Autor Wątek: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?  (Przeczytany 15069 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Cor7ez

  • Gość
Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« dnia: 10 Maj 2013, 10:11:58 »
http://reporter.pl/a/?id=2863-Plaza-na-Zoliborzu-bedzie-miala-bezplatna-wypozyczalnia-lezakow

Interesuje mnie ostatni fragment a dokładnie zdanie:
"Rozpoczynają się już prace nad budową ścieżki rowerowej, łączącej Śródmieście z Bielanami, przebiegającą przez Żoliborz wzdłuż Wisły. - informuje Urząd."

W którym miejscu jest przewidziana budowa tej ścieżki? Czyżby za Spójnią nad samą Wisłą, podobnie jak po praskiej stronie?

Cor7ez

  • Gość
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Gru 2013, 17:43:20 »
a jednak wyjaśniło się gdzie ta nowa trasa rowerowa będzie przy Wiśle. Najszersza droga rowerowa właśnie powstaje
na tyłach Spójni. Tak myślałem, że właśnie tam, zakładając wątek. Trochę szok, że w takim miejscu. Wycieli kawał przyrody, żeby zrobić tą ścieżkę. Ciekawe co na to Zielone Mazowsze :)
http://wawalove.pl/To-bedzie-najszersza-droga-dla-rowerow-w-Warszawie-ZDJECIA-sl12240
« Ostatnia zmiana: 15 Gru 2013, 17:44:36 wysłana przez Cor7ez »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Gru 2013, 18:06:32 »
No cóż stało się . Chcesz skłócić kierowców z rowerzystami  to wybuduj im niepotrzebną ścieżkę -wydaj dużo milionów i daj medialną oprawę a kierowców "krew zaleje" jak zobaczą rowerzystę na ulicy. Niestety dalej nic się nie robi tam gdzie ludzie najwięcej podróżują a funduje nam się krajobrazy poza naszymi szlakami. Wystarczy dobrze przeczytać ankietę gdzie największy ruch rowerowy się odbywa.Coś mi się wydaje że Zielone Mazowsze nie ma siły przebicia, i tyle samo było brane ich słowo pod uwagę jak Masy.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Gru 2013, 11:10:26 »
Część tych środków pochodzi z UE i są przyznane na konkretny cel, czyli właśnie na ten projekt, to oznacza, że nie przesuniesz ich na budowę jakiejś innej drogi .
Projekt remontu nabrzeży, czy jak kto woli rewitalizacji, jest ogromnym przedsięwzięciem i jego celem jest podniesienie atrakcyjności tego fragmentu miasta jako przestrzeni publicznej i ma on w znacznej mierze pełnić funkcje rekreacyjno-turystyczną, a z tego punktu widzenia, wydaje mi się, że ta droga stanowi  jednak wartość dodaną i jest potrzebna. Pamiętać należy też, że nie jesteśmy sami a to co jest budowane nie jest infrastrukturą przeznaczoną wyłącznie dla rowerzystów.
Oczywiście możemy postrzegać miasto jedynie w kategoriach transportowych, ale na ten projekt należy moim zdaniem spojrzeć znacznie szerzej. Ma on oczywiście wiele wad, o których wielokrotnie już wspominały zarówno osoby z ZM jak i z ?Ja Wisła? ale postawienie sprawy na zasadzie potrzebne/niepotrzebne nie prowadzi do niczego. Równie dobrze można powiedzieć "nie budujmy DDR, wydajmy kasa na (...) i tu sobie każdy wstawi co chce.

Coś mi się wydaje że Zielone Mazowsze nie ma siły przebicia, i tyle samo było brane ich słowo pod uwagę jak Masy.

Ja nie przypominam sobie, aby ZM sprzeciwiało się temu projektowi. Pamiętam oczywiście uwagi na temat szczegółów (zakręty, nawierzchnia, punkty kolizyjne itd...) ale nie przypominam sobie postulatów kwestionujących zasadność tej trasy (jeśli się mylę, wyprowadź mnie z błędu) więc nie rozumiem o jakiej sile przebicia piszesz. To co mi się nie podoba to oczywiście nawierzchnia jeśli to ma być jedyna trasa, bo również należy pamiętać, że to pewnego rodzaju kręgosłup na warszawskiej mapie rowerowej.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Gru 2013, 17:38:40 »
"W przyszłym roku połączy Młociny z Wilanowem"


Ktoś się orientuje jak zamierzają poprowadzić ścieżkę w okolicach terenu zamkniętego (stacja badań wody, czy cokolwiek to jest) na wysokości stadionu Legii?

