Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010  (Przeczytany 26651 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« dnia: 12 Lut 2010, 02:04:24 »
Planowana trasa przejazdu:
Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, Grzybowska, Żelazna, Nowolipie, Smocza, Anielewicza, Okopowa, Leszno, Młynarska, Obozowa, Księcia Janusza, Olbrachta, Redutowa, Wolska, Skierniewicka, Siedmiogrodzka, Grzybowska, Towarowa, Rondo Daszyńskiego, Prosta, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Krakowskie Przedmieście.

Dzielnice: Śródmieście, Wola


Mapka interaktywna: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=110582446354315316149.00047f1e00a835f36b02a&z=14

Google Earth: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&vps=1&jsv=205b&msa=0&output=nl&msid=110582446354315316149.00047f1e00a835f36b02a

Dystans: 20km.

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub ponarzekać na nią jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze pomysły i rozwiązania) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 18 lutego o godzinie 18:00 w siedzibie Zielonego Mazowsza (Nowogrodzka 46/6).

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/120

--
Termin propozycji trasy na marzec mija mniej więcej w drugiej połowie lutego. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl
« Ostatnia zmiana: 12 Lut 2010, 02:07:52 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lut 2010, 20:24:44 »
Ooo.... fajnie bedziemy przejeżdżamy przejeżdżać pod moim blokiem :) A trasa fajna :)  Nie ma za duzo kętych dróg... jest sporo prostych odcinków :D

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lut 2010, 22:21:38 »
Ooo.... fajnie bedziemy przejeżdżamy przejeżdżać pod moim blokiem :) A trasa fajna :)  Nie ma za duzo kętych dróg... jest sporo prostych odcinków :D

Potwierdzam ''kętych'' dróg nie będzie, ale niektóre mogą okazać się kręte, jak nasze ścieżki rowerowe  ;D
 
''Kęte'' drogi to zadanie dla NMK  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lut 2010, 18:05:57 »
Wreszcie pierwsza masa w tym roku, przy dodatnich temperaturach. Oby tylko cały ten śnieg i błoto do tego czasu zniknęły.

Offline czubek92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lut 2010, 20:41:31 »
Wreszcie pierwsza masa w tym roku, przy dodatnich temperaturach. Oby tylko cały ten śnieg i błoto do tego czasu zniknęły.
powinieneś dodać i woda bo jak śnieg zniknie to może okazać się że lepsze będą rowerki wodne :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lut 2010, 09:40:01 »
Oby tylko cały ten śnieg i błoto do tego czasu zniknęły.

To raczej mało prawdopodobne. Za dużo tego jest.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Daniel

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lut 2010, 17:10:05 »
No pewnie i ja wpadne ;) to się nareście film nagra

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lut 2010, 15:55:48 »
będzie ktoś w ZM'ie przed masą? w piątek mam zajęty tylko ranek, a nie będzie mi się chciało siedzieć w domu ;)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lut 2010, 17:07:07 »
Ja będę od 16:15
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lut 2010, 21:34:58 »
Ja będę od 16:15

Ja za to pewnie będę dołączał po trasie, bo zajęcia mam do 18.15 (chyba, ze potrwają krócej, co się zdarza ale nie jest pewne). Także Maćkofffie - zadbaj o sklepik jak możesz i pociągnij przyczepkę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lut 2010, 23:54:53 »
jeszcze nie powiedziałem czy przyjadę rowerem, bo od wczoraj męczy mnie przeziębienie i albo wyzdrowieję do piątku albo nie będę się chciał rozchorować jeszcze bardziej :P

natomiast jesli ktos chciałby za mnie pociągnąć przyczepkę mogę go w piątek w ZM przeszkolić i dać hak do niej. Z tym nie ma problemu. Osoba, która by ew. dostała przyczepkę ze sklepikiem musiałaby ją jedynie transportować.

Na Zamkowym przed i po masie ja się zajmę sklepikiem więc o to nie trzeba się martwić.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut 2010, 23:56:51 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lut 2010, 09:57:33 »
Cześć. Na masię będę oczywiście. Tak czytam o tej przyczepce i się zastanawiam czy z nią nie powalczyć. Tylko jest ale,,,
-Jak wygląda ten hak?
-Jak się go mocuję/do czego?

Jeśli się go mocuje na zasadzie wymiany ośki w tylnej piaście to będę miał problem. Mam górala gdzie tylna oś jest nie wyjmowalna. Żadne szybkozłączki, tylko zwykłe nakrętki.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lut 2010, 10:17:25 »
Cześć. Na masię będę oczywiście. Tak czytam o tej przyczepce i się zastanawiam czy z nią nie powalczyć. Tylko jest ale,,,
-Jak wygląda ten hak?
-Jak się go mocuję/do czego?

Jeśli się go mocuje na zasadzie wymiany ośki w tylnej piaście to będę miał problem. Mam górala gdzie tylna oś jest nie wyjmowalna. Żadne szybkozłączki, tylko zwykłe nakrętki.

Zdjęć haka nie mam, więc nie pokażę jak wygląda.

Haka nie montuje się do osi koła, tylko bezpośrednio do ramy. Stąd odpadają rowery z: tylnym hamulcem tarczowym (i część rowerów bez hamulca tarczowego, ale z mocowaniem pod tarczówkę), ramami przesadnie wycieniowanymi lub kompozytowymi (taka rama może się uszkodzić od haka), większość rowerów z zawieszeniem tylnym lub nietypowym przekrojem tylnego trójkąta (np większość ram z rurami tylnego trójkąta o przekroju prostokątnym). Haka nie da się w nich zamontować lub zamontowanie go nie jest bezpieczne.

Od osoby chętnej wymagamy sprawnego technicznie roweru - zwłaszcza hamulców, bo dodatkowe 60kg przyczepki to nie w kij dmuchał.

No i konieczny będzie wolny czas przed i po Masie - na Nowogrodzkiej trzeba być o 16.30 najpóźniej. Po Masie też trzeba z nami tam podjechać, by odwieźć przyczepkę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lut 2010, 18:56:40 »
hak wygląda tak ;)

___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lutego 2010
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lut 2010, 21:59:58 »
Ok. Nie ma sprawy. Mój rower jest pozbawiony tych wad i przeciwwskazań. Zwykły tradycyjny góral bez amortyzacji, bez hamulców tarczowych.

Będę o 16 z minutami na Nowogrodzkiej.
I jestem tatą po raz drugi!