rondo Radosława, Al. Jana Pawła II, Al. Wojska Polskiego, Pl. Inwalidów, Mickiewicza, Andersa, Al. Solidarności, Bielańska, Senatorska.

Dzielnice: Śródmieście, Praga Północ, Targówek, Żoliborz.


Mapka interaktywna: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=110582446354315316149.0004815f92a82d5965e0d&z=13

Google Earth: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&vps=1&jsv=211b&msa=0&output=nl&msid=110582446354315316149.0004815f92a82d5965e0d

Dystans: 26,5km.

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub ponarzekać na nią jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze pomysły i rozwiązania) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 18 marca o godzinie 18:00 w siedzibie Zielonego Mazowsza (Nowogrodzka 46/6).

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/123

--
Termin propozycji trasy na kwiecień mija mniej więcej w drugiej połowie marca. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl

Uwagi co do marcowej trasy proszę zgłaszać do mnie, ponieważ ja ją układałem ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2010, 21:52:37 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

DarkSid3

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Mar 2010, 19:29:35 »
Fajny zawijas. Podoba mi się trasa, z tego powodu że biegnie po drugiej stronie Wisły. Rzadko tam bywam, zwłaszcza na rowerze.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Mar 2010, 19:46:22 »
Ponad 6 km więcej, wiosna idzie :) Może do tego czasu już winda mi wróci... ^.^'

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Mar 2010, 21:55:19 »
Bardzo mnie tylko ciekawi jak inżynier ruchu zinterpretuje Plac Trzech Krzyży. Czy jako zwykły skręt z Nowego Światu w Książęcą czy objechanie Placu i dopiero skręt w Książęcą. Bo ja wolę tę drugą opcję.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

DarkSid3

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Mar 2010, 22:37:59 »
No ja widzę na mapce że mamy pętelkę ustaloną. Nawet się przyglądać nie trzeba.

Edyta:
Wpadam do was w czwartek. Będzie gdzie mego kwarca postawić w budynku siedziby? :)
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2010, 22:41:34 wysłana przez DarkSid3 »

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Mar 2010, 22:45:48 »
Trasa dość ciekawa... mało torów "przecinaków"... a co do trasy to wiem ze na Targówku jest Cm.Bródnowski ale nie będzie chyba zadych problemem przejechaniem tamtędy...
« Ostatnia zmiana: 10 Mar 2010, 00:00:24 wysłana przez Maćkofff »

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Mar 2010, 23:28:47 »
Wpadam do was w czwartek. Będzie gdzie mego kwarca postawić w budynku siedziby? :)

Tak jak zawsze. Tzn możesz wstawić, ale jeśli będzie więcej osób to nie da rady mieć go cały czas na widoku i jednocześnie cały czas słuchać. Jak dla mnie to lepiej wziąć jakieś zabezpieczenie (czyt. u-locka) i zostawić go na dole przy stojakach.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Mar 2010, 00:01:07 »
No ja widzę na mapce że mamy pętelkę ustaloną. Nawet się przyglądać nie trzeba.

Bo tak sobie to wymyśliłem, ale jak będzie ustalone to dowiemy się na masie ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Mar 2010, 09:28:33 »
Ladna trasa z dwoma petlami. Cieplej sie robi, to i dystans nam sie wydluza. Bedzie co robic. :-)
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Mar 2010, 09:39:05 »
Wpadam do was w czwartek. Będzie gdzie mego kwarca postawić w budynku siedziby? :)

Tak jak zawsze. Tzn możesz wstawić, ale jeśli będzie więcej osób to nie da rady mieć go cały czas na widoku i jednocześnie cały czas słuchać. Jak dla mnie to lepiej wziąć jakieś zabezpieczenie (czyt. u-locka) i zostawić go na dole przy stojakach.

Dokładnie. Plus, jeżeli będzie mokro i nabłocisz, będziesz zmywał po sobie podłogę. Bo sprzątaczki się nie dorobiliśmy.

Dlatego jednak polecam stojaki na dole, ewentualnie trzepak w podwórku, bo go widać z okna świetlicy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Mar 2010, 12:38:12 »
Trasa dość ciekawa... mało torów "przecinaków"... a co do trasy to wiem ze na Targówku jest Cm.Bródnowski ale nie będzie chyba zadych problemem przejechaniem tamtędy...

Na Wincku utkniemy w korku :0) no i rondo żaba. Majstersztyk :0)

DarkSid3

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Mar 2010, 18:10:47 »
Wpadam do was w czwartek. Będzie gdzie mego kwarca postawić w budynku siedziby? :)

Tak jak zawsze. Tzn możesz wstawić, ale jeśli będzie więcej osób to nie da rady mieć go cały czas na widoku i jednocześnie cały czas słuchać. Jak dla mnie to lepiej wziąć jakieś zabezpieczenie (czyt. u-locka) i zostawić go na dole przy stojakach.

Nie mam u-locka. ;) U-Lock Bic Pen Trick

Oczywiście, jak nie będzie miejsca, to go postawię gdzieś na zewnątrz.

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Mar 2010, 19:13:57 »
heh, co zagaduję do kogoś o u-lockach, w 70% wspominają o sztuczce z długopisem. szkoda, że nikt nie wie, że takiego u-locka, który da się otworzyć długopisem, bardzo ciężko dostać :) przynajmniej mówię o u-lockach kryptonite'a czy abusa.

pójdź do dowolnego sklepu rowerowego, poproś, aby pokazali Ci np. u-lock kryptonite'a evolution i zobacz na zamek ;-)

DarkSid3

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Mar 2010, 21:03:28 »
Spoko, obczaję. Póki co, używam linki Kellysa zamykanej kluczem. ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 marca 2010
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Mar 2010, 21:53:31 »
Nie mam u-locka. ;)

Oczywiście, jak nie będzie miejsca, to go postawię gdzieś na zewnątrz.

Z miejscem to nie problem, bo siedziba duża i rower na pewno się zmieści. Obyś tylko nie nabrudził, bo po prostu nie ma sprzataczki i później będziesz musiał sam ewentualnie latać na miotle lub mopie.

A jak będziesz chciał przed, to U-lock też się pewnie znajdzie. Zazwyczaj ze swoimi U-lockami przyjeżdżają co najmniej 2 osoby (Gromanik i ja). Dopiąć dwa rowery jednym U to żaden problem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)