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Gru 2013, 18:38:10 »
Stacja pomp rzecznych jakby co.

Podejrzewam, że tam trasa wskoczy na Czerniakowską, na planowaną tam DDR-kę.


Cytuj
Wiosną powinny też powstać kolejne odcinki: szlak od mostu Świętokrzyskiego do Portu Czerniakowskiego i droga rowerowa na Czerniakowskiej do al. Witosa.


Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Gru 2013, 18:39:06 »
Chodnikiem Czerniakowskiej do al. Becka czyli Trasy Siekierkowskiej.

Z tym, że obszar należący do MPWiK, gdzie mieści się punkt poboru wody dla Wodociągu Centralnego mieści się za wylotem ulicy Zaruskiego z cypla Czerniakowskiego, a więc nieco dalej an południe.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Cor7ez

  • Gość
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Gru 2013, 11:46:40 »
"Ktoś się orientuje jak zamierzają poprowadzić ścieżkę w okolicach terenu zamkniętego (stacja badań wody, czy cokolwiek to jest) na wysokości stadionu Legii?"

Ta mapka to pokazuje jak będzie przebiegać ta trasa. Nie jestem szczęśliwy z tego powodu, że omija aż tak bardzo stację pomp ale chyba nie dało się tego inaczej zrobić, bo to teren zamknięty, chroniony z wiadomych względów:
http://www.um.warszawa.pl/sites/default/files/imagecache/Lightbox_o_max_szerokosci_980px/ilustracje/aktualnosci/mapa_nsr.jpg

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Gru 2013, 12:13:42 »
chyba nie dało się tego inaczej zrobić, bo to teren zamknięty, chroniony z wiadomych względów

Bzdura. To po prostu Wodociągi są kolejną miejską spółką, która kręci ratuszem jak chce. Taki ogon machający psem - kolejny już w mieście!


Jak zwykle wycierają sobie gęby względami bezpieczeństwa - zupełnie jak wtedy, gdy metro twierdziło, że rowery mogą mieć trotyl w ramach i dlatego parkingi rowerowe na stacjach metra grożą atakami terrorystycznymi. Teraz znowu traktuje się nas jakby każdy rowerzysta był jakimś Talibem tylko czyhającym by wsypać do osadnika filtrów jakiś syf. Tak jakby ten sam rowerzysta nie mógł tego wsypać do Wisły 5m od wlotu do osadnika i osiągnąć ten sam efekt :P

Kiedyś dziennikarze zrobili prowokacje i weszli na teren filtrów przy Lindleya, po czym wsypali tam cukier do wody, nagrywając to i robiąc zdjęcia - nikt ich nawet nie zatrzymał, gdy wchodzili i wychodzili przez główną bramę pewnym krokiem. Tyle ze złudzenia i mitu o bezpieczeństwie ludności, które trzeba chronić :P

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Gru 2013, 13:17:04 »
"Wiadme względy" mi też wydają się kiepskim uzasadnieniem.
Nie widzę też powodów, by budować kładki dla rowerzystów w tym miejscu.
Podobno potrzebne jest robienie jakichś prac utrzymaniowych generujących ruch pojazdów (ciężkich?) niekompatybilny z ruchem rowerowym. Czy w takim wypadku nie ma możiwości przeprowadzenia DDR w tunelu z siatki, a w miejscach gdzie odbywa sie ruch pojazdów technicznych - wprowadzenie szlabanów dla rowerzystów, zamykających się na przejazd ciężarówy.
Może nie wydamy 20 milionów złotych (szacowany koszt kładki),  a 100-200 razy mniej, ale szlak będzie w końcu przejezdny, bez nadrabiania kilku kilometrów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Gru 2013, 13:06:25 »
Podobno potrzebne jest robienie jakichś prac utrzymaniowych generujących ruch pojazdów (ciężkich?) niekompatybilny z ruchem rowerowym. Czy w takim wypadku nie ma możiwości przeprowadzenia DDR w tunelu z siatki, a w miejscach gdzie odbywa sie ruch pojazdów technicznych - wprowadzenie szlabanów dla rowerzystów, zamykających się na przejazd ciężarówy.

Też pierdzielenie. Rower spokojnie pojedzie po każdej nawierzchni, nawet takiej superwytrzymałej, robionej pod najcięższe TIRy. Przerabiam to codziennie na mojej drodze do pracy jadąc po drodze krajowej ;)

Jak twierdzą, że ciężarówka nie zmieści się na drodze rowerowej, to na to też jest prosty sposób - poszerzyć. Rowerzyści z tego tytułu protestować na pewno nie będą :D

Jak trzeba zabezpieczyć przed wjazdem pojazdów nieuprawnionych, można zastosować np. składane słupki. Rower ominie, pojazd uprawniony sobie złoży słupek, a nieuprawniony nie wjedzie.


Tam naprawdę nie ma żadnego rocket science - tylko nieudolne wymówki MPWiK i robienie ratusza w jajo przez podległą mu spółkę.


Może nie wydamy 20 milionów złotych (szacowany koszt kładki),  a 100-200 razy mniej, ale szlak będzie w końcu przejezdny, bez nadrabiania kilku kilometrów.

Oby, oby, bo czekamy już na to długie lata i jak dotąd jedyne co się zmieniło, to wytyczenie kawałka drogi dla rowerów pędzlem na nierównym chodniku wzdłuż Wisłostrady (okolice mostu Łazienkowskiego). Tylko, że to akurat było działanie przeciw rowerzystom. Raz jechałem po tym krzywym chodniku, teraz mam go w dupie i tnę równą jezdnią.

Cała reszta - drogi rowerowe, kładka, połączenie szlaku, bajery - to na razie figura czysto teoretyczna. Wałkowana od lat, ale wciąż w sferze planów, idei i gadania, a nie realizacji :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Gru 2013, 18:15:32 »
Oczywiste jest, że przez teren strategiczny rowerzyści mogą swobodnie poruszać się nie czyniąc najmniejszego zagrozenia. W końcu wszelkie urządzenia znajdują się w budynkach a wejścia do budynkow można skutecznie zabezpieczyć strefą dostępu.


W Austrii naddunajski szlak rowerowy przebiega często przez sam środek sadów i jakoś nikt tam nie panikuje, że rowerzyści mogą cyjanek wstrzyknąć w jabłka.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Gru 2013, 12:31:19 »
Oczywiste jest, że przez teren strategiczny rowerzyści mogą swobodnie poruszać się nie czyniąc najmniejszego zagrozenia.

Nie jestem specem wodociągowym, ale osobiście w ogóle wątpię, czy osadnik filtra to jest miejsce strategiczne.

Po pierwsze Warszawa ma kilka ujęć wody - Grubą Kaśkę pobierającą wodę spod dna Wisły, kilka ujęć brzegowych, Wodociąg Północny czerpiący wodę z Narwi. Osadnik Czerniakowski jest jednym z wielu - nawet gdyby go zatruto na amen, miasto miałoby wodę.

Po drugie, woda z osadnika nie płynie do kranów, lecz dopiero jest badana, oczyszczana i uzdatniana w filtrach na Lindleya. Cokolwiek wlejesz do osadnika, nie wytruje Warszawy, bo zwyczajnie nie zostanie puszczone dalej do kranów.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Mar 2014, 03:26:36 »
Mnie to bardziej interesuje odcinek od "zawadowskich popiołów" - w kierunku Góry Kalwarii - pewnie będzie prowadzona koroną wału Wiślanego (wprawdzie tuż przy wale biegnie bardzo dobrej jakości asfaltówka niestety jest ona przegrodzona odcinkiem wiejskiej drogi z masakrycznymi koleinami - wystarczy że tylko troszkę popada i nieprzejezdną się staje...)
I za Górą Kalwarią w kierunku ujścia Pilicy - i dalej... A gdyby była wytyczona, aż do źródła Wisły, to można było tam dojechać i w dobę - mocniej pociskając... :)
A na odcinku Zawadowskim DDR biegnie koroną Wału - i tak część rowerzystów kręci ul. Wał Zawadowski... 

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka wzdłuż Wisły?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Mar 2014, 10:11:58 »
Ale ta koronie Wału nie ma DDRu tylko jest to CPR na odcinku od TS do Siekierek a dalej to już jest tylko chodnik. Dopiero od piaskarni jest DDR. To tak w kwestii porządkowej bo jak widzę niektórzy rowerzyści mają straszne zakusy na wszelką infrastrukturę zdatną do jazdy na rowerze.